W Dniu Zdrowia życzymy Wam: Bądźcie zdrowi z biblioteką!

  • 07.04.2021, 10:22
  • Stanisław Król, specjalista ds. promocji biblioteki i czytelnictwa, Oleśnicka Biblioteka Publiczna
W Dniu Zdrowia życzymy Wam: Bądźcie zdrowi z biblioteką!
Pamiętajcie, że w Bibliotece również znajdziecie sposoby na radzenie sobie w tym trudnym czasie.

Dziś tj. 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Jest to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku.

Obchodzone jest corocznie od 1950 roku w dniu 7 kwietnia i upamiętnia rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Wydarzenie rozpoczyna Miesiąc Zdrowia oraz rok działań związanych z tematem przewodnim. Obchody święta mają na celu poruszenie najważniejszych problemów zdrowotnych dotyczących społeczeństwa na całym świecie.

Światowa Organizacja Zdrowia organizuje wydarzenia o charakterze międzynarodowym, lokalnych i regionalnym związane z konkretnym tematem. Efektem podjętych działań ma być poprawa świadomości ludzi, a co za tym idzie poprawa stanu ich zdrowia.

Hasło tegorocznego Dnia Zdrowia to: "Ratujmy życie! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof! Powszechne ubezpieczenie zdrowotne!" i odnosi się do obecnej sytuacji epidemiologicznej, a także działań podejmowanych w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Co -2. Temat obchodów tegorocznego Dnia Zdrowia podkreśla również znaczenie służby zdrowia oraz przede wszystkim roli personelu medycznego w czasie pandemii.

Czas pandemii w sposób istotny zmienił nasze funkcjonowanie społeczne, co znacząco wpływa na samopoczucie, powodując lęk i niepokój. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy zadbali o swoje zdrowie fizyczne oraz zdrowie psychiczne.

Pamiętajcie, że w Bibliotece również znajdziecie sposoby na radzenie sobie w tym trudnym czasie. Służymy Wam garścią informacji na temat zdrowego odżywiania, pomysłami na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu i nie tylko. Znajdziecie u nas wiele fascynujących historii oraz niezwykłych bohaterów wśród, których nie będziecie czuć się samotni, a przede wszystkim mamy patent na bezpieczne i tanie podróżowanie do wszystkich zakątków świata oraz w wiele niezwykłych miejsc, których nie znajdzie się na mapie. Z biblioteką możecie wyruszyć nawet w podróż do gwiazd, wszystko bez wychodzenia z domu.

W Dniu Zdrowia życzymy Wam: Bądźcie zdrowi z biblioteką!

Stanisław Król, specjalista ds. promocji biblioteki i czytelnictwa, Oleśnicka Biblioteka Publiczna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe