Radny Damian Siedlecki kontra polityczne zaplecze burmistrza Jana Bronsia

  • 05.06.2021, 08:32
  • rpr
Radny Damian Siedlecki kontra polityczne zaplecze burmistrza Jana Bronsia
Po wystąpieniu w debacie o stanie Oleśnicy Damian Siedlecki stał się dla politycznej formacji burmistrza wrogiem numer jeden...

Na ostatniej sesji Rady Miasta Oleśnicy prawdziwa debata o stanie miasta w roku 2020 rozpoczęła się po wystąpieniu Damiana Siedleckiego z klubu Koalicji Obywatelskiej. Radny puszczał fragmenty wyborczych obietnic, które składał Jan Bronś i dzielił się swoimi ocenami z ich realizacji. - To, co mówił w 2018 roku, kontrastuje z tym, co robi w 2020 - stwierdził niedawny koalicjant. Ocenił, że obietnice nie zostały spełnione. Z jego tezami polemizował burmistrz.

Po sesji aż dwa oświadczenia w mediach społecznościowych wydał Oleśnicki Ruch Samorządowy, czyli dawny Komitet Wyborczy Jana Bronsia. W pierwszym zaatakował Siedleckiego, który miał swoją wypowiedź o niespełnionej obietnicy poprawy transportu sanitarnego  zilustrować kilkoma zdjęciami o braku karetki, a jedno z nich, jak się okazało, obrazowało wypadek w Klonowie (gmina Międzybórz).

Ale radny szybko zripostował, że posłużył się zdjęciem z portalu mojaolesnica.pl, który wykorzystał fotografię jako tzw. zdjęcie ilustracyjne (to normalna praktyka dziennikarska) do artykułu o braku karetek.

Siedlecki skomentował ten zarzut ORS tak:

Kiedy myślisz, że polityka burmistrza Jana Bronsia osiągnęła już dno, nagle wjeżdża Oleśnicki Ruch Samorządowy – cały na biało – i puka w dno od spodu… I kompromituje swojego lidera jeszcze bardziej.
 
36 slajdów. 35 zdjęć i zrzutów ekranu. 7 materiałów video. 8 tematów i spraw istotnych dla oleśniczan. A tęgie głowy z politycznego zaplecza Jana Bronsia wytykają mi jeden, powtarzam: JEDEN screen (zresztą niesłusznie (...).

Po tej wymianie zdań ORS zamieścił kolejne oświadczenie. Jego treść poniżej:

Zaufanie Bronsiowi procentuje

"Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym do zadań gminy należą między innymi kwestie dróg i ulic gminnych (warte podkreślenia, bowiem na terenie miasta zlokalizowanych jest wiele dróg, których właścicielem nie jest gmina), mostów, placów, organizacji ruchu drogowego, ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska, wodociągów, zaopatrzenia w wodę, usuwania, oczyszczania ścieków komunalnych, lokalnego transportu zbiorowego, ochrony zdrowia, pomocy społecznej, wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, gminnego budownictwa mieszkaniowego, edukacji publicznej, kultury, targowisk i hal targowych, zieleni gminnej i zadrzewień, cmentarzy gminnych, porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli, promocji gminy, utrzymania gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych.

Przysłuchując się obradom sesji Rady Miasta Oleśnicy i wystąpieniom niektórych radnych opozycji można dojść do wniosku, że problemy w wymienionym powyżej zakresie nie istnieją. Oczywiście problemy są wszędzie, jednakże poruszane przez niektórych radnych kwestie dotyczą często spraw spoza zadań własnych gminy. Owszem, są to sprawy ważne, ale na które gmina często nie ma wpływu, kompetencji lub możliwości.

Tym samym bardzo się cieszymy, że nawet najbardziej krytyczni radni nie dostrzegają żadnych poważniejszych zagrożeń dla realizacji zadań gminnych przez nasz samorząd.

To tylko dowodzi, że udzielone przez mieszkańców zaufanie burmistrzowi Janowi Bronsiowi i większości radnym procentuje i daje dalszą gwarancję stabilnego rozwoju Oleśnicy. Bo przecież Oleśnica – nasze piękne, szybko rozwijające się miasto wspaniałych ludzi - zasługuje na wszystko co najlepsze. Nie dajmy sobie wmówić, że jest inaczej!"

A co na to Siedlecki? Oto jego kolejna riposta:


Piłują gałąź, na której siedzi Bronś

"Jedno trzeba Janowi Bronsiowi przyznać:

Nikt, tak skutecznie nie dokonuje autokompromitacji, jak  "Oleśnicki Ruch Samorządowy". I nikt z taką finezją nie piłuje gałęzi, na której siedzi sam Jan Bronś, jak jego osobiste polityczne zaplecze.

Oto bowiem z oświadczenia wydanego przez Oleśnicki Ruch Samorządowy dowiadujemy się, że "poruszane przez niektórych radnych [opozycji] kwestie dotyczą często spraw spoza zadań własnych gminy (...) na które gmina często nie ma wpływu, kompetencji lub możliwości" (patrz: screen).

Czy Panie i Panowie z ORS chcą nam dać do zrozumienia, że obietnice wyborcze, składane osobiście przez Jana Bronsia, w kwestii wspomożenia transportu sanitarnego przez miasto (...), już u zarania były jedynie czczymi obietnicami, bowiem zabezpieczenie karetek i ich załóg należy do wyłącznej kompetencji samorządu wojewódzkiego?

Czy Panie i Panowie z ORS chcą powiedzieć, że Jan Bronś - kandydat na burmistrza Oleśnicy - składając taką obietnicę, oszukał swoich wyborców?

No ładnie!

Kto by się spodziewał...?".

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sąsiadka
sąsiadka 11.06.2021, 23:49
jak każdy kowalski zw-kowalski opisuje swoje marzenia sprzed lat - trza przyznać miał chłop trochę wyobraźni. I tylko tyle. podobnie jeszcze inny kowalski z ciągłymi pretensjami. Trza było startować do lokalnych władz to byś chłopie realizował swoje widzimisię. A tak od wielu lat masz pretensje bo inni nie robili tego co się tobie widziało. Chora wyobraźnia często doprowadza ludzi do życiowego nieszczęścia i tak się zdarza, nawet tobie, nie pamiętasz już ? wymyślanie teraz historii i jakichś ludzi, i obarczanie ich za własne niepowodzenia, na stare lata, to zwykłe marudzenie. Widziałam dość często twoje zachowania, mam też o nich napisać ?
sumsiad
sumsiad 2 dni temu, 00:04
Ale o którym 'kowalskim' mówicie sumsiadko?
Paprotka
Paprotka 11.06.2021, 00:00
Siedlecki ma racje.
bezcenne
bezcenne 10.06.2021, 21:10
Oszołom gabryś z radyja maryja wypowiadający się o 'podpaskach'!
Kojo
Kojo 11.06.2021, 00:00
Darkowe podpaski dla olesnocy
Hue hue
Hue hue 10.06.2021, 09:44
Następna sesja RM odbędzie się już w normalnym trybie, wtedy dopiero Bronś i jego semafory uslyszą prawdę z ust Siedleckiego. Już mi ich żal.
Tata Oli
Tata Oli 09.06.2021, 23:20
Siedlecki pięknie Ora bezradność. Jeśli radni z ors mówią ze Olesnica zasługuje na to co najlepsze, to dlaczego pan i pani burmistrz nie zgodzili się na bezpłatne podpaski dla dzieci w szkołach???? Bo siedlecki na to wpadł??
Mama Krzysia
Mama Krzysia 10.06.2021, 20:51
Chcesz to kupuj te bezpłatne podpaski do szkół, ale za własne pieniądze.
Mama Alinki
Mama Alinki 11.06.2021, 00:01
A ty swojego krzysia kake i siuski tez nie do publocznego klopa zwalaj.
mianek
mianek 09.06.2021, 22:54
Mądrości nie da się zmierzyć. Wymyślono więc iloraz inteligencji,a to dwa różne pojęcia .Można mieć wysokie dyplomy ,b.często obronione w bzdurnych tematach,i nadal nic sobą nie reprezentować.Mądrość tak po prostu wynika z obserwacji otaczającego nas świata, doświadczenia ,pokory do życia i szacunku do ludzi
( ͡° ʖ̯ ͡°)
( ͡° ʖ̯ ͡°) 08.06.2021, 15:47
Zamiast pomagać i oliwić tę machinę na której wszyscy jedziemy, to ten tylko piach w tryby sypie i szuka dziury w całym.
.
. 09.06.2021, 08:00
Taki cwaniaczek z ciebie? Lubisz cytować Bronsia co, on jest twoim idolem? To przypomnij sobie co Bronś robił kiedy w poprzedniej kadencji był radnym powiatowym!!!! To nie była współpraca z ówczesnym starostą Kocińskim, oliwienie maszyny, wręcz przeciwnie robił co mógł aby zdyskredytować działania ówczesnych władz powiatu, nawet kiedyś z całą delegacją wybrał się do starostwa aby zaprotestować przeciwko zmianom w PZS, przypomnę zmianom dzięki którym nadal mamy Szpital w Oleśnicy. jesteś hipokrytą z kurzym móżdżkiem, nikim innym.
( ͠° ͟ʖ ͡°)
( ͠° ͟ʖ ͡°) 10.06.2021, 20:50
Kropek ty przebrzydły oportunisto.
Skoro słusznie zdiagnozowałeś że brak współpracy i dyskredytowanie działań jest złe, to dlaczego klakierujesz Siedleckiemu gdy właśnie to robi? Tylko dlatego że uderza w Bronsia? TO jest dopiero szczyt hipokryzji.
.
. 11.06.2021, 00:08
Różnica jest zasadnicza, Kociński szedł w dobrą stronę Bronś nie. Bronś popełnia błąd za błędem i nie wywiązuje się z obietnic wyborczych absolutnie , jego działania oceniam podobnie jak Siedlecki negatywnie. Panu staroście Kocińskimu można było jedynie zarzucić, że media nurtu ściekowego postawiły sobie za cel nr 1 zdyskredytowanie go w oczach opinii publicznej, Bronś i jego ludzie ośmieszają się sami permanentnie co wykazał Siedlecki nie raz. Z resztą nie tylko on, Boelański, Kołaciński praktycznie co chwilę dają powody aby myśleć, że Bronś brnie w ślepą uliczkę, nie pamuje nad sytuacją. Siedlecki to nie moja bajka, szczególnie po tym co zrobił w poprzedniej kadencji swoim kolegom z RdO, ale po tym co teraz robi wydaje się, że zrozumiał swój błąd o co nie było tak trudno.
Gucio
Gucio 09.06.2021, 08:12
Kropka. A powiedzenie Bronsia "każdy sądzi wedle siebie" ? I jego walka o Konstytucję i opozycja w PRL hahahhaha!!!
.
. 08.06.2021, 23:14
Właśnie pan Siedlecki stara się pracować dla dobra Oleśnicy. I chwała mu za to.
.
. 08.06.2021, 13:17
To jest symptomatyczne, Edmundowicz dostał prawego sierpa nokautującego od zw-kowalskiego, został zawodowo ośmieszony dlatego ja to rozumiem, że żółć , gniew i bezsilność nie pozwalają mu na nic innego jak obrażanie internautów, to są te granice których przekroczyć nie potrafi. Przecież to takie proste. Zw, ty masz dobrą pamięć, przypomnij wszystkim, kto stoi za sprawą przekazania budynku obok komendy Policji Kościołowi?
racjonalista Domański
racjonalista Domański 08.06.2021, 08:35
Jak tylko ktoś napisze tekst wymagający myślenia i kojarzenia, to odzywają się zawsze tylko tzw. mózgotrzepy. Im tylko "w mordę i nożem", bo go nie rozumieją. Nie potrafią odnieść się do tego co w tekście jak niżej, dlatego kłapią, że w "Afryce przed wiekami bili murzynów". Ja zrozumiałam, że Pan Kaleciński liczył na wykształcenie i mądrość Pana Damiana Siedleckiego, co ułatwi współdziałanie i podniesie intelektualny poziom radnych. A on dał się "wciągnąć w degrengoladę". I stał się siewcą niepewności nieszanującym rozumu. Ale Autor życzy radnemu powodzenia i "głębokiej refleksji". Także się to przyda komentatorom oleśnickim i gdzieś tam zza granic naszego kraju. Kropki i pohukiwania, to nic nie znaczy.
dr Lewatywa
dr Lewatywa 08.06.2021, 09:02
'Racjonalista' gabryś...dobre!?
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 07.06.2021, 21:24
Panie radny Damianie Siedlecki. Kiedy wstępował Pan na drogę samorządową w naszym mieście, liczyłem iż Pan jako naukowiec, a szczególnie wtedy kiedy uzyskał Pan tytuł doktora habilitowanego zmieni sposób działania. Jednak pański modus operandi, zaprezentowany w dalszej publicznej działalności, zmylił mnie. Żeby nie napisać, iż na człowieku nauki zawiodłem się nieco. To przecież Pan musi pamiętać, że założeniem nowoczesnej nauki jest przekonanie o istnieniu w przyrodzie funkcjonalnych zależności. Liczyłem także na to, że będzie Pan mieć bardziej relacyjny ogląd spraw i rzeczy. Że będzie Pan mieć bardziej intelektualny wpływ na radnych, którzy, niestety, relacji choćby zdroworozsądkowych, nie są w stanie utworzyć. A te, co teraz kształtują Wasze wspólne działanie są często znane nam mieszkańcom jakby następował brak połączenia języka z rozumem. Zastanawia mnie jaką jeszcze granicę głupoty przekroczycie. Czy jak stwierdził jeden z Was wybrańców, chcecie dowieść nam wyborcom, żeście wspólnie, "razem", w każdych warunkach "zaściankowe niedouki" ?
Innymi słowy liczyłem na pański intelektualny trend torujący drogę dla kierowania się przez wszystkich w miejskich władzach rozumem. Przecież jego funkcją jest myślenie.
Panie radny zawiodłem się. Dał się Pan wciągnąć w degrengoladę, co widzę.
Mógłbym do tego wszystkiego dorzucić parę didaskaliów ze sfery Waszej działalności, dla przemyślenia. Sądzę, że jednak sam Pan je wyłuska dla głębokiej refleksji. Być może bym się zorientował, co Panu sądzić i jako kogo Pana traktować ?
Życzę powodzenia.
Porszak
Porszak 09.06.2021, 23:11
Kup sobie czopek na hemoroidy, pomaga na ból w tamtym miejscu
zw-kowalski
zw-kowalski 08.06.2021, 12:51
Panie Edmundzie. Z zagranicy lepiej to widać jak się szarpiecze. Gdy byłem w Polsce myślałem subiektywnie i emocjami. Teraz mam luźniejszy stosunek. Krzysztof liczył , że Karpienko zainicjuje referendum. A on jak przed laty przeszedł na niemiecką stronę tak teraz przeszedł na stronę Bronsia. Pan liczył na radnego Damiana jako naukowca i g... Ja liczyłem kiedyś na Pana, radnego Mariana, Henryka itp a wy rozumieliscie w rozmowie a w głosowaniu było jak było. Więc wyłożyłem nieco kasy na kaucję i doprowadziłem do sprzedaży naszych lokali użytkowych. Dziś odcinam kupony satysfakcji i liczę jak dzięki marszałkowi Burmistrza nie macie ok 2 mln przychodu od tych lokali. Czy wtedy jako radny naukowo policzył Pan ile kasy wpłynie od nas do was przez 20 lat a ile kasy jak sprzedacie te lokale ? Czy pomyślał Pan ile kasy mielibyście ode mnie gdy zaskarżyłem uchwałę o lokalach mieszkalnych gdybym otrzymał mieszkanie w Olesnicy ? Teraz mam dwa domy (5 mieszkań) bez wartości rynkowej. I jak kiedyś Karpienko place po kilkaset tysięcy podatków w Królestwie Szwecji a nie w Polsce. Czy tak Brons, marszałek Burmistrza i Pan postąpili byście gdyby to była waszą własność ? Panorama pisała " nie sprzedaje sie kury która znosi złote jajka" . Oczywiście pracę Pana jako radnego oceniam pozytywnie. Tylko zabrakło Panu naukowego podejścia do zysków okresów przyszłych. Z marksistowskim Amen.
zw-kowalski
zw-kowalski 07.06.2021, 23:36
Panie Edmundzie. Historia zatacza krąg. Pamięta Pan, że gdy był Pan radnym to udowodniłem wam kilka razy bezprawne działanie. Potwierdzone później wyrokami sądowymi. Co Pan jako radny zrobił, gdy miasto Oleśnica chciało wyłudzić w ochronie środowiska umorzenia ok 1,6 mln pożyczki. Niby twierdziliscie ć,że Brons źle zrobił a z drugiej strony cieszyliście się, że dla miasta chciał uratować 1,6 mln. Zamiast wykonawcę obciążyć to siegaliscie po cudze. Jeden radny wprost nazywał go przestępcą. Więc macie to na co sobie latami zapracowaliscie.
Kamil
Kamil 08.06.2021, 12:11

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

hue hue
hue hue 08.06.2021, 06:29
No i Edmundowicz został ośmieszony jak dziecko.
...
... 07.06.2021, 22:29
Tyle tego pseudo naukowego słowotoku, że utraciłem sens zarzutów do radnego. Może pan to streścić w 1-3 zdaniach?
wyborca
wyborca 07.06.2021, 10:29
To, że nie należy wierzyć w obietnice Jana Bronsia wiadomo od dawna. Najgorsze jest to, że pod tymi obietnicami Damian Siedlecki podpisywał się w czasie kampanii. A teraz?
...
... 08.06.2021, 12:12
Skoro od bronsia odwracaja sie wyborcy, koledzy z klubu i dzialacze, to chyba cos znaczy
Temida
Temida 07.06.2021, 15:34
wyborco. To wlasnie namacalny dowod na to, ze radny Siedlecki ma prawo czuc sie oszukany i ma prawo punktowac Bronsia. To samo zrobilo SLD. Brons zlozyl im obietnice. Nie dotrzymal slowa czy sklamal w obietnicy bez pokrycia i sie od niego odcieli. Jednym slowem nie pierwsza osoba publicznie zarzuca Bronsiowi klamstwo. I o to chodzi w tym sporze.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 07.06.2021, 00:58
Obie strony powinny siedzieć w piaskownicy. Jest to żałosne. A to, co najważniejsze w Oleśnicy dalej jest w stanie ruiny, albo nie istnieje.
Piana
Piana 08.06.2021, 12:13
Tak, tylko pan moglby uratowac to moasto, jakby przestal pan pisac a zaczal dzialac
dżizes
dżizes 08.06.2021, 12:19
Świnta prawda!
Ex wyborca
Ex wyborca 06.06.2021, 19:53
Przypominam, ze na interpelacje siedleckiego o darmowych podpaskach dla dzieci do szkol, rekami pani marzeny z sks, rzadzacy odpowoedzieli, ze nie ma takiej potrzeby i to co juz jest w miescie wystarczy i siedlecki nie ma racji zflaszajac taki postulat. Jednoczenie pani vice burmistrz i radne z ors zaczely za wlasne pieniadze kupowac te podpaski. Tam w tym ors i calej radzie absurd goni absurd.
Zero do Zera
Zero do Zera 06.06.2021, 12:44
Wart Pac pałaca a pałac Paca
Joanna
Joanna 06.06.2021, 12:02
Bronś musi odejść!
Gucio
Gucio 05.06.2021, 23:48
Panie Damianie. Super trafienie. Sami jego klakierzy nie rozumieją jak jeszcze bardziej Bronsia pogrążają. Obiecywał coś czego nie mógł obiecać.
Nic bardziej mylnego
Nic bardziej mylnego 05.06.2021, 18:10
Nieomylny święcie wierzy ,że rozegrał w tym mieście wszystkich.
.
. 05.06.2021, 21:36
Buta kroczy przed upadkiem.
Andersen
Andersen 06.06.2021, 10:05
.... a król (burmistrz) jest nagi.
zw-kowalski
zw-kowalski 06.06.2021, 07:59
Do @ kropka. Kropka nie marudź i nie narzekaj. Zainicjuj referendum.
I to mi się podoba
I to mi się podoba 05.06.2021, 17:52
Siedlecki w punkt.
W punkt
W punkt 05.06.2021, 17:45
Siedlecki koncertowo zaorał
móżyn-albinos