Zażywanie ich kosztowało niektórych życie

  • 10.01.2019, 14:09 (aktualizacja 10.01.2019, 14:18)
  • OAI
Zażywanie ich kosztowało niektórych życie
- Zażywanie dopalaczy, eksperymentowanie z nimi kosztowało niektórych życie - tłumaczyła sierż. Aleksandra Pieprzycka.

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP zorganizowano spotkanie informacyjne na temat bezpieczeństwa i szkodliwości zażywania narkotyków i dopalaczy. Z młodzieżą spotkali się funkcjonariusze Komendy Policji w Oleśnicy sierż. sztab. Aleksandra Pieprzycka oraz przewodnik psa sierż. sztab. K. Kempa, który przyprowadził psa. Melisa to owczarek belgijski przeszkolony w wykrywaniu substancji odurzających.

„Nowy funkcjonariusz” wraz ze swym opiekunem przeszedł specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach, gdzie tresowane są psy patrolowo – tropiące, które poza przygotowaniem do działań prewencyjnych uczą się także tropienia ludzkich śladów. Podczas zajęć praktycznych przewodnik ćwiczył wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym elementy posłuszeństwa, pokonywania przeszkód oraz przeszukiwania terenu i pomieszczeń. Policyjny pies wzbudził wielki entuzjazm wśród nastolatków, którzy byli bardzo zaciekawieni tym, jak wygląda codzienna praca zwierzaka.

Takie spotkania policja przy współpracy z Centrum organizuje wielokrotnie w ciągu roku. Dokąd prowadzą narkotyki ? – na to oraz na inne pytania dotyczące środków odurzających starali się odpowiedzieć  policjanci. Mundurowi  przypomnieli młodzieży, że w polskim prawie wszystko co związane jest z narkotykami (posiadanie, zażywanie, sprzedawanie) jest zabronione. Ostrzeżenie dotyczyło również dopalaczy „ Zażywanie, eksperymentowanie z nimi kosztowało niektórych życie”- tłumaczyła sierż. A. Pieprzycka.

Pod koniec prelekcji nasza młodzież miała możliwość skorzystania z  zadawania pytań. Młodzież pytała nie tylko o nurtujące sprawy związane z tematyką zajęć, ale także o pracę policji, czy szkolenie psów policyjnych.

OAI

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165