Wszystkie respiratory w szpitalu w Oleśnicy są cały czas zajęte!

  • 08.04.2021, 18:10
  • rpr
Wszystkie respiratory w szpitalu w Oleśnicy są cały czas zajęte!
A jeszcze niedawno słyszeliśmy, że nie ma potrzeby ich kupowania...

Jak informowała w styczniu tego roku Panorama Oleśnicka, w szpitalu w Oleśnicy jest 8 respiratorów, w tym 4 dla pacjentów COVID-19. Szpital był wówczas w trakcie zakupu 2 używanych respiratorów.

Na kanwie tej informacji radny miejski Paweł Bielański z Oleśnicy Razem zapytał, "dlaczego z budżetu miasta Oleśnicy, pomimo ekstremalne sytuacji kryzysowej związanej z rekordową liczbą zakażeń koronawirusem, nie zakupiono respiratorów, które uzupełniłyby sprzęt medyczny w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy?".

"Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrekcją szpitala. Z wcześniej uzyskanych informacji wynika, że szpital jest w pełni wyposażony w respiratory, które  całości zaspokajają potrzeby jednostki. Powyższe zostało również potwierdzone podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Oleśnickiego 13 listopada, podczas którego wicedyrektor szpitala Gizela Jagielska, zapytana o to, czy szpital potrzebuje dodatkowych respiratorów, odpowiedziała: „W szpitalu jest więcej respiratorów niż możemy obsłużyć. Trzeba jednak wiedzieć, że sam respirator nie tworzy stanowiska” - odpowiedziała radnemu wiceburmistrz Oleśnicy Edyta Małys-Niczypor.

Obecnie wszystkie respiratory są już w szpitalu zajęte.

- Są cały czas zajęte. Szpital ma do dyspozycji jeszcze kilka wolnych urządzeń mechanicznych, wspomagających oddech

- mówi portalowi olesnica24.com Przemysław Magiera, dyrektor PZSz.

Niedawno ze 103 do 113 wzrosła ilość łóżek tzw. covidowych w szpitalu. Dodatkowych 6 jest na intensywnej terapii.

 

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

To się w pale nie mieści
To się w pale nie mieści 09.04.2021, 05:55
No to mamy kolejny przykład "troski" włodarzy miasta o mieszkańców. Lepiej pompować kasę w utopione w bagnie fanaberie dla nielicznych jak Skatepark , wydawać propagandową gadzinówkę albo obdzielać sowitymi nagrodami "zasłużonych".
Ehhh
Ehhh 10.04.2021, 19:29
Niestety taka prawda.
trampek again
trampek again 08.04.2021, 23:27
Only Herr Christo can make this pierdziszewo great again!
zw-kowalski
zw-kowalski 08.04.2021, 22:23
O potrzebie respiratora pisałem rok temu. Pisałem, że zawsze po można go sprzedać. Gdyby myśleć jak wiadomy burmistrz to po ch... straż pożarna skoro ratusz się nie pali.
Tak to wygląda
Tak to wygląda 08.04.2021, 22:49
Ale Bronś i jego ekipa nieudaczników wolą wydawać miliony na skejt park niż dbać o zdrowie i życie mieszkańców. Wypowiedź Małys Niczypor tylko potwierdza ich podejście.
K
K 08.04.2021, 21:01
Małys-Niczypor ? Przecież ona nie ma zielonego pojęcia o funkcjonowaniu służby zdrowia. Zielonego. Zresztą nawet w Długołęce ja pogonili.
Natychmiast
Natychmiast 08.04.2021, 20:35
Bielański na burmistrza .
!!!
!!! 08.04.2021, 20:34
Czyli Bielański miał rację!!!
Smutne czasy
Smutne czasy 08.04.2021, 19:12
W Oleśnicy niestety władza zajęta sobą, knuciem i propagandą
Oleśniczanie
Oleśniczanie 08.04.2021, 20:38
Oleśnica chora potrzebuje znów Doktora
dr Lewatywa
dr Lewatywa 08.04.2021, 22:10
Napewno ty pisomatołku potrzebujesz. I nie podpisuj się w liczbie mnogiej. Only Herr Christo!
Ehhh
Ehhh 08.04.2021, 20:35
Niestety...
Jan kolanko... i pięta
Jan kolanko... i pięta 08.04.2021, 18:36
Co tam karetki, co tam respiratory. Ważne, że skejt park będzie za 2 miliony!
olesniczanin
olesniczanin 08.04.2021, 18:56
Jak pisać, żeby pisać to lepiej nic nie pisać.
zw+kowalski
zw+kowalski 08.04.2021, 22:21
Olesniczanin. To mi się znów od ciebie oberwie. Radny Bielański choć nie z mojej bajki to miał rację. Miasto Oleśnica ma w d... zdrowie i bezpieczeństwo swoich mieszkańców. A każdy "stracony" mieszkaniec to duża strata w budżecie miasta.
As
As 08.04.2021, 23:07
Tu juz psychiatra nic nie pomoże.A może Kowalski na burmistrza!
Gucio
Gucio 10.04.2021, 11:00
As. Zwkowalski nie spełnia ustawowych warunków. Nie mieszka w Oleśnicy. On ma zasady. To nie Karpienko co mieszkał i pracował w Niemczech a miał meldunek w Polsce. As. Jak ktoś krytykuje władzę to staracie się go upokorzyć proponując daną funkcję. Czy twoim zdaniem krytyk literacki powinien pisać lepiej niż Tokarczuk a dziennikarz sportowy grać lepiej niż Lewandowski?

Pozostałe