19 kwietnia ruszy punkt szczepień w Atolu Oleśnica. Ile osób zaszczepi dziennie?

  • 07.04.2021, 08:49
  • rpr
19 kwietnia ruszy punkt szczepień w Atolu Oleśnica. Ile osób zaszczepi dziennie?
- Wszystko zależy od ilości szczepionek i chętnych. Jeśli będą, to zaszczepimy w Atolu minimum 100 osób dziennie - mówi portalowi olesnica24.com Stanisław Pytak, dyrektor SZPZOZ.

- Punt szczepień w hali Atola powstaje na polecenie władz państwowych i wojewody. Samorząd w hali Atola uruchomi punkt szczepień. Będą trzy stanowiska na początek. Miasto wyposaży punkt w komputery, biurka, przesłony, my będziemy zamawiać szczepionki i szczepić oraz rozliczać się z NFZ - mówi portalowi olesnica24.com Stanisław Ptak, dyrektor SZPZOZ.

Punkt ruszy 19 kwietnia. Będzie dla wszystkich chętnych (ze skierowaniami) z Oleśnicy i powiatu. Szczepił będzie personel SZPZOZ i zatrudnione osoby z placówek niepublicznych.

W tym tygodniu w przychodni na Hallera ma być zaszczepionych ok. 500 osób. W maju ta liczba ma wzrosnąć do 700.  A ile uda się zaszczepić w hali?

- Wszystko zależy od ilości szczepionek i chętnych. Jeśli będą, to zaszczepimy w Atolu minimum 100 osób dziennie - ocenia dyrektor SZPZOZ.

Niedawno Michał Karaś, lider SLD w Oleśnicy, skrytykował poziom szczepień w powiecie oleśnickim -  CZYTAJ

A taki komunikat wydał w tej sprawie Urząd Miasta Oleśnicy:

"Podobnie jak w wielu polskich miastach, również w Oleśnicy powstaje punkt masowych szczepień populacyjnych przeciw COVID-19. Tworzymy go w hali sportowej OKR ATOL przy ul. Kochanowskiego. Dotychczas funkcjonujące w mieście trzy punkty szczepień pozostają bez zmian (przychodni na ul. Hallera 25, Mastermed przy ul. Kopernika 12, EMC przy ul. Daszyńskiego 2a). Ten w hali będzie miejscem dodatkowym, większym, przewidzianym do realizacji planowanego przez rząd zwiększenia potencjału szczepień powszechnych w II i III kwartale.

Chętnych do zaszczepienia przeciw COVID-19 nie brakuje. To bardzo cieszy. Chcemy pomóc w uzyskaniu odporności zbiorowej i jak najszybszym powrocie do normalności. Stąd Oleśnicki samorząd włączył się w realizację Narodowego Programu Szczepień i we współpracy z Wojewodą Dolnośląskim zadeklarował utworzenie w Oleśnicy punktu masowych szczepień populacyjnych.

Taki punkt jest w naszym mieście potrzebny w związku ze spodziewanym, centralnym zwiększeniem dostaw szczepionek w II i III kwartale. Oznacza to, że w najbliższym czasie możliwość zaszczepienia zwiększy się.  

Punkt nie będzie w żaden sposób powiązany z miejscem zamieszkania czy zameldowania, nie będzie rejonizacji, zatem będą mogli z niego korzystać zarówno mieszkańcy Oleśnicy, powiatu i jak i innych miejscowości. Prace nad przygotowaniem hali i organizacją punktu już trwają.

Przedstawiciele Miasta, Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Oleśnicy i  OKR ATOL są po pierwszych spotkaniach i wizjach obiektu. Mobilizujemy siły, zadania podzielone, a koncepcje ułożone.
Punkt będzie gotowy już 18 kwietnia. Otwarcie i początek szczepienia pierwszych zapisanych pacjentów planowane jest pomiędzy 19 a 25 kwietnia.

Ale to już zależy od  zapewnienia przez rząd dostawy odpowiedniej liczby dawek szczepionki. My będziemy gotowi. O szczegółach, zasadach funkcjonowania punktu, godzinach otwarcia, rejestracji itp. będziemy informować na bieżąco".

 


 

 

 

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe