NASZ NEWS: Córka starosty wystartuje w wyborach

  • 8.01.2019, 18:35 (aktualizacja 14.01.2019 16:03)
  • rpr
NASZ NEWS: Córka starosty wystartuje w wyborach
Ależ zapowiadają się emocje!

W okręgu numer 7 w gminie Twardogóra, który obejmuje sołectwa Chełstówek, Dąbrowa, Drogoszowice, Sądrożyce, Sosnówka, 20 stycznia odbędą się wybory uzupełniające. To efekt wyborczego "wash and go" Pawła Czulińskiego, który 21 października był podwójnym zwycięzcą - został wybrany burmistrzem i radnym jednocześnie. Tym ostatnim właśnie w okręgu numer 7. Mandat rajcy złożył i dlatego mieszkańcy muszą ponownie iść do urn.

TAK BYŁO 21 PAŹDZIERNIKA
Paweł Czuliński (Twardogóra z Pomysłem) - 223
Daniel Nicpoń (KWW Z. Potyrały) - 194
Szymon Wlazło (Aktywni+) - 60
Michał Pruski (PSL) - 38

A teraz w szranki wyborcze staną:

ONI WYSTARTUJĄ 20 STYCZNIA
Adrianna Gońda (Twardogóra z Pomysłem), 39 lat, Sądrożyce
Daniel Nicpoń (własny komitet), 31 lat, Sosnówka
Szymon Wlazło (własny komitet), 32 lata, Chełstówek

Ponownie o fotel w Radzie Miejskiej będą ubiegali się Szymon Wlazło i Daniel Nicpoń. Obaj tym razem pod szyldami swoich indywidualnych komitetów. Rywalizowała z nimi będzie Adrianna Gońda, córka starosty Jana Dżugaja, kandydatka ugrupowania nowego burmistrza, czyli KWW Gmina Twardogóra z Pomysłem.

20 stycznia wybory uzupełniające odbędą się też w Sycowie i Bierutowie (mandaty złożyli  - odpowiednio - Dariusz Maniak i Piotr Sawicki).

Przypomnijmy, kto w nich wystartuje:

Syców - okręg nr 13

Marcin MARCINIAK (KWW Dariusza Maniaka), 32 lata, Działosza
Jacek PRZYBYŁ (własny komitet), 56 lat, Święty Marek
Henryk ROGALIŃSKI (własny komitet), 57 lat, Działosza
Zenon SOWIŃSKI (własny komitet), 45 lat, Działosza

Bierutów  - okręg nr 5

Mirosława KOCIOŁEK (własny komitet), 33 lata, Karwiniec
Norbert KSIĄŻAK (własny komitet), 29 lat, Bierutów
Ryszard WOŹNIAK (Tak Dla Zmian), 50 lat, Bierutów

rpr
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (78)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wyborca 2
Wyborca 2 Dzisiaj, 06:25
A u mnie tylko Nicpoń byl i fajny ma program dlatego glosuje na niego. Poza tym duzo ludzi wypowiada sie o nim pozytywnie dlatego nie ma innego wyboru.
wyborca
wyborca Wczoraj, 14:32
Pawła nie znam, Szymon raczej nie ma szans. Więc została Ada. Przynajmniej jeździ zze swoim programem. A Pana Niocponia w zyciu nie widzialam.
Ja
Ja 14.01.2019, 11:14
Absolutnie nie głosujcie na Zenona Sowińskiego, wierszyk na ulotkach go przedstawiajacych piękny sobie wymyślił ale nijak się to na do życia. Jest nieslowny, nieuczciwy, wykonywane przez niego produkty(w moim przypadku drzwi) po kilku miesiącach użytkowania nadają się na śmietnik. Wziął duże pieniądze za drzwi a nie poczuwa się do naprawy, nie odbiera telefonów itd.
Twardogóra
Twardogóra 13.01.2019, 16:57
Imprezy integrujace to byly zawsze i dziwne zeby nie bylo. Na razie to nic sie nie zmienia . A stagnacja to juz jest bo nowy Burmistrz otacza sie starymi wyjadaczami, ktorych wyborcy pogonili 4 lata temu.
Twardogórzanka
Twardogórzanka 13.01.2019, 14:07
Już w Twardogórze widać, ze coś się dzieje co rusz jakas impreza integrująca sporo mieszkańców więc jak chcecie glosowac na stagnację, która już byla a nie na postęp to ok wasz głos. Kazdy decyduje o sobie.
pałacowy
pałacowy 13.01.2019, 12:33
Kulisy zatrudnienia w Goszczu? Magdalena, już nie pamiętasz, co się działo po konkursie? Potrzebny był sygnalista.
Jan
Jan 12.01.2019, 21:16
Kandydowanie Ady to jest po prostu niesmaczne.
Tylko dba o swój biznes, Tak jak ktoś wcześniej wspomniał czy ktoś ją widział na wiosce już nie mówię o pracy, ale chociaż na zabawie dla mieszkańców, a może wieniec niosła, a może jej mąż pomógł wiatę naprawiać NIE bo tam trzeba poświęcić czas a czasem i swoje parę złotych. Aktywistka się znalazła
Głosujemy na Daniela
Dlatego trzeba głosować na Daniela Nicponia. Przynajmniej go znamy i wiemy…
Dlatego trzeba głosować na Daniela Nicponia. Przynajmniej go znamy i wiemy ze bedzie sie staral bo musi sie starac zeby sie utrzymac. To naprawde dobry czlowiek bez ukladow ktory duzo poswiecil sie dl 12.01.2019, 18:48
Paweł
Sadrożyce
Sadrożyce 12.01.2019, 18:44
Tak dokladnie ..... Dlatego mam nadzieje ze ludzie juz sie nie dają omamić tym plakatem i ulotkami .....
Drogoszowice
Drogoszowice 12.01.2019, 17:20
Na banerach Ady Dżugaj burmistrz Czuliński jakiś taki malutki , widać że rządzą Jan Dżugaj i jego córka
Tomson
Tomson 11.01.2019, 14:03
Dziwne żeby przez 8 lat tego nie zrobić. Nie wiem po co się wysilacie i piszecie te bzdury. W zasadzie jedna osoba ciągle to komentuje. Okręg sam wybierze ludzie nie są głupi co pokazali ostatnio. Starej ekipie już dziękujemy.
Olek
Olek 11.01.2019, 12:39

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

mieszkaniec
mieszkaniec 11.01.2019, 12:33
Halinka nie martw się... Może znajdzie się gdzieś dla ciebie miejsce jak wygra, może cię gdzieś wcisną ......
miezkaniec
miezkaniec 11.01.2019, 12:27
Daniel 8 lat jest sołtysem zrobił ścieżkę pieszo rowerowa przez całą wieś, wszystkie drogi są zalane asfaltem, wszędzie są lampy oświetleniowe, jest kanalizacja, jest dobrze wyposażona świetlica, jest piękny plac zabaw, co roku jest fajny festyn, każdego roku dzieci jadą na wycieczki oraz maja mnóstwo prezentów. Coś jeszcze???
życzę każdej wiosce takiego sołtysa.
A Adusia??? Co robiła ???? 4 lata wypisywała na faceboku z jednym radnym jak to zle i nie dobrze jest w gminie.... Teraz chce do rady bo tatuś i Harry Poter pomoże???
Zosia
Zosia 11.01.2019, 12:22
Halinko przejedź sie po Sosnówce to zobaczysz ile dróg i chodników jest wykonanych i to w kadencji Pana Danikaa
wyborca
wyborca 11.01.2019, 10:46
Nie dajcie się zahipnotyzować.
Halinka
Halinka 11.01.2019, 10:34
A Nicpoń to co zrobił dla tej sosnówki ? Ile był lat tym sołtysem? Nic nie słychać o jego zasługach
Olek
Olek 10.01.2019, 20:56
A ta Ada to na faceboku ma na zdjeciu profilowym napis Zołza.... czyli sama sie do tego przyznaje jaka jest... ha ha ha
icek
icek 10.01.2019, 20:14
Pawełku- kogo starosta polecił na dyrektora CUW? Bo Wioletkę to ty tak chyba bez analizy zrobiłeś p.o? Też po telefonie?
bella
bella 10.01.2019, 20:42
Pawełek to dziecko we mgle. Kręca nim jak tylko mozna . Żałosne sie to robi szybciej niz mozna sie było tego spodziewać
Lolek
Lolek 10.01.2019, 18:37
Masakra jakie sie juz robia układy.... czy to sie kiedykolwiek zmieni w tej Twardogorze???

Pozostałe