Noc Muzeów w Oleśnicy

  • 15.05.2021, 19:16
  • kad
Noc Muzeów w Oleśnicy foto: Krzysztof Dziedzic
Program przygotował Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki.

Dziś w całej Polsce odbywa się Noc Muzeów. Program dla Oleśnicy przygotował Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki.

Znalazły się w nim: terenowa gra miejska, zwiedzanie Oleśnicy z przewodnikiem, zwiedzanie Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią, zwiedzanie Bramy Wrocławskiej i nowej w niej wystawy.

W grze miejskiej brały udział kilkuosobowe drużyny. Ich start zaczynał się w oleśnickim muzeum. Gra polega na rozwiązaniu 28 prostych wierszowanych zagadek dotyczących naszego miasta i zabytkowych miejsc. MOKiS przygotował ją w formie publikacji planszowej. Autorką gry jest Katarzyna Krzemińska. Planszę można nabyć w ODSzH.

Po Oleśnicy oprowadzała chętnych przewodniczka Mira Sudecka.

Wystawa "Kąpiele leśne" autorstwa Bianci Patricii Isensee. Autorka  jest absolwentką studiów artystycznych na kierunkach: design i fotografia, sztuka mediów, malarstwo. Ostatni z trzech dyplomów zrobiła na Akademii Sztuk Pięknych w Monachium z wyróżnieniem i uzyskała tytuł „Meisterschüler”, który nadawany jest w Niemczech absolwentom szczególnie uznanym i cenionym przez profesorów.

Jedną z inspiracji do stworzenia przez artystkę wystawy „Kąpiele leśne” był zakaz wchodzenia do lasów i parków wydany na początku pandemii w 2020 roku w Polsce. Była to wyjątkowo absurdalna sytuacja, w której zmęczeni po zimie ludzie, zestresowani aktualną sytuacją, nie mieli możliwości zapewnienia sobie równowagi psychicznej poprzez kontakt z naturą.

Kuratorką wystawy jest Anna Biela.

kad

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe