Jeszcze miesiąc temu rozmawialiśmy...

  • 14.04.2021, 09:20
  • kad
Jeszcze miesiąc temu rozmawialiśmy... foto: Krzysztof Dziedzic
Politycy żegnają Krzysztofa Syciankę.

Oto komentarze polityków:

Burmistrz Oleśnicy Jan Bronś:

Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Pana Krzysztofa Sycianki, który był wieloletnim samorządowcem i prezesem oleśnickiego obwodu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Słowa wydają się niewystarczające, aby wyrazić smutek, jaki czuję z powodu odejścia Krzysztofa Sycianki. W tym bolesnym dla nas wszystkich dniu, składam najszczersze kondolencje całej rodzinie oraz najbliższym. Jak trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami...

 

Poseł (Prawo i Sprawiedliwość) i były wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak:

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Krzysztofa Sycianki.
Śp. Krzysztof był wspaniałym człowiekiem, w pełni oddanym rodzinie i sprawom publicznym. Przez wiele lat miałem ogromne szczęście współpracować z Krzysztofem, osobą, która dzieliła się swoją wiedzą na temat samorządu terytorialnego, rolnictwa i środowiska kombatanckiego.Wielki patriota, a przede wszystkim wspaniały, ciepły, życzliwy i pogodny człowiek. Ogromna strata i  smutek.
Proszę o przyjęcie przez Macieja i całą rodzinę najszczerszych kondolencji z powodu utraty ukochanej osoby.
Pokój Jego duszy.

 

Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Damian Mrozek (Prawo i Sprawiedliwość): 

Odszedł Krzysztof Sycianko, samorządowiec, społecznik, wielki patriota, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej obwodu oleśnickiego.

Od wielu lat organizował uroczystości patriotyczne m.in. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Oleśnicy. Współpracował z Dolnośląska Rodziną Szkół Armii Krajowej i Związkiem Sybiraków.

Jeszcze 2 miesiące temu na Pl. Staszica we Wrocławiu podczas obchodów 81. masowej wywózki na Sybir odbierał podziękowania i odznakę za Zasługi dla Związku Sybiraków. Jeszcze 1,5 miesiąca temu organizował Dzień Żołnierzy Wyklętych. Jeszcze miesiąc temu rozmawialiśmy o pochowanych w Sycowie Powstańcach Warszawskich, o których pamięć w lokalnej społeczności także dbał.

Z zawodu był weterynarzem. Przez 2 kadencje pan Krzysztof pełnił funkcję przewodniczącego Rady Gminy. Był także radnym powiatu oleśnickiego - członkiem zarządu powiatu. Został odznaczony m.in medalem 100-lecia Niepodległości.

Kondolencje i wyrazy współczucia dla syna Macieja i rodziny.

Cześć Jego Pamięci!

 

Oleśnica Razem:

Ze smutkiem przyjmujemy wiadomość o śmierci Pana Krzysztofa Sycianki - samorządowca i strażnika pamięci o Armii Krajowej. Bliskim Zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia.

Niech spoczywa w pokoju wiecznym.

 

Radny oleśnicki Paweł Bielański (Oleśnica Razem):

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Pana Krzysztofa Sycianki.

Śp. Krzysztof Sycianko był wieloletnim prezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - Obwód Oleśnica. Był samorządowcem przez wiele lat działającym dla lokalnej społeczności. Był patriotą, to m.in. dzięki jego wsparciu inicjatywy oleśnickich kibiców Śląska od 2013 roku rondo przy ulicy Lwowskej w Oleśnicy poświęcone jest pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

Od 2013 roku, corocznie 1 marca miałem niewątpliwy zaszczyt wspólnie z Panem Krzysztofem prowadzić na rondzie ŻW obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podobnie było w tym roku, gdy wspólnie z mieszkańcami Oleśnicy oddaliśmy hołd Żołnierzom Niezłomnym - niestety ostatni raz razem z Panem Krzysztofem, pozostaną już tylko zdjęcia.

Śmierć Śp. Krzysztofa Sycianki to wielka strata dla rodziny, ale też dla nas - lokalnej społeczności i środowisk patriotycznych. Odszedł na wieczną wartę 13. kwietnia w Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Żył 72 lata.

Maciej, składam Tobie i całej Waszej rodzinie wyrazy współczucia i żalu. Twój Tato na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Pokój Jego duszy.

 

Radny powiatowy Alojzy Kulig (Prawo i Sprawiedliwość):

Odszedł od nas nasz kolega, samorządowiec, radny i członek Zarządu Powiatu Oleśnickiego 2014-2018, część Twojej Pamięci Krzysiu, będzie nam Ciebie brak, wyrazy współczucia dla Rodziny- Alojzy Kulig przewodniczący Rady Powiatu 2014-2018

 

kad

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Najlepsi odchodzą
Najlepsi odchodzą 14.04.2021, 16:52
Prawy człowiek!
Halina Grzybek
Halina Grzybek 14.04.2021, 14:57
Bardzo serdeczny,przyjazny i życzliwy.Oddany rodzinie i przyjazny znajomym.Swietny lekarz,z pasją.Odpoczywaj w pokoju Krzysiu!
Znajoma
Znajoma 14.04.2021, 13:30
Trudno powstrzymać łzy. Spoczywaj w pokoju.
Kolega
Kolega 14.04.2021, 12:13
Krzysiu, do zobaczenia w niebie ....
Cześć Jego Pamięci 🇵🇱
Cześć Jego Pamięci 🇵🇱 14.04.2021, 09:42
Odszedł Wielki Człowiek, który Patriotyzm miał we krwi.
Będzie Nam go brakować.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie 🙏

Pozostałe