Władze Oleśnicy proszą o cierpliwość. W jakiej sprawie?

  • 10.04.2021, 13:36
  • OAI
Władze Oleśnicy proszą o cierpliwość. W jakiej sprawie? olesnica.pl
Oto komunikat Urzędu Miasta Oleśnicy. Jego tytuł brzmi: "Prosimy o cierpliwość na zmiany organizacji ruchu w rejonie budowy wschodniej obwodnicy Oleśnicy"

"Budowa wschodniej obwodnicy Oleśnicy cieszy oko. Chyba każdy z nas dostrzega, że prace idą w bardzo dobrym tempie. Każdego dnia mamy miłe niespodzianki, bo wybudowano coś nowego. Inwestycja ta dofinansowana przez Miasto kwotą 4,3 mln złotych powinna zakończyć się już pod koniec tego roku. Tak dużej budowie zawsze towarzyszą pewne utrudnienia, chociażby czasowe zmiany organizacji ruchu. Musimy uzbroić się w cierpliwość i przetrwać te niedogodności.

W ubiegłym roku, zaraz po Wszystkich Świętych zamknięto częściowo ulicę Warszawską i ograniczono jej szerokość. Pozostawiono jednak możliwość poruszania się w dwóch kierunkach.  Całkowicie wyłączono z ruchu drogę wojewódzką nr 373 łącząca ul. Warszawską z drogą S-8, a także ul. Świerkową. Ten ruch zastępczy zostanie utrzymany jeszcze do 15 maja.

Zmiany są również w rejonie ul. Wileńskiej, gdzie wprowadzono ruch wahadłowy, który potrwa praktycznie do końca budowy. Ulicą jedziemy tylko jednym pasem ruchu. Taka sama organizacja będzie niedługo wprowadzona na ul. Krzywoustego, w związku z budową rond.

Zima w tym roku jest wyjątkowo bardzo długa, mroźna i śnieżna. Taka niesprzyjająca pogoda nie pozostaje bez znaczenia dla harmonogramu prac. Mimo tego realizowane są one bardzo sprawnie. Wykonawca intensywnie pracuje i jak da się zauważyć doskonale nadrabia wszelkie niedogodności.

To kawał dobrej roboty dla naszego miasta i przyszłego układu komunikacyjnego. Życzymy Budimexowi szybkiej wiosny i pięknego lata".

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe