Koszmar, czyli dymiący problem

  • 11.01.2019, 06:55 (aktualizacja 11.01.2019 09:47)
  • OAI
Koszmar, czyli dymiący problem
Mówią wprost: "To jest jakiś koszmar! Jesteśmy niemal codziennie truci dymem z pobliskiej kotłowni. Niekiedy dym jest tak intensywny, że przykry zapach dostaje się do mieszkań, pomimo zamkniętych okien"

Radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem) alarmuje w sprawie smogu. Napisał tak:

"O oleśnickim smogu mówi się coraz więcej, problem narasta szczególnie w okresie zimowym. Wystarczy kilka dni niskich temperatur, braku opadów oraz znikomych ruchów mas powietrza, a mieszkańcy w wielu punktach miasta odczuwają uciążliwość niskiej emisji pyłów i gazów z przydomowych kotłowni.

Tym razem z prośbą o interwencje i pomoc zgłosili się do mnie mieszkańcy bloków z ulicy Koszarowej. Mówią wprost: "To jest jakiś KOSZMAR! Jesteśmy niemal codziennie truci dymem z pobliskiej kotłowni. Niekiedy dym jest tak intensywny, że przykry zapach dostaje się do mieszkań, pomimo zamkniętych okien" - alarmują.

Przeprowadziłem kilka rozmów, zrobiłem wizję lokalną na miejscu. Od jednego z mieszkańców otrzymałem załączony film dymiącego komina.

Faktycznie, zachodni wiatr, który występuje w najczęściej, powoduje, że masy gęstego i drażniącego gardło dymu kierują się prosto w okna mieszkańców ulicy Koszarowej. Jak zgłaszają mieszkańcy, ich koszmar nasila się w szczególności w godzinach porannych - wówczas intensywność dymienia z pobliskiego komina znacząco wzrasta.

Mieszkańcy ulicy Koszarowej oczekują pilnej interwencji władz i odpowiednich służb. Ochrona zdrowia oraz ochrona środowiska i przyrody to w myśl art. 7 ustawy o samorządzie gminnym zagadnienia, które należą do zadań własnych gminy. Na prośbę mieszkańców złożyłem interpelację do burmistrza Oleśnicy o wszczęcie działań w celu rozwiązanie tego problemu.

APELUJĘ jednocześnie do właściciela kotłowni o rozsądek. Nie chcę wyrokować, co tam jest spalane, ale dla mieszkańców ulicy Koszarowej sytuacja jest wręcz dramatyczna.

PS

Autor filmu podzielił się spostrzeżeniem: „Dymiący komin, w tle bijące dzwony z pobliskiego cmentarza – to ponury komentarz do naszego problemu”.

loadingŁaduję odtwarzacz...
OAI
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rys
rys 14.01.2019, 15:26
nawiedzeni ludzie.
proszę zobaczyć jak dymi ciepłownia mgk
nie pale
nie pale 13.01.2019, 18:39
Daliście się wciągnąć w te modną dyskusję smogową,obniżyć cenę energi o 50 % i po smogu,wszyscy będą zdrowi i szczęśliwi.Jak mi ktoś wytłumaczy jak człowiek pali 20-30 fajek dziennie i dociąga do 90-tki.
Robi
Robi 13.01.2019, 13:23
Sprawa jest nie do ogarnięcia tak jak z cyganami na parkingu przy zielonym rynku.Nasz władza jest BEZSILNA.
cgjgmk
cgjgmk 13.01.2019, 13:20
Sprawa nadaje sie dla policji ale cóż najpierw ta policja musi być
jack
jack 13.01.2019, 12:03
przecież człowiek nie ma wpływu na środowisko - posłuchajcie prezydenta Dudy
Sasiad
Sasiad 13.01.2019, 11:02
W przedszkolu na Chopina naprzeciw Starostwa robią to samo.
kol
kol 12.01.2019, 17:30
Czy Bronś w ogóle czym już się zajmuje , bo syf na ulicach i w parkach większy niż był, a smog to już jakaś totalna maskara
unnnn
unnnn 11.01.2019, 18:01

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

mieszkanka Koszarowej
mieszkanka Koszarowej 11.01.2019, 16:44
Potwierdzam to jest koszmar. Dziś też radno coś tam palili. Trują nas regularnie. Dziękuje radnemu Bielańskiemu, że zajął się naszym problemem.
miki
miki 11.01.2019, 13:07
okropnie to wyglada
Hemingłej
Hemingłej 11.01.2019, 11:23
Komu bije dzwon? Janek,komu bije dzwon??? Jak dalej będzie olewał ludzi, to bije on tobie! (oczywiście politycznie)
Tadek
Tadek 11.01.2019, 11:00
Szok. Sam widok tego brudnego dymu przeraża. Niech Ratusz wreszcie zacznie działać i będzie "odpowiedzialny" za nasze miasto.
?
? 11.01.2019, 10:03
Nieomylny twierdzi że SM załatwiła by temat mandatami. Pytanie ile kar nałożyła na trucicieli za swojej bytnościSM?
.
. 11.01.2019, 10:29
Straż miejska nie była od tego, pilnowali żeby babcie marchewek na targu na lewo nie sprzedawali.
aro
aro 11.01.2019, 10:16
Strzelam: zero!
a oni mu uwierzyli
a oni mu uwierzyli 11.01.2019, 10:53
Czyli nieomylny znowu wciskał kit starszym ludziom z churu.
Spacerwowicz
Spacerwowicz 11.01.2019, 09:36
To nie jest żadna kotłownia, tylko spalarnia. Dym tam leci tylko przez kilkadziesiąt minut , ewidentnie widać do czego służy.
 klimatyczny
klimatyczny 11.01.2019, 09:35
Czyste powietrze to bajka po same jajka.
widzę
widzę 11.01.2019, 09:16
Ten problem Panie Bielański pojawił się teraz? Co Pan robił przez cztery poprzednie lata?
marek
marek 11.01.2019, 10:28
W sprawie tego komina przy cmentarzu dzwoniłem wielokrotnie do Straży Miejskiej, mówili, że nic nie mogą zrobić,bo nie mają mierników CO, a właściciel im mówił, że tak dymi z węgla.
as
as 11.01.2019, 09:13
Bronś nie zrobi NIC, odbije piłeczkę i odeślę sprawę do starostwa. A ratuszowi pijarowcy będą pisać, że w Oleśnicy czyste powietrze
 Dron Ton
Dron Ton 11.01.2019, 09:09
A komin willi róg Wojska Polskiego-Brzozowa? A kominy pawilonu handlowego i sklepu w odzieżą damską vis a vis Cechu? a komin biurowca S na Młynarskiej, a kotłownia Zakładu Karnego? Zapraszam rano jak ruszają ich kotłownie.
HA
HA 11.01.2019, 08:54
Co na to pan nieomylnie oidpowiedzialny ? Mial juz zlecic kontrole u meblarzy ? I co ?
pracownik cmentarza
pracownik cmentarza 11.01.2019, 08:44

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Grabarz Matraszek
Grabarz Matraszek 11.01.2019, 10:59
Czy ja palę? Pani Kierowniczko! Ja palę przez cały czas! Na okrągło! Nie no, nie ma za co. Moje uszanowanie dla pani Kierowniczki! Moje uszanowanie!

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165