Kto z Oleśnicy dokonał aktu apostazji?

  • 20.04.2021, 19:03
  • OAI
Kto z Oleśnicy dokonał aktu apostazji?
Apostazja, czyli odejście od Kościoła, polega na złożeniu odpowiedniego pisma, które umożliwia "wykreślenie" ze wspólnoty religijnej.

Kilka miesięcy temu powstała platforma internetowa poświęcona apostazji z licznikiem wskazującym liczbę osób, które wystąpiły z Kościoła.

Jak podaje Gazeta Wrocławska, od uruchomienia licznika pod koniec 2020 r. do dziś (9 marca 2021) wpisało tam swoje dane 2148 osób, z czego 147 z Dolnego Śląska.

Na liście z powiatu oleśnickiego są dwie osoby:

Kornelia P., Oleśnica, 2019

Patryk K., Oleśnica, 2021

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zw-kowalski
zw-kowalski 21.04.2021, 18:37
Podejdę do parafii sprawdzić na jakim etapie jest moja apostazja. Zwlekałem z tym jak żyła mama. Po jej śmierci gdy poszedłem do Ozimka odmówił. Nie bo nie. Wysłałem akt apostazji poleconym. Z wiadomych Ozimkowi względów nie mam odpowiedzi.
Obserwator
Obserwator 21.04.2021, 23:40
Obecnie w Oleśnicy a i w Polsce, która uchodzi za kraj katolicki, ekscytowany jest snobizm na apostazję. Kiedy się chwilę nad tym zastanowimy, to trudno znaleźć coś równie głupiego. Kandydat do apostazji nie wierzy ani w Boga, ani w Kościół, bo w przeciwnym razie nie zamierzałby się z niego wypisywać. W tej sytuacji Kościół powinien obchodzić go tyle, co zeszłoroczny śnieg – a tymczasem taki jeden z drugim apostata domaga się urzędowego poświadczenia swojej postawy – właśnie od tego Kościoła, którym tak ostentacyjnie pogardza. Ale trudno wymagać od durnia, który nie zdaje sobie sprawy, że jest używany w charakterze mięsa armatniego, by był chociaż w niewielkim stopniu spostrzegawczym – toteż nic dziwnego, że komuna właśnie do wyszukiwania durniów ma specjalnego nosa.
Pucio - Gucio
Pucio - Gucio 23.04.2021, 10:50
Komuna ma nosa do wyszukiwania durniów. I to Mięsistego Nosa.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2021, 00:10
Obserwator. Historia ludzkości w Europie ma ok 45 tys lat. Snobizm na katolicyzm w Polsce tylko tysiąc lat i to ze względów politycznych. Chrzest Polska przyjęła od Niemców. Niedouku. Ja pokazuje środkowy palec Jankowskiemu, Gulbinowiczowi, Glódziowi i słowikom z prokuratury w Oleśnicy. Nawet ustawa o ochronie danych osobowych gwarantuje każdemu mieszkańcowi prawo do dysponowania swoimi danymi. Podły człowieku. Ja nie chcę wymazać daty chrztu. Ja chcę wystąpić z tej zbrodniczej organizacji. Tak jak Jakimiec i Karpienko nie chcą dziś mieć nic wspólnego z PZPR a kochają dziś PiS.
Obserwator
Obserwator 22.04.2021, 07:42
Komuniści, a także w tym agenci TW jak "Anna", "Helmuta" twierdzą, że religia, to „opium dla ludu”, przecież pijak Marks wymyślił komunizm, który jest sposobem uchwycenia i utrwalenia władzy mniejszości nad większością, a więc jak najbardziej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom idiotów. Używając terminologii narkotykowej można powiedzieć, że jeśli religie to opium, to komunizm to heroina. Toteż nic dziwnego, że coraz więcej ludzi słabych albo na umyśle, albo na charakterze, od komunizmu się uzależnia, podobnie jak konsument heroiny od swojego dilera – a ponieważ dystrybucja komunizmu jest – podobnie jak finanse, media i przemysł rozrywkowy – zdominowana przez niedouków, którzy rozpoznając swoją przynależność narodową czy to po zapachu, czy może jakoś inaczej - to nic dziwnego, że w awangardzie komunizmu są kretyni?!.
wszystko
wszystko 22.04.2021, 09:27
No i masz rację, religiom jak i komunizmowi chodzi o kontrolę na ciemnym ludem!
Oleśniczanin
Oleśniczanin 21.04.2021, 17:53
Gdzie można się wypisać ? Jakiś link
MILFa
MILFa 21.04.2021, 18:14
Jak wygląda apostazja https://www.youtube.com/watch?…
mania
mania 21.04.2021, 12:55
Po co komu te inicjały? Żeby było jaśniej to może plakaty na słupach!
igor
igor 21.04.2021, 14:51
przyjdzie koza do woza...ale będzie za późnoooo...
Yogi
Yogi 21.04.2021, 10:16
Pierwsze to wypisuje się z kościoła a potem lament i skargi, że ksiądz nie chciał pochować, zasada jest prosta żyjesz jak pies, zakopią Cię jak psa.....
proste
proste 21.04.2021, 10:22
A jaka to różnica że cię jakiś pedofil w czarnej sukience pokropi...i tak cię robale zjedzą pisomatołku?
dr Lewatywa
dr Lewatywa 21.04.2021, 09:37
A tak na marginesie, nie zapomniałeś czasem wziąć dzisiaj lekarstw rano oszołomie gabrysiu?
v Sputnik
v Sputnik 21.04.2021, 09:37
Religia, jak sama nazwa wskazuje, („religio” po łacinie oznacza kult) nie jest i nie może być sprawą prywatną, bo kult, a więc praktyki, ceremonie i obrzędy religijne, siłą rzeczy mają charakter publiczny, wytwarzając specyficzną więź między uczestnikami tych wszystkich przedsięwzięć.: " Gucio - synu Stalina- powtórzyć jeszcze rsz, że religia to nie sprawa prywatna." Edmundzie, człowieku bez duszy! Religia to nie prywatna sprawa
Kabaret starszego pana
Kabaret starszego pana 21.04.2021, 18:31
W Oleśnicy też panuje kult .... jednostki.
Tą jednostką jest Jan Bronś.
Olek
Olek 21.04.2021, 16:10
Przecież i Anna i Helmuta sprzedali duszę Diabłu!
smutny przypadek
smutny przypadek 21.04.2021, 09:34
Tylko kto tutaj na forum pamięta 'Stalina'? Chyba tylko ty stary pisomatołku gabrysiu...
Sztachanowcy ze zsypu
Sztachanowcy ze zsypu 22.04.2021, 06:36
Edmund Edmundowicz ....
Chwała Stalinowi
Chwała Stalinowi 21.04.2021, 09:32
Pę­dzi po­ciąg hi­sto­rii,
bły­ska stu­le­cie-se­ma­for.
Re­wo­lu­cji nie trze­ba glo­rii,
nie trze­ba szum­nych me­ta­for.

Po­trzeb­ny jest Ma­szy­ni­sta,
któ­rym jest On:
to­wa­rzysz, wódz, ko­mu­ni­sta -
Sta­lin - sło­wo jak dzwon!" pisał W. Broniewski
Nie mylić z oleśnickim Czerwonym Semaforem
dr Lewatywa
dr Lewatywa 21.04.2021, 09:23
Ależ ty masz zryty ten beret moherowy gabrysiu! Zapraszam do gabinetu!
!
! 21.04.2021, 09:22
Alfonsy Komunizmu modlą się tak jak W. Szymborska
Alfonsom Komunizmu
Alfonsom Komunizmu 21.04.2021, 09:18
TEN DZIEŃ

Jeszcze dzwonek, ostry dzwonek w uszach brzmi.
Kto u progu? Z jaką wieścią, i tak wcześnie?
Nie chcę wiedzieć. Może ciągle jestem we śnie.
Nie podejdę, nie otworzę drzwi.



Czy to ranek na oknami, mroźna skra
tak oślepia, że dokoła patrzę łzami?
Czy to zegar tak zadudnił sekundami.
Czy to moje własne serce werbel gra?

Póki nikt z was nie wypowie pierwszych słów,
brak pewności jest nadzieją, towarzysze…
Milczę. Wiedzą, że to czego nie chcę słyszeć –
muszę czytać z pochylonych głów.

Jaki rozkaz przekazuje nam
na sztandarach rewolucji profil czwarty?
– Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty!
Wzmocnić warty u wszystkich bram!

Oto Partia – ludzkości wzrok.
Oto Partia: siła ludów i sumienie.
Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
Jego Partia rozgarnia mrok.



Niewzruszony drukarski znak
drżenia ręki mej piszącej nie przekaże,
nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże.
A to słusznie. A to nawet lepiej tak.”

Za: „Życie Literackie” nr 11/61 z 15 marca 1953 r.

Dnia 5.03.1953 roku zmarł Józef Stalina
dr Lewatywa
dr Lewatywa 21.04.2021, 09:17
Oczywiście @olek i @marian to tzw. 'dwójca świnta'...czy cuś takiego gabrysiowatego?
Olek
Olek 21.04.2021, 09:12
Religia, jak sama nazwa wskazuje, („religio” po łacinie oznacza kult) nie jest i nie może być sprawą prywatną, bo kult, a więc praktyki, ceremonie i obrzędy religijne, siłą rzeczy mają charakter publiczny, wytwarzając specyficzną więź między uczestnikami tych wszystkich przedsięwzięć.: " Gucio - synu Stalina- powtórzyć jeszcze rsz, że religia to nie sprawa prywatna.
Marian K.
Marian K. 21.04.2021, 09:06
. Wbrew opiniom komunistów - synów Stalina religia nie jest sprawą prywatną, . Sprawą prywatną może być wiara, bo nikt nikomu do duszy zajrzeć nie może, zwłaszcza w sytuacji, gdy taki np .Edmund, twierdzi, że on duszy nie ma. To nawet bardzo prawdopodobne, bo po pierwsze - wystarczy na niego spojrzeć, a po drugie - któż może takie rzeczy wiedzieć lepiej od niego? Dlatego nawet podczas mszy św. ksiądz zwraca się do Pana Boga z prośbą o protekcję dla tych, „których wiara i oddanie są Mu znane”. Natomiast religia, jak sama nazwa wskazuje, („religio” po łacinie oznacza kult) nie jest i nie może być sprawą prywatną, bo kult, a więc praktyki, ceremonie i obrzędy religijne, siłą rzeczy mają charakter publiczny, wytwarzając specyficzną więź między uczestnikami tych wszystkich przedsięwzięć. Religia, jak sama nazwa wskazuje, („religio” po łacinie oznacza kult) nie jest i nie może być sprawą prywatną, bo kult, a więc praktyki, ceremonie i obrzędy religijne, siłą rzeczy mają charakter publiczny, wytwarzając specyficzną więź między uczestnikami tych wszystkich przedsięwzięć.

























Ola
Ola 21.04.2021, 08:29
Jak ktoś nie może błysnąć intelektem to chociaż się pochwali że jest apostatą. Po śmierci zakopać do dołu i po sprawie.
wypisać mnie natychmiast
wypisać mnie natychmiast 21.04.2021, 06:29
Ciemny ludu pierdziszewski..nie bójta się czarnej mafii!
.
. 20.04.2021, 22:15
Myślę że akt apostazji skladają osoby które i tak do kościoła nie chodziły. Taka moda! Jak to ze niektórzy nie podają płci dziecka, bo ponoć jak dorośnie to samo sobie wybierze! Śmieszne to !!!
Kiedyś nazwalibyśmy to głupotą.
Gucio
Gucio 20.04.2021, 23:48
Kropka. To nic nie daje ateiście albo osobie zmieniającej wyznanie. Natomiast dla kościoła to pokazanie im środkowego palca.
jacek
jacek 20.04.2021, 20:41
Też chcę odejść z tego szamba ale czekam ,by można to było zrobić przez internet!!!!!!
Rex
Rex 20.04.2021, 20:57
Jacuś! Dziecko moje! Licz się ze słowami.
ministrant
ministrant 20.04.2021, 21:07
Postrasz go jeszcze piekłem i diabełkami!
wszystko
wszystko 20.04.2021, 20:27
Wypisać mnie natychmiast z tej czarnej mafijnej organizacji. Ale nie zamierzam ich prosić, ani płacić ani grosza za to!
Amen
Amen 20.04.2021, 19:56
I krzyż na drogę!

Pozostałe