Miłosne trójkąty w polityce, również tej w Oleśnicy

  • 10.04.2021, 08:51
  • OAI
Miłosne trójkąty w polityce, również tej w Oleśnicy
Oto tekst autorstwa radnego Michała Kołacińskiego, byłego burmistrza Oleśnicy, zamieszczony na jego blogu "Prawa Oleśnica":
"Cogito ergo sum..
 
W polityce też zdarzają się miłosne trójkąty.
 
Polityka niezależnie od poziomu - czy to ta regionalna, czy lokalna - to nieustanny dynamiczny proces zmian. Zjednoczona Prawica trzeszczy w szwach, a liderzy prężą muskuły - bez nas tylko anihilacja, ruiny i zgliszcza. Lewica pączkuje, asymiluje, zmienia barwy - w tym włosów, i zaskakuje coraz bardziej błyskotliwymi twierdzeniami. O kilkudziesięciu rodzajach płci, osobach niebinarnych, czy nieheteronormatywnych, słyszeli już wszyscy, no nuda, ale biologiczny mężczyzna z macicą, rodzący dziecko - noooo szacun - po słowach posłanki Żukowskiej podniosłem szczękę z podłogi i zamilkłem, ale ze mnie zaściankowy niedouk. Oj dzieje się, dzieje...
 
A co na lokalnym podwórku - oto stworzył się nam miłosny trójkącik. W konkury do Burmistrza Bronsia obok zwasalizowanego już lokalnego PiS-u uderzyło grono sztandarowych polityków Platformy Obywatelskiej - zarówno tych zaprawionych w bojach - jak poseł Grzegorz Schetyna, jak i nowego zaciągu w osobach eks- dziennikarza, czy wiecznie "młodego demokraty", a także tych, o których trudno powiedzieć, czy są z "gangu biedronkowych świeżaków", czy raczej po politycznym recyklingu, jak poseł Michał Jaros, czy eks- wiceburmistrz Piotrek Pawłowski /pozdrowienia dla sympatycznych panów/.
 
Jeszcze nie wystygła kawka w ratuszu po koalicjantach z PiS-u, gdy oto wyżej wymienieni głosić zaczęli peany na cześć współpracy z Panem Janem - i dalejże w konkury, i nawet powieka im nie drgnęła na uwagę, że w tej alkowie robi się trochę ciasno i może ktoś ustaliłby reguły, kto kogo popiera i kto kogo reprezentuje.
 
Wiem, wiem, czepiam się - może być PiS Jana Bronsia, to może być i Platforma Jana Bronsia, a żeby jeszcze pikantniej było w tej alkowie, to burmistrz buduje Oleśnicki Ruch Samorządowy /że niby taki niepartyjny/, a jak trzeba będzie to i ruch Trzaskowskiego i Polskę 2050 zapłakanego Szymona też weźmie pod skrzydła i zbuduje im ruch pod swoim szyldem - i to się nazywa holistyczne podejście.
 
Na okrasę słychać porykiwania młodych "lwic lewicy"- nowej postępowej siły, to jest aktywistek tzw. strajku kobiet - tak, tak, z tych niebinarnych, co to podobnie jak Bridget Jones nieustannie poszukują...
 
Jeśli trójkąty to nie brakuje też i spektakularnych zdrad - oto w Dolnośląskim Sejmiku Marszałek Przybylski podał czarną polewkę koalicjantom z Prawa i Sprawiedliwości - i zaczyna się robić ciekawie, bo wygląda na to, że zawalił się misterny plan utrzymania kruchej równowagi i do władzy na Dolnym Śląsku wróci Platforma Obywatelska. Jaki szpagat zrobią w związku z tym lokalni politycy - czas pokaże".
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (129)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ciekawy 2
Ciekawy 2 14.04.2021, 10:29
Ciekawy, czy pisząc w godzinach pracy starasz się premie?
ciekawy
ciekawy 14.04.2021, 11:10
Aleś gościu pojechałeś bo bandzie. Ja nie mieszkam w pierdziszewie...ani nawet w 'kartoflanej' republice!
Lekarz
Lekarz 14.04.2021, 20:05
Może facet cierpisz na rozdwojenie jaźń
ciekawy
ciekawy 13.04.2021, 09:55
Czy ten trep opłaca tych klakierów na tym forum? Only Herr Christo!
smutno ci?
smutno ci? 13.04.2021, 14:43
Nie, ale ty opłacasz Bronsiową propagandę sukcesu,
dobre
dobre 14.04.2021, 11:39
Pisząc, że chcę Herr Chrosto na burmiszcza?! Oj biedny pisomatołku...
smutno ci?
smutno ci? 14.04.2021, 13:02
Nie, jeśli płacisz podatki w Oleśnicy, a zakładam że tak jest no to płacisz, bo ratuszowa gadzinówka opłacana jest właśnie z naszych podatków.
i kropka
i kropka 13.04.2021, 13:06
Widzisz są tacy, którzy muszą opłacać innych żeby o nich dobrze pisano.
Kołaciński nikogo opłacać nie musi.
Wyborcy
Wyborcy 12.04.2021, 21:25
Michał wracaj Oleśniczanie czekają na normalność i uczciwość - już czas!!!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 14.04.2021, 11:10
Czyli na takich ludzi, którzy: poprawią Atol - dokapitalizowaniem budynkiem o charakterze hotelowo-konferencyjno-usługowo-gastronomicznym; zadbają o estetykę wokół ratusza; przeprowadzą gruntowny remont "parku technologicznego" przy ul. Cieszyńskiego, usuwając bezsensowne tam bryły kamienne i uczynią z nich oleśnicki pomnik pamięci na Pl. Zwycięstwa; utworzą oleśnickie rosarium i lapidarium; uruchomią oleśnicką galerię lokalnego produktu i młodych twórców; na stałe wprowadzą stypendia dla oleśnickich, młodych twórców; będą skutecznie walczyć o odzyskanie świetności obiektów z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa, "Pod blachą"; uruchomią działania, by wyjątkowe budynki przy ul. Sejmowej, ul. Mickiewicza, ul. Krzywoustego zajaśniały urodą; przywrócą miastu orkiestrę; zmodernizują otoczenie stawów tak, by asfaltowa jezdnia nie przeszkadzała biegaczom przełajowym; przeprowadzą remonty istniejących skate parków.
!
! 13.04.2021, 08:40
Oleśnica chora potrzebuje znów Doktora!
..
.. 14.04.2021, 12:50
on nie jest "Doktorem", tylko lekarzem
?
? 14.04.2021, 16:37
Co z tych twoich "doktorów" skoro ci doktorzy leczyć nie potrafią, a pan Michał tak.
siostra basen
siostra basen 12.04.2021, 08:33
Słuszna diagnoza!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.04.2021, 10:56
Czy tak powinien katolik odnosić się do drugiego człowieka i tak opisywać innych, wiedząc, że z ich strony reakcji nie będzie (Szymon Hołownia)? Jakże miałkim jest Michał Kołaciński w porównaniu z Szymonem Hołownią, a mimo to ma czelność deprecjonować.
Leszek Buczak
Leszek Buczak 12.04.2021, 21:31
Panie Krzysiu! Szymon Hołownia, jeszcze 16 miesięcy temu znany wyłącznie jako drugorzędny showman telewizyjny i to TVN-u, nagle uwodzi aż 18 procent obywateli. Warto zwrócić uwagę, że jest to wynik podobny do tego, jaki uzyskiwały wszystkie dotychczasowe ugrupowania jednorazowego użytku: Ruch Palikota, Nowoczesna, Kukiz 15 – no a teraz – Hołownia. Skłania to do podejrzeń, że wszystkimi tymi przedsięwzięciami kierowała z ukrycia ta sama ręka, która od 1989 roku reżyseruje polityczną scenę Polski. Reżysera tego musi trochę nudzić jednostajność i jałowość zatwierdzonego w Magdalence modelu, więc dla rozrywki od czasu do czasu kreuje takie właśnie byty; co by tu wymyślić? O – wylansujmy pana Rysia na czele Nowoczesnej! No i konfidenci dostają rozkaz: w lewo zwrot! Do pana Rysia marsz! - i w ten sposób z rozporka służb a właściwie z odbytu służb, których oficjalnie już nie ma wyłażą polityczne kreatury w rodzaju Szymka, Palikota??! .
zw-kowalski
zw-kowalski 14.04.2021, 13:31
Do @Leszek Buczak. Hołownia na tle innych starych polityków ma powiew świeżości. Społeczeństwo chce zmian. Podobnie było z poprzednikami. Tylko już będąc w sejmie zamiast być politykami zaczęli się robić starymi politykierami. Więc długo nie pociągnęli. W sejmie winni się być max dwie kadencje. Jak z prezydentem.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 13.04.2021, 07:05
@Leszek Buczak - woli Pan sztywny, mafijny, polityczno-kościelny beton ?
Gucio
Gucio 12.04.2021, 22:57
Buczek. A myszki z szafy ci nie wychodzą ? Hołownię pamiętam jeszcze jako redaktora w Newsweeku. Jestem ateistą ale jego artykuły czy felietony czytało się przyjemnie. Widać było, że jest głęboko wierzący i chce dobra dla KK. Wynik ma dobry bo ma świeży powiew i ludzie mają już dość zawodowych polityków. Ludzie już rzygają politykami ciągle zmieniającymi ugrupowania. Ale masz prawo wszędzie widzieć teorię spisku. Może twoim kolegą jest Macierewicz który nie może ogłosić raportu końcowego i doi kasę.
L.Buczak
L.Buczak 12.04.2021, 23:03
Rozumiem postawę "Helmuty" A Buczek to twój ideał komunisty co to zginął w" walce" z Niemcami na pocz. II Wojny Światowej??
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.04.2021, 22:42
Cóż, współczuję megalomanii autora powyższego wpisu i jednak chorobliwego dostrzegania czegoś, czego nie ma. A może to fantasta, który powinien zająć się zgoła czymś innym... No i ta infantylność, aż mdli.
Jezus! Maria!
Jezus! Maria! 12.04.2021, 22:58
Krzysiu! Nie trzeba być bardzo spostrzegawczym by zauważyć, że Szymek Hołownia prezentuje się swoim zwolennikom jako „Madchen fur alles”, co to może być i prawicowy i lewicowy i wierzący i niewierzący i konserwatywny i postępowy. I to Cię ujęło w tej kreaturze politycznej? Czy Ty myślisz jak tępawy Niemiec?
wszystko
wszystko 11.04.2021, 22:32

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

..
.. 11.04.2021, 15:03

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Taka prawda
Taka prawda 11.04.2021, 13:28
Burmistrzu Kołacinski- w punkt!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.04.2021, 10:56
Czy tak powinien katolik odnosić się do drugiego człowieka i tak opisywać innych, wiedząc, że z ich strony reakcji nie będzie (Szymon Hołownia)? Jakże miałkim jest Michał Kołaciński w porównaniu z Szymonem Hołownią, a mimo to ma czelność deprecjonować.
..
.. 11.04.2021, 12:18

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

osa
osa 11.04.2021, 12:16
Jednej rzeczy panie Kołaciński nie rozumiem -skąd taka decyzja aby nawet nie NARUSZYĆ układu SITWY i wieloletnich powiązań - pamiętam jak krótko po wyborach podjął pan decyzję że wszyscy zostają na swoich miejscach - ta decyzja była STRATEGICZNIE błędna (rozumiem że być może było to bardzo trudne, ale pan nawet nie podjął prób zmian).Konsekwęcja pana decyzji - nie tylko po 4 latach nie wygrał pan wyborów ale dla wielu Oleśniczan w tym dla mnie to był cios w serce - brak ZMIANY(bo po to pan został wybrany) - nie podjął pan próby rozbicia WIELOLETNIEGO UKŁADU.Ten układ toczy miasto i rozmaite relacje w mieście jak rak! Nie wiem, czy to brak doświadczenia politycznego czy naiwność i wiara że można się jakoś dogadać z ludźmi którzy byli lojalni Janowi Bronś od długich lat, ci ludzi patrzą takim okiem jak ich idol na sprawy miasta - potrzeba było NOWEGO SPOJRZENIA a ze starym układem nigdy nie wychodzi wszyscy doświadczeni politycy to wiedzą .
Dziś toczą się rozmaite jałowe dyskusje a które toczyć się już nie powinny od dawna bo są już nudne jak flaki. Miasto i wyborcy powinni żyć już w innej rzeczywistości a ciągle tkwią w głębokiej koleinie, gdzie jedyny ruch to raz do przodu raz do tyłu i nie zmienia to praktycznie niczego od długich lat .Dziś autentycznie czuję odrazę do tych jałowych dyskusji politycznych bo ile można podejmować prób zmian a potem robić po wielokroć ten sam błąd.I tak już 30 lat!
Wszedł w cudze buty
Wszedł w cudze buty 11.04.2021, 16:32
Dokładnie.
.
. 11.04.2021, 11:24
Celnie w punkt Panie Michale. Sama prawda
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.04.2021, 10:57
Czy tak powinien katolik odnosić się do drugiego człowieka i tak opisywać innych, wiedząc, że z ich strony reakcji nie będzie (Szymon Hołownia)? Jakże miałkim jest Michał Kołaciński w porównaniu z Szymonem Hołownią, a mimo to ma czelność deprecjonować.
ciekawy
ciekawy 12.04.2021, 11:25
Herr Christo, czy wy może też należycie do 'Opus Dei' jak szymuś?
Spiritus Sanctus
Spiritus Sanctus 11.04.2021, 09:45
Panie Kołaciński kwalifikuje Pan ludzi działających publicznie w sposób frywolny, w wiadomym celu, politycznie i społecznie...
To wypada wspomnieć, że kiedy wybierał się Pan do Wojskowej Akademii Medycznej, pańscy rodzice działali w strukturach kółek rolniczych i spółdzielni rolniczej w Piotrkowie Trybunalskim (o tym opowiadał Pan w wywiadzie Romanowi Rybakowi, w Panoramie Oleśnickiej, w 2014 r.). Były to wówczas instytucje działające pod patronatem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Polski ustrój polityczny był socjalistyczny, pod egidą Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.
Kiedy wstępował pan do WAM składał przysięgę w wojsku: "Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami...". No i wiele lat w tym duchu służył Pan ojczyźnie pewnie z godnością, tak można się domyślać.
Od kilku lat służy pan innym siłom innego ustroju, tyle że na kolanach, czego przykład dał pan na bruku oleśnickiego rynku oraz w innych sytuacjach, czego dowody są na publicznych zdjęciach, co można zobaczyć. Pańskie poczynania można określić jako czerwono-czarny blichtr, o dużej fasadowości.
Konwersja poglądów to prawo każdego, ale już bycie konwertytą dla osiągania własnych korzyści politycznych i deprecjonowanie innych, to co najmniej niegodziwość. I nawet kąpiel w Morzu Martwym jej się nie zmyje.
Zatem, jeśli już występuje Pan pod szyldem "Cogito ergo sum" i szerzy wiedzę o ludziach i ich postawach publicznych, to proszę przedstawiać także swoje przymioty moralne. One dopiero mogą dać Panu asumpt, lub nie, do oceny innych. Jako polityk lokalny powinien Pan to wiedzieć...
Jak wiemy z pańskiego publicznego doświadczenia w Oleśnicy, pański "szpagat" polityczno-społeczny nie był zbyt udany. Mimo wszystko zdrowia i powodzenia życzę.
jam
jam 12.04.2021, 07:22
wszystko jest na oficjalny profilu FB marysiu, poczytaj
O! Rety!
O! Rety! 11.04.2021, 15:27

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Gucio
Gucio 11.04.2021, 15:51
o! Rety. Po Wielkanocy odnowiłeś się i przepełni ciebie miłość bliźniego. Jan Paweł II przebaczył Ali Agcy a nawet się z nim spotkał. A ty....
Koza Magda
Koza Magda 11.04.2021, 15:35

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Gucio
Gucio 11.04.2021, 15:51
Koza Magda. Po Wielkanocy odnowiłeś się i przepełni ciebie miłość bliźniego. Jan Paweł II przebaczył Ali Agcy a nawet się z nim spotkał. A ty....
Pucio Gucio
Pucio Gucio 11.04.2021, 15:31

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Gucio
Gucio 11.04.2021, 15:52
Pucio Gucio. Po Wielkanocy odnowiłeś się i przepełni ciebie miłość bliźniego. Jan Paweł II przebaczył Ali Agcy a nawet się z nim spotkał. A ty....
Gucio
Gucio 11.04.2021, 09:57
Spirytus ... W którym roku Kołaciński rozpoczął służbę w WAM ? Z Twojego wpisu wynika, że on przysięga każdemu kto daje mu pracę i utrzymanie. Ale taką samą przysięgę składał Bronś i inni. A dziś Bronś publicznie mówi o walce o Konstytucje RP
Spiritus Sanctus
Spiritus Sanctus 11.04.2021, 10:10
Być może sam Kołaciński tutaj odpowie na Twoje pytanie. Urodził się w 1966 r., a szło się do wojska w wieku 19 lat...
Szkoda czasu
Szkoda czasu 11.04.2021, 21:19
Sporytusie, Kołaciński z takimi dziadami jak ty nie rozmawia.
Gucio
Gucio 11.04.2021, 21:23
Szkoda czasu. Czyli z Kołacińskim tak samo jak z Kaczyńskim , który do obywatele powiedział "***j dziadu".
Gucio
Gucio 11.04.2021, 15:57
Czyli moim zdaniem rozpoczął służbę w 1985. Czyli krótko po stanie wojennym. W tamtych czasach nikt rozsądny nie pakował się w takie bagno. No chyba , że chodziło o profity typu mieszkanie służbowe czy dodatek mieszkaniowy. Ale skoro Jakimiec z Akcji Katolickiej była sekretarzem PZPR na wydziale to i Kołaciński mógł tego dokonać. Teraz po zmianach klimatu musicie mu płacić emeryturę. To jakiś Matrix.
Magda K.
Magda K. 11.04.2021, 21:05
Zarówno TW"Anna" jak i TW "Helmuta" w 1985 byli aktywni??
Gucio
Gucio 11.04.2021, 21:24
Magda K. Jan. i inni jaki jest numer TW "Helmuta" w IPN ?
uwaga!
uwaga! 11.04.2021, 10:15
Niestety w pierdziszewie pełno 'farbowanych lisów'!
Wyborach
Wyborach 10.04.2021, 21:00
Kołaciński, nigdy zarządzanie miastem nie łączył z własnymi poglądami. Zostawił na stanowisku skarbnik ( niestety), oraz kierowników jednostek, którzy zrzucili się na fundusz wyborczy Bronsia. Rybak brał udział w czarnym marszu kobiet, protestach KODu, czy protestach w obronie sądów, ale nie przeszkadzało mu to zupełnie. Dobrze współpracowali. To był nowoczesny, dynamiczny, młody i uczciwy burmistrz. Obecny to smuta Oleśnicy
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.04.2021, 11:02
"To był nowoczesny, dynamiczny, młody i uczciwy burmistrz." Jego nowoczesność i uczciwość przejawiała się m. in.: Jak pokrętnie zatrudniał Michała Skrzypka? Nie wykonał bilansu otwarcia przy przejmowaniu stanowiska - efekt - kuriozum z Pl. Zwycięstwa. Nie negocjował umowy z WSSE, bo uważał, że to "nie klub dyskusyjny". Publicznie obraził radną, bo jej nie rozumiał, a nie rozumiał, bo nie miał i nie ma wiedzy. Zamiast 20 milionów w hotel przy miejskiej spółce, wydał na obiekt, który w Nowoczesnej Europie się burzy - wirus teraz pokazuje swoją siłę.
.
. 10.04.2021, 23:41
Obecny burmistrz poniża nasze miasto, poniża je swoim postępowaniem. Wyznaczył standardy obrzydliwe, nie do zaakceptowania.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.04.2021, 15:13
Szkoda, że Szanowny Internauto wstydzisz się tego, co napisałeś, a napisałeś to z czym się zgadzam, więcej, Jan Bronś czyni to od dziesięcioleci, a Michał Kołaciński, swoimi decyzjami, gdy był na stanowisku Burmistrza Miasta Oleśnica, chciał jemu dorównać w tej destrukcji.
Gucio
Gucio 11.04.2021, 15:58
Kropka. Mieszkańcy Oleśnicy sami się poniżają. Wylewacie fundamenty pod Parktour a brakuje wam karetki z obsługą.
.
. 10.04.2021, 21:17
Obecny burmistrz to dramat Oleśnicy.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.04.2021, 15:20
I to od samego początku. Nieudolny w zarządzaniu promocją miasta. Jego maksimum w tym temacie było foto w skórzanej kurtce. On odpowiada za to, że w Oleśnicy nie było muzeum przez dziesięciolecia, a eksponaty powędrowały do Głogowa. On odpowiada za budowlane buble - sala widowiskowa bez zaplecza dla prób, hala sportowa (ha, pieniądze UE dała na budowę sali przyszkolnej), "Atol". On też nic nie uczynił dla ratowania oleśnickich zabytków. Przeciwnie - zadecydował o zburzeniu "domu na murze". Dzięki niemu Oleśnica nie ma rosarium, nie ma lapidarium, nie ma własnej orkiestry (a tradycje były), nie ma galerii wystawienniczej lokalnego produktu i młodych twórców. Ale za to ma - nieprzystające, nadmiernie wysokie latarnie, wałbrzyskie płyty włazów kanalizacyjnych. Jemu zawdzięczamy to, iż Oleśnica nie była współorganizatorem The World Games Wrocław 2017. I tak można jeszcze długo wymieniać listę krzywd, jakie uczynił Oleśnicy. Kulminacją była ucieczka w 2020.
Gucio
Gucio 11.04.2021, 17:22
kropka. Nie wiń burmistrza. jeśli masz jakieś ale to do jego wyborców. A może wykażesz się ideą referendum. Bo w klawiaturę każdy potrafi stukać. Trudniej coś zrobić w realu.
Jons
Jons 10.04.2021, 20:44

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Gucio
Gucio 10.04.2021, 21:08
Jons. A co ty myślisz o papieżu , który urodził w czasie procesji tzw bożego ciała. Czy to był mężczyzna z macicą czy kobieta ? Co sądzisz o fakcie, że badania szczątków Pułaskiego wykazały, że to też kobieta ? Życie jest brutalne.
Michał wracaj!
Michał wracaj! 10.04.2021, 18:53
W Oleśnicy przez 4 lata było w miarę normalnie.
ciekawy
ciekawy 11.04.2021, 11:46
Tylko co dla ciebie jest niby 'normalne'? Może marsze z różańcami?
Rano
Rano 10.04.2021, 18:34
Dlaczego tak dużo wtym miasteczku jest wrednych i fałszywych osób to oznaką jest ze sa urodzeni i tak się nie zmieni wtym miasteczku chaos jest nie ma dobrego gospodarza
.
. 10.04.2021, 18:29
10/10 Panie Michale. W punkt.
Gucio
Gucio 10.04.2021, 21:13
. A co ty myślisz o papieżu , który urodził w podczas procesji tzw bożego ciała. Czy to był mężczyzna z macicą czy kobieta ? Co sądzisz o fakcie, że badania szczątków Pułaskiego wykazały, że to też kobieta ? Życie jest brutalne.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.04.2021, 15:22
Napisz to samo, ale podpisując się własnym imieniem i nazwiskiem.
as
as 10.04.2021, 23:03
Co ty bredzisz pajacu?
Gucio
Gucio 10.04.2021, 23:42
As. Jak widać po Wielkanocy umocniła się w tobie miłość bliźniego swego. Tak trzymaj. Ja tylko przekazuje to co odkryli historycy. Nie ja.
Analytyk
Analytyk 10.04.2021, 17:16
Dwór Dżonego to wcale nie w 100% jego dozgonni wielbiciele. Tych jest garstka. Jeśli niektórych nie przekonał argumentami (których brak), dostali albo etacik albo intratne zleconko .A Kołaciński przegrał bo na konkurenta zagłosowali genetyczni antypisowcy a tych w Oleśnicy nie brakuje. Ot i cała prawda.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 10.04.2021, 16:34
"... podniosłem szczękę z podłogi i zamilkłem, ale ze mnie zaściankowy niedouk." - samokrytyka godna pochwały, szkoda, że zabrakło jej podczas pracy na stanowisku Burmistrza Oleśnicy. "czy są z "gangu biedronkowych świeżaków", czy raczej po politycznym recyklingu," - wstręt budzi takie odnoszenie się człowieka do człowieka. "na cześć współpracy z Panem Janem" - proszę jaka niezamierzona (pewnie?) czołobitność autora wobec obecnego burmistrza. Tak, są do siebie podobni. Już w trakcie swojego ślubowania w ratuszu, Michał Kołaciński wyraził szacunek dla dokonań Jana Bronsia. Gdy za wszystko, co uczynił w Oleśnicy, należy się go ganić. "Polskę 2050 zapłakanego Szymona" - tak drańsko się wyraża ten, który w kościele staje w pierwszych ławkach. Podsumowując: Michał Kołaciński, powyższym tekstem, pokazał jakim wrogiem jest dla ludzi innych niż on. Tu należałoby wytknąć jemu jak pokrętnie zatrudniał M. Skrzypka, jak zapomniał o obietnicach przedwyborczych, gdy zatrudniano D. Sendka.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.04.2021, 15:28
No to jak było z zatrudnianiem Michała Skrzypka?: 1. Nie zatrudniono Michała Skrzypka, tylko nawiązano współpracę z firmą, którą Michał Skrzypek prowadził, a nie można go było zatrudnić, bo otrzymał środki pomocowe na prowadzenie działalności gospodarczej, którą musiał przez rok prowadzić. Podjęto tą współpracę z pominięciem procedury zapytania o cenę. 2. Gdy rok minął - zatrudniono Michała Skrzypka. 3. Gdy zmieniły się reguły i trzeba było zatrudnić po przeprowadzeniu procedury konkursowej - kryteria zostały tak ułożone, by mógł je spełniać Michał Skrzypek. A dokonania Michała Skrzypka na rzecz promocji miasta? ...
Gucio
Gucio 10.04.2021, 16:56
Panie Krzysztofie. Skrzypek to najlepszy przykład na patologię w systemie aktywizacji zatrudnienia. Ta aktywizacja zawodowa na koszt pracujących to jakaś porażka. Skrzypek otrzymał pieniądze aby stanął na nogi. Pieniądze "przejadł" i czy teraz prowadzi tę samą działalność jak w umowie z PUP ? Jeśli nie prowadzi to znaczy to co znaczy.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.04.2021, 11:05
Chciałbym się nie zgadzać, a i szkoda, że pisząc dobrze, ukrywasz się Szanowny Internauto. Anonimowe słowa nie mają takiej siły.
Skania
Skania 10.04.2021, 17:34
Znowu macie kowalski rozdwojenie jaźni??
zw-kowalski
zw-kowalski 10.04.2021, 18:29
Skania. I vice versa.
zawiedziony?
zawiedziony? 10.04.2021, 16:51
Pokrętnie zatrudniał M. Skrzypka, zamiast K. A. Kowalskiego?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.04.2021, 15:22
Tchórzu, napisz to samo, ale podpisując się własnym imieniem i nazwiskiem.
zawiedziony?
zawiedziony? 10.04.2021, 16:51
Pokrętnie zatrudniał M. Skrzypka, zamiast K. A. Kowalskiego?
Dramat
Dramat 10.04.2021, 16:31
Nieomylny jest tak chory na władzę, że zrobi wszystko, dosłownie wszystko i wejdzie w udawany sojusz z każdym, żeby tylko utrzymać się na stołku. Wszyscy pamiętają co wyprawiał, jak na chwilę ten stołek stracił.
ISIS
ISIS 10.04.2021, 16:25
Panie Michale. Uważając, że w Pana klasie nie wypada pewnych rzeczy nazywać publicznie po imieniu, pozwolę sobie napisać, że te trójkąty, to zdecydowanie za mało. Można spokojnie to seksowne bagienko przyrównać do brazylijskiego serialu, gdzie każdy z każdym, tylko łóżka się zmieniają, a i to coraz rzadziej. Tylko pościeli nie ma komu wymieniać, więc smród się ciągnie, ciągnie i zanieczyszcza powietrze, którym wszyscy oddychamy. A swoją drogą, jakby ujawnić kto z kim i gdzie (ehh....ci hotelarze) to byłby bal. Nad bale...

Pozostałe