Wspomnienie "Kolorowych Wsi"

  • 11.06.2021, 12:57
  • kad
Wspomnienie "Kolorowych Wsi"
MOKiS przygotował wystawę fotograficzną przywołującą oleśnicką imprezę sprzed lat.

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza do obejrzenia wystawy plenerowej fotografii Bogdana Kuczmańskiego “Kolorowe Wsie”, która prezentuje jedną z najbardziej popularnych w latach 70. i 80. imprezę w Oleśnicy - znaną pod nazwą Turniej Gmin KOLOROWE WSIE. Wystawę można oglądać na tablicach w Rynku.

BOGDAN KUCZMAŃSKI

Bogdan Kuczmański fotografią zajmuje się od 1977 roku. Jego pasja rozwinęła się od momentu, kiedy dostał w prezencie aparat Certo.
W latach 70. uczęszczał do koła fotograficznego w Oleśnickim MDK.

Brał udział w wielu konkursach fotografii reportażowej organizowanych przez "Sztandar Młodych" i "Na przełaj".

Największym jego sukcesem jest Grand Prix FASFP na IV Ogólnopolskiej Wystawie Fotografii Młodzieży Szkolnej w 1977 roku za fotoreportaż "Mleko".

Fotografował Zenitem E i Prakticą LLC.

KOLOROWE WSIE

Pierwszy Turniej Gmin "Kolorowe Wsie" odbył się w 1973 roku i stał się cykliczną imprezą znaną powszechnie w całym rejonie.

Na początku wydarzenie miało zasięg gminny, w kolejnych latach objęło powiat i rejon.

W latach 70. była to bardzo znana impreza zarówno w mieście, gdzie na placu Cieszyńskiego odbywał się etap rejonowy Turnieju, jak i w całym rejonie.

Do udziału w turnieju były zaangażowane różne organizacje: Koła Gospodyń Wiejskich, koła młodzieży ZSMP, Ochotnicze Straże Pożarne, szkoły i zakłady pracy.

Pomysł na wydarzenie został nagrodzony. W 1976 roku Oleśnicki Ośrodek Kultury otrzymał medal na V Ogólnopolskiej Giełdy Programowej Klubów i Domów Kultury w Krakowie 5-7 listopada 1976.

Więcej informacji o Turnieju "Kolorowe Wsie" można znaleźć na https://www.mokis.info/miejski-osrodek-kultury-i-sztuki/75-lat-instytucji-kultury w zakładce o dawnych imprezach w Oleśnicy, która powstała w ramach tegorocznych obchodów 75 lat instytucji kultury w naszym mieście.

kad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe