Zginął oleśnicki kolekcjoner

  • 07.04.2021, 07:16
  • rpr
Zginął oleśnicki kolekcjoner
Informację o jego tragicznej śmierci podał dr Marek Nienałtowski.

"Tragiczna informacja - w USA w wypadku samochodowym zginął Adam Fedorowicz. Znany wszystkim jako kolekcjoner oleśniczanów, skarbnica wiedzy o powojennej historii miasta i wspaniały kolega. Miał w sierpniu wrócić na stałe do Oleśnicy. Zostanie pochowany na oleśnickim cmentarzu" - poinformował  Marek Nienałtowski.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Danuta
Danuta 08.04.2021, 18:45
Wspanialy czlowiek❤️
Ogromna strata. Oleśnicki rynek nie będzie już tym samym miejscem bez Adasia. Pierwsze co robiłam po przyjeździe do domu to biegłam na rynek zobaczyć czy Adaś już jest. Każde lato było zawsze pełne przygody i niesamowitych opowieści o Oleśnicy. Takich ludzi już nie ma..miałam to szczęście ze Adaś był moim przyjacielem przez ostanie 20 lat...
Spoczywaj w spokoju Adasiu..do zobaczenia❤️
Wyrazy współczucia dla całej rodziny. Moje serce jest w Oleśnicy razem z Adasiem nad jego ukochanymi stawami.
Danuta Michalak
mn
mn 08.04.2021, 10:53
Kolekcje Adama Fedorowicza pozwalały lepiej poznać XIX-XX wieczną historię Oleśnicy.
https://olesnica.org/Adam_Fedo…
zw-kowalski
zw-kowalski 08.04.2021, 13:05
Panie Marku. Gdy pracowałem w SM Zacisze jedna z pracownic często powtarzała, że większość obrazów z zamku trafiła do pierwszego lub jednego z pierwszych burmistrzów czy naczelników Oleśnicy po wojnie. Nazwiska z oczywistych względów nie napiszę. Natomiast śp. Jan I. powiadomił mnie, że z zamku gdy on tam działał zabytkowa szafa trafiła do prokuratury. Z prokuratury wyparowała po pewnym czasie. Ponad dwadzieścia lat wniosłem zapytanie do prokuratury . Do dziś nie otrzymałem info co się stało z tą szafą. Gdy pracowałem w SM Zacisze to kierownik Korelatu jeździł do Brzezinki i Boguszyc i z tamtych obiektów odbijał stiuksy i inną ornamentyką która służyła wtedy do dekoracji Korelatu. Wiec jak teraz Gabryś i inni nadają na żołnierzy rozgrabiających Oleśnicę to mi się właśnie to wszystko przypomina.

Pozostałe