Oleśniccy radni okazują się w temacie wraków bezradni. A problem narasta lawinowo!

  • 15.05.2021, 09:06
  • OAI
Oleśniccy radni okazują się w temacie wraków bezradni. A problem narasta…
"Porzucone wraki straszą, a przede wszystkim zajmują cenne miejsca parkingowe" - napisał radny Paweł Bielański na kanwie licznych publikacji zamieszczanych na łamach "Panoramy Oleśnickiej". Oto post rajcy z klubu Oleśnica Razem:
"Problem zalegających wraków zgłaszają mieszkańcy, którzy słusznie wskazują bierność zarządców parkingów i władz miasta. Tylko w rejonie Serbinowa jest kilka takich pojazdów. Część wraków znajduje się na parkingach miejskich (zarządza nimi Sekcja Dróg Miejskich), część na terenach Spółdzielni "Zacisze" oraz wspólnot. Jaskrawym przykładem są wraki zalegające przy ulicy Sucharskiego (część z nich na załączonych zdjęciach ).
 
Jak to określił redaktor Panoramy Oleśnickiej Grzegorz Huk - "perełką" jest wrak pojazdu srebrnego forda mondeo, "rozkładający" się na parkingu przy Sucharskiego 2. Zdjęcie po prawej zrobiłem na początku kwietnia, w najnowszym artykule Panoramy widać, jak "rozkład" wraku następuje.
 
Parking jest własnością miasta, ale od miesięcy żadnej reakcji władz miasta nie widać. Bierna postawa odpowiedzialnych za porządek władz zdumiewa. Problem widzą mieszkańcy, lokalni redaktorzy oraz radni opozycji, jednak pomimo wielu sygnałów burmistrz nie podejmuje żadnych działań w tym temacie.
 
Sprawę wraków próbowałem poruszyć na marcowej komisji budżetu i infrastruktury, ale poza wyjaśnieniem zastępcy komendanta policji w zakresie podstaw prawnych, nic więcej nie usłyszeliśmy. Komisja nie skierowała do burmistrza żadnych wniosków. Zresztą pasywna postawa komisji budżetu i infrastruktury stała się już normą. Odbywają się posiedzenia z których tak naprawdę nic nie wynika.
 
I tu również celnie redaktor Grzegorz Huk określił, że komisję mają charakter jedynie sprawozdawczy, a przecież powinny mieć charakter sprawczy! Po omówieniu problemu finalnie komisja powinna wypracować wnioski lub podjąć działania zmierzające do rozwiązania problemu. Niestety, nic takiego się nie dzieje".
 
Cykliczne artykuły redaktora Panoramy opisujące ten problem powinny zawstydzać burmistrza, ale również nasz radnych. Faktycznie wygląda tak, że to dziennikarzom bardziej zależy na porządku w mieście niż radnym. Radni okazują się bezradni.
OAI

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jajko
Jajko 17.05.2021, 23:45
Mam pomysł. Niech zajmą się tym PANEI Z GRUPY OLESNICA JEST KOBIETĄ.
Oleśnicki Radny Semafor
Oleśnicki Radny Semafor 17.05.2021, 18:16
No, ale co powie Janek ????
haha
haha 19.05.2021, 12:48
"posprzątamy" :D obowiązuje tylko przed wyborami
zw-kowalski
zw-kowalski 17.05.2021, 17:34
Dla Bronsia oraz niektórych radnych najprostsze rozwiązania są niewykonalne.
Byly wyborca
Byly wyborca 16.05.2021, 18:34
Zastanowmy sie czego jeszcze nie moga bezradni.
to tak
to tak 17.05.2021, 08:13
Zastanówmy się raczej co mogą? Raczej niewiele, głównie słuchać swojego Idola.
Niestety
Niestety 16.05.2021, 14:57
Radny niby proekologiczny tylko pozoruje działania, ściągnięcie do Oleśnicy tylu Elek nie ma nic wspólnego z ekologią podobnie zalegające wraki. Z tego co mówią to wycina też piekne drzewa.
Hue hue
Hue hue 16.05.2021, 14:39
Na Mikołajczyka z tymi wrakami zobaczycie jak szybko Bronś zareaguje.
Karol
Karol 16.05.2021, 08:49
Poraża ta bezczynności burmistrz i podległy ch mu służb. Takiego bajzlu w Oleśnicy jak jest obecnie nigdy nie było
Behawiorysta samorządowy
Behawiorysta samorządowy 16.05.2021, 08:58
Może takie standardy były w Wieruszowie ?????
Antek
Antek 16.05.2021, 08:13
Pie. Ze nic nie można zrobić. Jeśli nie ma rejestracji zabieramy. Jeśli ma jedziemy do właściciela. Trzeba chcieć.
dżizes
dżizes 16.05.2021, 08:11
Tylko Herr Christo K. może zbawić to pierdziszewo!
Uczciwy Skarbnik
Uczciwy Skarbnik 15.05.2021, 21:21
Przecież ta ekipa tylko pozoruje działanie tzw. "praca bieżąca" i ściąga kasę. A my Oleśniczanie płacimy podatki!
?
? 16.05.2021, 07:11
A czym zajmuje sie grupa akolitek olesnica jest kobieta?
Ola
Ola 15.05.2021, 21:17
Na Wrocławskiej przed sklepem zoologicznym też jeden stoi od dawna i parking zajmuje. Drodzy właściciele, wystarczy zadzwonić i przyjadą, zabiorą wrak nie będzie wam "wisiał" na stanie i jeszcze z 500 zł dadzą
Tygh
Tygh 15.05.2021, 21:08

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Wyborca
Wyborca 15.05.2021, 16:34
Bielański na burmistrza
Ewe
Ewe 15.05.2021, 19:33
Tylko Grzegorz Żyła lub Olesnica jest kobietą
Rathaus
Rathaus 16.05.2021, 12:32
Paździerz fotoplastikon na śmietnik historii.
?
? 15.05.2021, 16:26
A co na to ekologiczny radny? Czy te wraki zasilaja olesnice natura?
Podpaski dla dzieci
Podpaski dla dzieci 15.05.2021, 13:46
Kogos dziwi ta bezradnosc?
Holistycznie
Holistycznie 15.05.2021, 12:24
A może te wraki przewieźć i ustawić na łączniku ul. Mikołajczyka - wtedy radni semafory może wzięliby się do roboty ...
Oleśniczanie
Oleśniczanie 15.05.2021, 11:21
Zmiana na stanowisku burmistrza konieczns!
Nie chcemy również radnych bezradnych.
zw-kowalski
zw-kowalski 15.05.2021, 16:48
Do @Olesniczanie. Wy nie macie na to jak.
Ooo
Ooo 15.05.2021, 21:19
Kowalsji ty zostan królem olesnicy, ty i twoje volvo, volvo, volvoooo
!