Prace na ulicy Europejskiej w Oleśnicy przyspieszają, bo radni mają obok niej działki?!

  • 30.06.2021, 14:57
  • rpr
Prace na ulicy Europejskiej w Oleśnicy przyspieszają, bo radni mają obok…
- Skąd takie nagłe przyspieszenie na ulicy Europejskiej? - pytał radny Damian Siedlecki z klubu Koalicji Obywatelskiej. I zasugerował wprost, że dzieje się tak, bo obok mają swoje działki niektórzy radni z rządzącej koalicji.

Miasto poinformowało właśnie, że wyłoniono wykonawcę ulicy Europejskiej za 2,6 mln zł. W sprawie tej ulicy (jej przebiegu) radni podjęli też na sesji uchwałę.

- Skąd takie przyspieszenie? Czy prawdą jest, że obok radni mają swoje działki? I czy w przypadku ich głosowania nie zachodzi konflikt interesów?

- zapytał radny Damian Siedlecki z klubu Koalicji Obywatelskiej

Burmistrz Jan Bronś odpowiadał, że takie przyspieszenie jest na wielu ulicach w mieście, a Europejska jest ważna dla układu komunikacyjnego na tym osiedlu. A kiedy Grzegorz Żyła z ORS (d. klub Bronsia) zarzucił Siedleckiemu, że ten posiłkuje się internetowymi komentarzami do formułowania opinii, ten stwierdził, że doskonale wie, kto ma tam działki, ale chce, żeby wybrzmiało to na sali obrad Rady Miasta.

- Zapytanie składam do radnych koalicji rządzącej i współpracujących z panem burmistrzem: Czy są wśród was osoby, które mają nieruchomości sąsiadujące z ulicą Europejską?

- zapytał wprost Damian Siedlecki

Odpowiedź nie padła. Głos zabrał tylko radny Koalicji Obywatelskiej:

- Czy radny Siedlecki jest zdrowy?

- takie pytanie zadał Paweł Leszczyłowski, kierując je do przewodniczącego Rady Miasta.

-  Ja nie jestem lekarzem. Proszę nie używać takich sformułowań

- odpowiedział mu Aleksander Chrzanowski.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stephan
Stephan 11.07.2021, 09:54
The longer your articles I read, the better the material receives.
Reading it had been a joy. I will certainly get back for the specific
post how I really do together with https://bestgun***usa.com/how-to-break-into-a-stack-on-gun-***/. The speech
is top-notch. Thank you for masking such intriguing topics and doing this professionally.
You're indeed a fantastic writer.
FanBetonu
FanBetonu 09.07.2021, 16:01
Ta inwestycja z segmentami to wstyd dla każdego, myślacego o przyszłości człowieka. Zabetonujcie wszystko i będzie pięknie. Zabetonowano całe miasto, a teraz przenoszą się z betonozą na obrzeża. POtomni będą wspomniać Jana, który zastał Oleśnicę zieloną, a zostawił betonową.
Jaro
Jaro 02.07.2021, 16:49
Sitwa i układ w ratuszu, tak będzie dopóki bedzie rządził Jan B.
bezcenne
bezcenne 02.07.2021, 06:59
Komentarze oszołoma pisomatołka gabrysia z sekty radio-maryjnej!
PZPR - PIS - ORS
PZPR - PIS - ORS 01.07.2021, 17:08
Co na to Edmund Edmundowicz ????
Jak to mawiał towarzysz Marks - "Byt kształtuje świadomość" ...
Tak toćna
Tak toćna 02.07.2021, 07:31
Edmundowicz będzie stał na straży bronsiowego ładu do samego końca, nie cofnie się na krok, jak nie cofali się sowieccy żołnierze.
Kanieszno
Kanieszno 02.07.2021, 17:29
.... bo stał za nimi pluton NKWD.
dr Lewatywa
dr Lewatywa 02.07.2021, 07:40
Jakim trzeba być oszołomem gabrysiu, aby odpowiadać na własne wpisy?
Tak toćna
Tak toćna 02.07.2021, 08:59
Wypraszam sobie, to mój wpis przeze ze mnie uczyniony. Dobry co?
Alex
Alex 02.07.2021, 08:58
O tak oszołomie dr anusie.
dr Lewatywa
dr Lewatywa 02.07.2021, 09:01
Lepiej daj ksiundzu na tacę, aby jakąś mszę odprawił w intecyji twojego zdrowia psychicznego. Chociaż dla mnie jesteś przypadkiem beznadziejnym. Tylko eutanazja!
dr Lewatywa
dr Lewatywa 02.07.2021, 09:01
Lepiej daj ksiundzu na tacę, aby jakąś mszę odprawił w intecyji twojego zdrowia psychicznego. Chociaż dla mnie jesteś przypadkiem beznadziejnym. Tylko eutanazja!
Eko
Eko 01.07.2021, 16:36
Może jacyś ekolodzy się zainteresują. Na terenach " szkółki " jest mnóstwo saren, bażantów itp. Czy w tym mieście wszystko muszą wyciąć w pień i zabetonować ostatnie dzikie ostoje???
?
? 01.07.2021, 20:03
pytasz o radnego ekologia, ktory jezdzi duzym samochodem z silnikiem diesla, zamiast rowerem jak robert biedron?
Eko
Eko 09.07.2021, 15:57
Ehh...Nie liczę na radnych, może jakaś organizacja z Wrocławia się zainteresuje bo u nas mam wrażenie wszyscy siedzą w kieszeni jednego gościa :(
?
? 01.07.2021, 13:08
Czy to nie jest tak, że im lepsza infrastruktura tym ceny działek szybują w górę? Pytanie zatem, kto z radnych miejskich i powiatowych ma w tej okolicy działki?
Doktor Prozac
Doktor Prozac 01.07.2021, 06:31
Ta nasza oleśnicka klasa polityczna to jakaś totalna aberracja.
pisiolud
pisiolud 01.07.2021, 06:58
Ale kto ich wybrał ciemny ludu?
Feta
Feta 30.06.2021, 23:06
Leszczylowski, wstyd. Zaxhowanie niegodne radnego.
ala
ala 30.06.2021, 21:52
Zyła to taki Nikoś Dyzma
Monidło
Monidło 01.07.2021, 10:49
Zwykły paździerz fotoplastikon.
:)
:) 30.06.2021, 22:01
Ekolog, ktory pod inwestycje w segmenty wycina drzewa
.
. 30.06.2021, 20:34
Panie Damianie, doskonale Pan wiedział kim jest Bronś, jaki jest schemat jego działania, robi to od kilkudziesięciu lat. Dlaczego zdradził pan RdO obecną OR, i zawiódł Pan najuczciwszego człowieka w tym mieście pana Michała Kołacińskiego? Między innymi dzięki Panu mamy teraz problem Bronsia w Oleśnicy.
zw-kowalski
zw-kowalski 01.07.2021, 14:21
Do @ kropka. Wszyscy winni. Tylko nie ci co głosowali na Bronsia. Gdybyś ty lub Krzysztof moi tzw jaja to już dawno byłyby zbierane głosy po referendum. Z bronsiem to jak z PiS i Morawieckim. Morawiecki wszystkim i wszystko daje. Nie mówi tylko skąd na to weźmie. Jako bankowiec powinien znać prostą zasadę bilansu . Jeśli coś pojawia się po prawej stronie zapisu to to samo powinno się pojawić i po drugiej stronie.
Kalifatszwecki
Kalifatszwecki 02.07.2021, 06:52
Jak wam się kowalski podobał ostatni mecz z Ukrainą kowalski?
przygadał kocioł...
przygadał kocioł... 02.07.2021, 07:09
A jak tobie występ 'kurczakuf sosika'?
Tadek Dzbanek
Tadek Dzbanek 30.06.2021, 19:13
Panie siedlecki puknij się w ten pusty łeb
:D
:D 30.06.2021, 22:02
Pani *****ko cicho!
Pytam
Pytam 30.06.2021, 18:46
Czy tak kupuje się głosy radnych w naszym mieście?
Brawo
Brawo 30.06.2021, 18:35
Panie Siedlecki brawo. Pokazywać jaj to działa w Oleśnicy
.
. 30.06.2021, 18:33
Radny fotograf wstyd za takie odzywki.
Wiem
Wiem 01.07.2021, 17:11
Radny fotograf od dawna jest znany z takiego stylu. Żenada.
Wioleta prezes
Wioleta prezes 30.06.2021, 17:49

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Atrakcyjny Kazimierz
Atrakcyjny Kazimierz 30.06.2021, 17:49
Działki, działki ..... To tam są jakieś ogródki działkowe ????
Kabaret starszego pana
Kabaret starszego pana 30.06.2021, 17:44
To tow. Jakimiec Zdzisława, też ma tam działkę ????
móżyn-albinos
móżyn-albinos 30.06.2021, 17:11
Towarzyszu Siedlecki! Dlaczego zamiast kupić sobie odpowiednio wcześniej działkę w pobliżu przyszłej ulicy Europejskiej, woleliście zabawiać się w tym czasie w "prowincjonalną politykę, jak dzieci w piaskownicy" a teraz nagle obudziliście się i zostaliście jak przysłowiowy już Himilsbach z angielskim? Nie najlepiej to o was świadczy a najgorzej o waszych towarzyszu wyborcach, że w takim radnym ulokowali swoje marzenia i nadzieje.
Z Lwowskej
Z Lwowskej 30.06.2021, 16:03
Arogancja sitwy ratuszowej coraz większa. Oj będzie bolesny kop wyborczy

Pozostałe