Uczniowie I LO w Oleśnicy z petycją w sprawie uhonorowania kardynała Wyszyńskiego

  • 08.06.2021, 08:51
  • OAI
Uczniowie I LO w Oleśnicy z petycją w sprawie uhonorowania kardynała Wyszyńskiego…
Chodzi o pamiątkową tablicę. Oleśnica Razem popiera ten pomysł.
"Jako przedstawiciele młodego pokolenia mamy świadomość, jak bardzo ważna jest pamięć o tych, dzięki którym my dziś możemy cieszyć się wolnością i jak ważne jest budowanie własnej tożsamości na wielkich, niekwestionowanych autorytetach, których młodzież dziś tak bardzo potrzebuje. Takim autorytetem niewątpliwie jest dla nas Kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia" - stwierdzają uczniowie I LO im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy, którzy skierowali do burmistrza petycję w sprawie uhonorowania Kardynała Stefana Wyszyńskiego pamiątkową tablicą.
"Przypominamy, że Sejm RP przekonany o szczególnym znaczeniu Prymas Tysiąclecia dla poszanowania godności człowieka i wolności, szacunku dla Ojczyzny i budowania wolnej i niepodległej Polski ustanowił rok 2021 Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
W 2021 roku przypada 120 rocznica urodzin Kardynała Wyszyńskiego oraz 40 rocznica jego śmierci. Jako klub radnych Oleśnica Razem popieramy postulat młodzieży I LO i mamy głęboką nadzieję, że nasz wielki rodak w tym szczególnym roku będzie uhonorowany w Oleśnicy" - informuje ugrupowanie Oleśnica Razem.
 
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (67)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kakak
Kakak 11.06.2021, 00:03
Dzieci z liceum, za piebiadze z tablicy moglibyscie zalatwic sovie darmowe podpaski dla waszych kolezanek. Co was podkusilo.
Polska
Polska 10.06.2021, 18:40
zaczęła istnieć od Chrztu
przetrwała dzięki wierze
obaliła komunizm z Kościołem
- należy się pamięć i szacunek
i oby, z Bożą pomocą, kontynuacja
Gucio
Gucio 11.06.2021, 01:11
Kiedy kilka tysiecy lat temu Egipcjanie mieli piramidy, Rzymianie i Żydzi wodociągi Słowianie siedzieli jeszcze na drzewach. Europa jest zasiedlona od około 15 tys lat. Chrzest to tylko 1000 lat. Quo vadis Polsko,
Bogdan Marchewka
Bogdan Marchewka 10.06.2021, 23:14
Polska, biednyś ty umysłem i wiedzą, W Polsce nie było żadnego chrztu, nie było komunizmu i nie ma Boga.
Nie ma bożej pomocy, jest kontynuacja zbrodni kościelnych...
Panie Kaleciński, żaden nauczyciel ze strachu nie potwierdzi prawdy, o której Pan pisze. Katolik tego nie zrozumie swoim zwichniętym umysłem.
Zobacz Pan jak zachowują się miejskie władze w kwestiach religijnych i kościelnych.
Były burmistrz na Fb napisał: "Młodzi za uniwersalnymi wartościami i prawdziwymi autorytetami -to budujące". Tak może twierdzić i napisać tylko "zaściankowy niedouk", jak sam o sobie mówi.
dżizes
dżizes 10.06.2021, 23:17
'Chrzest' to może był, ale z nożem na gardle...czyli dla mnie nie ważny!
Bogdan Marchewka
Bogdan Marchewka 10.06.2021, 23:14
Polska, biednyś ty umysłem i wiedzą, W Polsce nie było żadnego chrztu, nie było komunizmu i nie ma Boga.
Nie ma bożej pomocy, jest kontynuacja zbrodni kościelnych...
Panie Kaleciński, żaden nauczyciel ze strachu nie potwierdzi prawdy, o której Pan pisze. Katolik tego nie zrozumie swoim zwichniętym umysłem.
Zobacz Pan jak zachowują się miejskie władze w kwestiach religijnych i kościelnych.
Były burmistrz na Fb napisał: "Młodzi za uniwersalnymi wartościami i prawdziwymi autorytetami -to budujące". Tak może twierdzić i napisać tylko "zaściankowy niedouk", jak sam o sobie mówi.
Brawo
Brawo 10.06.2021, 16:39
Pozytywne Działanie
Jestem na Tak
Romek F.
Romek F. 10.06.2021, 14:19
Jest to bardzo zaszczytna idea i Plac Zwyciestwa się nadaje idealnie gdzie sie zatrzymują Panowie z Męskiego Różańca na modlitwe.Całym sercem za!
dobre
dobre 10.06.2021, 23:19
Czy to ten 'wesoły romek' z filmu Miś?
Polak Katolik Alkoholik
Polak Katolik Alkoholik 10.06.2021, 13:32
Wspaniała Inicjatywa. Proponuję też pomniki Dziwisza, Wesołowskiego i Dymera.
zw-kowalski
zw-kowalski 10.06.2021, 17:20
Zapomniałeś o pedofilu Jankowskim, cebuli i setkach innych
ministrant
ministrant 10.06.2021, 13:51
Nie zapominaj o pecu i gulbinowiczu, bo Herr Christo się obrazi i jeszcze rzuci 'klontfę'!
ja się pytam
ja się pytam 10.06.2021, 10:02
Dlaczego to pierdziszewo jest takie zdewociałe i sPisiałe?
Bogdan Marchewka
Bogdan Marchewka 10.06.2021, 13:09
Bo zbyt dużo tu zdewociałego motłochu, byłych oficerów na służbie pedofilskiej instytucji; jednemu motłoch to nawet powierzył władzę, a on teraz wyraża wdzięczność watykańskiej mafii. A to TW "moherowy doktor".
Przed ołtarzami ścisk dewocyjnej armii donosicieli w imię boże.
Posługiwanie się fake newsami to ich szczyt możliwości.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 09.06.2021, 23:59
"Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może !" - Wikipedia.
/Stefan Wyszyński/.

Musiał Wasz "bohater" doskonale znać sytuację dzieci polskich i nie tylko, w łapach kościelnej mafii. Wiedział tedy co mówi. Tej mafii, która działała, za jego i wojtyłowych czasów, przez niego namaszczonego Karola na szefa watykańskiej mafii. Mafia działa do dziś, a teraz coś próbuje robić z tym szambem papież Franciszek. Zapoznajcie się z życiorysem Stefana Wyszyńskiego i jego "twórczością" nie tylko z kościelnych bajek... Poproście o wyjaśnienia rzetelnych nauczycieli historii !
Proszę pod "Petycją" podać zainteresowanych tym niepoważnym pomysłem petentów, dla jasności sprawy !

IPN
IPN 10.06.2021, 06:49
TW "Anna" i wszytko jasne
UB
UB 10.06.2021, 09:30
Teczka personalna nr 31586 tajnego współpracownika ps. "Anna", imię ojca: Jan, ur. 15-02-1948 r. w m. Oleśnica.
Gucio
Gucio 10.06.2021, 08:15
IPN. Ale Tobie wali na dekiel. Prokuratura i Milicja w tamtych czasach wiedziała o kościele prawie wszystko. Dlatego miała tylu TW wśród duchownych. Kiedy ksiądz gwałcił dzieci w Sycowie ani policja ani prokuratura nic nie robiły. Takich przypadków gdy policja i prokuratura powinny wiedzieć i działać w sprawie duchownych pedofilów są tysiące. I tobie odpowiada to, że policja i prokuratura udaje , że nie widzi czynów zboczeńców duchownych. Oczywiście pedofilia dotyczy dużej mniejszości duchownych. natomiast vqrviqjące jest pobłażanie przez policję i prokuraturę.
??
?? 10.06.2021, 17:03
Kiedy IPN ujawni teczkę Helmuty??
zw-kowalski
zw-kowalski 10.06.2021, 17:24
Do ??. Znasz program Adama Słodowego " zrób to sam" ? Chętnie wejdę w posiadanie wiedzy jaką rzekomo krzywdę wyrządził TW Anna czy Helmuta ? Ile osób rzekomo straciło pracę lub było aresztowanych ?
Cytat
Cytat 09.06.2021, 16:30
. W języku polskim słowo: „państwo” kojarzy się oczywiście z panowaniem, a więc systemem władzy, ale również - z „panem”, jako tym najwyższym władcą. „Pan”, w odróżnieniu od „chama” jest, a przynajmniej powinien być, uosobieniem pewnych cech, jak na przykład majestat („kto raz był królem, ten zawsze zachowa majestat” - powiadają wymowni Francuzi), to znaczy - nie tylko poczucie własnej wartości, ale i charyzmę, sprawiającą, iż ten majestat respektują również inni. Takim Wielkim Panem był np. Stefan kardynał Wyszyński, chociaż różni nadęci pychą konfidenci stanu duchownego wytykali mu niskie pochodzenie - że niby „organiściuch”. Ale nie w pochodzeniu rzecz; oto w początkach okupacji niemieckiej bawiący w Zakopanem ksiądz Stefan Wyszyński został schwytany w łapance i przewieziony do Gestapo. Tam po wylegitymowaniu został zwolniony - ale musiał przejść przez korytarz, w którym gestapowcy urządzili „ścieżkę zdrowia” (tak tak, generał Jaruzelski wykorzystywał wynalazki „nazistów”). Towarzyszyły temu wrzaski popychania i przekleństwa. Ksiądz Wyszyński zatrzymał się w progu i zastanawiał się - co właśnie przynosi mu zaszczyt - jak przez takie miejsce powinien przejść ksiądz katolicki. Bo nie było mu wszystko jedno, jak tamtędy przejdzie. I kiedy tak się zastanawiał, powoli zakładając rękawiczki - uwaga bitych i bijących skupiła się na nim; bicie, wrzaski i przekleństwa ustały. Zapanowała cisza - i w tej ciszy, w szpalerze znieruchomiałych gestapowców
antykler
antykler 09.06.2021, 14:04
To jest manipulacja łatwowiernymi i niedouczonymi dziećmi. Bandyci bohaterami, bo noszą sutanny ! Katokomuna ciemniaków. Przykładem tego wypaczenia może być każdy przeciętny nieuk "kowalski". Jest paru takich w Oleśnicy...
W świecie cywilizowanym to obraza rozumu, a w świecie religijnym mentalna głupota.
kuria wasza mać
kuria wasza mać 09.06.2021, 11:34
Dziś czas taki, że za bohaterów uważa się tych co d... kościołowi lizały i jego funkcjonariuszom. Taki religiancki beton jak Wyszyński znany jest z przekazu tylko kościelnego. Rzeczywistość mafii watykańskiej jest skrzętnie fałszowana. TFU ! Kaleczenie rozumu i młodzieżowych umysłów powinno być karane. Ten kardynał tłamsił prawdę o przestępczości Kościoła, szczególnie tej seksualnej. Kontynuatorem jego linii politycznej był Wojtyła.
cytat
cytat 09.06.2021, 11:22
Chwała Bohaterom! Dzisiaj, 07:13
Skąd u II i III pokolenia ubeków taka krytyka inicjatywy młodego pokolenia Polaków, którzy chcą uhonorowania kardynała Stefana Wyszyńskiego?? Ta inicjatywa oznacza, że środowiskom lewicowo- ubeckim proces przywracania pamięci o bohaterskich, wspaniałych Polakach jest im „nie w smak”.

Tyle wysiłku ubecy włożyli, żeby wszelką pamięć o takich ludziach pogrzebać z kretesem, tymczasem nastąpiła zmian pokoleniowa i młodzi ludzie zaczęli odgrzebywać śmietnik historii i w poszukiwaniu korzeni własnych tożsamości, natknęli się na bohaterów. To wzbudza żywe zaniepokojenie ubeków ponieważ to zagraża rzędowi dusz, jaki mieli już w zasięgu ręki!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 09.06.2021, 10:16
To mi się podoba. Odważnie, bo podpisane. Nie wstydzą się. Dobrze, że mają inicjatywę. Dla mnie postać Prymasa Tysiąclecia jest też pozytywnie wyjątkową, o której pamięci dba wiele osób, środowisk w całej Polsce. Sądzę, że my, tu w Oleśnicy, powinniśmy zadbać o pamięć wybitnych osób, które działały tu, w Oleśnicy. Brakuje w Oleśnicy naszego panteonu. Powinno być miejsce, gdzie kolejnym pokoleniom przypominane będą takie osoby jak: Józef Stojanowski, Stanisław Dziedzic, Michał Zarówny, Wincenty Gorczyca i wielu innych
ministrant
ministrant 09.06.2021, 11:03
Zapomniałeś Herr Christo o swoim 'zasłużonym' dla pierdziszewa świntym męczęnniku gulbinowiczu!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 09.06.2021, 15:55
Tchórz
Sumsiad
Sumsiad 09.06.2021, 23:51
Stary dewot!
Spiritus Sanctus
Spiritus Sanctus 09.06.2021, 08:44
Czy ci uczniowie spod Juliusza Słowackiego znają jego twórczość ? A nauczyciele i dyrekcja szkoły ?
/Beniowski/
O Polsko! (…)
Krzyż twym papieżem jest – twa zguba w Rzymie!
Tam są legiony zjadliwe robactwa:
Czy będziesz czekać, aż twój łańcuch zjedzą?
Czy ty rozwiniesz twoje mściwe bractwa,
Czekając na tych, co pod tronem siedzą
I krwią handlują, i duszą biedactwa,
I sami tylko o swym kłamstwie wiedzą,
I swym bezkrewnym wyszydzają palcem
Człeka, co nie jest trupem – lub padalcem.
*
I LO zaczyna popadać w mroki chrześcijaństwa i katolicyzmu. Wstyd !
Pchacie na sztandary antysemitę, który przyczynił się do pogłębienia podziałów wśród chrześcijan i przez swój religijny ekstremizm skrzywdził wielu ludzi. To Was nie interesuje.
*
A rozumiecie co wyprawia Kościół z kobietami ?

Nie myślałam, że doczekam czasów, iż w oleśnickim I LO stworzą grupę katoliccy talibowie.
Oświatę schowaliście do zagrzybionej, śmierdzącej, ciemnej piwnicy ?

..
.. 09.06.2021, 10:11
kto w tej szkole dostał politycznego orgazmu - księża z ogólniaka, proboszcz parafii czy dyrektorka, kto ?
Robicie idiotów z dzieci, zamiast podawać im wiedzę prawdę o funkcjonariuszach watykańskiej mafii, uratowanej przez faszystów włoskich .
absolwent II LO
absolwent II LO 09.06.2021, 10:07
Litwo ojczyzno moja... Ktoby nie znał!
pisiolud
pisiolud 09.06.2021, 11:05
Mickiewicz, czy to nie był przypadkiem jakiś podejrzany Litwin?!
dobre
dobre 09.06.2021, 07:35
Dla oszołoma gabrysia i pisomatołków, każdy kto krytykuje czarną mafię to 'ubek'?!
Julia Kowalska
Julia Kowalska 09.06.2021, 10:24
Tak! To ubecka Schweine.
wot durak
wot durak 09.06.2021, 12:04
Co za znajomość języków obcych pisomatołku gabrysiu!
",,"
",," 09.06.2021, 07:47
Olga Kowalska Dzisiaj, 07:36
Wypowiedzi tego pana wskazują na zachowania typowego ...ormowca?? Za komuny ormowiec był wprawdzie na najniższym poziomie środowiska władzy, właściwie już w strefie przejściowej między właścicielami Polski Ludowej a ich niewolnikami - ale właśnie dlatego musiał nadrabiać aktywnością i pryncypialnością. Czy te wypowiedzi nie wskazują, że jest on Polakiem , ale jakimś takim niepełnym, więc musi "pić więcej wódki", demonstrować większą wylewność i większą pryncypialność, niż prawdziwi Polacy, którzy są Polakami i bez tego.
Gucio
Gucio 09.06.2021, 08:05
",," . Kiedyś było ORMO jako uzupełnienie niemocy państwa. Dziś są stowarzyszenia na różnym poziomie. Oleśnickie bidy, SR, WOŚP, Gang Mikołaja i tysiące innych. One to kamuflują bezczynność państwa.
Gucio Pucio
Gucio Pucio 09.06.2021, 10:52
Myślisz jak ormowiec. Jak prawdziwy ormowiec!
Chwała Bohaterom!
Chwała Bohaterom! 09.06.2021, 07:13
Skąd u II i III pokolenia ubeków taka krytyka inicjatywy młodego pokolenia Polaków, którzy chcą uhonorowania kardynała Stefana Wyszyńskiego?? Ta inicjatywa oznacza, że środowiskom lewicowo- ubeckim proces przywracania pamięci o bohaterskich, wspaniałych Polakach jest im „nie w smak”.

Tyle wysiłku ubecy włożyli, żeby wszelką pamięć o takich ludziach pogrzebać z kretesem, tymczasem nastąpiła zmian pokoleniowa i młodzi ludzie zaczęli odgrzebywać śmietnik historii i w poszukiwaniu korzeni własnych tożsamości, natknęli się na bohaterów. To wzbudza żywe zaniepokojenie ubeków ponieważ to zagraża rządowi dusz, jaki mieli już w zasięgu ręki!

.
Gucio
Gucio 09.06.2021, 08:07
Kiedyś było ORMO, SB jako uzupełnienie niemocy państwa. Dziś są stowarzyszenia na różnym poziomie. Oleśnickie bidy, SR, WOŚP, Gang Mikołaja i tysiące innych. One to kamuflują bezczynność państwa. Młodzi mają śmietnik w całym mieście. Oglądałeś filmy Pana Krzysztofa jak wygląda Oleśnica w realu ?
zw-kowalski
zw-kowalski 09.06.2021, 06:46
Smutny to kraj. Ale takie wasze prawo. Możecie mieć pomniki i tablice jakie tylko chcecie. W Övik najważniejsze pomniki to orzeł symbol Övik i zaprzęg z saniami. Bo zimą kupcy z Uppsala saniami dowozili żywność. I oni z szacunku postawili taki pomnik. W innych miejscowościach jest podobnie. Na a rzece rybak. Czy produkt z którego dana miejscowość słynie. Na rondzie w Lycksele latem stoi duży Dzban z kwiatami, jesienią siedzi los na ambonie myśliwskiej, zimą bałwan. W ZSRR wszędzie był Lenin, w Tajlandii wszędzie obecny król itp. To czemu w Oleśnicy nie ma być papież, kardynał czy inni duchowni. To wasz a nie mój wybór.
dr Lewatywa
dr Lewatywa 09.06.2021, 07:06
'Smutny' to za mało powiedziane @zw...to chory kraj!
?
? 08.06.2021, 17:06
Fejk newsy ratuszowe trole puszczają. A co na to PiSowscy bracia Bronsia Karpienko i bokser?
zwkowalski
zwkowalski 08.06.2021, 17:05
A ja myślę, że należałoby w ramach pokuty wobec środowiska zebrać wszystkie śmieci z miejsc jakie wskazał na filmach Krzysztof. To wszystko sprasowac i dorobić tablice " brudasy oleśnickie" . To jesteście winni środowisku. Gabryś mi wypomina potop szwedzki a nie polemizuje z Panem Edmundem na temat zbrodni Kościoła Katolickiego.
Janina
Janina 08.06.2021, 16:52
Można dać tablice Kardynała S. Wyszyńskiego na Pomniku Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na Placu Zwycięstwa co ma być wybudowany.
dr Lewatywa
dr Lewatywa 08.06.2021, 17:11
Oszołomie gabryś/janino, a może tak kupcie sobie lepiej w 'castoramie' młotek gumowy szt.1 i tak 3x w czółko 3 x dziennie!
Gucio
Gucio 09.06.2021, 00:28
Doktorze. Świetny pomysł. Ale czy to jemu pomoże ?
Andrzej
Andrzej 08.06.2021, 16:55
Świetny pomysł!
Gucio
Gucio 09.06.2021, 00:29
Z tym gumowym młotkiem ?
chora kraja
chora kraja 08.06.2021, 16:29
Krzyże, pomniki...tablice!?

Pozostałe