Niezła Ściema – festyn z zaćmieniem słońca

  • 09.06.2021, 11:00
  • Arkadiusz Cichosz, GOK Oleśnica
Niezła Ściema – festyn z zaćmieniem słońca
"Na przepięknym terenie przy Gminnym Ośrodku Kultury Oleśnica – Boguszyce 102A – przygotowaliśmy szereg atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych" - informuje ośrodek.

Księżyc jest oddalony od słońca o ok. 8 minut świetlnych, jednak już w czwartek 10.06, około południa nastąpi na niebie spotkanie naszego naturalnego satelity i najbliższej gwiazdy. Częściowe zaćmienie słońca odbędzie się z zachowaniem odpowiedniego dystansu społecznego ponad 149,5 mln kilometrów!

Z tej okazji my również się spotkamy. Z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych – zapraszamy na festyn „Niezła Ściema”. Na przepięknym terenie przy Gminnym Ośrodku Kultury Oleśnica – Boguszyce 102A – przygotowaliśmy szereg atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych.

Bezpieczne obserwowanie słońca, zabawy plastyczne, dmuchaniec, multimedialne poznawanie kosmosu, zabawy muzyczne i sportowe, ekologiczny wyścig ślimaków i zajęcia w ekopracowni – to atrakcje, które będą dostępne od 10 do 13. Cały festyn zakończy się w czasie kulminacji kosmicznego spektaklu.

Arkadiusz Cichosz, GOK Oleśnica

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe