Lider lewicy skrytykował poziom szczepień w powiecie oleśnickim!

  • 07.04.2021, 06:04
  • kad
Lider lewicy skrytykował poziom szczepień w powiecie oleśnickim!
- Nie jest to powód do dumy- zauważa Michał Karaś.

Przewodniczący Lewicy w Powiecie Oleśnickim, członek Rady Dolnośląskiej Lewicy Michała Karaś zabrał głos w sprawie poziomu szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie oleśnickim, w porównaniu do innych powiatów:

Powiat oleśnicki prymusem w szczepieniu mieszkańców nie jest.

Zamieszanie z systemem informatycznym szczepień czy odległe terminy - taki obraz napotykamy w ostatnich tygodniach na terenie naszego powiatu i nie tylko. Już wiemy na bazie polskich doświadczeń ze szczepieniami pensjonariuszy DPS-ów czy lekarzy, że szczepienia ratują życie, zdrowie i są praktycznie jedyną nadzieją na powrót do normalności. 

Chętni do przyjęcia antycovidowej wakcyny mieszkańcy powiatu mają najczęściej dwie możliwości. Albo czekają cierpliwie na swoją kolej w okolicy, albo próbują znaleźć wolne miejsce w województwie, gdzie lokalne władze potrafią lepiej zadbać o swoich mieszkańców w tej materii. Takim miejscem jest np. Wałbrzych, gdzie w budynku po starej kopalni zorganizowano pokaźny punkt szczepień. Dzieje się tak dlatego, że miastem rządzi lekarz Roman Szełemej, który rozumie powagę sytuacji i osobiście był zaangażowany w ten proces. 

Rejestrując swoich najbliższych na szczepienie miałem dziwne odczucie, że miejsc w powiecie oleśnickim jest dziwnie mało, a i terminy całkiem odległe. Ma to potwierdzenie w liczbach, które widać poniżej. Na 10 powiatów byłego Województwa Wrocławskiego nasz powiat zajmuje 8 miejsce pod względem szczepień na 100 mieszkańców. 

Powiat Ludność Liczba szczepień Dawki na 100 mieszkańców Miejsce
Powiat Oleśnicki     107328 10782 10,04584079 8
Wrocław                 643782 190373 29,57103492 1
Powiat Milicki         36913 6506 17,62522688 2
Powiat Trzebnicki    85401 13994 16,38622499 4
Powiat Wołowski     46725 7552 16,16265383 6
Powiat Średzki         55356 4966 8,971023918 10
Powiat Wrocławski  153876 15146 9,84299046 9
Powiat Górowski      34698 4147 11,9516975 7
Powiat Strzeliński     43456 7106 16,35217231 5
Powiat Oławski         76831 13042 16,97491898 3


Nie jest to powód to dumy i powinien zachęcać osoby decyzyjne w 8 gminach naszego powiatu do zintensyfikowania działań, tak aby zaangażować więcej osób w proces i zamawiać więcej szczepionek na nasz teren. W ten sposób uda się uratować niejedno życie i zaoszczędzi się wielu mieszkańcom szczepionkowych wycieczek do Wrocławia, Dusznik-Zdrój czy Wałbrzycha. 

Źródło: https://www.gov.pl/.../raport-szczepien-przeciwko-covid-19

kad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

śmiszek
śmiszek 16.04.2021, 11:46

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ala
ala 09.04.2021, 18:32
Komuch wszystko krytykuje a co on zrobił ?
As
As 11.04.2021, 12:49
Dokładnie.Trzeba miec nierówno pod sufitem by po bankructwie PRL i przy dzisiejszej wiedzy co oni wyprawiali, promowac lewacką organizacje.
Gucio
Gucio 09.04.2021, 19:18
Ala. Nie można z założenia wszystkiego krytykować. Krytykuje się z założenia złe rzeczy. Aby uchronić się krytyki trzeba dobrze pracować lub dobrze zarządzać. Statystyki dla Oleśnicy są tragiczne. Jeśli jesteś taki genialny to napisz w czym w tym przypadku nie ma on racji . Może Oleśnica jest w czołówce a on pomylił miejsca.
As
As 11.04.2021, 12:51
Dyżurny madrala sie odeawał. Wiemy jak Niemcy zamawiali i dystrybuowali szczepionki wiec gdzie tu wina rzadzacych?!
Ania
Ania 07.04.2021, 16:26
Bronś to już emeryt, on już nic nie zrobi tak jak należy . Pora ze sceny zejść Panie Bronś
zw-kowalski
zw-kowalski 07.04.2021, 15:57
cytat z o2 "W Europie najwięcej nowych przypadków odnotowano w Turcji (265 937 nowych przypadków, wzrost o 43 proc.), Francji (244 607 nowych przypadków; spadek o 4 proc.) i Polsce (187 551 nowych przypadków; spadek o 3proc.).

We wszystkich regionach, z wyjątkiem Afryki odnotowano wzrost liczby zgonów, przy czym największy wzrost wyniósł 46 proc. w Azji Południowo-Wschodniej.
We Włoszech i w Polsce najwięcej zgonów w Europie

Największą liczbę zgonów w krajach europejskich odnotowano we Włoszech (3068 nowych zgonów; wzrost o 2 proc.). Druga w tym zestawieniu jest Polska (3057 nowych zgonów; wzrost o 18 proc.). Na trzecim miejscu znalazła się Rosja (2634 nowych zgonów; spadek o 3 proc.)."
as
as 07.04.2021, 18:50
A ty jak zejdziesz to zapisza to po stronie Polski czy Szecji?To jest wazne dla statystyk.
Båstad
Båstad 07.04.2021, 19:36
Jako przybłęda bezpaństwowiec nigdzie.
Józef B
Józef B 07.04.2021, 14:55
To paranoja aby z Oleśnicy jeździć na szczepienia do Sycowa
nieomylny
nieomylny 07.04.2021, 14:19
Mimo, że brakuje wiedzy i umiejętności - jest wpłata, są nagrody jest miła dla ucha propaganda. Tylko Ci ludzie tacy niewdzięczni...
Ostatni gasi światło
Ostatni gasi światło 07.04.2021, 12:00
Powiat nie ma kasy na nic. A tak przy okazji, czy tu też były nagrody uznaniowe?????
dobre
dobre 07.04.2021, 10:49
Zdewociałe pierdziszewo 'lewackim' miastem?!
hue hue
hue hue 07.04.2021, 10:04
Mnie ta sytuacja zupełnie nie dziwi, popatrzcie kto teraz w powiecie decyduje, Jakimiec, Susidko, Stępień, Kapica....No ludzie co to za ekipa? Ludzie Bronsia.
Ciekawe
Ciekawe 07.04.2021, 09:50
Trochę to dziwne, że Oleśnica jako lewackie miasto nie poszła za wzorem towarzysza Millera czy Hołowni po szczepionki dla wybranych. A tak swoją drogą, to trzeba docenić pracę Pana Karasia. Szczególnie zaintrygowała mnie ta precyzja podanych wskaźników do ósmego (!!!) miejsca po przecinku. :-) :-) A tak już zupełnie na poważnie, to już słyszę tubalny głos Wszystkozałatwiającego Janka, że: "zgodnie z ustawą o samorządzie...trata tata... paragraf taki a taki", "rozdział szczepionek na COVID nie należy do zadań własnych gminy". :-) :-) :-)
.
. 07.04.2021, 10:10
Dodatkowe karetki z obsadą które obiecał w kampanii tylko po to żeby wygrać z Kołacińskim też nie należą do zadań własnych gminy, ale nabrać wyborców na ten kit zupełnie mu nie przeszkadzało.
zw-kowalski
zw-kowalski 07.04.2021, 14:50
Do @kropka. To nie Bronś oszukał wyborców tylko wyborcy oszukali się sami. Bronś jest pracownikiem zatrudnionym przez mieszkańców Oleśnicy. Musi robić to co uchwali RM Oleśnicy. Oczywiście zgodnie z obowiązującym prawem. Pretensje możecie mieć do siebie przede wszystkim.
sadv
sadv 07.04.2021, 09:47
Niech zapyta swojego kolegę po linii ideowej dyrektora zespołu przychodni dlaczego wbrew zaleceniem rządu nadal są teleporady.
antykomuch
antykomuch 07.04.2021, 15:17
Jak tow. płk. Ptak odleci na emeryturę (podwójną:wojskową i cywilną) to może będzie szansa na poprawę opieki zdrowotnej. Ciekawa rzecz, że cv opublikowanym w internecie nie zająknął się o swojej działalności w stanie wojennym https://szpzoz-olesnica.bip.go…
randevoux
randevoux 07.04.2021, 09:52
Relikt LWP zawsze wykona rozkaz partii
.
. 07.04.2021, 08:23
To w Oleśnicy jest jakiś lider lewicy?
pisiolud
pisiolud 07.04.2021, 08:21
Janie gabrysiu, macie racyje...bo tylko pisokomuna z czarną mafią mogą nas zbawić przez modlitwę!
Jan
Jan 07.04.2021, 08:14
Odpowiedz: Nie daj Panie Boże, aby w chwili takiej światowej pandemii, lewica/opozycja decydowała w sprawach słuzby zdrowia.
Maniek
Maniek 08.04.2021, 07:44
Wystarczy, że decyduje PiS i zgonów najwięcej od wojny.
Gucio
Gucio 08.04.2021, 09:51
Rok temu w listopadzie i grudniu było w Oleśnicy o 40 % więcej zgonów niż rok wcześniej
. To powinno dać wam wiele do myślenia.

Pozostałe