WIEŚć Gmina niesie, że GOK ma nowy logotyp (WIDEO)

  • 14.05.2021, 18:39
  • Arkadiusz Cichosz, GOK Oleśnica
WIEŚć Gmina niesie, że GOK ma nowy logotyp (WIDEO)
Logotyp Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica stał się rozpoznawanym symbolem kultury w naszej Gminie. Dlatego stając przed wyzwaniem odświeżenia tego znaku, musieliśmy w sposób oczywisty nawiązać do obecnego już od ćwierćwiecza dotychczasowego logotypu.

Pracę nad nowym wyglądem podjął znany oleśnicki artysta Grzegorz Zawadzki. Było to trudne zadanie, ponieważ chcieliśmy, by nowe logo nawiązywało do tradycji a jednocześnie go unowocześnić.

W logotypie na pierwszym planie nadal jest obecna para z zespołu ludowego, tańcząca w tradycyjnych strojach. Postacie te są jednak bardziej dynamiczne i skierowane ku sobie – tak jak dynamiczna z dnia na dzień staje się kultura w Gminie Oleśnica i ciągle skierowana ku innym.

Tańczące postacie są zbudowane z instrumentów muzycznych wykorzystywanych w zespołach ludowych jak i muzycznych symboli – pauz, nut, kluczy... Ponadto para tańczy na tle pięciolinii. Muzyczna symbolika od lat towarzyszy znakowi Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica. Muzyka jest bardzo ważną częścią naszej działalności kulturalnej. W naszych wioskach działa kilkanaście zespołów ludowych działających aktywnie w Gminie Oleśnica, wydarzenia i festiwale obfitują w koncerty muzyczne. Nawet pandemia nie zatrzymała nas w muzycznej aktywności w Internecie.

Kolorowa wersja znaku prezentuje tańczącą parę na tle trzech kolorów. Od góry błękit, czerwień i zieleń. Symbolizuje to piękne tereny Dolnego Śląska, wśród których ulokowane są miejscowości Gminy Oleśnica – piękne o każdej porze roku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Arkadiusz Cichosz, GOK Oleśnica

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe