Co z procesem byłego sekretarza Oleśnicy?

  • 06.04.2021, 10:28
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
Co z procesem byłego sekretarza Oleśnicy?
Co się dzieje w procesie, który były sekretarz założył swojemu wieloletniemu pracodawcy?

Przypomnijmy, że w lipcu 2019 roku w niejasnych okolicznościach został zwolniony z pracy sekretarz Miasta Oleśnicy, mający ponad 30-letni staż pracy i nienaganną opinię.

Zbigniew Rybak w sierpniu 2019 roku złożył pozew do Sądu Pracy we Wrocławiu - data rozpoczęcia sprawy to 14 sierpnia 2019 r. "Panorama  Oleśnicka" relacjonowała przebieg procesu. Czytaj - jedną rozprawę. Potem proces stanął. Do dzisiaj nie odbyła się żadna kolejna rozprawa. A minęło już 1,5 roku...

Z jakiego powodu proces trwa tak długo?

"W sprawie zostały wyznaczone terminy: 28.02, 7.04, 21.04, 28.04 oraz 7.05.2020 r. W terminie 28 lutego 2020 wyznaczona rozprawa odbyła się, natomiast pozostałe terminy zostały odwołane z uwagi na ograniczenia w pracy sądów na skutek stanu epidemii wynikającej z SARS-CoV-2, w tym do końca sierpnia 2020 r. nie były wyznaczane sprawy w składach ławniczych, natomiast jesienią 2020 r. pracę X Wydziału Pracy I Ubezpieczeń Społecznych Sądu spowolniły absencje wywołane SARS-CoV-2" - tak na pytanie "Panoramy Oleśnickiej" odpowiada Biuro Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

I dodaje: "Postanowieniem z 10.08.2020 r. Sąd zdecydował o przesłuchaniu 15 świadków na piśmie. Aktualnie, w ramach czynności procesowych zaplanowanych przez Sąd, należy wskazać przesłuchanie świadków, których zgłosiły strony i przeprowadzenie dowodów, które zostały zawnioskowane przez strony.".

W Biurze poinformowano "Oleśnicką", że sąd nie wyklucza możliwości przeprowadzenia wideokonferencji. I że drugi termin wyznaczono na koniec kwietnia.

"Panorama" zapytał też, dlaczego w innych sprawcach odbywają się standardowe posiedzenia, a w tej nie? "Sprawa nie należała do kategorii spraw pilnych w rozumieniu zmiany organizacji pracy sądów na skutek SARS-CoV-2" - wyjaśnia Biuro Rzecznika.

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Return
Return 03.07.2022, 13:09

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ginol
Ginol 03.07.2022, 12:59

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Irek
Irek 12.06.2022, 01:12
Mój Zbychu ,moja żona jak się w tobieza Michał to na burdel mi kasę dawała ,,,,mogłeś się dozucic to by na saunę starczyło palancji
Jogi
Jogi 12.06.2022, 01:05
Co się czepiacie ,,,Halinka całuje wszystkie progi ,,i tęsknię
Rumun
Rumun 11.06.2022, 22:58
Odbrali mu w końcu ten przybytek ,,może w domu się w końcu spełni ,,idiota
Jurek
Jurek 11.06.2022, 15:01
Wierzę jej w to co mówi ,molestowanie i nagabywanie czyjejś żony zasługuje na pogardę ,,,a u mnie to inaczej działa ,,,więc uważaj z tym cygarem
Jjurek
Jjurek 11.06.2022, 14:58
Z każdą ,,z tego co mówi żoną ,to każdej pałam
Nciee proponoawleschociaxz raz ty masz kompleksy facet
Jurek
Jurek 11.06.2022, 14:10
Omotał tą Halinę ,,,a ona głupia stara baba pisze pamiętniki o wielkiej wzajemnej miłości ,,mąż
Kiler
Kiler 11.06.2022, 09:22
Tam wszyscy byli siebie warci ,,szkoda ,że to miało wpływ na moje małżeństwo,, nikt wcześniej tego nie dostrzegł ,,szkoda ,wielki syf pan zrobił panie sekretarzu
Kinia
Kinia 11.06.2022, 09:07
Kurde ,szkoda ,ale może wróci ,tak mi dobrze się z nim pracowało ,,,,chociaż nie ,bo czasu mu braknie ,przecież ja już mam pięćdziesiąt sześć lat ,,jak ten czas szybko leci ,,ale on wygląda na czterdziestkę ,,uff
Pepik
Pepik 11.06.2022, 09:03
A zw ,Kowalski to powinien być już ministrem w Szwecji ,,,niedoceniony facet był w tej Oleśnicy ,,,szkoda
Irek
Irek 11.06.2022, 08:56
Podobno UM ma sekretarzowi btlemu balkon dostawić ,,żeby cygarem się nie zaczadził ,,a i będzie miał komu pomachać z balkonu ,,jak rano czy po południu będzie deptać do kościoła jego miłość urzędowa
Ping pong
Ping pong 11.06.2022, 08:51
Tak ,tak ,wracaj pan panie sekretarzu ,czeka na pana ciąg dalszy wielkiej miłości ,,, radca prawna wszystkobogarnie ,nie będzie się do czego doczepić
Renia
Renia 10.06.2022, 10:40
Krzywdy nie zrobili mu zdrajcy ,słyszałam ,że teraz będzie zastępca redaktora naczelnego ,popularnej gazety w regionie ,,, to Was obsmaruje ,a będzie mógł ,bo naczelnym jest jego kuzyn o tym samym nazwisku ,,spodziewajcie się burzy
Eke ,Hela ,Asia ,Jasia i Halina
Eke ,Hela ,Asia ,Jasia i Halina 10.06.2022, 10:35
He he ,Zbyszek wracaj ,,kto nam kupi na dzień kobiet małe kwiatuszki w dużej filii z prezerwatywa w środku ,tęsknimy za Tobą
Pozdrawiamy
Pozdrawiamy 07.04.2021, 20:52
Czas wracać Panie Sekretarzu - czeka Pana dużo pracy. Może Pan jednak liczyć na wielu urzędników.
zw-kowalski
zw-kowalski 07.04.2021, 15:26
Przy okazji tego procesu widzicie jak sądy w Polsce pozorują pracę. Tworzą statystyki. W praktycznie wszystkich pozwach najpierw sąd kieruje sprawę na rozpoznanie niejawne. Po 2-3 miesiącach sąd się rozmyśla i kieruje sprawę do rozpoznania jawnego. Dla strony to jedna sprawa. Dla sądu dwie. Po wyrokach ETPCz sędziowie dostali wszystkie możliwe narzędzia aby sprawnie prowadzić postępowania. Ale sędziowie potrafią liczyć. Połowa z nich zaliczyć może zieloną trawkę. A tak niektórzy za pozorowanie pracy dostają ok 4 mln nim przejdą w stan spoczynku. Prezes sądu zamiast w drodze nadzoru aby komornik wydał kopię z akt postępowania woli tolerować niezgodne z prawem działania komornika. Bo każda skarga to nowa sygnatura. Nowa sygnatura to poprawa statystyki. Tak to działa. Choć w jednym sądzie w Polsce jest sędzia, że jednego dnia wydaje postanowienie a drugiego dnia sekretarz wydziału wysyła pisma do mnie jako powoda. A tu wydano postanowienie 10 sierpnia i raczej nikogo ze świadków nie przesłuchano na piśmie. W moim przypadku jeden sąd wydał postanowienie o przesłuchaniu mnie jako powoda, dał mojemu pełnomocnikowi i pełnomocnikowi strony przeciwnej 14 dni na zadanie pytań na piśmie. Te pisma zostaną doręczone mi. Ja odpowiem. I 31 maja sąd wyda wyrok. No chyba , że wyjdzie coś nowego. Jak się chce to można.
ja
ja 07.04.2021, 12:42
@zw-kowalski żyjesz we własnym wyimaginowanym świecie ,wyobraź sobie ,że nikt nie chciałby żyć w twojej postępowej Szwecji .Niedługo wszyscy będą uciekać z tego komunistycznego kołchozu do normalnych krajów ,lepiej żyć trochę biedniej ale bezpiecznie
zw-kowalski
zw-kowalski 11.06.2022, 16:22
Jak widzisz. Imigrantów tu przybywa z Polski a nie ubywa. Mamy super pracę, środowisko. Prąd praktycznie nie podrożał. Żyć nie umierać .
zw-kowalski
zw-kowalski 07.04.2021, 15:13
do @ja. To jedno z najbezpieczniejszych państw na świecie. Ja oraz moi znajomi Polacy czujemy się tu bardzo bezpiecznie. Natomiast ze względu na UE nieco się pogarsza. Tu spraw przeciw pracodawcy praktycznie nie ma. A jeśli jest to w I instancji trwa około 2 tygodni. Po wniesieniu pozwu następnego dnia sąd wyznacza posiedzenie. Dwa lata temu jako powód z odezwy sądu w Polsce byłem przesłuchiwany. Na cały sąd były dwie sprawy. Moje przesłuchanie i sprawa jakiegoś narkomana. Sąd jest na parterze budynku 10 piętrowego. Są tam też biura różnych firm. Na piętrach mieszkają lokatorzy. Możesz sprawdzić jak wygląda budynek. Lasaretsgatan 13. Bryła budynku mi się nie podoba. Nie podoba się też innym.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 11.06.2022, 10:15
Po takich licznych panegirykach na cześć twojej ukochanej "szfecji" nie zdziwię się, jak niebawem na twoim torsie zawisną: Kungliga Serafimerorden, Kungliga Svärdsorden krigskors i guld, Kungliga Svärdsorden – Kommendör med stora korset, Medaljen för berömliga gärningar, Medaljen för medborgerlig förtjänst, Riddare av Johanniterorden, i wiele, wiele innych, których nie ma nawet Karol XVI Gustaw!
wiadomo kto
wiadomo kto 10.06.2022, 11:24
Oj @zw, po co się wdajesz w 'rzeźbę w [email protected]' z tym pierdziszewskim piso+katolibstwem?
Tak trzeba
Tak trzeba 06.04.2021, 21:42
Jak pomyślę co mnie czeka w Sycowie, widząc co się dzieje w Oleśnicy to ręce opadają. Dobrze że chociaż PIP się spisał. Walczymy dalej. Nie ma rzeczy niemożliwych. Jak ktoś bezkarnie kogoś wyrzuca i nie ma podstaw to musi za to zapłacić.
zw-kowalski
zw-kowalski 06.04.2021, 21:42
Dla mnie najbardziej przegranym przy takiej patologii sądu będzie społeczeństwo Oleśnicy. Nie znam wartości przedmiotu sporu. Dopiero wystąpiłem o informację jawną jaka jest sygnatura akt i wartość przedmiotu sporu. Dziś trudno rozstrzygnąć która ze stron ma rację. Ale przy założeniu , że Rybak wygra to wy tracicie na tym odsetki ustawowe. Jeśli się nie mylę to aktualnie wynoszą one 8%. Nie wiem czy Rybak wniósł od dnia pierwszej wypłaty czy od daty wniesienia pozwu. Znając jego wynagrodzenie w UM Oleśnicy można się spodziewać około tysiąca zł odsetek rocznie od jednej pensji. A za ile miesięcy może dostać wynagrodzenie trzeba dzwonić do wróżki. To zapłacicie wy a nie sędzia w patologicznym sądzie. Tak to działa.

Pozostałe