27 Finał WOŚP, czyli wielkie odliczanie

  • 12.01.2019, 16:10 (aktualizacja 12.01.2019, 17:37)
  • hag
27 Finał WOŚP, czyli wielkie odliczanie Grzegorz Huk
Ostatnie przygotowania do niedzielnego kwestowania. - Nie boimy się kapryśnej pogody, bo wierzymy w gorące serca oleśniczan - mówi Katarzyna Suchińska.

Na kilkanaście godzin przed startem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w siedzibie Hufca Oleśnica przy ulicy Lwowskiej odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono kilka najważniejszych informacji związanych z akcją. 

Konferencję prowadziły zastępczyni komendanta Hufca Katarzyna Suchińska oraz rzeczniczka prasowa oleśnickiego WOŚP-u Magdalena Żołędziewska-Bugdoł.

- W tym roku zbieramy na specjalistyczny sprzęt dla klinik dziecięcych w całym kraju. Mamy nadzieję, że zeszłoroczny rekord kwesty zostanie pobity -  mówiła Magdalena Żołędziewska -Bugdoł.

W Oleśnicy pojawi się 178 wolontariuszy z identyfikatorami. Łącznie wspiera akcję około 300 osób, w tym wolontariusze z terenu gminy Oleśnica, w której lokalne sztaby zorganizowano w Szkole Podstawowej w Sokołowicach i Ligocie Polskiej. Imprezy związane z WOŚP-em pzygotowane będą na terenie całego miasta, m.in. w amfiteatrze Parku nad Stawami, na placu Zwycięstwa, na strzelnicy Stowarzyszenia Huzar przy ulicy Moniuszki, w oleśnickich  klubach i pubach, a tradycyjnie największe atrakcje, w tym budzącą zawsze emocje kwestę, przewidziano w sali widowiskowej BiFK przy ulicy Kochanowskiego.

Licytacja będzie w dwóch częściach. W godzinach 15 - 16 i 16.30 - 17.30. Na zamkniętym parkingu przed salą ustawią się food trucki. Na licytację przygotowano przeszło 80 atrakcyjnych fantów, w tym dwa złote serduszka  (wersja  damska i  męska), gotowy projekt aranżacji domu oraz narożnik wypoczynkowy ufundowany przez  firmę ROM. Będzie też po raz pierwszy paczka niespodzianka.

- Zdradzę, że warto ją  licytować, bo jest naprawdę atrakcyjna  - mówi Katarzyna Suchińska, dodając, że w siedzibie sztabu w biurowcu Spółdzielni Mieszkaniowej Zacisze na najmłodszych czekają gry planszowe. - Nie boimy się kapryśnej pogody, bo wierzymy w gorące serca oleśniczan - dodała.

hag

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe