Tablice pamięci w parku na Klonowej w Oleśnicy

  • 11.06.2021, 11:43
  • hag
Tablice pamięci w parku na Klonowej w Oleśnicy
To kontynuacja realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7 w Oleśnicy projektu edukacyjnego "Katyń - ocalić od zapomnienia".

Projekt zapoczątkowało w 2010 roku posadzenie symbolicznego dębu upamiętniającego Polaków zamordowanych przez NKWD. Obok dębu pojawiła się pierwsza pamiątkowa tabliczka. W kolejnych latach tabliczek przybywało i obecnie jest ich 21.

Dzięki pomocy oleśnickiego samorządu oraz Instytutu Pamięci Narodowej tablice zostały odnowione.

hag

Zdjęcia (39)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 13.06.2021, 22:24
https://youtu.be/ubfjAW6jyJU
Gucio
Gucio 12.06.2021, 23:51
Moja babcia została pochowana na cmentarzu przy ul. WP. Tuż obok był grób. Mocno zaniedbany. Mama z dobrego serca opiekowała się nim około 40 lat. Kiedyś poszła do zarządu cmentarza aby przejąć ten grób dla siebie. Okazało się, że tam są szczątki 7 nieznanych polskich żołnierzy. Chyba przeniesiono je przy robieniu z cmentarza parku. Do tej pory miasto ani zarząd AK ani Sybiracy tym grobem się nie opiekują. Zarząd cmentarza nie zmienia krzyża . Nie ma odpowiedniej tabliczki. Tak to działa w tym mieście gdzie Bronś walczy o Konstytucję RP.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 13.06.2021, 22:25
Podaj dokładne położenie grobu.
dawna współpracownica
dawna współpracownica 12.06.2021, 18:32
Wielkie wyrazy szacunku zwłaszcza dla Pana Profesora Tadeusza Mireckiego! Dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności! Jest Pan wzorem dla młodego pokolenia, jak kiedyś w Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnicy! Prawdziwy Strażnik Pamięci!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.06.2021, 23:03
Ale dlaczego się tego wstydzisz?
xxx
xxx 13.06.2021, 17:20
Po co się wtrącasz? co cię to obchodzi? wszędzie musisz pakować swoje durne wypowiedzi!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 13.06.2021, 22:15
Tchórzu internetowy, napisz to samo, ale podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.06.2021, 17:36
Ten park niedługo pełny będzie tabliczek. Czy będą też tabliczki 20 000 Orłów: https://youtu.be/ubfjAW6jyJU
dr Evil
dr Evil 12.06.2021, 17:29
Niestety to pierdziszewo ma dużo takich 'szkielecików', które od czasu do czasu wypadają z szafy!
Holistycznie
Holistycznie 12.06.2021, 16:53
A gdzie sołtys Oleśnicy ????
dr Evil
dr Evil 12.06.2021, 09:12
A czy to nie ten sam 'park', gdzie niemce leżą pod ziemią?
bez szacunku do zmarłych
bez szacunku do zmarłych 12.06.2021, 15:24
Nie tylko Niemcy. W 1952 r. ekshumowano 84 osoby (cywilów, w tym Polaków) z cmentarza mieszanego (był obok obecnego cmentarza radzieckiego) na ten teren. Dalej tam spoczywają. Tylko część wykopano, gdy robiono wykopy pod instalację CO. Dzieci bawiły się czaszkami. Żadnego szacunku do zmarłych. Całe szczęście, że ks. Ozimek nie zgodził się, aby w tym parku były boiska, bo taki był projekt UM.
Zw-kowalski
Zw-kowalski 12.06.2021, 17:31
Tak. Ja pamiętam jak rozkopywano tam groby. Ile elementów z tych grobów trafiło na prywatne posesje Olesniczan.
dr Evil
dr Evil 12.06.2021, 17:28
Ale co na to Herr Christo, znowu go zatkało?
..
.. 12.06.2021, 08:53
W Parku Klonowym powinni sadzić klony.
dr Evil
dr Evil 12.06.2021, 09:18
No wiesz, pierdziszewo to miasto 'krzyży, pomników i tablic'!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 11.06.2021, 23:10
Czy tych tabliczek będzie ok. 11.000? Tak byłoby sprawiedliwie, uczciwie.
sumsiad
sumsiad 11.06.2021, 23:26
Herr Christo...i wszystko jasne!
życzliwy
życzliwy 12.06.2021, 06:43
Najlepiej jakby Krzysiu dostał zlecenie na wykonanie tych tabliczek i coś w końcu zarobił robaczek!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.06.2021, 23:03
Internetowy tchórzu i głupcze - nie masz zielonego pojęcia o moim życiu.
dobre
dobre 12.06.2021, 23:37
Hmm, taki katolik wyzywa bliźniego swego?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 13.06.2021, 22:17
Tchórza nazywam tchórzem, którym i Ty jesteś - napisz to samo, podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem. Zło jest złem. Tchórzostwo jest złem. Zło należy piętnować.
Gucio.
Gucio. 12.06.2021, 23:53
@dobre. To wynika z Kinderschtuby Pana Krzysztofa oraz jego etyki jak członka KK. Wybacz mu albowiem nie wie co czyni.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 13.06.2021, 22:18
Gucio vel. zw.kowalski ze Szwecji.
życzliwy
życzliwy 13.06.2021, 00:35
Ale jak się nie gniewam. Znam Krzysia od dziecka i matrwi mnie tylko to...że jest takim zdewociałym hipokrytą!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 13.06.2021, 22:19
Kolejny internetowy tchórz. Współczuję Tobie lęku przed własnymi słowami. Słaby Człowieku.
zw-kowalski
zw-kowalski 11.06.2021, 15:57
Czy ktoś nad tym panuje ? Zadatek na a kolejne buble. Miesiąc temu oglądałem to. Kilka dębów już uschniętych. Co to za tablice co nie wytrzymują 10 lat? W kilka dębów wchodzą już gałęzie innych drzew. Za kilka lat gałęzie dębów będą się przenikały. A wystarczyło policzyć jaką średnicę ma dąb 50 czy 100 letni. To Polska nowa jakość.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 11.06.2021, 23:11
Szwed niech zajmie się szwedzką jakością! Wara od Polski i Polaków prześmiewco Polski i Polaków.
sumsiad
sumsiad 12.06.2021, 23:39
A ty Krzysiu zajmij się w końcu jakąś pracą, zamiast puszczania bąków!
Gucio
Gucio 12.06.2021, 13:05
Krzysztof A. Kowalski niech zajmie się polską jakością! Wara od Oleśnicy i Oleśniczan prześmiewco Oleśnicy i Oleśniczan - Bartnika, Bronsia, Kalecińskiego,Kołacińskiego i dziesiątek innych.
zw-kowalski
zw-kowalski 12.06.2021, 08:49
Krzysztof. Jasiu jak nie potrafi w szkole na pytanie dlaczego jest nie przygotowany to odpowiada " a pani ma dziurawe rajstopy". Kiedy ostatnio byłeś w tym parku ? Ile dębów jest uschniętych ? W konary ilu dębów wchodzą już konary innych drzew? Jaką średnicę korony na 50 lub 100 letni dąb ? Opisując Polskę czy Oleśnice bazuję na twoich filmach. Pokazują one real czy to fikcja literacka ?

Pozostałe