Co się będzie działo w weekend w Oleśnicy?

 • 13.05.2021, 15:15
 • OAI
Co się będzie działo w weekend w Oleśnicy?
Oto komunikat Urzędu Miasta Oleśnicy [pisownia oryginalna]:

Zbliżający się weekend niesie ze sobą wiele niespodzianek. Warto zaplanować spędzenie tego czasu właśnie w Oleśnicy. Atrakcji nie zabraknie. Oleśnicki Jarmark Wspaniałości, gry terenowe miejskie i harcerskie, punkt konsultacyjny miejskiego programu Oleśnica Zasilana Naturą i rządowego Czyste Powietrze, sportowe zajęcia i darmowe animacje dla dzieci, akucja charytatywna, noc muzeów, spacer po Oleśnicy z przewodnikiem i poznanie ciekawej historii i zabytków, giełda książki Oleśnickiej Biblioteki Publicznej i inne.

Oleśnicki Jarmark Wspaniałości

 • Zarówno w sobotę jak i w niedzielę od godz. 8:00 do 18:00 w Rynku odbędzie się Oleśnicki Jarmark Wspaniałości. Kilkadziesiąt lokalnych wyrobników, a także wystawców z różnych stron Polski pokaże swoje niesamowite rzeczy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie smacznie, pachnąco, bajkowo i po prostu pięknie. Nie oprzesz się tym urokom. Takiego skupiska pyszności i cudowności nie znajdziesz nigdzie! Jarmark we wspaniałej scenerii oleśnickiego rynku nabiera jeszcze większego uroku!

jarmark wspaniałości

 • Oprócz niesamowitch, smacznych, naturalnych wspaniałości czy wyrobów wystawców w niedzielę 16 maja o godzinie 14:00 odbędzie się również pokaz pomocy przedmedycznej w wykonaniu Straży Pożarnej - pokaz będzie dotyczył wypadku komunikacyjnego zudziałemosób poszkodowanych i uwięzionych w aucie. To będzie świetna okazja do nauczenia się ważnych technik ratowania życia

Miejski punkt konsultacyjny Eko

oleśnica zasilana naturą

Atrakcje Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki

 • Spacer z przewodnikiem - 15-16.05.2021r odbędzie się zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wycieczka poprowadzi szlakiem najważniejszych zabytków Starego Miasta (w tym m.in. Rynek i Ratusz, Brama Wrocławska, Kościół Zielonoświątkowy, Kościół św. Trójcy, Cerkiew Zaśnięcia NMP, Zamek Książąt Oleśnickich oraz Bazylika Mniejsza pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty.) Spacery poprowadzi Mira Sudecka. Szczegóły na stronie Miejskiego Ośrodka i Sztuki w Oleśnicy.

spacer z przewodnikiem

 • Miejska Gra Terenowa - zapraszamy oleśniczan małych i dużych do udziału w Miejskiej Grze Terenowej, której inauguracja odbędzie się 15 maja w trakcie Nocy Muzeów. Zbierzcie drużynę, sprawdźcie swoją wiedzę o Oleśnicy i zgarnijcie prezenty! Jeśli nie uda Wam się wziąć udziału 15 maja, to nic straconego!
  Mapa z grą będzie dostępna jako stały produkt, który można będzie zakupić w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią w godzinach otwarcia np. 16 maja w godzinach 10.00-16.00. Szczegóły na temat gry znajdziecie na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy.

gra terenowa

 • Noc Muzeów w Oleśnicy - MOKiS zaprasza w sobotę 15 maja w godzinach od 15.00 do 21.00 do udziału w tegorocznej NOCY MUZEÓW! Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy i limity osób! W planie m.in. zwiedzanie Galerii Brama Wrocławska z nową wystawą Bianki Patricii Isensee "Kąpiele Leśne" i bezpłatne zwiedzanie Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią (formularz zapisu poniżej).
   

noc muzeów

Szczegóły wszystkiego znajdziecie na naszej stronie MOKiS.

Giełda książek z Oleśnicką Biblioteką Publiczną

Okazja na upolowanie ciekawych książek podczas plenerowej Giełdy Książki! Podczas tych kiermaszów macie także możliwość spotkać się z pracownikami Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja

giełda książek

Aukcje charytatywne

Podczas Jarmarku Fundacja Żyj dla innych na swoim stoisku będzie wspierać Natana Dolińskiego i Emilkę Hanzel, dówjkę bohaterów którzy od urodzenia zmagają się z zapaleniem oponowo-rdzeniowym. Organizacja chce sfinansować dla nich spacjalistyczny turnus rehabilitacyjny. Aukcja charytatywna odbędzie się 16 maja o godziinie 15:00. Do zdobycia będą niezwykłe nagrody (np. kurs prawa jazdy kat. B od szkoły Brzozowski.

Animacje sportowe dla dzieci

 • Stowarzyszenie Cała Oleśnica Biega zaprasza w niedzielę 16 maja na oleśnicki rynek, gdzie podczas Jarmarku zosrganizuje od 11:30 do 13:30 animacje sportowe dla dzieci. Członkowie chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania jak dołączyć do grupy, czy jak zacząć przygodę z bieganiem. 
 • 12: 30 wszystkie dzieci z Akademii Małego Biegacza zaproszone są do wspólnego zdjęcia dorosłych i Małych COBiaków przed głównym wejściem do Ratusza przy pomniku Nike
 • 12:45 rogrzewka i parada małych COBiaków wokół Ratusza

dzieci

Gra terenowa z harcerzami

 • Jeśli masz 13-16 lat to dla Ciebie będzie gra, gdzie "przeniesiesz się w świat szalonych lat 90." W dzisiejszym świecie to już stare dzieje, ale vintage wraca do łask, więc może chcesz dowiedzieć się czegoś nowego, albo spędzić czas w gronie znajomych świetnie się bawiąc? Zgłoś swoją ekipę* wysyłając wiadomość na fanpage'u ZHP Hufiec Oleśnica do piątku (14 maja).
 • Jeśli masz 10-13 lat to przyjdź w niedzielę, 16 maja o godzinie 12:00 na grę Szlakiem harcerzy. Dowiecie się, kim sa harcerze, co robią i dlaczego warto pojechać z nimi na obóz. Zbierz grupę*, wyślij wiadomość na fanpage hufca do soboty (15 maja) i gotowe!
  Jako zastęp, będziecie zbierać podczas gry punkty. Na 3 zastępy z najlepszym wynikiem czekają nagrody!
 • *Zgodnie z metodą harcerską zespoły będą przemieszczać się bez bezpośredniego nadzoru osoby dorosłej, więc wszystkich opiekunów dzieci i młodzieży poprosimy o podpisanie zgody na udział dziecka w takiej formie gry. Zgoda do uzupełnienia zostanie wysłana po zgłoszeniu.

zasady gry terenrowej

Animacje dla dzieci

Cudowne chwile czekają na dzieci dzięki animatorkom Basi i Natalii. 16 maja DARMOWE ATRAKCJE w godzinach od 14:00 so 17:00:

 • warsztaty
 • pokazy baniek mydlanych
 • studio bezpiecznych tatuaży (na rękę)
 • dmuchane zjeżdżalnie, które będą do dyspozycji bezpłatnie w sobotę i niedzielę od 12:00 do 17:00

bańki mydlane

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mariolka
mariolka 19.05.2021, 10:52
Ja tam bym się przespacerowała ale z naszym przewodnikiem pierdziszewskim Herr Christo. He is so sweet!
historia
historia 19.05.2021, 10:42
Jak można z przewodnika sudeckiego stać się nagle przewodnikiem oleśnickim? Co ona może wiedzieć o historii poszczególnych kościołów - zobaczyła ja na obrazku i poczytała ze strony o historii miasta. Prawdziwą wiedze ma Wiesław Piechówka, który spędził w nich 20 lat. Ale on nie może oprowadzać bo jest na czarnej liście. Liczy się tylko dobre samopoczucie Bronsia, a nie dobro miasta
Magda
Magda 19.05.2021, 12:48
Abstrahując od Bronsia, pan Piechówka niechętnie dzieli się swoją wiedzą, natomiast namiętnie podkreśla swoje osiągnięcia. A Pani Mira rodowita oleśniczanka, nie tylko ma wiedzę, ale jeszcze potrafi opowiadać. Ona jest przewodnikiem Pan Piechówka tylko historykiem sztuki.
Antoni
Antoni 19.05.2021, 13:43
Pan Piechówka nie jest historykiem sztuki.
Magda
Magda 19.05.2021, 18:06
O przepraszam! Nie jest historykiem sztuki. A tak właściwie to kim jest? Poza tym, że BEZRADNYM?
Antoni
Antoni 19.05.2021, 18:49
O tym, kim jest, było wielokrotnie w mediach.
nieprawdaż?
nieprawdaż? 19.05.2021, 11:43
Propozycja jest taka, aby pan Wiesław Piechówka wybrał się na spacer po Oleśnicy z nową przewodniczką i w jego trakcie zadawał pytania. To może być ciekawe.
Admin ratuszowej piwnicy
Admin ratuszowej piwnicy 16.05.2021, 11:19
Bełkot. Lelas musiał się nieźle spocić, by wystukać to na klawiaturze.
Jola
Jola 19.05.2021, 12:49
Oleśnica jest kobietą

Pozostałe