Święcili pokarmy w Oleśnicy. W tym roku na zewnątrz kościołów...

  • 03.04.2021, 12:05
  • szach
Święcili pokarmy w Oleśnicy. W tym roku na zewnątrz kościołów... Andrzej P. Szachnowski
Przestrzegając sanitarnych obostrzeń, przychodzili z koszyczkami ze święconym.

Dziś jest Wielka Sobota. Dla tych chrześcijan, którzy praktykują wiarę nie tylko od święta, Wielka Sobota to czas milczenia, to dzień ciszy i oczekiwania na zmartwychwstanie ukrzyżowanego Syna Bożego.

Do tradycji Wielkiej Soboty należy zwyczaj święcenia pokarmów na uroczyste śniadanie wielkanocne, przygotowywane na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

W Wielką Sobotę, tak samo jak i w Wielki Piątek, Kościół nie sprawuje Mszy św. Wielkanoc zaczyna się dziś po zachodzie słońca – liturgią światła.

Zobacz fotorelację ze święcenia pokarmów w najmłodszej oleśnickiej parafii pw. NMP Fatimskiej.

szach

Zdjęcia (37)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

satanus
satanus 07.04.2021, 08:36
Do jana gabrysia, wylazłeś już z nory po świętach oszołomie?
Jan
Jan 07.04.2021, 08:32
do Zw-kowalski. Niestety widać że jest to choroba nieuleczalna,ktora wygnała cie na starosc daleko poza Polske.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 06.04.2021, 23:56
https://youtu.be/M7PPV8kvJto
życzliwy
życzliwy 06.04.2021, 22:27
Herr Christo, ty chyba pomyliłeś fora...to nie 'radyjo maryja'!?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 06.04.2021, 11:24
https://youtu.be/EASYjpKaH1I
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 06.04.2021, 11:18
https://youtu.be/sLE-533UNh4
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 06.04.2021, 11:18
https://youtu.be/r2-BAD6mOrg
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 06.04.2021, 11:17
https://youtu.be/dMhki1v8edo
horse
horse 06.04.2021, 09:07
A tak na marginesie Krzysiu, to też bym ciebie zablokował...bo nudzisz konia!
Dr Lewatywa
Dr Lewatywa 06.04.2021, 00:22
Drogi Herr Christo! A tak poza tym, nic ci nie dolega?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 05.04.2021, 21:59
To, co administratorzy innego, oleśnickiego portalu usunęli i było przyczyną zablokowania mojego IP - https://www.facebook.com/photo…
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 05.04.2021, 22:05
Ha, blokując moje IP, administratorzy tegoż innego portalu, prowadzonego przez pseudo-dziennikarzy, sprawili świąteczny prezent Janowi Bronsiowi i jego zwolennikom.
zw-kowalski
zw-kowalski 06.04.2021, 11:56
Do @Krzysztof. Jak na katolika i Wielkanoc to masz piękne słownictwo "pseudo-dziennikarzy".
ja się pytam
ja się pytam 05.04.2021, 13:19
Co by to pierdziszewo zrobiło bez Herr Christo?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 05.04.2021, 11:55
Szkoda, że to jest anonim: "Akcja Crześcijańska O-ca Wczoraj, 07:34". Redagującym innych, oleśnicki portal wielokrotnie zwracałem uwagę na łamanie prawa prasowego. Tak też uczyniłem i tym razem. Jaki jest efekt? Zablokowali mój komputer, bo wykazałem, że publikując wizerunek kapłana bez jego zgody - złamali obowiązujące przepisy prawa, a w przeszłości czynili podobnie: chociażby nie zdjęli nakryć głowy podczas odtwarzania Mazurka Dąbrowskiego w trakcie zawodów sportowych.
Gucio
Gucio 05.04.2021, 19:45
Panie Krzysztofie. A dlaczego tym razem nie piszesz o internaucie że jest internetowym .... A przy okazji. Kilka osób pytało się Pana co Pan sądzi o ukaraniu przez Watykan dwóch biskupów. Czy Pan się w tej kwestii wypowie ? Co Panu wiadomo na temat prokuratora z Oleśnicy który dwa lata temu odmówił dochodzenia w sprawie biskupa Gulbinowicza i Głódzia . Obaj zostali ukarani przez Watykan.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 05.04.2021, 21:49
Tchórzliwy Internauto, jeżeli podpiszesz się swoim imieniem i nazwiskiem, jeżeli wyzwolisz się od strachu przed siłą swoich słów, jeżeli nie będziesz się bał odpowiedzialności za napisane słowa, jeżeli wyzwolisz się z uprzedmiotowienia, jeżeli wyzwolisz się z anonimowości i docenisz swoją podmiotowość - odpowiem.
zw-kowalski
zw-kowalski 06.04.2021, 00:04
@Krzysztof. Czy ty masz zaniki pamięci ? Ja podpisywałem się swoim imieniem i nazwiskiem kilka razy. Nigdy na zadane tobie pytania nie odpowiedziałeś. Akurat jest po północy. Święta się skończyły więc pozwolę sobie nazwać ciebie tchórzem. Tak ty nazywałeś innych internautów. Amen.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 06.04.2021, 02:10
Wstydzisz się Polski, wyśmiewasz Polskę w Szwecji, wyrzekłeś się wiary swoich przodków, odrzuciłeś Polskość i Chrześcijaństwo, chociaż tym Ciebie obdarzyli Twoi Dziadkowie i Twoi Rodzice - sprzeniewierzyłeś się przodkom, uciekłeś z Polski, obrażasz i poniżasz mnie, chociaż nigdy nie odpowiedziałeś na pytanie o POLSKOŚĆ. I Ty masz czelność wypisywać takie komentarze? Winy wobec mnie Tobie wybaczam, ale marnym jesteś, boś wyrzekł się Polski, a śmiesz się wtrącać. Nie jestem Twoim kolegą, nie jestem Twoim znajomym.
zw-kowalski
zw-kowalski 06.04.2021, 21:14
Do @Krzysztof. Jestem rocznik 1960. I z tego co pamiętam to najwięcej na Polskę pluła Solidarność i KK.
zw-kowalski
zw-kowalski 06.04.2021, 12:02
Do @Krzysztof. Nasi przodkowie 200 tysięcy lat temu w Afryce oraz 45 tysięcy lat w Europie nie mieli pojęcia o Chrześcijaństwie. Podważasz sen głoszenia ewangelii w Amerykach, Afryce i Azji. Jeśli mamy zostać przy wierze przodków to po ch... KK katolicki wysyła misjonarzy do tych Państw ? Krzysztof nie ja tylko wyjechałem z Polski. Zrób rachunek sumienia. Ilu twoich kolegów i koleżanek z klasy w podstawówce oraz w licem, ze studiów wyjechało z Polski ? Dane od moich kolegów są przerażające. 10-20 %. Może to nie problem z nami ale odznaka, że w Polsce źle się działo i nadal źle się dzieje.
satanus
satanus 06.04.2021, 09:05
Herr Christo, postrasz go jeszcze piekłem i diabłami~!
Żwkowalski
Żwkowalski 06.04.2021, 09:04
Krzysztofie. Zapomniałeś jeszcze napisać , że mam dziury w skarpetkach. Ludzkość ma około 200 tys lat. Nasi przodkowie dotarli do Europy jakieś 45 tys lat temu. Chrystus się urodził ok 2020 lat temu. Polska przyjęła chrzest dopiero ponad tysiąc lat temu. I ty coś nadajesz coś o wierze naszych przodków. Co mój wyjazd z Polski ma wspólnego z działalnością biskupów Gulbinowicza, Janiaka czy Głódzia. To twoi a nie moi idole. Więc nie unikniesz tematu. Krzysztof tylko prawda cię wyzwoli.
Gucio
Gucio 05.04.2021, 13:18
Panie Krzysztofie. Zdjęcia księży są wszędzie. Na zdjęciach z procesji, komunii, pogrzebów. Czy Panorama i inne media nie podają ich zdjęć. Teraz wszystkie media publikują zdjęcia Głódzia w związku z karami jakie na niego nałożono. Czy to też naruszenie prawa ?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 05.04.2021, 21:55
Tchórzliwy, słaby Internauto - przyjrzyj się problematycznemu zdjęciu. Opublikowany fotomontaż to wizerunek księdza i zakryta twarz ponoć wiernego. Takie postępowanie jest naganne. Zapoznaj się z prawem prasowym i z paragrafami, chroniącymi dobra osobiste - takim jest własny wizerunek. Cóż, Ty go nie masz, jako anonim jesteś bezpodmiotowy - nie masz twarzy. Współczuję Twojej wybiórczej ślepoty i słabości charakteru.
zw-kowalski
zw-kowalski 06.04.2021, 21:18
Krzysztofie. Najbardziej w danych osobowych oszukuje w Polsce sam skarb państwa. Od 16 lat nie mieszkam w Oleśnicy. Natomiast radcy Prokuratorii Generalnej wskazują w pismach jako mój adres zamieszkania Sinapiusa w Oleśnicy. ten sam problem mają komornicy. Ten sam problem mają sądy. Geniuszem jest sam sąd w Oleśnicy. Zamiast wysłać pismo do pełnomocnika do doręczeń wysyła " Zbigniew Kowalski u Jana Kochanowskiego". Takich sprawnych inaczej mamy w polskich sądach.
AK
AK 05.04.2021, 13:52
Gucio, czyż nie jesteś wściekle poy...?, jakby powiedziały głupie baby?
zw-kowalski
zw-kowalski 06.04.2021, 22:04
Do @AK. To ja , ateista, zacytuję ci słowa papieża Franciszka " Pokora i delikatność nie są cnotami słabych, lecz mocnych, którzy nie potrzebują źle traktować innych, aby czuć się ważnymi -"
Gucio
Gucio 05.04.2021, 19:39
AK. Rozumiem , że to świąteczne wyznanie twojej wiary. Trzymaj tak a zostaniesz zbawiony .
Observer
Observer 05.04.2021, 20:46
Do końca świąt Gucio, inaczej TW " Helmuta" gra rolę dobrego ormowca.
Alfons Komunizmu
Alfons Komunizmu 07.04.2021, 19:31
Idzie ci dobrze Gucio.
Rinienka
Rinienka 06.04.2021, 21:28
Czy TW "Helmuto", dobrego ormowca będziesz grał do końca wielkanocnej oktawy?
zw-kowalski
zw-kowalski 06.04.2021, 21:35
Do @ Rinienka. Poproś dr Lewatywę o wzmocnienie kuracji. Dalej płyniesz w urojenia
??
?? 06.04.2021, 22:19
Lewatywa to TW "Anna"?
zw-kowalski
zw-kowalski 05.04.2021, 21:04
A możesz podać nazwisko tego TW Helmuta lub nr teczki w IPN to sprawdzę z ciekawości za kogo uważasz Gucia. A przy okazji - Czy Gucio nie ma małej racji ?
zw-kowalski
zw-kowalski 06.04.2021, 21:20
Observer. Nadal nie wskazałeś nr akt TW Helmuta w IPN. Więc odnoszę wrażenie, że nawet dr Lewatywa niewiele może ci pomóc.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 05.04.2021, 21:57
Gucio zawsze ma rację, gdy jej nie ma Maja.
Akcja Crześcijańska O-ca
Akcja Crześcijańska O-ca 04.04.2021, 07:34
Na portaliku Milicji Obywatelskiej, takim Der Oneciku prowokacja "dziennikarzyny" wobec Kościoła. Myślę, że to jest kolejna intryga oleśnickiego Palikota, który w ten sposób wysunął się na pierwszą linię frontu walki z Kościółem katolickim. Tak, to prawda bo główny atak przecież poszedł na Kościół i wiernych, którzy mimo sugestii operacyjnych na MO chcieli poświęcić pokarmy wielkanocne.

– Naczelny Milicji Obywatelskiej , najpierw postanowił sprowokować wściekłe baby do tego, żeby wyciągnąć Kościół na pierwszą linię frontu. Jeśli tak było, jak przypuszczam, to chylę czoła przed umiejętnością intrygi Naczelnego Palikota. Dlatego, że po pierwsze udało mu się sprowokować wściekłe baby, które realizują" jego" scenariusz, nakreślony przez kogoś wyżej. I jeszcze w dodatku te wściekłe baby są na tyle głupie, że myślą, że robią Kościołowi na złość . Wierni w Oleśnicy poznali się na intrygach oleśnickiej palikociarni. Zwraca uwagę szczególna koordynacja działań Milicji Obywalskiej z TW "Anną" i TW "Helmutą" Tylko oni wysyłają bluzgi na Kościół i wiernych!
Gucio
Gucio 04.04.2021, 09:22
Akcjo katolicko. Ziejesz jadem. Używasz słów Der Onecik , dziennikarzyna. Czy on opisuje księdza jako ksiezulko czy czarny ? Czy on opisuje zakonnice i księży jako niewyżyte seksualnie osoby. Jest Wielkanoc. Ponoć wasze najważniejsze święto a ty takie teksty. Chrystus nawet na krzyżu wybaczył łotrowi. Jeśli tak jak ty myśli reszta katolickiej Akcji to rozumiem manewr Bronsia wykorzystującego efekt Judasza. Skup się na miłości bliźniego swego.
Observer
Observer 04.04.2021, 14:37
Gucio, czyli TW "Helmuta" broni oleśnickiego Palikota i te poy... wściekłe baby. . Dawniej po oleśnickim rynku spacerowały słodkie idiotki. Dzisiaj poye.. baby.
Chivas
Chivas 06.04.2021, 21:34
Oby jakiś POmyleniec nie wyciągnął wniosku, że te słodkie idiotki to obecne studentki Uniwersytetu popierające Omylnego?
zw-kowalski
zw-kowalski 05.04.2021, 21:05
do @Observer. Podaj nazwisko tego TW lub numer teczki w IPN to z ciekawości sprawdzę co on zacz ?
Observer
Observer 06.04.2021, 21:36
Przecież ty wiesz najlepiej.
Gucio
Gucio 05.04.2021, 13:13
Observer. Wiesz dużo więcej o mnie jak ja sam. Nadajesz się na teologa. Teolog zawsze więcej wie . Teolog wie co Bóg czy Chrystus myśleli a co powiedzieli.
Gucio
Gucio 04.04.2021, 14:57
Observer. A czym spacer tych kobiet różni się od spaceru z różańcem czy procesji w tzw. boże ciało ? Różnice pod względem rytuału są. Ale skoro bartnik ma prawo spacerować z różańcem a Kolacinski i Piechowka z chorągwiami to dlaczego te kobiety nie mogą spacerować ze swoimi plakatami.
Onserver
Onserver 04.04.2021, 21:11
Helmuto, praca operacyjna tak ci przesloniła oczy, że nie odróżniasz słodkich idiotek od wściekłych kobiet, w dodatku poy... bab?
zw-kowalski
zw-kowalski 04.04.2021, 22:26
Do @Onserver. Jestem pełen uznania dla twojego słownictwa w wielkim tygodniu. Ty zamiast zająć się adoracją grobu zwanego pańskim lub duchowo nastrajać się na kolejną rocznicę rzekomego zmartwychwstania to lecisz z jadem na uczestniczki SK. Ja ateista aby nie urazić innych w piątek pościłem i w żadnym wpisie nie używałem słownictwa podobnego do twojego. Jestem ciekaw jak byś ty i inni katolicy zareagowali gdyby Pan Edmund lub ja twoim nazewnictwem określił uczestników różańca, procesji czerwcowej lub uczestników drogi krzyżowej ? Co ty na to ?
Dziwy panie
Dziwy panie 04.04.2021, 07:56
Ten pan taki oburzony bo kbostrzenia a strajk kobiet to chyba popierał ?
Alleluja i do przodu!
Alleluja i do przodu! 03.04.2021, 14:37
A na milicyjnym portaliku relacja z pogonienia URBANA PASZKOWSKIEGO. A taki amerykański był...... :-)
zw-kowalski
zw-kowalski 03.04.2021, 18:20
Alleluja. Przeczytaj sobie to za Polska Times - "W Wielki Piątek w jednym z kościołów w Londynie policja brytyjska wkroczyła podczas liturgii i nakazała wiernym rozejście się do domów. W przeciwnym razie zagrożono zebranym wysokimi mandatami (200 funtów) i aresztowaniami. Policja londyńska tłumaczy, że w kościele nie były zachowane obostrzenia. Wierni są zbulwersowani postawą policji. "
zw-kowalski
zw-kowalski 03.04.2021, 15:49
@Alleluja. Ciebie chyba Chrystus opuścił. W piśmie jest napisane "pozwólcie moim dzieciom przyjść do mnie. To co zrobił ks Ilnicki nie można opisać bez wulgaryzmów. Ponieważ jest tzw wielki tydzień, ja ateista, dam wam przykład i powstrzymam się od wulgaryzmów. Jeśli dziennikarz nie stanowił zagrożenia epidemiologicznego, był stosownie ubrany, nie posiadał nakrycia głowy i szanował przejście na linii tabernakulum to było to prymitywne. Ja ateista nigdy nie zostałem wyproszony z kościoła. Choć uczestnicząc w niektórych obrządkach nie klęczę, nie żegnam się, nie śpiewam itp. A to widać było nawet w kaplicy Grobu Pańskiego w Betlejem czy w kościele w Betlejem skąd jest nadawana pasterka na cały świat. Ba . W Betlejem nie tylko, że nie wyproszono mnie z meczetu to wręcz zaproszono mnie do meczetu. jedynie poproszono abym ściągnął obuwie. Nikomu nie przeszkadzało, że siedziałem na krześle a nie klęczałem i nie oddawałem pokłonów. W synagogach i przy ścianie płaczu w Jerozolimie są nakrycia głowy dla osób z innych wyznań. Postawę ks. Ilskiego odbieram jako masakrę. Ale w ten sposób KK odstrasza ludzi od siebie. Alleluja i AMEN.
Jack
Jack 03.04.2021, 17:57
Bujaj się Forumowa Inflacjo, Internetowa Nadprodukcjo, Zapychaczu Łącz i Zamulaczu Sensu Dyskusji. Tyle w temacie.
Gucio
Gucio 04.04.2021, 11:57
Jak na Wielkanoc to masz bogate słownictwo.
zw-kowalski
zw-kowalski 03.04.2021, 18:11
do @Jack. I vice versa. Amen i Alleluja bracie.

Pozostałe