PREZES ALARMUJE: CORAZ WIĘCEJ ODEJŚĆ OD KOŚCIOŁA!

  • 19.04.2021, 10:53
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
PREZES ALARMUJE: CORAZ WIĘCEJ ODEJŚĆ OD KOŚCIOŁA!
Jutro nowe wydanie "Panoramy Oleśnickiej". A do poczytania między innymi:

PREZES ALARMUJE: CORAZ WIĘCEJ APOSTAZJI!
Prezes pyta: Co się ludziom przestało podobać?

TYLKO W PANORAMIE BURMISTRZ (S)TRACI WIĘKSZOŚĆ?!
Burmistrz Twardogóry nie ma już większości w Radzie Miejskiej. Możliwe jest teraz wszystko. Nawet przewrót we władzy...

TYLKO W PANORAMIE OSZUSTWO W DWORZE SPALICE? JEST DECYZJA
PROKURATURY!

Sprawa była głośna. Nawet - za sprawą reportażu w Polsacie - w Polsce. Jaka decyzję podjęła Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy?

TYLKO W PANORAMIE KTO DOSTAŁ NAGRODY W POWIECIE?
Jakie nagrody i trzynastki wypłacono w powiecie?

TYLKO W PANORAMIE KOMIN ZAGRAŻA ŻYCIU I ZDROWIU!
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego podziela obawy mieszkańców i radnego. I nakazuje częściową rozbiórkę!

TYLKO W PANORAMIE ZE SKATEPARKU NIE SKORZYSTAJĄ
"Oleśnicka" pogadała z miłośnikami jazdy na hulajnodze, którzy spędzają czas na rampie w Parku Kolejarzy Oleśnickich. Na co narzekają? Dlaczego budowany skatepark nie będzie dla nich atrakcyjną ofertą?

TYLKO W PANORAMIE JESTEM W HEBE
Kolejna sieciówka pojawi się w Oleśnicy. Gdzie?

TYLKO W PANORAMIE WOJEWODA UNIEWAŻNIA, KASPEROWICZ DONOSI, A RADIO MARYJA...
"Panorama" analizuje sytuację po unieważnieniu uchwały o zakazie obrazów drastycznych w mieście. Dlaczego wojewoda ją unieważnił? Co o uchwale mówiono na antenie Radia Maryja? Co zrobiła aktywistka Partii Razem z Oleśnicy? Co o całej sprawie sądzą oleśniczanie? I wreszcie - co mogą teraz zrobić radni Rady Miasta Oleśnicy i co - ewentualnie - zrobi w tej sprawie sąd administracyjny?

TYLKO W PANORAMIE KUJĄ I BETONUJĄ
Roboty na wiadukcie są mocno zaawansowane - najnowsze informacje.

TYLKO W PANORAMIE KOLUMNY SIĘ SYPIĄ!
Gdzie? W Szkole Podstawowej nr 1.

TYLKO W PANORAMIE POMYSŁ TRAFIONY!
Są pochwały. Ale i obawy - czy wystarczy szczepionek?

TYLKO W PANORAMIE COVID-19 NIE ISTNIEJE?!
Cóż, negacjonistów pandemii, wbrew faktom, nie brakuje.

TYLKO W PANORAMIE MIESZKANIOWY BOOM
Mieszkań w Oleśnicy przybywa w imponującym tempie. "Panorama" informuje o kolejnych nowych inwestycjach.

TYLKO W PANORAMIE TAJEMNICZY SKIBA
Ktoś się wstydzi swojego koalicjanta, czyli Prawa i Sprawiedliwości?

TYLKO W PANORAMIE WOJNA POSTU Z KARNAWAŁEM
Toczy się ona na płaszczyźnie aborcji. Jej symbolem i oznaką są tablice w Oleśnicy.

POMOGĄ TWOJEMU DZIECKU
Pomoc psychologów i pedagogów w okresie pandemii jest szczególnie cenna.

TYLKO W PANORAMIE TESTUJĄ OBWODNICĘ
"Oleśnicka" znów na budowie obwodnicy. Sporo się zmieniło!

TYLKO W PANORAMIE ODSZEDŁ STRAŻNIK PAMIĘCI
Wspomnienie o śp. Krzysztofie Syciance. W "Oleśnickiej" mówią o nim Bożena Stachurska, Dorota Rasała-Świtoń, Zdzisława Jakimiec, Jacenty Kawecki, Waldemar Uba, Paweł Bielański, Alojzy Kulig, Michał Kołaciński, Jan Bronś. Wiele nieznanych dotąd szerzej faktów  i ciekawostek o zmarłym.

NIE MA MIEJSCA NA TOLEROWANIE PEDOFILII!
Lider Nowej Lewicy nie może zrozumieć decyzji radnych Rady Miasta Oleśnicy.

TYLKO W PANORAMIE GARBUSA ŻAL...
Trudno uwierzyć, że stoi jak porzucone auto i niszczeje każdego dnia...

TYLKO W PANORAMIE SMUTNY OBRAZEK
"Panorama" stanęła pod tablica z nekrologami...

BUDUJĄ SOCJALNE
Ruszyła budowa na Kopernika

ROWEREM DO PAŁACYK Z... KORKA. TAK, TAKIEGO JAK DO WINA
To unikat na skalę europejską. Jego właścicielem był książę brunszwicko-oleśnicki. Wsiadajcie na rower i jedźcie tam!

TYLKO W PANORAMIE PODZIELMY SIĘ WSPOMNIENIAMI
Ksiądz Wacław Buryła zachęca do podzielenia się wspomnieniami o jego zmarłym bracie. Może ze wspomnień m.in. oleśniczan i bierutowian powstanie książka?

ICH PATRON JAK ŻYWY
Namalowali księdza Twardowskiego. Wyszedł im jak żywy!

TYLKO W PANORAMIE I ZNOWU JEDZIEMY DO POBIEROWA!
Ryszard Pstrocki, po ciężkiej chorobie, znów w akcji! Tradycyjnie zaprasza na letni wypoczynek do Pobierowa.

PANORAMA SYCOWA

  • Czy ten koszmar się nigdy nie skończy?! - śmieciarz z osiedla Matejki znów w akcji! Co na to Urząd MiG? Co na to radny z tego osiedla?
  • Masowo się zaszczepimy
  • Kupują działki na Malczewskiego
  • Jedynka umie w Lego
  • Radzyna, dobra nowina!
  • Na Jasnej Górze w intencji sycowskiego liceum

TWARDOGÓRA

  • Ilpea się rozbudowuje
  • Pałac pójdzie do remontu?
  • Posprzątają okolicę
  • Wiek temu w Festenbergu
  • Śląsk Wrocław w Campusie
  • Włączyli historię

GMINA OLEŚNICA

  • Brawa za inicjatywę
  • Pracował po pracy

BIERUTÓW

  • Remontują drogi

DZIADOWA KŁODA

  • Zmiany w szkołach
  • Zmierzą prędkość

MIĘDZYBÓRZ

  • Sprzątanie na Spontanie
Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

x
x 24.04.2021, 01:05
To co z tym dworem spalice?
fani
fani 21.04.2021, 21:06
Witamy dyżurnego starego 'upierdliwca'!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 21.04.2021, 14:42
"PREZES ALARMUJE: CORAZ WIĘCEJ APOSTAZJI!" - niepoprawność w tym tekście, gdzie jest informacja o pisaniu przez Prezesa Akcji Katolickiej, ale nie ma gdzie to napisał.
Gucio.
Gucio. 05.06.2021, 23:54
Panie Krzysztofie. Kto będzie spowiadał i odprawiał msze za 30-50 lat. W seminariach są pustki. Polska była eksporterem misjonarzy. Teraz duchownych trzeba będzie rekrutować wśród uchodźców z Afryki i Ameryki południowej.
bezcenne
bezcenne 23.04.2021, 11:13
Herr Christo...czyli 'grumpy old man'!
Himalaje kaczyzmu!
Himalaje kaczyzmu! 21.04.2021, 08:41
A mnie pusty śmiech ogarnia jak czytam takie komentarze pisomatołków jak ten poniżej. Mnie tam spalą po śmierci i rozspypią na plaży...i gitara!
Month Everest 8848 m.n.p.m
Month Everest 8848 m.n.p.m 21.04.2021, 13:34
Rozsypią na plażyyyy??? Po co rozsypywać? Nie możesz po spaleniu leżeć w jakimś wazonie, jak normalny człowiek?
zwkowalski
zwkowalski 22.04.2021, 00:15
A co to jest normalny człowiek ?
...i gitara
...i gitara 21.04.2021, 21:05
Rozumiem, że ty musisz gdzieś leżeć...ale to tylko punkt widzenia. Ten pomysł z Mt.E. nawet mi się podoba. Oglądałeś film 'Bucket list'?
Himalaje hipokryzji
Himalaje hipokryzji 21.04.2021, 08:27
Pusty śmiech mnie ogarnia kiedy widzę jak największe komuchy i przeciwnicy kościoła na pogrzeb księdza wzywają.
Niech ich I sekretarz chowa!
ciekawy
ciekawy 20.04.2021, 23:14
Czy 'administrator' tego forum może wytłumaczyc, jak to się dzieje że czasami 'głosujesz'...a tam ciągle 'zero'?!
Gucio
Gucio 20.04.2021, 23:51
Pisano o tym wiele razy. Ja też tak mam często. Mogę głosować i nie pokazuje. Gdy chce jeszcze raz komunikat "głosowano" a licznik "0" lub się nie zmienia. innym razem oddaję jeden głos i licznik o dwa lub trzy.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 21.04.2021, 14:43
Gucio vel Zbigniew Kowalski?
wszystko
wszystko 20.04.2021, 20:30
Nie zamierzam prosić ani płacić czarnej mafii o to aby mnie wypisali, bo zostałem bez mojej woli do niej zapisany!
!
! 20.04.2021, 18:44
Myślę że akt apostaty skladają osoby które i tak do kościoła nie chodziły. Taka moda! Jak to ze niektórzy nie podają płci dziecka, bo ponoć jak będzie dorosły to sam sobie wybierze! Śmieszne to !!!
Gucio
Gucio 20.04.2021, 23:52
!, kropka. te same teksty.
Gucio
Gucio 20.04.2021, 19:23
!. To nie jest śmieszne. Mojego najstarszego syna ochrzciła ex małżonka wbrew mojej woli. Gdy był dorosły przeszedł na buddyzm. I teraz mając troje dzieci wraz z małżonką doszli do wniosku, że dziecko wybierze sobie wyznanie jak będzie dorosłe. I żaden demagog nie będzie im wciskał jak wy mnie, że z kościoła nie można wystąpić i takie tam bla bla.
.
. 20.04.2021, 22:12
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci.
Chrzcimy dzieci aby wychować je w określonej wierze. W tym wychowaniu mają pomóc rodzice chrzestni. Jeśli ichrzciłeś dziecko i nie zamierzałeś wpajać mu prawd wiary i dać przyklad swoim życiem, to taki chrzest nie ma sensu.
Gucio
Gucio 20.04.2021, 23:54
kropka . Czytaj ze zrozumieniem. Został ochrzczony wbrew mojej woli. Ja zawsze odmawiałem występowania w roli chrzestnego.
.
. 21.04.2021, 11:02
Może właśnie dlatego odszedł od wiary, bo nie było jednolitej linii wychowawczej wśród rodziców.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2021, 00:18
Kropka. On nie odszedł od wiary. On jest wierzący. Tylko buddystą. To jedno z najprzyjemniejszych wyznań.
ministrant
ministrant 20.04.2021, 22:23
Macie rację, pranie mózgu od dziecka...czyli propaganda watykańska!
!
! 21.04.2021, 11:03
Ministrant- nie pranie mózgu, tylko wychowanie w określonych wartościach. Jeśli nie jesteś wierzący, to też dzieci wychowujesz w określonych wartościach !!!
hipokryta pisomatołek
hipokryta pisomatołek 21.04.2021, 11:16
Ale jak można wierzyć w tą żydowską 'legendę', skoro się nie lubi Żydów?!
Jan
Jan 20.04.2021, 15:02
Gdy temat Koscioła musi zabrac głos Zw-Kowalski vel Gucio, martwiac sie o finanse koscielne itp. Byloby na pewno inaczej gdyby barbazyńska Szwecja oddala nam zrabowane dobra (potop szwedzki). A skala zaboru jest trudna do ogarniecie : zginelo od 40-80% ludnosci a wielkosc grabiezy nieporownanie wieksaz niz zniszczenia Niemiec i Rosji razem wziete podczas II wojny swiatowej! A teraz premier lewackiego szwedzkiego rzadu poucza nas ws. praworzadnosci! Niech lepiej odbije cale dzielnice miast szwedzkich okupowane przez sniadych imigrantow.
zw-kowalski
zw-kowalski 20.04.2021, 17:27
Jan. O Szwecji wiesz tyle co podaje ci TVP. Jeśli katolicy adoptuję tylu Muzułmanów ile wytłukli w ramach szerzenia wiary to napiszę odpowiednią petycję. Wierz mi, że w Szwecji czuję się dużo bezpieczniej niż w Polsce. Tylko wczorajsza kontrola na drogach w Oleśnicy wykazała dwóch kierujących na gazie. Ile masz wypadków na drogach w Oleśnicy a ile w Ovik ?
Jan
Jan 20.04.2021, 10:16
Ludzie (cześć) jak w przyrodzie antylpy gnu za swieża trawa pędzą za modą.Przodują w tym tzw. celebryci czy znani z tego ze są znani. Na topie jest teraz odwracanie się od kościoła (apostozja,odmowa chrztu ). Więc co jakiś czas jakaś "gwiazda"-niczym karnie wywolana do tablicy-oświadcza ble ble.Ludzie zapatrzeni w zachód zaczeli zyc konsumpcyjnie i uwierają im nauki kościoła, a szczegolnie pojecie grzechu. Postanowili go wyeliminować i czuc sie w pełni wolni. Ale nie ma wolnosci bez odpowiedzialnosci. Popatrzmy na Zachód na relacje rodzinne i na kraje Ameryki Pld czy Daleki Wschod (np. Filipiny). Trudno nie dostrzec dobrodziejstwa religii i dlatego w ostatnim roku na świecie przybylo 16mln chrzescian.A reszta to jest bicie piany i spory wywołane nie przez osobe wierzaca a niewierzaca.
Gucio
Gucio 20.04.2021, 12:20
Jan. A ilu mieszkańców na świecie przybyło ostatniego roku ?
zw-kowalski
zw-kowalski 20.04.2021, 17:29
Jan zrób zestawienie. Żadnych wyznawców tak nie przybywa jak ateistów. Ile mld ludności ma Ziemia ? Ilu wyznawców jest w poszczególnych religiach ?
cóż
cóż 20.04.2021, 08:25
A po śmierci rodzina się zdziwi i będzie ryk że ksiądz nie chce pochować!
Przecież apostata sam zdecydował że chce pogrzebu na miarę psa. Zakopać do dołu i po wszystkim.
as
as 20.04.2021, 11:21
Szkoda zachodu -gucio vel zw-kowalski to chory z nienawisci do Koscioła, Bronsia i Polski demagod. Jak mozna tak sie dopuscic by na jesieni zycia byc tak rozdygotanym czlowiekiem?!
zw-kowalski
zw-kowalski 20.04.2021, 17:29
do @AS. Ja też cię kocham :-)
Gucio
Gucio 20.04.2021, 12:23
As. Skąd ta diagnoza ? W Oleśnicy utrudniony dostęp do służby zdrowia. Ludzie umierają na ulicy. Dane z portali. Brak karatek. Czy twoim zdaniem były sekretarz Rybak też jest chory z nienawiści do Bronsia bo podał miasto do sądu ? czy @kropka też jest chory z nienawiści do Bronsia jako obrońca Rybaka ? Czy Pan Krzysztof i inni internauci mają taką samą przypadłość ?
As
As 20.04.2021, 14:53
Nie mieszkasz w Olesnicy ale chcesz siac ferment. Nie obawiaj sie Olesnica jak i Poska wyjdie obronna reka z tej zarazy. A najgorsi to sa tacy podżegacze.
zw-kowalski
zw-kowalski 20.04.2021, 17:32
do @As. Bracie kochany. Nie wiem kto jest najgorszy. Ja kocham wszystkich ludzi. PS. Polska i Szwecja ma takie samo PKB. Tylko nas jest 3-4 razy mniej. Ile czasu potrzeba aby dogonić Szwecję w PKB na mieszkańca. Tylko nie tłumacz się PRL.
Gucio
Gucio 20.04.2021, 08:58
cóż. Jesteś zwykłym prymitywem. Chrzest to pierwszy gwałt rodziców nad niemowlakiem. Prymitywie. Istnieją różne formy pochówku. Ty znasz tylko jeden. Nawet Żyd zwany Jezusem Chrystusem nie był zakopany a złożony w grocie kamiennej z odsuwanym kamieniem. Próba pochowania ateisty według katolickiego obrzędu to kolejny gwałt (jak chrzest) na nieboszczyku. Jesli on dokonał apostazji to sam zdecydował o sposobie pochówku.
Västerbotteb
Västerbotteb 20.04.2021, 12:31
Zaczęliście swoją miarą kowalski traktować innych wyzywając ich od prymitywów kowalski.
Gucio
Gucio 19.04.2021, 22:17
Apostazja nie ma żadnego znaczenia dla samego ateisty. Nic mu nie daje. Przestaje uczęszczać do kościoła , spowiadać się, przyjmować tzw komunię. Ale ostatnio robi się to aby uzmysłowić duchownym ich stan umysłu. Co chwilę jakiś duchowny daje pokazówkę typu "a kto nie ma pokus" lub " dzieci zatracają siebie i duchownego". Ja próbowałem dokonać apostazji aby KK nie doił państwa na moją osobę. Ozimek nie chciał przyjąć.
Ola
Ola 20.04.2021, 08:22
Taki niby zorientowany a głupoty piszesz. Jeśli dokonujesz apostazji to parafia NIE BĘDZIE PŁACIĆ za ciebie podatku. Czyli działasz na plus, bo do czasu apostazji ty nie dokładasz do kościoła nic (nie rzucasz na tacę, nie zamawiasz mszy itd) a proboszcz płaci za ciebie podatek jako od wiernego.
Gucio
Gucio 20.04.2021, 08:53
Ola. Jesteś demagogiem. Z czasów PRL KK oraz inne wyznania dostają kasę. To się nazywa (chyba) fundusz kościelny. Dlatego wszystkie wyznania zawyżają liczbę wyznawców aby otrzymywać jak najwięcej kasy. Ty mówisz o bakszyszu jaki płaci parafia biskupowi a to różnica.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 19.04.2021, 23:06
Gucio niczym Zbigniew Kowalski, hahahahaha
zw-kowalski
zw-kowalski 20.04.2021, 17:34
Krzysztofie. Jakiś czas temu mijaliśmy się. Kiedy jestem w Oleśnicy praktycznie nie piszę na tym portalu. Ten syf widzę na około i mam wtedy dołka. Mając dołka z powodu syfu jaki widzę nie mam ochoty pisać.
as
as 20.04.2021, 09:54
Bo to nowy nick zw-kowalski
Ciekawy
Ciekawy 20.04.2021, 00:44
Krzysiu, a ty czasem nie ukrywasz się też jako 'obsewator'?
Gucio
Gucio 19.04.2021, 23:54
Panie Krzysztofie. Ja jestem anonimowym tchórzem. Osoba o której piszesz, w przeciwieństwie do Pana, miała tzw. jaja i nie wskazywała innych tylko sama organizowała referendum w sprawie Bronsia. Pan chcesz wybierać z ognia kasztany cudzymi rękoma.
please
please 19.04.2021, 20:53
Niech czarna mafia uprości w końcu procedurę wypisania się z tej mafijnej organizacji!
fifi
fifi 19.04.2021, 17:13
Redakcja nie jest zorientowana dwóch z opozycji przeszlo już dawno na strone burmistrza artykuł dla sensacji chyba
zKmicica