Powiat oleśnicki na szarym końcu ze szczepieniami!

  • 08.04.2021, 12:37
  • kad
Powiat oleśnicki na szarym końcu ze szczepieniami!
Polityk lewicy krytycznie o lokalnych władzach.

Przewodniczący Lewicy w Powiecie Oleśnickim, członek Rady Dolnośląskiej Lewicy Michał Karaś już wcześniej skomentował stan szczepień w powiecie oleśnickim.

Teraz ponownie odniósł się do danych statystycznych w kontekście prawie tysiąca zgonów w Polsce:

"Dzisiaj zaraportowano prawie 1000 zgonów w Polsce z powodu Covida. Powiat oleśnicki szczepi w ślamazarnym tempie. Na 332 powiaty zajmujemy 311 miejsce.

Jak już pisałem, przeciąć wstęgę na otwarcie drogi jest łatwo, ale zadbać o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców w czasach praktycznie wojennych już trudniej".

 

Co sądzicie o tej sytuacji? Zapraszamy do dyskusji.

kad

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zośka
zośka 09.04.2021, 16:33
Ocena szczepień w powiecie jest już nieaktualna. Rzeczywiście - w zasadzie do końca marca szczepienia były praktycznie śladowe, ponieważ nie było szczepionek ( nie wiadomo skąd miał je Wałbrzych - być może mieli jakieś "dojścia") . Obecnie ruszyły " z kopyta" - szczepi się dużo, przesuwa terminy na wcześniejsze, są dodatkowe " extra" dostawy - czasami trzeba wzywać dodatkowych pacjentów z domu w danym dniu, rejestracja na bieżąco. Popytajcie ludzi i w punktach szczepień - to wam powiedzą.
Tomek
Tomek 09.04.2021, 23:23
No niestety tak dobrze to u nas nie jest. 31 marca dostałem skierowanie na szczepienie, więc myślę sobie, poszukam w Oleśnicy, szukam, szukam, ani widu, ani słychu. Pomyślałem zadzwonię na 989 i oni na pewno znajdą. Nic bardziej mylnego, miła Pani na infolinii powiedziała mi, że w Oleśnicy żadnych terminów niema, ale proszę dzwonić za tydzień. Dzwonię po tygodniu, bo okazało się, że muszę zmienić typ szczepionki i niestety nadal terminów brak. Niestety mimo znacznej niepełnosprawności na szczepienie muszę jechać do Wrocławia. Bo w Oleśnicy terminów brak.
Taka sytuacja
Taka sytuacja 09.04.2021, 16:10
Ogólnie opieka zdrowotna w Oleśnicy leży i kwiczy! Jak słyszę o poradach przez telefon i to jeszcze pacjent ma wydzwaniać godzinami a lekarz nie raczy odebrać telefonu to ręce opadają. Jedynie chyba z Daszyńskiego lekarze sami dzwonią do pacjenta o umówionej godzinie - i tak powinno być!
zw-kowalski
zw-kowalski 09.04.2021, 16:40
Do @taka sytuacja. Jak to miło, że to Ty a nie ja tak piszesz. Ja w Królestwie Szwecji podczas rzekomej pandemii nie mam żadnego problemu z dostaniem się do lekarza. W ubiegłym roku w marcu kwietniu zrobiłem sobie wszystkie badania kontrolne z racji wieku. Lekarz bez maseczki i bez rękawiczek. Wychodzi do Ciebie do poczekalni. W tym roku w styczniu po powrocie z Polski i Egiptu bez problemu się zarejestrowałem. Lekarz wyszedł do poczekalni poprosił do gabinetu. Lekarz poświęcił mi prawie godzinę. Rozmawialiśmy nawet o moim nurkowaniu. On i cały personel byli bez maseczek i rękawiczek. Rękawiczki oraz maseczkę pielęgniarka włożyła dopiero na pobranie krwi. Wyniki lekarz przysyła mi korespondencyjnie. Tak to działa w pandemii w Królestwie Szwecji. Nie wiem jak jest Sztokholmie czy na południu. Ja opisuję moje kontakty ze szwedzką służbą zdrowia.
pis
pis 08.04.2021, 15:04
Najpierw proszę sprawdzić ile punktów szczepień w powiecie powstało bo od tego zależało szybkość szczepień.
Szczepień można było robić więcej tylko że na jeden punkt rząd dawał 30 szczepionek na tydzień i zgodnie z wytycznymi do końca marca jeden punkt szczepień w przychodni mógł zapisać 300 osób. Przychodnie występowały o zwiększenie ilości szczepionek ale rząd dawał tylko na duże obiekty typu kopalnia Wałbrzych.
?
? 08.04.2021, 19:47
Susidko i Jakimiec zaspały?
Maniek
Maniek 08.04.2021, 17:50
A kto bronił zwiększyć liczbę punktów czy np. zorganizować duży punkt np. w Oleśnicy?
zw-kowalski
zw-kowalski 08.04.2021, 14:34
Ja nie zamierzam się szczepić. Przynajmniej na razie. Ale poziom jaki prezentuje Oleśnica na tle innych powiatów to jakaś masakra. Rok temu byliście pierwsi w zarażeniach. Statystycznie na 10 tys mieszkańców biliście rekordy. Czyli włodarze nie wyciągnęli wniosków. Albo społeczeństwo bardziej chore i podatne na każde choroby albo wynika to z położenia Oleśnicy. Wiedząc , że coś jest nie tak Oleśnica nie przygotowała się do szczepień. A od jesieni było wiadomo o tym temacie. Spytajcie burmistrzów Bierutowa, Oleśnicy, Sycowa i Twardogóry czy badali ścieki komunalne aby znać rzeczywisty stan zarażeń ? Bo dane statystyczne należy kontrolować innymi metodami. Burmistrz jednego miasteczka wyraził zgodę na zrobienie testów każdemu chętnemu. I wyszło, że ok 65 % mieszkańców jest już uodpornionych. czyli za konkretny okres czasu wirus nie będzie miał kogo zarażać.
Jan
Jan 08.04.2021, 23:03
Oto codzienna porcja wscieklizny na samorzad, Polske,kościoł(odpowiednie wybrać). To zachacza juz o psychiatryka.
zw-kowalski
zw-kowalski 09.04.2021, 16:29
Jan. Ja tylko potwierdzam ogólnie znane fakty. To nie jest tylko moje zdanie. ja mam ten komfort psychiczny, że mogę o tym napisać. pacjent robiony w Polsce w ch... nie może tego zrobić.
kalasznikov
kalasznikov 08.04.2021, 14:23
Michale Karaś, jak zawsze politykierstwo pierwsze. To publicznie zadam pytanie, kiedy Pan w końcu z Janem Bronsiem spełni Waszą obietnicę nt. nowej karetki dla Powiatu Oleśnickiego? Otóż, w takim wypadku, można powiedzieć, że łatwo obiecać poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego, ale zadbać realnie i obietnicę spełnić, to już trudno.
Żenada
Żenada 08.04.2021, 14:17
Wstyd samorządowcy i włodarze. Za co te wszystkie nagrody uznaniowe. Za co ? się pytam.
Jolka
Jolka 08.04.2021, 14:17
jak dobrze ze to wolno idzie ludzie troche dluzej pozyja zdrowo
zw-kowalski
zw-kowalski 08.04.2021, 14:27
Do @Jolka. To zależy od punktu siedzenia. Ja na przykład się nie zamierzam szczepić produktem niesprawdzonym. Ale dla tych co wierzą w skuteczność szczepionki to tragedia. Reasumując ci co wierzą w jej zbawienny skutek i swoją szansę należy zaszczepić jak najszybciej. Inaczej część z nich popadnie w paranoję czy depresję. A i to trzeba będzie leczyć
As
As 08.04.2021, 23:04
A kogo obchodza twoje codzinne brednie?!
!
! 08.04.2021, 14:15
Tak, to prawda w Oleśnicy bardzo słabo idą szczepienia, bardzo długie terminy są wyznaczane, tyle ważnych instytucji ochrony zdrowia tu jest a nikt nie dba o zdrowie mieszkańców. We Wrocławiu szczepia od razu po rejestracji, w sąsiednich powiatach jest podobnie. Fatalnie w Oleśnicy jest

Pozostałe