Czy Jan Bronś dostanie dzisiaj wotum zaufania i absolutorium? [AKTUALIZACJA]

  • 27.05.2021, 16:51
  • rpr
Czy Jan Bronś dostanie dzisiaj wotum zaufania i absolutorium? [AKTUALIZACJA]
Tak, to - jak mawia klasyk - oczywista oczywistość.

Dzisiaj na sesji Rady Miasta Oleśnicy, która rozpoczęła się o godzinie 11, odbędzie się m.in. głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza Jana Bronsia. Dyskusja nad tymi uchwałami powinna być ciekawa, ale wynik głosowania jest przesądzony. Burmistrz ma bezpieczną większość w Radzie. Może liczyć na głosy swojego klubu, na poparcie radnych Prawa i Sprawiedliwości, z którymi tworzy koalicję, oraz na głos Pawła Leszczyłowskiego z Koalicji Obywatelskiej. 

Przeciw będą radni z opozycyjnego kubu Oleśnica Razem. Jedyną niewiadomą jest zachowanie dwojga radnych z klubu KO - Roberta Sarny i Damiana Siedleckiego. Czy ten pierwszy się wstrzyma, a drugi będzie przeciw?

TRANSMISJA

AKTUALIZACJA I

- Panie burmistrzu, myślę, że miniony rok należy uznać za udany pod względem inwestycji. Problemy sfrustrowanej grupy radnych u oleśniczan to nisza. Proszę o kontynuowanie dotychczasowych działań na rzecz miasta i jego mieszkańców

- powiedział Paweł Leszczyłowski z Koalicji Obywatelskiej.

Za udzieleniem Janowi Bronsiowi wotum zaufania było 14 radnych. 7 było przeciw. To oznacza, że przeciw było 6 radnych kubu Oleśnica Razem i Siedlecki z klubu KO.

AKTUALIZACJA II

Jan Bronś przedstawił na sesji sprawozdanie z wykonania budżetu w roku 2020. Teraz trwa dyskusja. Potem radni będą głosowali uchwałę o udzieleniu burmistrzowi absolutorium. Niespodzianek nie będzie - burmistrz Bronś absolutorium otrzyma. Wynik powinien być identyczny jak przy udzieleniu wotum zaufania.

O godzinie 18.18, po 7 godzinach obrad, Rada udzieliła Bronsiowi absolutorium. Poparło je 14 radnych, 7 było przeciw. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Jeśli radni nie wyczerpią porządku obrad do godziny 20, sesja zostanie przełożona na poniedziałek. Wydaje się jednak, że Rada powinna za 2 godziny zakończyć swoje posiedzenie po zrealizowaniu pełnego porządku sesji.

Sesja zakończyła się o godzinie 19.47.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (103)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Henryk
Henryk 02.06.2021, 09:58
Uważam ze radny Siedlecki nie jest w stanie nikogo zaorać. Chyba że siebie samego. Z jego długaśnych bełkotów nic nie wynika
można? można!!!
można? można!!! 01.06.2021, 22:13
Od zera do milionera.I to w Oleśnicy,z p.datków od uczciwych łosi i z k.pert od cwaniaków
Jan Beeeee
Jan Beeeee 01.06.2021, 21:55
Nikodem Dyzma polskiej samorządności,Jaś Fasola pomysłowości,Bob Budowniczy bubli budowlanych i przy tym prawnych ...
.
. 31.05.2021, 17:38
Siedlecki obnaża prawdziwe oblicze Bronsia, jego akolitów. To jest cały obraz hipokryzji tych ludzi, niestety Oleśniczanie nie bardzo rozumieją co się w tym mieście dzieje, nie dociera do nich, jak głęboko to miasto jest uwikłane, ilu ludzi jest zależnych od układu który tworzono przez dziesięciolecia. Bardzo Oleśnicy potrzebna jest pomoc, a tą pomocą są działania radnych takich jak Kołaciński, Bielański czy Siedelecki którzy są niezależni i którzy nie boją się mówić prawdy. Oleśnica jest pogrążona totalnie, trudno będzie znowu odsunąć Bronsia i jego ludzi od władzy, to jest cała maszyna z wieloma trybami, ale nie jest to niemożliwe.
zw-kowalski
zw-kowalski 31.05.2021, 18:56
Do @kropka. Żal mi was. Marudzicie i płaczecie jak dzieci które narobiły w majtki. Dzieci zamiast ściągnąć majtki płaczą. Wy zamiast przywołać Bronsia do pionu to marudzicie . Czy na ok 30 tys. uprawnionych do głosowania nie ma ani jednej osoby która zainicjuje referendum ? Wystarczy 1/30 000 aby Jaś zaczął myśleć. Poza tym nie wiedząc czy zdobędzie się 10 % podpisów przez 60dni będzie siedział w WC i chował się przed mediami . Ja za was tego nie zrobię.
.
. 30.05.2021, 19:56
https://m.facebook.com/story.p…
Siedlecki ujawnia zaangażowanie polityczne jednego z mediów?
Warto przeczytać i wyrobić sobie zdanie.
guciu
guciu 30.05.2021, 22:54
Siedlecki ora semaforami jak Boryna kartofle na jesien!!!!
Jan
Jan 29.05.2021, 12:13
Jako wyborca M. Kołacińskiego uważam, że złą metoda jest "totalna opozycja" wobec burmistrza J. Bronsia. Owszem takie pomysły jak dworzec PKP czy forsowanie swoich ludzi na stanowiska np. Hrehorowicz czy lawirantka Susidko trzeba atakowac ,ale tez trzeba dostrzec,ze realizowane sa jednak projekty poprzednika, a temat dworca ma szanse na pozytywne dla nas zakonczenie. Osobna sprawą na korzysć burmistrza jest zerwanie z PO. Popatrzmy jak ta sprzedajna partia karmi obcy kapial zamiast dbac o swoich: Gdansk , matrona Dulkiewicz oddane wodociągi, zaopatrzenie w cieplo itd. Warszawa, jw. plus 2/3 gospodarki odpadami i obsluga taboru miejskiego w rekach Niemieckich firm. W Olesnicy np. MPGK zarzadza cala infrastruktura.I zarzadza dobrze a ludze maja prace. Poki co niemiecka Alba nie ma wstepu.
Ehhh
Ehhh 29.05.2021, 13:42
Janie- Kołaciński krytykuje jedynie to, co jest złe. Niestety w Oleśnicy jest tego ogrom. Zobacz tylko na OBO. Na kłamstwa którymi posługują się rządzący naszym miastem,. Zwróć uwagę jak zniszczono wieloletniego sekretarza miasta!!! Sprawę przegramy wszyscy. Temu człowiekowi należeć się będzie , jak mniemam, wysokie odszkodowanie. Kto za nie zapłaci? Czy zrobią to osoby winne, czy też podatnicy??? Zobacz jak pozbywano się fachowców. Zwróć uwagę na sposób w jaku przeprowadzono remont Mikołajczyka.
Podalem jedynie kilka przykładów. Przykrywa się to wszystko głupotamu. Np. Wycina się piękne zdrowe drzewa, a sadzi z przedszkolakami drzewka które nie zrekompensują strat, robiąc przy tym wielkie szoł.
Żle się dzieje w Oleśnicy!
Jan
Jan 29.05.2021, 22:13
Staram sie patrzec obiektywnie na to co dzieje sie w mieście wtedy nie powiemy, że cala kadencja J. Bronsia jest stracona.Sprawa sekretarza nie jest dla mnie zero jedynkowa,Z.Rybak znajac na wylot swego szefa powienien wykazac sie pewnym sprytem a nie isc na noze, Mikolajczyka no coz tak rozpuszczone sa samorzady i siegacz to pikus co obserwujemy gdzie indziej. Ale wciaz bede szukal pozytywow w obecnych rzadach i tym jest fakt,że mimo krytyakanctwa wrecz obsesji dot. poprzednika na tym sie to konczy. Pozywywem jest zdroworozsadkowe podejscie wladz do krzykaczy spod znaku SK czy LGBT.
Prośba
Prośba 30.05.2021, 10:34
Janie otwórz oczy.
Ehhh
Ehhh 29.05.2021, 13:28
W Oleśnicy jest opozycja merytoryczna ! I chwała za to Kołacińskiemu, Krzesińskiej, Bielańskiemu i Siedleckiemu.
Szeptucha
Szeptucha 29.05.2021, 07:46
Czas smuty w Oleśnicy
dżizes
dżizes 28.05.2021, 20:53
Ile razy mam się powtarzać...tylko Herr Christo może zbawić wasze pierdziszewo!
dżizes
dżizes 28.05.2021, 22:15
Kto śmie mnie zaminusować? Pójdziecie do piekła satanusy jedne!
O
O 28.05.2021, 20:11
Brawo Siedlecki, Brawo Bielański.
Semafory Bronsia nic nie warte. A Karpienko to zwykła chorągiewka . Nigdy więcej takich ludzi w samorządzie
Koko
Koko 29.05.2021, 12:03
Pogonic to cale towarzystwo wzajmenej adoracji olesnica jest kobieta ors ons fwb
Ehhh
Ehhh 28.05.2021, 17:23
Smutna ta kadencja. Bardzo smutna.
Garfield
Garfield 28.05.2021, 11:24
My tłuste koty mam się dobrze - i wszystko zatwierdzimy
eM
eM 28.05.2021, 08:15
Kazimerzowi się sufit na głowę s...ł. Sorry. Tak to wygląda.
Nur eine frage
Nur eine frage 28.05.2021, 21:04
Nie miał pikelhauby ????
ja
ja 28.05.2021, 10:15
ale, że niby dzisiaj dopiero?
zw-kowalski
zw-kowalski 28.05.2021, 09:06
do @eM. Pamiętam jak 11 maja wracałem do hotelu Perła. Kazik szedł w moim kierunku. Jak mnie zobaczył w tył zwrot i biegiem do auta. Ot karakan mały. Nagle stracił ochotę do rozmowy. Po pismach do niego w sprawie jego obywatelstwa i narodowości niemieckiej. Ale to jego wybór i tych co niego głosowali.
Ja, gut ....
Ja, gut .... 29.05.2021, 07:51
No to Kazik powinien, tak jak na Opolszczyźnie, w Radzie Miasta założyć koło mniejszości niemieckiej ...
Gucio
Gucio 29.05.2021, 08:41
Ja, gut. To jest dobre. Może trzeba złożyć w radzie miasta wniosek aby nazwy ulic były pisane po niemiecku ze względu na historię. Może napisy w radzie miasta powinny być w dwóch językach. Po polsku oraz po niemiecku. Celna uwaga.
dr Lewatywa
dr Lewatywa 28.05.2021, 22:44
Oj @zw, sam narzekasz że ktoś 'stalking' ciebie na tym forum...a to samo robisz w stosunku do 'biednego' kazia?! ;-)
zw-kowalski
zw-kowalski 28.05.2021, 23:32
doktorze Lewatywa. Daleko mi od "stalkingu". Ja po prostu stwierdzam fakt. Jeśli Kaziu nie umie pisać to mógł podejść i mnie opier... że czepiam się niemieckich korzeni jego przodków. I że mam ale , że on przez około 20 lat wolał płacić podatki na Niemcy jak na Polskę. Ja nie traktuję jako "stalkingu" pytania Krzysztofa gdzie płacę podatki. Czasami sarkastycznie dodaję, ze nawet w Polsce płacę podatki.
dr Lewatywa
dr Lewatywa 28.05.2021, 23:39
A tak na marginesie, to w tym 'pierdziszewie' każdy się każdego o coś czepia. Ja np. Herr Christo...ale ma przeprowadzić jakieś 'egzorcyzmy' w tym kierunku. Gudnajt!
 Dramat
Dramat 28.05.2021, 08:04
Skatepark zamiast karetek. To jest nasza oleśnicka rzeczywistość.
Holistycznie
Holistycznie 29.05.2021, 20:23
Łącznik ul. Mikołajczyka zamiast boiska na Ratajach ....
Prawda czasu, prawda ekranu .....
Olesnica jest kobietom
Olesnica jest kobietom 28.05.2021, 09:44
Napis na placu zamiast darnowych podpasek dls dzieci w szkolach
ala
ala 10.06.2021, 06:26
może do tych podpasek ma dorzucić działkę marychy, za komuny były darmówki teraz trzeba kupić !
Gucio
Gucio 10.06.2021, 08:10
ala i twoje urojenia ? Co za rzekomej komuny było gratis ? Kiedy rzekoma komuna była w Polsce ? To za PiS wszystko robi się jak w państwie socjalistycznym. Ba zakazy prowadzenia działalności gospodarczej według widzi mi się rządu PiS. 500 + gratis, Bon turystyczny gratis, wyprawka szkolna gratis, 13 emerytura gratis, kolejna emerytura gratis, dodatek mieszkaniowy gratis,. Czy wymieniać te gratisy dalej ? Czy to nie powrót do zasad wyznaczanych teoriami socjalizmu ?
.
. 28.05.2021, 00:19
Panie burmistrzu Bronś dokonało się, Kołaciński deklasuje Pana pod każdym względem, doszedł jeszcze jeden element, z resztą zawsze tak było, pan Michał Kołaciński potrafi przyznać się do błędu i nie brnie bezsensownie, głypio w ślepe uliczki.
!
! 28.05.2021, 09:36
W samo sedno!
Mieszkańcy
Mieszkańcy 27.05.2021, 23:27
Bielański na burmistrza.
Chcemy normalności. Chcemy dyskusji z mieszkańcami. Chcemy przyjaznych dla mieszkańców urzędników.
Oleśniczanin
Oleśniczanin 27.05.2021, 23:24
Klakierzy zaorani przez Siedleckiego. Brawo panie radny.
Demokracja
Demokracja 27.05.2021, 21:38
Słuchając radnych Bronsia pusty śmiech ogarnia. Ekipa klekierów, do którch dołączył Karpienko. O wypocinach Leszczylowskiego to nawet szkoda rozmawiać. Dobrze, że jeszcze tylko 2 lata i wyboru. Czas na zmiany. Głębokie zmiany i nowych ludzi. Tej ekipy nadwornych klakierów trzeba będzie zasądzić wyborczego kopa
Olesnica jest kohietom
Olesnica jest kohietom 27.05.2021, 21:57
Siedlecki ich zaoral
Brawo
Brawo 27.05.2021, 21:03
https://m.facebook.com/story.p…
SIEDLECKI POKAZUJE JAK JEST!!!
zw-kowalski
zw-kowalski 28.05.2021, 09:12
Brawo Panie Damianie. Tak właśnie takich jak Bronś, Gojda, Chrzanowski, Leszczyłowski i innych trzeba punktować. Ja to robię inaczej jak Pan. Nie mam takich możliwości jak Pan. Ale Bronś długo popamięta moją petycję aby Miejskiej Ogrzewalni prowadzonej przez służby ratownicze nadać jego imię. Takich jak on trzeba skutecznie ośmieszać w mani jego wielkości.
prawda zwycięży
prawda zwycięży 27.05.2021, 20:05
Kołaciński walił dzisiaj prawdę prosto w oczy Bronsiowi, przypomniał o obiecanych dwóch karetkach z obsadą panom z lewicy i nazwał rzecz po imieniu. Bronś nie odezwał się ani słowem.
Mdli mnie
Mdli mnie 27.05.2021, 20:04
Dlatego w samorządach powinna być kadencyjność a tak mamy to co mamy.
zwkowalski
zwkowalski 27.05.2021, 23:27
Ty wiesz ile rzeczy być powinno ?

Pozostałe