Mieszkańcy tej ulicy w Oleśnicy mają już dość!

  • 17.04.2021, 08:58
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
Mieszkańcy tej ulicy w Oleśnicy mają już dość!
Miasto dokłada pieniądze i dokłada, a końca prac wciąż nie widać...

'Panorama Oleśnicka" opublikowała kolejny już list jednego ze zdesperowanych mieszkańców ulicy Pułaskiego, który - tak jak i pozostali oleśniczanie mieszkający przy tej ulicy - nie może doczekać się końca inwestycji.

"W związku z tym, że już kilkukrotnie pisali Państwo o przebudowie ulicy Kazimierza Pułaskiego w Oleśnicy, myślę, że i tym razem ten temat znajdzie uznanie Redakcji. Zdecydowałem się skontaktować z Państwem, ponieważ mieszkańcy są już skrajnie wzburzeni przebiegiem prac wykonywanych przez firmę FTS Grzyb Artur z Oleśnicy. Ostateczny termin zakończenia prac, który przekładany był już dwu- lub trzykrotnie, po raz kolejny nie został dotrzymany.

Ostatni z deklarowanych terminów, o którym informowała Redakcja, to 31 marca 2021 r. Tymczasem prace dalej trwają. FTS Grzyb Artur w trakcie wykonywanych prac ciężkim sprzętem uszkodził prywatne ogrodzenia kilku nieruchomości, odmawiając jednocześnie wzięcia odpowiedzialności za powstałe uszkodzenia.

Dojazd do budowy od strony ulicy Kusocińskiego, będący drogą publiczną został zupełnie zdewastowany wraz z poboczami. Mieszkańcy nie mają zapewnionego dojścia do swoich domów, co może skutkować tym, że nie będzie mogło dojechać pogotowie lub straż pożarna w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Dwukrotnie interweniowało pogotowie gazowe, w związku z uszkodzeniem sieci gazowniczej! Taki stan utrzymuje się już od kilku miesięcy".

W tej sprawie do "Oleśnickiej" napisał też radny Paweł Bielański.

"Ratusz, co kilkanaście dni chwali się postępami w budowie wschodniej obwodnicy Oleśnicy. Całe szczęście, że wschodnia obwodnica to inwestycja w całości prowadzona i nadzorowana przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei. Cieszy fakt, że prace idą sprawnie i nikt nie tłumaczy się... "Covidem". Jest bardzo duża szansa, że umowa na budowę obwodnicy zawarta jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu zostanie zrealizowana bez zakłóceń, a obwodnica zostanie oddana w terminie. Oby tak dalej" - stwierdza.

I zestawia to z inwestycją miasta.

"Niestety, zupełnie inaczej wyglądają  inwestycje miejskie nadzorowane przez Urząd Miasta. Na ulicy Pułaskiego inwestycja drogowa rozpoczęta we wrześniu 2020 miała być zakończona do końca 2020 roku. Sporządzono już 3 aneksy umowy, dołożono kolejne miejskie pieniądze (ponad 142 tys, w sumie koszt inwestycji to już ponad milion 120 tysięcy złotych). Niestety, kolejny przesunięty aneksem termin ukończenia inwestycji (do 31 marca br.) nie został zrealizowany. Mieszkańcy mają serdecznie dość, a końca prac stosunkowo krótkiego odcinka drogi, wciąż nie widać" - stwierdza.

I dodaje, że umowę z wykonawca i kolejne aneksu podpisuje osobiście Jan Bronś, a jako burmistrz odpowiada za nadzór nad inwestycja poprzez wydział Architektury i  Budownictwa Urzędu Miasta.

"Kolejne aneksy  zwiększające koszty inwestycji i opóźnienia są beztrosko podpisywane przez włodarz naszego miasta - ocenia radny Oleśnicy Razem. - Zapytałem, czy naliczono jakieś kary umowne za opóźnienia, by ochronić interesy inwestora (miasta) i zmobilizować wykonawcę? Odpowiedź  naczelnika wydziału Architektury i Budownictwa nie pozostawia złudzeń co do presji na wykonawcę. Brzmi tak: "Na chwilę obecną nie ma podstaw do naliczenia kar". Zapytałem, dlaczego zwiększono wynagrodzenie? Odpowiedź: "Wynagrodzenie zwiększono ze względu na konieczność  wykonania robót dodatkowych, co spowodowało zmianę harmonogramu rzeczowo- finansowego".

Radny opozycji uważa, że "dokładnie do miejskich inwestycji drogowych po rozstrzygnięciu przetargu staje się normą. Miasto zaciągnęło ostatnio zadłużenie na 17 milionów złotych więc jest "finansowa poduszka".

Wspomina, że do przebudowy sięgacza Mikołajczyka też dokładano miejską kasę (m. in. stara kostka była wymieniana na nową), ale tam pracę ukończono bardzo szybko. "W sięgaczu Pułaskiego widać nikt z lokalnych prominentów nie mieszka. Mieszkańcy brnąc w błocie, muszą uzbroić się w cierpliwość. Na szczęście jest sucho i nie toną już w błocie" - konkluduje radny.

Źródło: Panorama Oleśnicka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

podatnik
podatnik 19.04.2021, 08:52
Bronś ostatnie kadencja. Dość już tego, dość układów, nepotyzmu i kolesiostwa. DOŚĆ!
!
! 19.04.2021, 12:16
Gdyby od dawna była 2-kadencyjność nie dochodziłoby do patologii!
Gucio
Gucio 19.04.2021, 09:00
Podatnik. Wierzysz w to co piszesz ?
tak myślę
tak myślę 19.04.2021, 12:18
Wydarzyło się tak wiele zła , że jest duża szansa !
ABC
ABC 19.04.2021, 06:41
W tym miescie od lat dzieją się przedziwne rzeczy, zwłaszcza ma polu inwestycyjnym.
?
? 18.04.2021, 15:13
Trzeba dotrzeć do pierwotnego operatu szacunkowego i do pózniejszych aneksów do umowy, zawodowiec szybko wyłapie czy jest to kwestia amatorszczyzny zarówno inwestora jak i wykonawcy czy może.........?
Taki mamy klimat
Taki mamy klimat 18.04.2021, 08:14
Niezłe bagno!
Bielański na burmistrza
Bielański na burmistrza 18.04.2021, 00:54
Oleśnica potrzebuje Bielańskiego.
Ola
Ola 18.04.2021, 00:04
Brawo dla radnego Bielańskiego. Zawsze blisko mieszkańców i ich problemów.
px
px 17.04.2021, 23:08
Najbardziej intratne inwestycje , to słomiane inwestycje , zadowolony zleceniodawca i wykonawca....im więcej aneksów tym bardziej opłacalna...
.
. 17.04.2021, 22:55
Chyba wielu oleśniczan ma dość.
Gucio
Gucio 17.04.2021, 23:49
Kropka. Oleśniczanie zachowują się jak bita i poniżana żona . Mąż bije ale przecież kocha i utrzymuje. A , że zupa była za słona to da się przetrzymać. Gdyby Oleśniczanom byłoby źle to dawno by go wysłali na zieloną trawkę. A tak to poza tobą niewielu jest niezadowolonych. Lub są niezadowoleni ale nie też nie mają JAJ.
?
? 17.04.2021, 13:40
Mikołajczyka Bronś zrobił w trochę ponad miesiąc, tutaj pewnie dobije do roku. Jak myślicie mieszkańcy Pułaskiego, co dla waszego burmistrza jest najważniejsze?
Ehhh
Ehhh 17.04.2021, 16:22
Co jest najważniejsze czy kto jest najważniejszy?
Dzieli i rządzi.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 17.04.2021, 16:43
Petunia ...... non olet ......
.
. 17.04.2021, 13:27
To zdjecie to obraz teraźniejszej Oleśnicy , wszystko w grózach, miasto zaniedbane jak nigdy ale nie to jest najgorsze, Oleśniczanie stracili zaufanie do instytucji samorządowych, przyglądają się tej hucpie z niedowierzaniem, to co wyprawia Bronś jest szokujące. Oleśnica tonie, dosłownie i w przenośni.
Gucio
Gucio 17.04.2021, 16:28
Kropka. Bronś robi tyle na ile mu mieszkańcy pozwalają.
.
. 17.04.2021, 23:56
Gucio- coś w tym jest co piszesz. Ale pokazał też, że jednak boi się ludzi. Przypomnę walkę o pomnik przyrody. Tu nastąpił zwrot o 180 stopni. Sądzę że boi się silnych a gardzi słabymi.
.
. 17.04.2021, 14:11
Gruzach rzecz jasna.
Masakra
Masakra 17.04.2021, 13:08
Wszystkie inwestycje Bronsia to amatorszczyzna. Jak trafił się dobry wykonawca to sam dbał o wykonanie. Jak zły to robił co chciał. Pamiętacie oczyszczalnie ścieków i sprawę w sądzie, sprawa "Tiwala", za niską halę sportową, itd. Znacznie lepiej prowadził inwestycje lekarz Kołaciński. Dodatkowo ratując inwestycje inżyniera Bronsia.
Obecnie stan dróg w mieście to tragedia.
ZRB
ZRB 17.04.2021, 12:51
A ja jestem ciekawa kto jest ta tej budowie inspektorem nadzoru. W otoczeniu obecnego gospodarza miasta jest jeden wybitny ....fachowiec w tej materii.
chwała opozycji
chwała opozycji 17.04.2021, 12:41
Całe szczęście (!!!), że mamy opozycję w Radzie Miasta. I tej części opozycji Bronś nie przekupi kilkunastoma srebrnikami. Może radni z ugrupowania J. Bronsia wreszcie się opamiętają i przejdą na stronę prawdy i rozumu, bo do reszty stracą szacunek oleśniczan. Do kiedy można bezmyślnie podnosić rękę, aby zadowolić pana i władcę.
.
. 17.04.2021, 21:47
Świetna kompetentna opozycja w Oleśnicy.
Oby inni radni przejrzelu na oczy.
nie za dużo tego?
nie za dużo tego? 17.04.2021, 12:21
Czyżby kolejna wtopa Bronsia jako inwestora?
ciekawe dlaczego?
ciekawe dlaczego? 17.04.2021, 11:54
Coś Bronś ostatnio nie chce się chwalić inwestycjami miasta, nic nie mówił o przebudowie Mikołajczyka, teraz milczy o ulicy Pułaskiego. Tylko o skateparku dla 7 dzieciaków od czasu do czasu wspomni .
Gucio
Gucio 17.04.2021, 11:47
3 marca 2021 roku w KPP został złożony wniosek o ukaranie winnych. Autor zawiadomienia jako współwinnego wskazuje dzielnicowego a jako dowody wskazuje tekst na portalu oraz wnosi o przesłuchanie radnego jako dobrze zorientowanego w zagrożeniach jakie tam występują. Co zrobiła policja przez 6 tygodni ? Pewnie brakuje im podpisu zawiadamiającego lub coś podobnego. Gdyby to był brak maseczki KPP wiedziałaby jaki mandat nałożyć.
hue hue
hue hue 17.04.2021, 11:47
Ciekawe czy ratuszowa gadzinówka napisze coś o tym niewątpliwym kolejnym sukcesie Bronsia?
niestety
niestety 17.04.2021, 11:30
No panie Bielański, musi pan spodziewać się teraz odwetu bo pokazuje pan nieudacznictwo i amatorszczyznę. Niech pan popatrzy co spotkało sekretarza Rybaka. To samo spotka wszystkich którzy ośmielą się mieć inne zdanie.
o niczym innym
o niczym innym 17.04.2021, 12:09
Wiesz co Bronś może Bielańskiemu zrobić.......? Może jedynie próbować go obrażać na sesjach Rady Miasta tak jak już to robił wcześniej, ale to świadczy tylko i wyłącznie o jego słabości , małostkowości i wstecznictwie.
!
! 17.04.2021, 11:51
Bielański na burmistrza!
Alex
Alex 17.04.2021, 14:06
Na Burmistrza Pisowski łep...
Monci woda tylko PALCAMI POTRAFI WYTYKAĆ KTO I CO CIEKAWE CO ZROBIŁ NA BASENIE!!!
?
? 17.04.2021, 14:53
Alex, widzisz już jak Bronś zaczynasz bredzić, Bielański nigdy do PiS nie należał. A tak swoją drogą, nie ciekawi cię co jest w Oleśnicy spartolone i to za twoje pieniądze?
?
? 17.04.2021, 11:27
Marka Bronsia jako inwestora jest wszystkim dobrze znana, więc skąd to zdziwienie?
sPOcony Janek
sPOcony Janek 17.04.2021, 19:24
Dla siebie (ul. Mikołajczyka) rób jak dla siebie;
dla obcego (pozostałe) na od******* ....
Gucio
Gucio 17.04.2021, 11:42
Kiedyś lokalne media pisały, że Bronś jest jakby nieoficjalnym inspektorem nadzoru wszystkich inwestycji miejskich. Jeśli dobrze pamiętam to nawet tak mówił były naczelnik Gąsior.
made by Bronś
made by Bronś 17.04.2021, 11:12
Tiwwal i Atol II .

Pozostałe