Koszmar, czyli dymiący problem

  • 11.01.2019, 06:55 (aktualizacja 11.01.2019 09:47)
  • OAI
Koszmar, czyli dymiący problem
Mówią wprost: "To jest jakiś koszmar! Jesteśmy niemal codziennie truci dymem z pobliskiej kotłowni. Niekiedy dym jest tak intensywny, że przykry zapach dostaje się do mieszkań, pomimo zamkniętych okien"

Radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem) alarmuje w sprawie smogu. Napisał tak:

"O oleśnickim smogu mówi się coraz więcej, problem narasta szczególnie w okresie zimowym. Wystarczy kilka dni niskich temperatur, braku opadów oraz znikomych ruchów mas powietrza, a mieszkańcy w wielu punktach miasta odczuwają uciążliwość niskiej emisji pyłów i gazów z przydomowych kotłowni.

Tym razem z prośbą o interwencje i pomoc zgłosili się do mnie mieszkańcy bloków z ulicy Koszarowej. Mówią wprost: "To jest jakiś KOSZMAR! Jesteśmy niemal codziennie truci dymem z pobliskiej kotłowni. Niekiedy dym jest tak intensywny, że przykry zapach dostaje się do mieszkań, pomimo zamkniętych okien" - alarmują.

Przeprowadziłem kilka rozmów, zrobiłem wizję lokalną na miejscu. Od jednego z mieszkańców otrzymałem załączony film dymiącego komina.

Faktycznie, zachodni wiatr, który występuje w najczęściej, powoduje, że masy gęstego i drażniącego gardło dymu kierują się prosto w okna mieszkańców ulicy Koszarowej. Jak zgłaszają mieszkańcy, ich koszmar nasila się w szczególności w godzinach porannych - wówczas intensywność dymienia z pobliskiego komina znacząco wzrasta.

Mieszkańcy ulicy Koszarowej oczekują pilnej interwencji władz i odpowiednich służb. Ochrona zdrowia oraz ochrona środowiska i przyrody to w myśl art. 7 ustawy o samorządzie gminnym zagadnienia, które należą do zadań własnych gminy. Na prośbę mieszkańców złożyłem interpelację do burmistrza Oleśnicy o wszczęcie działań w celu rozwiązanie tego problemu.

APELUJĘ jednocześnie do właściciela kotłowni o rozsądek. Nie chcę wyrokować, co tam jest spalane, ale dla mieszkańców ulicy Koszarowej sytuacja jest wręcz dramatyczna.

PS

Autor filmu podzielił się spostrzeżeniem: „Dymiący komin, w tle bijące dzwony z pobliskiego cmentarza – to ponury komentarz do naszego problemu”.

OAI
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rys
rys 14.01.2019, 15:26
nawiedzeni ludzie.
proszę zobaczyć jak dymi ciepłownia mgk
nie pale
nie pale 13.01.2019, 18:39
Daliście się wciągnąć w te modną dyskusję smogową,obniżyć cenę energi o 50 % i po smogu,wszyscy będą zdrowi i szczęśliwi.Jak mi ktoś wytłumaczy jak człowiek pali 20-30 fajek dziennie i dociąga do 90-tki.
Robi
Robi 13.01.2019, 13:23
Sprawa jest nie do ogarnięcia tak jak z cyganami na parkingu przy zielonym rynku.Nasz władza jest BEZSILNA.
cgjgmk
cgjgmk 13.01.2019, 13:20
Sprawa nadaje sie dla policji ale cóż najpierw ta policja musi być
jack
jack 13.01.2019, 12:03
przecież człowiek nie ma wpływu na środowisko - posłuchajcie prezydenta Dudy
Sasiad
Sasiad 13.01.2019, 11:02
W przedszkolu na Chopina naprzeciw Starostwa robią to samo.
kol
kol 12.01.2019, 17:30
Czy Bronś w ogóle czym już się zajmuje , bo syf na ulicach i w parkach większy niż był, a smog to już jakaś totalna maskara
unnnn
unnnn 11.01.2019, 18:01

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

mieszkanka Koszarowej
mieszkanka Koszarowej 11.01.2019, 16:44
Potwierdzam to jest koszmar. Dziś też radno coś tam palili. Trują nas regularnie. Dziękuje radnemu Bielańskiemu, że zajął się naszym problemem.
miki
miki 11.01.2019, 13:07
okropnie to wyglada
Hemingłej
Hemingłej 11.01.2019, 11:23
Komu bije dzwon? Janek,komu bije dzwon??? Jak dalej będzie olewał ludzi, to bije on tobie! (oczywiście politycznie)
Tadek
Tadek 11.01.2019, 11:00
Szok. Sam widok tego brudnego dymu przeraża. Niech Ratusz wreszcie zacznie działać i będzie "odpowiedzialny" za nasze miasto.
?
? 11.01.2019, 10:03
Nieomylny twierdzi że SM załatwiła by temat mandatami. Pytanie ile kar nałożyła na trucicieli za swojej bytnościSM?
.
. 11.01.2019, 10:29
Straż miejska nie była od tego, pilnowali żeby babcie marchewek na targu na lewo nie sprzedawali.
aro
aro 11.01.2019, 10:16
Strzelam: zero!
a oni mu uwierzyli
a oni mu uwierzyli 11.01.2019, 10:53
Czyli nieomylny znowu wciskał kit starszym ludziom z churu.
Spacerwowicz
Spacerwowicz 11.01.2019, 09:36
To nie jest żadna kotłownia, tylko spalarnia. Dym tam leci tylko przez kilkadziesiąt minut , ewidentnie widać do czego służy.
 klimatyczny
klimatyczny 11.01.2019, 09:35
Czyste powietrze to bajka po same jajka.
widzę
widzę 11.01.2019, 09:16
Ten problem Panie Bielański pojawił się teraz? Co Pan robił przez cztery poprzednie lata?
marek
marek 11.01.2019, 10:28
W sprawie tego komina przy cmentarzu dzwoniłem wielokrotnie do Straży Miejskiej, mówili, że nic nie mogą zrobić,bo nie mają mierników CO, a właściciel im mówił, że tak dymi z węgla.
as
as 11.01.2019, 09:13
Bronś nie zrobi NIC, odbije piłeczkę i odeślę sprawę do starostwa. A ratuszowi pijarowcy będą pisać, że w Oleśnicy czyste powietrze
 Dron Ton
Dron Ton 11.01.2019, 09:09
A komin willi róg Wojska Polskiego-Brzozowa? A kominy pawilonu handlowego i sklepu w odzieżą damską vis a vis Cechu? a komin biurowca S na Młynarskiej, a kotłownia Zakładu Karnego? Zapraszam rano jak ruszają ich kotłownie.
HA
HA 11.01.2019, 08:54
Co na to pan nieomylnie oidpowiedzialny ? Mial juz zlecic kontrole u meblarzy ? I co ?
pracownik cmentarza
pracownik cmentarza 11.01.2019, 08:44

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Grabarz Matraszek
Grabarz Matraszek 11.01.2019, 10:59
Czy ja palę? Pani Kierowniczko! Ja palę przez cały czas! Na okrągło! Nie no, nie ma za co. Moje uszanowanie dla pani Kierowniczki! Moje uszanowanie!

Pozostałe