Skarga na dyrektora szkoły podstawowej. Zarzucają mu nadużywanie akoholu

  • 09.06.2021, 09:17
  • rpr
Skarga na dyrektora szkoły podstawowej. Zarzucają mu nadużywanie akoholu
Czy władze gminy Oleśnica przedłużą mu kadencję?

W drugiej połowie maja do Urzędu Gminy Oleśnica i Rady Gminy Oleśnica wpłynęło pismo, sygnowane przez ośmioro nauczycielek jednej ze szkół podstawowych w gminie.

Zarzucają one szefowi placówki "poważne i długotrwałe uzależnienie alkoholowe". Ma mieć ono "negatywny wpływ na funkcjonowanie szkoły", co "zagraża życiu i zdrowiu naszych podopiecznych" - napisały. Dyrektor ma niespełna 2 lata do emerytury.

W piśmie padają też zarzuty o agresji i poniżaniu pracowników przez szefa. Zarzuty są poważne, choć trzeba dodać, że większość Rady Pedagogicznej ich nie poparła. Przynajmniej oficjalnie...

2 czerwca nasza redakcja wystosowała do samorządu gminy pytania w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.

- Trwają właściwe procedury. Sprawa jest w trakcie wyjaśniania przez Urząd Gminy oraz Komisję Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy, do której skierował pismo przewodniczący Rady  - powiedział tylko portalowi olesnica24.com w telefonicznej rozmowie Maciej Syta, dyrektor Centrum Usług Wspólnych.

Dyrektor ustosunkował się do zarzutów na piśmie. Komisja Skarg na zamkniętych posiedzeniach spotka się z autorkami listu, a potem z dyrektorem.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

XXX
XXX 11.06.2021, 15:20
Zgłoszone do kuratora i TVN. Koniec z przymykaniem oczu.
Wiech
Wiech 11.06.2021, 13:18
Wszystko jak zwykle zamiecione zostanie pod dywan. Tak jest w naszej gminie ze wszystkimi skargami . Udają że nie ma sprawy. Tym razem im się chyba nie uda.
Aniol
Aniol 10.06.2021, 16:05
W końcu może zrobią porządek z tym gościem i przy***sami, którzy w każdej innej szkole polecieliby na zbity p…
Samo życie
Samo życie 10.06.2021, 14:15
Jeżeli Dyrektor Szkoly sie nie odwola pojdzie sie z tym do Uwagi, sprawy dla reportera i wiele innych mediów! W tedy nientylko dyrektor będzie mial przesr**e - poleca inne ważne persony!
siara
siara 10.06.2021, 14:22
Aleś ty mi zaimponował tym wpisem. Jest moc :):):)
pijaczek spod 'biedronki'
pijaczek spod 'biedronki' 10.06.2021, 13:52
Tylko który 'dyrektor' w kartoflanej republice nie pije?
Woźna
Woźna 10.06.2021, 13:35
Temat zostanie zamieciony...... pod dywanik.
wodko pozwol zyc...
wodko pozwol zyc... 10.06.2021, 10:34
W firmie prywatnej/spolce po prostu wyrzucaja dyscyplinarnie, a ws. pracownika gminnego zbierze sie gremium, dalej upomnienie ew. nagana. Takie stawianie sprawy ani nie poprawi jakości pracy placówki,a wrecz pogorszy ani nie pomoze uzaleznionemu, dla ktorego dobra aby uswiadomil sobie ze osiagnal dno i albo skuteczne leczenie albo najprawdopodobniej cmentarz...
.
. 10.06.2021, 12:23
Bronś inaczej załatwia sprawy, jak ktoś mu nie pasuje wyrzuca na bruk . To na potwierdzenie opinii wielu internautów, że Oleśnica stała się prywatnym folwarkiem sitwy.
Woźna
Woźna 09.06.2021, 19:41
`W tej całej sprawie jest 2 a może nawet 3 dno. Rada też jest podzielona.
ćwir ćwir ćwir
ćwir ćwir ćwir 09.06.2021, 17:23
Ptaszki nie tylko w gminie ćwierkają, że ten temat jest niezwykle na rękę przeciwnikom politycznym wójta i będzie grzany podobnie jak w przypadku spalarni. Wtedy pucz się nie udał . może teraz..... twierdzą niektórzy...
chętny AA
chętny AA 09.06.2021, 16:22
Czy będzie we wsi wiec poparcia? Kto stawia?
dr
dr 09.06.2021, 14:56
Dęta sprawa. Ktoś chce bardzo zastąpić Lecha. Ale takie metody?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 09.06.2021, 15:54
Kogo? Anonimowy Internauto! Kogo? Czy gdzieś wcześniej w tym temacie zostało wymienione imię? Wstydź się, albo sam się ujawnij.
Na zdrowie!
Na zdrowie! 09.06.2021, 14:54
To od dawna była tajemnica poliszynszyla. Takich przypadków i w mieście i w powiecie było wiele. I co? I nic. Jesteśmy jak się okazuje wbrew złośliwym opiniom tolerancyjnym narodem.
Profesor
Profesor 09.06.2021, 14:17
Gruby
Pitagoras
Pitagoras 09.06.2021, 12:04
A kto odpowiada z gminną oświatę?
Jabol
Jabol 09.06.2021, 13:38
Pierwsza szklanka Oleśnicy...
Zosia
Zosia 09.06.2021, 11:02
Pomagać uzależnionym a nie udawać, że nie ma problemu. Pracodawca ma obowiązek ale ukrywa niewygodne fakty.
Klient
Klient 09.06.2021, 10:37
Lubię chadzać do sklepu w Ligocie!
zw-kowalski
zw-kowalski 09.06.2021, 10:25
Czy to nie czasem jeden z byłych oleśnickich radnych ? Dużo o tym słyszałem. A kto jest w Oleśnicy w komisji rozwiązywania problemów z alkoholem ?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 09.06.2021, 10:21
Wszyscy wiedzą, ale, czy wszyscy próbowali jemu pomóc, czy bezrefleksyjnie tolerowali i tolerują? Przecież jest chory. Jeden z jego znajomych wydostał się z tej choroby i jest przykładem, kilku zmarło.
LP
LP 09.06.2021, 10:15
To była tajemnica poliszynela!
Nauczycielka
Nauczycielka 09.06.2021, 10:05
Wszyscy o tym wiedzą tylko pan wójt udaje że nie widzi?

Pozostałe