Słowak z Politechniką

  • 11.01.2019, 16:47 (aktualizacja 12.01.2019, 09:21)
  • OAI
Słowak z Politechniką
W sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy odbyła się inauguracja współpracy szkoły z Politechniką Wrocławską.

 - To ogromne wyróżnienie, ale również zobowiązanie do wytężonej pracy. Sukces, którym jest patronat Politechniki Wrocławskiej, to efekt współpracy uczniów, rodziców, pracowników liceum i władz samorządowych - oceniła dyrektor I LO Marzena Helińska.

W inauguracji współpracy uczestniczyli nauczyciele i uczniowie popularnego Słowaka, przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej z prorektorem ds. nauczania prof. dr hab. inż. Andrzejem Dziedzicem oraz samorządowcy: wicestarosta Sławomir Kapica, burmistrz Jan Bronś i przewodniczący Rady Miasta Oleśnicy Aleksander Chrzanowski.

Odbyły się warsztaty prowadzone przez pracowników naukowych Politechniki oraz prezentacji oferty edukacyjnej I LO dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych.

A przy wejściu do sali gimnastycznej stanął bolid F1, którego konstrukcja jest dziełem członków zespołu PWR Racing Team. "Wypróbowała" go m.in. Anetta Adamczuk.

OAI

Zdjęcia (42)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zośka
zośka 12.01.2019, 08:35
Jedynka nie jedzie na opinii sprzed lat, ponieważ, gdyby jechała daleko by nie zajechała - starzy nauczyciele, stare metody, kiepskie wyniki... Dopiero teraz - od kiedy Dyrektorem została Pani Helińska ( pozdrawiam serdecznie !), nabiera rozpędu i rozmachu. Mam dziecko w tej szkole - podziwiam Jej entuzjazm i energię. Gratuluję i czekam na jeszcze !
Bizzy
Bizzy 12.01.2019, 08:02
Jedynka jedzie jeszcze na opinii sprzed lat. Teraz to zupelnie inna szkola. Zimna bez empatii bez swojego stylu. No taka jak wiadomo kto..... Za kilka lat LO2 ja przegoni pod kazdym wzgledem
"..."
"..." 12.01.2019, 07:09
ad wiem! A ja pójdę dalej - edukacja w ogóle nie jest szkodliwa! Bo czym jest edukacja? Jest ubezpieczeniem na przyszłość!!. Przez edukację zabezpieczamy młodego człowieka, żeby sobie w przyszłości lepiej radził. Ale jaki koszt tego ubezpieczenia! Kilkanaście najcenniejszych lat życia. To się absolutnie nie opłaca, tak jak i inne, znacznie mniej kosztowne? Oczywiście, że edukacja jest szkodliwa?? Tak mówią o szkodliwości nauki tylko lewaccy idioci, których nie należy słuchać!!
zzz
zzz 12.01.2019, 00:58
LO II ma lepsze wyniki, porównajcie sobie. Zadne propagandowe wygibasy Helińskiej tego nie zmienią.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 11.01.2019, 23:46
"matematyka jest poezją, i to poezją najwyższego lotu" powiedział ks. prof. Michał Heller (pierwszy polski laureat Nagrody Templetona, doktor honoris causa Politechniki Warszawskiej), a matematyka jest królową nauk, zwłaszcza nauk technicznych.
wiem
wiem 11.01.2019, 17:43
Wyścig szczurów rozpoczęty. A szkoła miała być przyjazna. Dorosły człowiek pracuje 8-godzin dziennie, a uczniowi proponuje się wytężoną pracę od 8-ej do 21-ej. Chciałoby się powiedzieć "Quo vadis"... Czy przyjdzie czas na opamiętanie?

Pozostałe