„Zaopiekował się” cudzą kartą płatniczą

  • 12.01.2019, 10:47 (aktualizacja 14.01.2019, 15:05)
  • OAI
 „Zaopiekował się” cudzą kartą płatniczą
Oleśniccy kryminalni zatrzymali 58-latka, który „zaopiekował się” cudzą kartą płatniczą. Mężczyzna znalazł portfel z dokumentami i kartą płatniczą przy jednym z bloków w Oleśnicy.

Oleśniccy kryminalni w wyniku pracy operacyjnej namierzyli i zatrzymali 58-letniego mieszkańca Oleśnicy, który w Nowy Rok przywłaszczył portfel z dokumentami i kartą płatniczą znaleziony na chodniku. Złodziej zamiast oddać zgubę, znając adres właścicielki, postanowił zapłacić kartą za zakupy.

58-latek przywłaszczoną kartą dokonał kilku płatności na łączną kwotę blisko 300 zł. Działalność mężczyzny nie pozostała bez śladu. Kryminalni nie mieli większych problemów, by ustalić jego tożsamość i w dalszej konsekwencji zatrzymać.

Policjanci zgromadzili obszerny materiał dowodowy, wobec czego sprawca usłyszał zarzuty. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci zabezpieczyli portfel z dokumentami należący do osoby zgłaszającej, a następnie zwrócili go właścicielce. Dalszym losem zatrzymanego zajmie się prokurator i sąd.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe