Oleśnica Razem: "Oblicza hipokryzji"

  • 13.04.2021, 12:15
  • OAI
Oleśnica Razem: "Oblicza hipokryzji" pixabay.com
Oto tekst zamieszczony na stronie ugrupowania Oleśnica Razem, stanowiącego opozycję w Radzie Miasta Oleśnicy:

"Panorama Oleśnicka" alarmuje, że w oleśnickim szpitalu brakuje respiratorów, a jesteśmy w szczycie trzeciej fali pandemii. Warto przypomnieć pewną historię sprzed roku...

Pamiętacie, jak burmistrz Jan Bronś w pierwszych (kluczowych!) dniach pandemii opuścił mieszkańców by leczyć kolano i piętę? W tym czasie Oleśnica Razem uruchomiła już telefon dla seniorów i we współpracy z grupą "Pomoc innym ANTYWIRUS" robiła im zakupy (zwłaszcza Michał Skrzypek - szacun!), zorganizowała we własnym gronie zbiórkę na sprzęt dla Służb Ratowniczych (wpłaciliśmy 1.600 zł), przygotowała pakiet pomocowy dla mieszkańców, a Michał Kołaciński - pod nieobecność burmistrza - wystosował list do mieszkańców z podstawowymi informacjami na temat nowej rzeczywistości, która wówczas dopiero się zaczynała.

Po powrocie wypoczęty (wyleczony?) burmistrz walkę ze śmiertelnym wirusem rozpoczął m.in. od ataku w Prawo i Sprawiedliwość, umieszczając na Facebooku obrazek z treścią "RESPIRATORY a nie WYBORY!".

O zakup respiratorów dla naszego szpitala apelowaliśmy już wcześniej, powołując się na przykłady innych samorządów, które świadome zagrożeń dokupowały niezbędny sprzęt szpitalom na swoim terenie...

Nie dziwi więc, że kiedy Jan Bronś wspomniał o respiratorach, otrzymał konkretne pytanie od Pawła Bielańskiego. Rozpoczęła się wymiana zdań, którą streszczamy poniżej.

Paweł Bielański: - Czas wreszcie zacząć realnie działać. Kiedy miasto kupi interwencyjnie RESPIRATORY, sprzęt ochronny dla medyków i wolontariuszy Służb Ratowniczych? Kiedy maski dla mieszkańców, w szczególności seniorów? Proszę brać przykład ze Starosty Dżugaja czy Wójta gminy. Czekamy na konkretne działania, a nie uprawianie polityki spychologii.

Jan Bronś: - Panie radny proszę nie uprawiać demagogii i nie bić politycznej piany [...] Szpital powiatowy ma 12 respiratorów (dla porównania – Namysłów ma 4) i zabezpieczenie sprzętowe chroniące personel przed koronawirusem, o czym informował publicznie dyrektor placówki [...]

Niech Pan nie odwraca uwagi od chorych pomysłów bliskiej Panu partii PiS!
 
Bielański: - [...] jeżeli zakup sprzętu i środków zabezpieczających zdrowie i życie mieszkańców nazywa Pan demagogią to... naprawdę gratuluję samopoczucia i oceny sytuacji w jakiej się znajdujemy.
 
Bronś: - [...] Nadal próbuje Pan nieudolnie odwrócić uwagę od tego, co jest rzeczywistym zagrożeniem – od stanu umysłu PiS, który to stan przekłada się na stan państwa.

Służby ratownicze są jednostką współpracującą z państwowym systemem ratownictwa medycznego, który dzięki działaniom pana idoli z PiS jest totalnie niedoinwestowany - dodał jeszcze burmistrz.

Efekt? W oleśnickim szpitalu brakuje respiratorów.

"Było dostatecznie dużo czasu i funduszy, by lepiej przygotować się do obecnej ekstremalnie złej sytuacji. Zabrakło właściwych decyzji i poczucia odpowiedzialności za zdrowie i życie mieszkańców" - pisze dzisiaj z goryczą Paweł Bielański.

A znienawidzony przez Bronsia PiS, ze swoimi "chorymi pomysłami" i "stanem umysłu PiS", który jest "rzeczywistym zagrożeniem"?

Cóż, tenże PiS jest dziś najbliższym i jedynym koalicjantem Jana Bronsia w Radzie Miasta i Radzie Powiatu.

Na koniec jeszcze jeden cytat.

"Obłuda: nieszczere, dwulicowe działanie lub usposobienie; fałsz, hipokryzja, zakłamanie"/ Słownik Języka Polskiego.

Kurtyna.

Więcej o dyskusji P. Bielańskiego z J. Bronsiem znajdziecie TUTAJ".

 
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (85)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sama prawda o Bronsiu i PiS
Sama prawda o Bronsiu i PiS 15.04.2021, 18:49
Bardzo dobry tekst!
niepisowiec
niepisowiec 15.04.2021, 14:35
A co, może burmistrz Bronś nie napisał prawdy o pisie? Samą prawdę napisał, zgadzam się w 100% z burmistrzem, pisowcy to oszołomy, a pis to stan umysłu niszczą Polskę popatrzcie co się dzieje teraz w epidemii, no szok nikt nie panuje nad tym krajem. Bartnik i Jakimiec? Nic nie rozumieją, są marionetkami w rękach burmistrza i wielki szacun dla niego , że tak rozgrywa ten głupawy olesnicki pis.
Wstyd
Wstyd 16.04.2021, 09:27
albo ma się zasady, albo nie. Żadne "rozgrywanie" nie usprawiedliwia braku moralności. Takim argumentem można usprawiedliwić każde draństwo.
?
? 16.04.2021, 10:10
Nie masz wrażenia, że w tym braku moralności PiS osobiście pomógł Bronsiowi? Z tego co mówią to radna Jakimiec sama polazła na kawkę do Ratusza nikt jej nie zmuszał. Tym bardziej, że ta sama radna na początku kadencji też polazła do Horbacza rozmawiać o ewentualnej współpracy, ale Horbacz ją wyśmiał czyli kolokwialnie rzecz ujmując palcem wskazał drzwi. Co powiesz o moralnej postawie radnej Jakimiec, ona pragnęła wręcz od samego początku poddać się przemożnemu wpływowi Bronsia i jego ludzi. Jak zatem ocenić moralność PiS i samej radnej Jakimiec, ma ją czy nie?
Herr Christo na burmiszcza
Herr Christo na burmiszcza 15.04.2021, 13:07
Ojtam, gdyby wszyscy w tym pierdziszewie byli tak odważni jak basz Herr Christo to było dopiero...
tak mi się kojarzy
tak mi się kojarzy 15.04.2021, 13:07
Dno moralne, metr mułu i jeszcze tony gnoju.
?
? 15.04.2021, 12:51
Pani Jakimiec, Panie Bartnik jaki jest stan waszych umysłów, pisowskich umysłów?
Wyborca
Wyborca 15.04.2021, 09:55
Tutaj jest cała dyskusja Bronsia z Bielańskim https://www.olesnica24.com/wia…

Himalaje hipokryzji Bronsia to fakt. Zarzuca Bielańskiemu który nigdy nie był członkiem PiS , że ma idoli w PiS, że "rzeczywistym zagrożenie jest stan umysłu PiS ". Po czym mija kilka miesięcy Bronś podpisuje i zawiera z PiS koalicję. Zaczyna wychwalać PiS, a ludziom PiS rozdawać stołki (Karpienko, Bartnik).
Tak fałszywego i obłudnego człowieka jak Bronś ciężko znaleźć w lokalnej polityce. HIPOKRYZJA w czystej postaci.
Gucio
Gucio 15.04.2021, 10:36
Wyborco. W KK paser jest bardziej karany niż złodziej. Bardziej winni tego paradoksu są Bartnik, Karpienko i ci z PiS którzy utworzyli z nim koalicję. Oczywiście to moja subiektywna opinia. Gdyby nie tacy osobnicy jak Bartnik, Jakimcowa czy Karpienko Bronś nie robiłby tego co robi.
.
. 15.04.2021, 12:07
Gucio, czy ty nie za dużo wymagasz od Bartnika? Przecież wiesz, ze ten człowiek niewiele rozumie z tego co się wokół niego dzieje, śmiem twierdzić że tow. Jakimiec podobnie.
doświadczony
doświadczony 15.04.2021, 10:31
Kłamstwo=Bronś
Niestey
Niestey 15.04.2021, 10:31
To wina Oleśniczan, to oni wyhodowali to polityczne "coś" na własnej piersi .
Gucio
Gucio 15.04.2021, 10:37
Niestety.To nie jest niestety ale smutna prawda o wyborcach i mieszkańcach.
Dosyć obłudy i pozoranctwa
Dosyć obłudy i pozoranctwa 14.04.2021, 20:11
Przecież nie chodzi o Bielańskiego. Istotna jest bezradność i dwulicowość Bronsia, a to u nikogo nie budzi wątpliwości.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 14.04.2021, 19:57
Przyglądając się chłodno powyższemu tekstowi: nie wiemy z jakich kontekstów zostały wyrwane cytaty, nie wiemy na jakiej podstawie radny twierdzi, że w oleśnickim szpitalu brakuje respiratorów, można wnioskować, że Paweł Bielański dokonał tu swoistej manipulacji, a przy tym chwali się, że jego ugrupowanie zebrało 1600,- zł. Cóż to za kwota? Nie stać ich na więcej? Czy radni zrezygnowali z diet? Przecież ich diety pochodzą z podatków tych przedsiębiorców, którzy teraz, w czasie pandemii, mają ogromne kłopoty egzystencjalne. Tak, Jan Bronś nigdy nie powinien być samorządowcem, bo głównie dbał i dba o siebie, a nie o lokalne społeczeństwo. Tego wyraz dał rok temu. Za to nigdy nie przeprosił. Czy radny Paweł Bielański domagał się, by Jan Bronś przeprosił mieszkańców Oleśnicy, czy składał interpelację, by Jan Bronś przeprosił i publicznie poinformował gdzie był? Tak, większość obecnych radnych nie powinna być radnymi.
Piotr Zaróbka
Piotr Zaróbka 15.04.2021, 18:46
Przyjrzyjmy się wywodom nazywanego (może słusznie?) trollem internetowym Krzysztofa A. Kowalskiego:

1) "nie wiemy z jakich kontekstów zostały wyrwane cytaty"
Wiemy: podali przecież link do całej konwersacji na końcu jako źródło

2) "nie wiemy na jakiej podstawie radny twierdzi, że w oleśnickim szpitalu brakuje respiratorów"
Wiemy: wyraźnie napisano, że donosi o tym "Panorama Oleśnicka"

3) "można wnioskować, że Paweł Bielański dokonał tu swoistej manipulacji"
Manipulacji dokonał Krzysztof A. Kowalski pisząc, że nie wiemy, skąd wzięły się powyższe dane.

4) "chwali się, że jego ugrupowanie zebrało 1600,- zł. Cóż to za kwota? Nie stać ich na więcej?"
Liczy się każdy gest! dlatego wpłacając pieniądze Oleśnica Razem apelowała do wszystkich sił politycznych o podobne wpłaty. Czy 1600 zł to mało, skoro grupa rządząca, posiadająca ekstra dodatki za funkcje w komisjach, wpłaciła 0? ponadto realizując przez kilka miesięcy akcję dowozu zakupów potrzebującym z własnej kieszeni pokrywali koszty paliwa, a niejednokrotnie robili zakupy z własnej kieszeni, jeżeli kogoś nie było stać. Nie pisano o tym, bo nie wszystko jest polityką.

5) "ich diety pochodzą z podatków tych przedsiębiorców, którzy teraz, w czasie pandemii, mają ogromne kłopoty egzystencjalne."
Tak! dlatego Oleśnica Razem złożyła kilka projektów uchwał przynoszących ulgę tymże przedsiębiorcom. Część z projektów nawet przyjęto - chociaż po bataliach z Bronsiem i jego sekcją prawną (jak zwolnienie przedsiębiorców z podatków już od kwietnia 2020)

6) "Czy radny Paweł Bielański domagał się, by Jan Bronś przeprosił mieszkańców Oleśnicy, czy składał interpelację, by Jan Bronś przeprosił i publicznie poinformował gdzie był?"

Tak! kilkakrotnie zadawał pytania podczas sesji i w oficjalnych pismach zarówno on, jak i Michał Kołaciński. Informowały o tym media, aż stojący pod murem Bronś wydał kuriozalne oświadczenie o leczeniu pięty i kolana. Publiczna krytyka takiego zachowania jest na przykład tutaj:

https://tiny.pl/r8jv9

Nie warto manipulować, panie Krzysztofie A. Kowalski. Nie trawi pan opozycji, bo poprzedni burmistrz nie bawił się z panem w konwenanse i odesłał pana w cholerę, ale to nie znaczy, że ci ludzie nie mają racji. Pan ma i teraz i kiedyś prawo okazywać swoje natręctwa, ktoś inny ma prawo mieć je gdzieś i uznać za przeszkadzające w pracy.

A wypisując swoje mądrości bez oparcia w prawdzie tylko się pan ośmiesza.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 16.04.2021, 14:14
Powyższy wpis dokonany przez kogoś, kto nie podpisał się własnym imieniem i nazwiskiem jest tyle wart, co zwykły anonim i tenże tchórzliwy Internauta, co jakże obszerny tekst bał się podpisać własnym imieniem i nazwiskiem - sądzi, że punktował, lecz w powietrzu machał nieporadnie: ad 1. Tenże portal przedrukował tekst, jaki został zamieszczony na stronie ugrupowania i w tym tekście nie ma żadnych odnośników. To redakcja portalu wskazuje swój link. Zatem z tekstu nie dowiadujemy się nic o kontekście! ad 2. "Wiemy: wyraźnie napisano, że donosi o tym "Panorama Oleśnicka"" ??? "Panorama Oleśnicka" to jest redakcja. Jeżeli autorzy gdzieś przeczytali o brakach respiratorów, to powinni podać datę, numer wydania i tytuł tekstu, gdzie ta informacja była zamieszczona. Podstawa. Niedouczeni? Tak jest, jak laik chce być poważny. Wychodzi komedia, a drugi jeszcze bardziej się ośmiesza. ad 3. Patrz ad 2. i wiesz Czytelniku jak obłudny jest ten, kto napocił się przy powyższym komentarzu. ad 4. Ilu członków ma Oleśnica Razem? Czterech? No, to kwota 1600 zł może jakoś przejść. Jak bardzo poważnie chce być traktowane ugrupowanie Oleśnica Razem? Bardzo? To kwota jest śmieszna. Czy radni z Oleśnica Razem zrezygnowali z diet? Nie. Zatem - tylko i wyłącznie miarkują. ad 5. Świadomi są, że diety są daniną ciężko pracujących przedsiębiorców, ale z nich nie zrezygnowali!!! Brak tego gestu zasłaniają jakimiś marnymi uchwałami, czy też projektami. DLACZEGO NIE ZREZYGNOWALI? Nie zrezygnowali, bo dobrali się do samorządowych stołków nie dla ogółu, lecz dla własnych merkantylnych korzyści. ad 6. Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. Ostatni akapit pokazuje dogłębnie małość autora, któremu nie chodziło o rzetelność, lecz o obrażanie mnie, czego wyraz dał w ostatnich dwóch zdaniach i - świadomie, albo nie (co, jeszcze gorsze) - opisał Michała Kołacińskiego jako człowieka niekulturalnego. I ktoś taki ma czelność pisać, że to ja się ośmieszam. Teraz wiemy dlaczego ten ktoś nie podpisał się własnym imieniem i nazwiskiem!!!
Gucio
Gucio 14.04.2021, 21:22
Panie Krzysztofie. Jeden z internautów każdemu radnemu zadał pytanie jaką kwotę z diet przekazano na walkę z Covid. Odpowiedziało mu dwóch radnych - Mandat i Siedlecki. Przewodniczący rady odpisał, że nie ma nad nimi kontroli. Sam ponoć też nie podał ile przekazał.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.04.2021, 10:12
Ot i cała obłuda oleśnickich samorządowców. Tak, łącznie z Janem Bronsiem.
Gucio
Gucio 15.04.2021, 10:41
Panie Krzysztofie. Do polityki zazwyczaj nie idą kryształowo czyści osobnicy i uczciwi. To gra zespołowa gdzie wszyscy muszą się liczyć z liderem. Tak jest w Polsce z prawie każdą partią. Szef partii nie robi tego co chcą członkowie tylko członkowie robią to co chce szef. PiS dokładnym przykładem. A w PO nie było lepiej. Tusk wyciął konkurencję i partia została pólsierotką.
skończ waść
skończ waść 15.04.2021, 10:36
Czy obłudzie Kowalskiego - Bronś to grzeczny chłopiec.
Żwkowalski
Żwkowalski 15.04.2021, 16:06
Do @ skończ waść. Zawsze twierdziłem, że jestem największym przestępcą w Oleśnicy. Tylko taki czubek jak ja mógł zbierać podpisy pod referendum o obniżkę wynagrodzenia burmistrza. "Normalni" Olesniczanie całują go tu i ówdzie i wybierają na kolejne kadencję.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.04.2021, 12:56
Po pierwsze: napisz to samo, podpisując się imieniem i nazwiskiem - własnym, bo w przeciwnym razie, czyli teraz, jesteś gorszym obłudnikiem od tych dwóch. Po drugie: czytaj to, coś napisał. Chyba, że masz kłopoty z jednym i drugim.
wyrazy współczucia
wyrazy współczucia 14.04.2021, 16:40
Wszyscy wiedzą , że Bronś nienawidzi PiS, wszyscy wiedzą , że Bronś dokładnie tak myśli jak w cytatach, tylko nie radna Jakimiec i ten biedny oleśnicki PiS.
OR w samo sedno!
OR w samo sedno! 14.04.2021, 15:02
A co najciekawsze tam nie ma żadnej publicystyki. Przecież zacytowali wypowiedzi Bronsia i podali ich źródło 😄 Cóż, bronsioludów i sekcję propagandy prawda w oczy kole!
widzicie to?
widzicie to? 14.04.2021, 14:03
To jest charakterystyczne dla sitwy, zaczynają już coś przebąkiwać o rozpoczynanej brudnej kampanii wyborczej przez Oleśnica Razem. Wystarczy napisać trochę prawdy, uwypuklić tok myślenia Bronsia, a jaki jest wszyscy wiedzą i widzą i to jest powód do oszczerstw, manipulacji, pomówień. Taka jest sitwa.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 14.04.2021, 14:47
Sitwo, ojczyzno moja .....
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 14.04.2021, 10:47
Przy tej okazji można postawić pytania: Czy Paweł Bielański oduczył się zaglądać innym do telefonu, bez ich wiedzy? Czy nadal uważa, że nie ma nic złego w łączeniu stanowiska przewodniczącego komisji rewizyjnej miejskiej rady z kierowniczą posadą w miejskiej spółce? Czy nie uważa za kuriozalne tłumaczenie tego swoją deklaracją nieuczestniczenia w posiedzeniu komisji, gdy ta będzie omawiać kwestie miejskiej spółki?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 14.04.2021, 13:45
Czy Paweł Bielański nie odpowiada za kuriozalne ulokowanie powstańczego banera w otoczeniu olbrzymich banerów reklamowych?
Sajko
Sajko 14.04.2021, 15:04

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Gucio
Gucio 14.04.2021, 15:17
Sajko. Napiszę ci to co napisano kiedyś Kolacinskiemu " - lecz się sam. Nie podzielam wszystkich wpisów pana Krzysztofa. Ale jak ktoś w Polsce lub na tym portalu nie ma rzeczowych argumentów to reaguje jak ty.
ciekawe co
ciekawe co 14.04.2021, 01:11
Oj, gdyby wszyscy byli tacy 'odważni' jak Herr Christo...to by było?!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 14.04.2021, 00:21
I cóż z powyższego wynika? Nic. Co wynika z poniższych anonimowych komentarzy? Aż to, że w Oleśnicy nic się nie zmieni, bo krytykujący są anonimowi, boją się otwarcie krytykować - ukrywają się za anonimowością. Gdyby ci anonimowy komentatorzy, co poniżej dokonali wpisów, uczyniliby to, podpisując się własnymi imionami i nazwiskami - potwierdziliby słuszność negatywnych opinii o Janie Bronsiu - daliby innym przykład - poszłaby fala. A tak. Był tylko mały, niezauważalny plusk.
Mądry:p
Mądry:p 14.04.2021, 03:57
A ty ? Ty...wa spire...oliłes do szwecji mondralo najmondrzejszy z mondrych.
Gucio
Gucio 14.04.2021, 07:28
Mądry
. Masz urojenia. W Szwecji mieszka zwkowalski a nie K.A. Kowalski! Czytaj ze zrozumieniem.
dr Lewatywa
dr Lewatywa 14.04.2021, 08:03
Proponuję oznaczyć Herr Christo, jako 'Kowalski uno'!
Oj
Oj 14.04.2021, 07:13
Poziom wypowiedzi zerowy. Prawdziwi katolicy zwolennicy pana Michała
Edo
Edo 13.04.2021, 23:42
Bardzo dobrze napisane!
Szok
Szok 13.04.2021, 23:32
Olesnica razem rozpoczyna kampanie wyborcza (brudną tak jak 2014 roku). Nawet p. Skrzypek wraca w łaski pana Michała.
.
. 14.04.2021, 13:49
Mistrzu, pan Michał Skrzypek nigdy nie był poza łaskami pana Michała żyją w świetnej komitywie od lat, tobie się coś pop....ło, zapewne miałeś na myśli Bartnika który wrócił do łask u Bronsia, i Pawłowskiego który o te łaski zabiega? Ja ci się nie dziwię, mając za guru Bronsia mogło ci się pop...lić, popatrz co ten człowiek wyprawia!!!!
Co zrobic
Co zrobic 14.04.2021, 16:13
Poziom wypowiedzi pozostawia wiele do życzenia
Red is.
Red is. 13.04.2021, 23:40
O, pani Ewa! Jak tam tablice reklamowe?
Wow
Wow 14.04.2021, 07:16
Ewidentnie maszyna wyborcza psna Michała ruszyla.
?
? 13.04.2021, 22:48
Jak nazwać ludzi, ktorzy wyszydzani i poniżani przez Bronsia weszli z nim w koalicję?
Psycho Loszka
Psycho Loszka 15.04.2021, 15:58
Albo syndrom sztokholmski, albo sado - maso ....
zw-kowalski
zw-kowalski 15.04.2021, 16:13
Do psycho loszka. Masz rację. Ja tam jestem wdzięczny bronsiowi za takie a nie inne traktowanie mnie. Dzięki jego działaniom czuje się dziś szczęśliwy i spełniony. Przez ostatni rok nie musialem jak wy chodzić z kagańcem na twarzy. Normalnie korzystam z restauracji i fryzjera. Maseczki mi tylko rekomendują tam gdzie nie mogę zachować dystansu. Za brak nie ma mandatów. Lekarz przyjmuje mnie normalnie. Po kilka miesięcy w roku mogę spędzać w tropikach. Teraz jedyny problem to czy lecieć do Egiptu, Dominikany czy Meksyku ?
Västergötland
Västergötland 15.04.2021, 17:04
Jedynie gdzie się kowalski udacie to będzie Białoruś kowalski.
Wstyd za takiego burmistrza
Wstyd za takiego burmistrza 13.04.2021, 22:35
Bronś w tych wypowiedziach jest arogancki i chamski - "stan umysłu"
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 13.04.2021, 22:11
Dlaczego zatem powyższe ugrupowanie nie rozpoczęło procedury, doprowadzającej do ogłoszenia referendum o odwołanie Jana Bronsia ze stanowiska Burmistrza Miasta Oleśnicy?
Tak czy nie?
Tak czy nie? 13.04.2021, 22:39
Na jakiej podstawie? Tylko dlatego, że Oleśnica Razem uzmyslowila Oleśniczanom po raz kolejny jakim czlowiekiem jest Bronś? Przecież wszyscy od lat to wiedzą. To za mało, czym innym natomiast byłaby wygrana pana sekretarza Rybaka w Sądzie z powództwa cywilnego o zniesławienie, wtedy prawomocny wyrok skazujący automatycznie pozbawilby Bronsia stanowiska.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 14.04.2021, 00:14
Dlaczego się wstydzisz tego, co napisałeś? Skoro to za mało, po po co te epistoły? Czasu im nie szkoda? To, że Jan Bronś pozostawił swoich chlebodawców - to za mało, by ogłosić referendum o odwołanie? Przecież niemalże przez całą tą kadencję, co jakiś czas, przedstawiciele Oleśnicy Razem opisują zło, które czyni Jan Bronś: a to nieuzasadnione wydatki, a to błędne decyzje inwestycyjne, a to stawał w konflikcie z mieszkańcami, a to naginał prawo pod własne potrzeby. O tym pisali, pisemnie protestowali i co, czynili to tylko jako wyraz "sztuka dla sztuki"? A może są zwyczajnie słabi i stać ich tylko na pisanie. A Jan Bronś - śmieje się, uważając: "Popiszą sobie. Niech sobie piszą. Tyle ich. Mi nic nie zrobią."
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 14.04.2021, 08:16
Krzysztofie, należy pracą u podstaw, permanentnie uzmysławiać Oleśniczanom kim jest Bronś otwierać im oczy takimi właśnie tematami i komentarzami, punktować hipokryzję i zakłamanie, pisać o jego słabej, obfitującej w niezliczone błędy kadencji, nagłaśniać politykę personalną polegająca na obsadzaniu stanowisk znajomymi i ludźmi zależnymi od układu który stworzył i o wielu wielu innych złych rzeczach pochodzących od niego. Wtedy może przy następnych wyborach Oleśniczanie znowu się ockną i zagłosują odsuwając Bronsia od władzy? Czy lepiej milczeć, ale to by oznaczało nasze przyzwolenie na niszczenie tego miasta przez sitwę?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 14.04.2021, 19:44
Tylko, że to trzeba czynić tak, jak na to wskazałem: jawnie - podpisując się własnym imieniem i nazwiskiem, a nie ukrywać się za anonimowością, nie wstydzić się - niech przeczytają Twoim znajomi, sąsiedzi, niech to docenią i uznają, że skoro Ty tak uważasz, to ...
.
. 13.04.2021, 23:41
Też tak uważam. Albo kolejna szokująca podwyżka za śmieci.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 14.04.2021, 19:45
Ale nie ukrywając się za kropką. To dowodzi, że nie jesteś pewien/pewna swoich wpisów. A skoro takie wpisy są anonimowe, to są mało warte. Podpisz się własnym imieniem i nazwiskiem.
O
O 13.04.2021, 20:10
Bronś jest beznadziejny. Fałszywy i zakłamany, a dla władzy teraz z PiS pod rękę. Żenada
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 14.04.2021, 00:16
I co z tego, że taki jest? On jest burmistrzem, a Ty boisz się jawnie o tym złu pisać i dlatego nic się w Oleśnicy nie zmieni.

Pozostałe