Twardogórska Majówka i Festiwal Food Trucków w pałacowym parku

  • 29.05.2021, 19:02
  • kad
Twardogórska Majówka i Festiwal Food Trucków w pałacowym parku foto: Krzysztof Dziedzic
Teren wokół pałacu po raz pierwszy stał się miejscem gminnego festynu.

"Twardogórska Majówka, czyli moc atrakcji w pałacowym parku. Gminny Dzień Dziecka. Festiwal Food Trucków" - pod takimi hasłami trwa w Twardogórze dwudniowy festyn. 

Jego organizatorami są gminne jednostki: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gminna Biblioteka Publiczna.

Miejsce imprezy jest wyjątkowe - to park wokół pałacu w Twardogórze. Taką zabawę zorganizowano tu po raz pierwszy. Gmina stała się właścicielem pałacu i przyległego terenu. W perspektywie jest remont zabytkowej budowli. Majówka to okazja do promowania pałacu wśród mieszkańców Twardogóry i całej gminy. Była to też motywacja do wykarczowania terenu i wysprzątania go. Jak powiedział nam dyrektor GOSiR-u Jan Świerad, podobnych imprez można się spodziewać tu więcej.

Program dwudniowego festynu jest bogaty. W pierwszym dniu licznie przybyli mieszkańcy oklaskiwali występujących na scenie aktorów Teatru Poza, a następnie Kapeli Twardograje.

Kolejki ustawiały się do kilku food trucków, dmuchańców, do zaprzężonej w dwa konie dorożki i do zwiedzania pałacu z Dorotą Śliwak w roli przewodniczki.

Wśród uczestników przechadzał się burmistrz Paweł Czuliński. Był też radny Mieczysław Kowalski. Była to okazja do wielu rozmów z twardogórzanami.

Co w niedzielę? Zerknijcie na plakat niżej.

Szerzej - w Panoramie Oleśnickiej 

Obejrzyjcie zdjęcia!

 

 

 

kad

Zdjęcia (119)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tadek
Tadek 31.05.2021, 12:19
Festiwal mamusiek z wielkimi zadami otoczonymi wianuszkiem usmarkańców. Kevinów, Jessik, Nikoli, Mariki, Brajanów.W większości beneficjentki mopsu.
ciekawy
ciekawy 29.05.2021, 23:31
A strażacy z gimnazjalistkami byli?

Pozostałe