Minima twardogórzan na Mistrzostwa Europy

  • 10.05.2021, 08:34
  • is
Minima twardogórzan na Mistrzostwa Europy
Dwójka twardogórzan w pierwszych startach uzyskała minima na Mistrzostwa Europy.

Jeszcze dobrze nie rozpoczął się lekkoatletyczny sezon, a już dwójka twardogórzan w pierwszych startach uzyskała minima na Mistrzostwa Europy.

9 maja podczas mityngu w Sieradzu Ada Gąsior (zdjęcie nr 1) w biegu na 100 m uzyskała e eliminacjach 11.70 sek. Wychowanka Pawła Olszańskiego i twardogórskiego Echa obecnie trenuje w AZS AWF Wrocław pod okiem Wiliama Rostka.

Drugie minimum uzyskał podczas zawodów w Warszawie Jarosław Andrzejczak (zdjęcie nr 2) w rzucie dyskiem – 57.46. Wychowanek Waldemara Czajkowskiego i zawodnik Echa obecnie trenuje pod okiem Krzysztofa Kęckiego i uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Warszawie.

- Takie wyniki na początku sezonu jeszcze w trakcie ciężkiego treningu i z tzw sportowego marszu mogą oznaczać, że w trakcie imprez docelowych będą walczyć o wysokie lokaty - mówi portalowi olesnica24.com Paweł Olszański.

Bardzo dobrze rozpoczęli sezon również inni zawodnicy Echa.

Na zawodach w Zgorzelcu (8 - 9 maja) mistrzem Dolnego Śląska kategorii U16 w 5-o boju został Emil Porwolik (zdjęcie nr 3), uzyskując 2 250 pkt. W rzucie młotem trzecia w kategorii U20 była Julia Fajkowska z wynikiem 41,32 m, a pierwsza w kategorii U16 Hanna Janas – 36,40 m. Dobrze zaprezentował się w 10-boju Mikołaj Matusiak, który w swoim debiucie uzyskał 4 392 pkt., zajmując w ramach mistrzostw województwa 5. miejsce.

- Tak dobre przygotowanie to między innymi możliwość przygotowywania się na świetnych obiektach sportowych twardogórskiego GOSiR-u, na których wszyscy zawodnicy mogli przygotowywać się w trakcie izolacji podczas ostatnich miesięcy - ocenia trener Olszański.

is

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe