MOKiS w Oleśnicy zaprasza na wernisaż wystawy plastycznej

  • 23.06.2021, 11:09
  • Źródło: MOKiS Oleśnica
MOKiS w Oleśnicy zaprasza na wernisaż wystawy plastycznej Obraz Ewy Pańczyk-Hałubiec "Odra River", technika akrylowa. 70×100 cm
Zobaczymy prace Ewy Pańczyk-Hałubiec i Beaty Pflanz.

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza na wernisaż wystawy "Lustro czasu", który odbędzie się w Galerii Brama Wrocławska 25.06.2021 o godz. 18.00.

Na wystawie zobaczymy prace autorstwa Ewy Pańczyk Hałubiec i Beata Pflanz. Kuratorem wystawy jest dr Anna Biela.

 

O tworzeniu

Beata Pflanz

Pozostać w zgodzie z sobą... podążać w ciągłym poszukiwaniu i kolekcjonowaniu doznań, drażnieniu zmysłów: kolorem, czułością uczuć, ulotnością chwili, cieniem i blaskiem, historiami i zdarzeniami, czytaniem i pisaniem, rozmowami, myśleniem, marzeniami... WSZYSTKIM co wokół.... ŻYCIEM: jego cieniami i blaskiem, jego mroczną i jasną częścią, jego dniem i nocą, które trwając w odwiecznej koegzystencji tworzą nierozerwalną całość – pulsującą sinusoidę życia. To na nią składa się całe dobro i całe zło. Wszystko to, czego doświadczamy w naszej podróży TUTAJ..

Dlatego, w moim przypadku, odczuwam malarskie rozdwojenie jaźni, potrzebę DNIA i potrzebę NOCY. DNI to pełne nasyconych barw malarskie serie – Kosmiczna, Kosmiczne Kolizje Energii, Poza Przestrzenią, Ogrody i inne. NOCE to filozoficzno-malarskie zmagania pędzlem z tym, co bywa pozawerbalne, trudne, męczące, smutne, mroczne. I cykl, który nazywam Po drugiej Stronie Lustra.

Każdy z moich malarskich cykli rozwija się i wzbogaca o kolejne prace, czasem latami. Niektóre maluję równolegle – szczególnie obrazy olejne wymagające technicznych przerw i schnięcia. Tak różne od siebie obrazy, pozostają jednak w ciągłej korelacji ze sobą. Uzupełniają się. Domykają, niczym dzień przechodzący w mrok i w to wszystko co jest POMIĘDZY... Pozostają kompletnie odległe od siebie i różne, lekkie lub mroczne, jak Noc i Dzień właśnie.

 

 

Ewa Pańczyk Hałubiec

Wystawa „LUSTRO CZASU” jest prezentacją prac, powstałych w ciągu lat na plenerze MADOA (Multicultural Art & Design Open Air) oraz w pracowni. Od 2020 roku przedmiotem moich rozważań jest CZAS. Pojęcie filozoficzne. W pracach skupiam się na uchwyceniu chwili, momentu, odcinka
w czasie, a nawet dat. Wydawać się może, że człowiek jest zamknięty i ograniczony CZASEM, ale to nasza rzeczywistość, w której pojawiamy się i żyjemy. W pracach odnoszę się również do wnętrza
i duszy człowieka obecnego w danym momencie, spotkanego przypadkiem na chwilę lub obecnego dłużej w moim życiu. Definiuję moje wspomnienia i doczucia ze spotkania z człowiekiem poprzez kolor.

 

Urodzona w Zabrzu 07.06.1973 roku. Od urodzenia mieszka Gliwicach.

W 2000 roku obroniła dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego ASP we Wrocławiu. W 2007 roku ukończyła studia podyplomowe w zakresie edukacji plastycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w 2008 r. kurs pedagogiczny na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Członek Polskiego Związku Artystów Plastyków Okręgu Gliwicko – Zabrzańskiego.

Źródło: MOKiS Oleśnica

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe