Nie żyje Ryszard Pstrocki

  • 03.06.2021, 20:27
  • rpr
Nie żyje Ryszard Pstrocki
W wieku 75 lat odszedł animator sportu, organizator wyjazdów do Pobierowa, wieloletni działacz LZS-ów.

Niedawno bardzo ciężko przeszedł Covid-19. Znów zaczął organizować wczasy w Pobierowie. Jednak spustoszenia w organizmie po koronawirusie okazały się zbyt duże.  

Jak dowiedział się portal olesnica24.com, dwa dni temu Ryszard Pstrocki poczuł się źle. Trafił do szpitala w Gryficach z udarem. Niestety, jego życia nie udało się uratować.

Zmarły przez wiele lat był animatorem sportu w gminie Oleśnica. Działał aktywnie w Ludowych Zespołach Sportowych. Pracował w dziale sportu w GOK Gminy Oleśnica. Prowadził firmę Respit, organizującą wczasy w Pobierowie.

Od 30 lat współpracował z "Panoramą Oleśnicką". 

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

P
P 08.06.2021, 14:05
Wieczny odpoczynek rać mu dać Panie ***
Bozka
Bozka 07.06.2021, 23:12
Mój tato też odszedł w ubiegłym roku a teraz żegnam Pana Rysia spotkają się obaj po tamtej stronie będą opowiadać sobie o pobytach w Pobierowie obaj nie mogli żyć bez tego swojego Pobierowa żegnaj Panie Rysiu będzie nam ciebie brakowało
Lukasz
Lukasz 05.06.2021, 23:27
Cześć jego pamięci. Pół roku temu mój ojciec byli kumplami od lat teraz zorganizują nie jeden obóz na górze.
Alek
Alek 04.06.2021, 10:04
Żegnaj Rysiu , cześć Twojej pamięci
B
B 04.06.2021, 08:54
Szkoda Gościa.
Baloniarz
Baloniarz 04.06.2021, 01:06
Zegnaj Panie Ryszardzie.
ale
ale 04.06.2021, 00:29
Mama moja co roku jezdzila na dwa turnusy do Pobierowa,super sie rozumieli z Panem Rysiem,mama niestety odeszla w zeszlym roku ,ale do konca wspominala Pobierowo.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 03.06.2021, 22:38
Nie! Rysiu?! Nie! To ten z nielicznych oleśnickich gigantów. Wiesław Kiryk był gigantem w sporcie wyczynowym. Rysiu był gigantem w sporcie, rekreacji gminnej. Dołączył do Andrzeja Proszkowskiego. Razem dokonywali wielkich dzieł. Gdyby nie oni nie byłoby czegoś wyjątkowego, czegoś pierwszego w historii relacji polsko-niemieckich. Czy ktoś wie, pamięta, że pierwszy mecz piłki nożnej drużyna Konsulatu Generalnego Niemiec, po zjednoczeniu, rozegrała z drużyną Gminy Oleśnica? A potem był rewanż z wiejskim piknikiem. Rysiu, niskiego wzrostu, a energii miał za wielu. Kręcił się i wszystko załatwiał, organizował. Co by o nim nie napisać, to będzie zbyt mało. Cóż za truizm: nie ma ludzi niezastąpionych. Są. Byli. Tak jak Wiesława Kiryka, tak i Ryszarda Pstrockiego nie da się zastąpić. Nie ma takich ludzi. Cholera, łza mi się zakręciła. Pamiętam jak z rodziną jechaliśmy gminnym, nie, nie gminnym, lecz autokarem z "technikum", załatwionym przez Rysia, jechaliśmy do Pobierowa. To, jeżeli pamiętam, były pierwsze wyjazdy. Warunki skromne. I cóż z tego? Było wesoło. Dziękuję za to jemu. Czy ktoś zdążył zapisać jego wspomnienia? Nie ma ...
sumsiad z działki
sumsiad z działki 03.06.2021, 23:33
Herr Christo, ja bym się tak nie spieszył aby z 'Majstra' robić świętego. Bo mogą jeszcze jakieś 'sprawy' wypłynąć?!
Pozostanie w naszej pamięci
Pozostanie w naszej pamięci 03.06.2021, 21:15
Do Pobierowa do Rysia jeździły całe pokolenia. Skończyła się pewna epoka. Pozostał smutek , żal i wspomnienie po przyzwoitym, życzliwym i zawsze uśmiechniętym Człowieku!



Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 03.06.2021, 20:39
Cześć Jego pamięci...

Pozostałe