Policyjne małżeństwo złapało złodzieja w dyskoncie

  • 10.01.2019, 14:18 (aktualizacja 10.01.2019, 14:30)
  • OAI
Policyjne małżeństwo złapało złodzieja w dyskoncie
Funkcjonariusze, będąc na zakupach w jednym z marketów w Oleśnicy, zauważyli, jak pewien klient kradnie towar i opuszcza sklep...

Do zdarzenia doszło w jednym z dyskontów handlowych na terenie Oleśnicy. Policyjne małżeństwo z wrocławskiej komendy miejskiej, będąc w czasie wolnym od służby, zauważyło mężczyznę pakującego pośpiesznie opakowania z kawą. Chwilę później, korzystając z dużego ruchu, opuścił on sklep nie płacąc za towar.

Funkcjonariusze zareagowali natychmiast i już poza obiektem zatrzymali sprawcę kradzieży. Jak się okazało, 30-latek ukradł pięć opakowań markowej kawy o wartości ponad 250 złotych.

Kolejne czynności w tej sprawie, wykonywali będący w służbie, policjanci z powiatu oleśnickiego. Towar powrócił do dalszej sprzedaży, a mężczyzna za kradzież został ukarany w postępowaniu mandatowym.

Spostrzegawczość oraz szybkie działanie policyjnej pary, doprowadziły do tego, że podejrzany 30-latek, poniósł odpowiedzialność za swój czyn.

Przypomnijmy, że za kradzież mienia o wartości do 500 złotych, w świetle obowiązujących przepisów, sprawcy grozić może wysoka grzywna, kara aresztu lub ograniczenia wolności do jednego miesiąca. Natomiast, gdy wartości skradzionych przedmiotów przekroczy wymienioną kwotę, sprawcy grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

OAI
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165