Pod Oleśnicą zginęła 28-letnia rowerzystka

  • 10.06.2021, 08:57
Pod Oleśnicą zginęła 28-letnia rowerzystka Aleksander Białoskórski
Na drodze pomiędzy Oleśnicą a Świerzną doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Samochód ciężarowy potrącił tam poruszającą się rowerem kobietę. Jej życia nie udało się uratować.

Około 28-letnia kobieta, mieszkanka powiatu oleśnickiego, jechała rowerem od strony Świerznej w kierunku Oleśnicy. Wracała od rodziców.  Po tym samym pasie poruszał się także kierujący pojazdem ciężarowym marki MAN (z powiatu milickiego). Z nieustalonych przyczyn rowerzystka została potrącona lusterkiem oraz przednim prawym narożnikiem ciężarówki, a następnie wpadła do przydrożnego rowu.

Na miejsce przyjechało pogotowie i policja. Niestety, życia rowerzystki nie udało się uratować. Obrażenia, których doznała, były zbyt poważne.

Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Popełnił błąd podczas wyprzedania. Postępowanie w jego sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy.

 

_

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Śruba
Śruba 11.06.2021, 13:29
Na wszystko są pieniądze a na dokończenie ścieżki rowerowej brak. Oj Duda się za to weźmie.
XXXL
XXXL 11.06.2021, 10:38
Ciekawe kto jeszcze musi zginą aby dorobili dalszą cześć ścieżki rowerowej do Wietrznej.
???
??? 10.06.2021, 23:21
Co grozi takiemu kierowcy co najechał na rowerzystkę i zabił? Zależy od znajomości, czy jest może jakiś paragraf który ma szansę być stosowanym? (bo jak jest się w pispzpr to może to normalne?)
tusek
tusek 11.06.2021, 08:32
Jak durczok cimoszka czy inny zakowski to ewidentną wina rowerzystki.
w pis+du
w pis+du 11.06.2021, 08:45
Pisomatołek, jak zwykle swoich nie widzi...bo to 'pierwyj sort'?!
chora kraja
chora kraja 10.06.2021, 23:28
To zależy, jakby kierowcą był polityk albo znany sportowiec...to oczywiście rowerzystka winna!
Henry
Henry 10.06.2021, 17:43
Zapraszamy do Oleśnicy - w mieście jest tylko kilka poprawnie oznakowanych znakami pionowymi (które informują kierowcę o przejściu). Wzdłuż ścieżki rowerowej przy Wojska Polskiego nie ma oznakowania pionowego! To jest Polska!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 10.06.2021, 22:23
Polska jest pięknym krajem, a tu jest samorządowy kabaret, gdzie głównym dowcipnisiem jest Jan Bronś.
Holistycznie
Holistycznie 11.06.2021, 09:05
.... taki Kabaret starszego pana.
olo
olo 10.06.2021, 23:14
Tak? A dlaczego? No i to ciebie wszyscy uważają za odmieńca ?
Gucio
Gucio 11.06.2021, 01:16
olo. Każdy ma to na co zasluguje
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 11.06.2021, 00:28
Dlaczego Polska jest pięknym krajem? Czy dlaczego Jan Bronś jest dowcipnisiem? Ma specyficzne poczucie humoru: pływacy nie muszą mieć hotelu i pełnowymiarowej pływalni; artyści nie muszą próbować w wyodrębnionej sali, mogą to czynić na dworze; Wałbrzych jest też w Oleśnicy; w zrujnowanych zabytkach najwięcej jest zakamarków; więźniowie najlepiej się resocjalizują w największym oleśnickim parku; wokół oleśnickiego ratusza jest nieład artystyczny; czołgi chętnie jeździłyby wokół oleśnickich stawów; nie sztuką jest grać w siatkówkę w pełnowymiarowej hali sportowej, ale zagrać w przyszkolnej;
Herr Kazimierz
Herr Kazimierz 11.06.2021, 09:06
..... ale łącznik zrobiony, jak autobana w Reichu.
sancho pansa
sancho pansa 10.06.2021, 23:57
Bo Herr Christo, to nasz lokalny 'don Kichote'!
zw-kowalski
zw-kowalski 10.06.2021, 17:29
Polska i Oleśnica w pigułce.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 10.06.2021, 22:19
Ty, szwedzki patrioto! Sprzątaj w Szwecji. Nie czujesz się Polakiem, to wara Tobie ... Szczycisz się kpieniem z Polski i Polaków w Szwecji - jest to obrzydliwe.
Gucio
Gucio 11.06.2021, 01:20
Panie Krzysztofie. Polecam coś na uspokojenie. Czy to wina samej Szwecji , że mają ok 10 razy mniejszą śmiertelność na drogach, że mężczyźni mają średnią dobrego zycia o 12 lat dłuższą niż Polacy, że od 25 nie używają paliw kopalnianych do produkcji energii elektrycznej. Czy to wina Szwedów, że Polacy wybrali PiS a w Oleśnicy Bronsia ?
dr Lewatywa
dr Lewatywa 10.06.2021, 22:37
Oj Herr Christo, a wy nawet nie sprzątacie tylko bąki puszczacie!
Urolog
Urolog 11.06.2021, 11:33

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

SJ
SJ 10.06.2021, 16:58
Skoro już mowa o Świerznej, to należałoby zadać pytanie dlaczego ograniczenie do 70 km/h obowiązuje tylko w obrębie skrętu do Midroca, a nie ma już tego ograniczenia dalej, gdzie jest skręt na Świerzną i są dwa niebezpieczne zakręty? Powinno tam być ograniczenie.
rowerzysta
rowerzysta 10.06.2021, 14:03
Dlaczego ścieżka rowerowa między Oleśnicą a Świerzną kończy się dosłownie nigdzie? Absurd! Czy w ogóle zostanie kiedyś przedłużona do Świerznej?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 10.06.2021, 10:52
Ścieżka rowerowa! Przy tej trasie powinna być ścieżka rowerowa. I to od dawna. Powinny o to zadbać wspólnie władze powiatowe, Oleśnicy, Bierutowa, gminy Oleśnica, Dolnego Śląska. W innych regionach Dolnego Śląska i Polski potrafiono o to zadbać. Nie od dziś wiadomo o niebezpiecznej jeździe na rowerze na tej trasie. Nie raz i ja niebezpiecznie byłem wyprzedzany przez pojazdy. Nie tylko ciężarówki, ale i kierujący samochodami osobowymi potrafią przejechać obok rowerzysty niemal na styk. I stało się.
Dramat
Dramat 10.06.2021, 10:52
Tam jest bardzo niebezpiecznie. . Samochody pędzą na łeb na szyję, wąsko. Rowerzysta nie ma szans.

Pozostałe