Radny klubu KO pyta, jakie naprawdę było zaangażowanie burmistrza Oleśnicy w sprawę dworca PKP

  • 23.03.2021, 17:31
  • OAI
Radny klubu KO pyta, jakie naprawdę było zaangażowanie burmistrza Oleśnicy w sprawę dworca PKP pixabay.com
Oto post Damiana Siedleckiego, radnego z klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Oleśnicy:

"O tym, że Jan Bronś lubi wypinać pierś po medale za nieswoje zasługi to już wiemy. Ale w ostatnim czasie zaczyna to przybierać karykaturalne wręcz rozmiary.

Otóż nie dalej jak wczoraj na oficjalnym miejskim fanpejdżu ukazał się post przedstawiający przebieg wywiadu burmistrza udzielonego pewnemu niszowemu radio, w którym to burmistrz chwalił się swoimi zasługami w staraniach o remont dworca kolejowego.

Urzędnicy napisali tak:

"Burmistrz Oleśnicy Jan Bronś (...) wyrażał słowa uznania i podziękowania za ostatnio podjętą decyzję przez Ministerstwo Infrastruktury, Departament Kolejnictwa związaną z wpisaniem oleśnickiego dworca do wykazu obiektów przewidzianych do remontu na lata 2016-2023. Wyraził pełną gotowość do wsparcia tej inwestycji w którą od początku jest mocno zaangażowany.

Zaciekawiło mnie zwłaszcza to ostatnie zdanie, bowiem - owszem - słyszałem o obietnicach i staraniach w kwestii PRZEJĘCIA dworca przez oleśnicki samorząd. Ale o tak dużym zaangażowaniu Jana Bronsia w temat WYREMONTOWANIA tegoż dworca i to jeszcze przez spółkę PKP, to jak słowo daję - nie słyszałem nigdy.

Postanowiłem więc zapytać pana burmistrza o to jego zaangażowanie, zwłaszcza w kontekście słów wypowiedzianych przez pana Krzysztofa Golubiewskiego, członka zarządu PKP S.A., który stwierdził, że rozmowy na temat przekazania dworca samorządowi "gdzieś stanęły w martwym punkcie".

Zapytałem w komentarzu pod postem udostępnionym przez samego Jana Bronsia.

Komentarz się Janowi Bronsiowi nie spodobał. Nie spodobał się tak bardzo, że zamiast w ogóle zostawić go bez odpowiedzi, wolał go usunąć. Komentarz z zapytaniem zamieściłem powtórnie, tym razem z dopiskiem, że usuwanie komentarzy nie jest żadną odpowiedzią (screen nr 1).

Ale i tego komentarza próżno szukać pod tym postem. Zamiast udzielić  nawet najkrótszej odpowiedzi, usunął pytanie i udaje, że nigdy go nie było.

A ponieważ mam w zwyczaju sprawdzać fakty, postanowiłem własnymi metodami sprawdzić jak "mocne" było to "zaangażowanie" burmistrza Jana Bronsia w sprawę remontu dworca przez PKP S.A. na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Otóż zrobiłem kwerendę po wszystkich "Informacjach o pracy burmistrza Miasta Oleśnicy i zastępcy burmistrza" udostępnionych radnym, począwszy od marca 2019 do lutego 2021 (bez sprawozdań za okres od kwietnia do sierpnia 2019, gdyż te nie są dostępne online) w poszukiwaniu wszelkich spotkań z przedstawicielami PKP S.A., PKP Nieruchomości S.A. itp.

I co się okazało?

Że owszem, największą aktywnością wykazywał się burmistrz Jan Bronś w lutym, marcu i wrześniu 2019 roku, gdy jeszcze była mowa o PRZEJĘCIU nieruchomości przez miasto (screen nr 2).

Od września 2019 - cisza. Absolutna cisza w comiesięcznych sprawozdaniach z działalności burmistrzów na temat jakichkolwiek rozmów z przedstawicielami PKP S.A. w sprawie remontu zabytkowego dworca. Nawet teraz, na początku roku, gdy zarząd PKP finalizował decyzje o remoncie oleśnickiego dworca - żadnej wzmianki o jakichkolwiek rozmowach z PKP na ten temat.

Zachodzę więc w głowę, czymże przejawiało się to niezwykłe zaangażowanie burmistrza Jana Bronsia w sprawę remontu dworca i jaki był jego realny wkład w te uzgodnienia z właścicielem, czyli PKP? Jako radny mam prawo pytać i domagać się odpowiedzi.

A  jeśli chodzi o Sekcję Komunikacji Społecznej, która obsługuje oleśnicki fanpejdż, to mam nieodparte wrażenie, że w przekazie dotyczącym działań władzy czerpie wzorce z telewizji, niegdyś nazywanej publiczną.

Od tej propagandy aż się niedobrze robi".

OAI

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (90)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 29.03.2021, 23:52
Jeden i drugi nigdy nie powinni być samorządowcami.
Joanna
Joanna 25.03.2021, 13:21
Starszy Pan zagubiony między ambicją, a możliwościami. W celu oszukiwania samego siebie, musi mieć dwór, jeszcze słabszych od niego w celu utwierdzania go w tym stanie.
ek.
ek. 25.03.2021, 16:22
Tak samo ma dewiant z Żoliborza !
I to cieszy
I to cieszy 25.03.2021, 09:50
Pan Damian nareszcie przejrzał na oczy!
wyborca
wyborca 25.03.2021, 08:01
Pan Damian jest niewiarygodny, bo zdanie na temat Jana Bronsia zmienia bardzo często.
Jan
Jan 24.03.2021, 17:45
P. Damianie, powinien pan to zrozumiec ze i dla pana jak i dla nas lepiej by bylo, aby pan nie startowal na radnego. Nonszalancja wypowiedzi, brak empatii i przeogromne ego dyskwalifikuja pana do takiej sluzby.
Ojciec prowadzący
Ojciec prowadzący 25.03.2021, 07:39
A, co - Bronś jakiś niepełnosprawny jest, czy z mniejszości seksualnych ????
Janek
Janek 24.03.2021, 18:37
Wojtuś dzięki.
zw&kowalski
zw&kowalski 24.03.2021, 18:25
Jan. Co ty pijesz i jesz, że masz takie odloty. Ja też bym mieć takie stany. Może być fajnie. Czy ty nie czytasz komentarzy na tym portalu ? Moje są zbyt delikatne do tych komentarzy innych osób. Tobie plunąć w twarz to powiesz, że deszcz pada. taki bliźniak Gabrysia. Radnego można nie lubić. ale udowodnił, że burmistrz ani razu nie podjął czynności na rzecz przymuszenia PKP do remontu. Natomiast z wiadomych względów sam przebierał do wykonania remontu. Ile wydał na wstępne projekty remontu dworca ? Wydał ze swojej kasy czy z waszej kasy.
i lewituje
i lewituje 24.03.2021, 16:43
Panie Damianie, problem w tym, że Bronś wierzy w to co mówi i uważa, że pan kłamie. Trudno w to uwierzyć ale tak jest, ten człowiek odleciał już całkowicie.
der Untergang
der Untergang 24.03.2021, 19:48
Adolf pod koniec wojny też coś bredził o Wunderwaffe .....
Pozoranci
Pozoranci 24.03.2021, 16:22
Jak spojrzycie na sprawozdanie z prac burmistrza i jego zastępczyni, to poza kilkoma spotkaniami , pozostaje praca bieżąca. Nic dziwnego, że muszą podpinać się pod Kołacińskiego
sPOcony Janek
sPOcony Janek 25.03.2021, 16:37
Pyk, pyk, pyk ..... Jako tako i fajrant ....
oj jaki słaby
oj jaki słaby 24.03.2021, 13:35
Przecież to jasne, że to jedna wielka ściema Bronsia zawalił sprawę przejęcia Dworca przez miasto, najzwyczajniej nie udźwignął tematu teraz dorabia sobie ideologię? Słaby jest i tyle. Poza tym przejęcie Dworca przez miasto i pakowanie w niego kolejnych milionów to był jeden z najbardziej idiotycznych pomysłów o jakich słyszałem.
Kabatet starszego pana
Kabatet starszego pana 24.03.2021, 13:39
Jaki burmiszcz, takie pomysły .....
Utyty spocony
Utyty spocony 24.03.2021, 13:35
Sitwo, ojczyzno moja ....
Anastazja P
Anastazja P 24.03.2021, 12:10
Jak ktoś jest zwyczajnie chory na władzę to wszystko tłumaczy.
opamiętajcie się
opamiętajcie się 24.03.2021, 12:41
Nie może być tak, że wybiera się ponownie na stanowisko burmistrza człowieka chorego na władzę, bo to jest bardzo szkodliwe dla tego miasta, Oleśniczanie muszą się wreszcie opamiętać.
OBWE
OBWE 25.03.2021, 11:43
W tym miejscu należy sobie postawić jedno pytanie - CZY TE WYBORY BYŁY UCZCIWE ????
biedna Oleśnica
biedna Oleśnica 24.03.2021, 11:42
Dlatego przy następnych wyborach należy obowiązkowo zmotywować wszystkich uczciwych ludzi do głosowania i usunąć Bronsia raz na zawsze z Ratusza. To nasz patriotyczny obowiązek, jesteśmy to winni temu miastu.
?
? 24.03.2021, 09:38
No Panie Pilarski, a pan w tym wszystkim macza palce w tym całym przedstawieniu? Nie jest Panu najzwyczajniej wstyd? Czy nie budzi się w Panu niepokój, zwykłe chrześcijańskie sumienie kiedy widzi Pan jak na antenie katolickiego Radia Rodzina Bronś manipuluje Oleśniczanami i nie tylko nimi? Podkreślam na antenie Katolickiej Rozgłośni !!!! Taki wniosek należy wysnuć po informacjach które przedstawił pan Siedlecki.
...
... 24.03.2021, 08:39
Przypomnę, że z usuwania toksycznych komentarzy (w tym wulgarnych) na własnym FB przez Kołacińskiego, portal Moja Bronsiownica robił mu hejterskie relacje. Celował w tym obecny lanser platformiany zwany Panamerą, jak się wydaje przyboczny Bronsia. Część zaczepnych komentarzy pojawiała się od osób bez jakichkolwiek znajomych, były to komentarze agresywne i kłamliwe, dlatego je usuwano. Od razu (przed usunięciem) robiono screeny i natychmiast powstawał pełny świętego oburzenia artykuł w tonie "czego boi się burmistrz", "burmistrz cenzuruje mieszkańców", itd... Co ciekawe profile piszące na FB Kołacińskiego hejterskie komentarze często zaraz po publikacji znikały...
Tym razem na profilu obecnego burmistrza pisze radny. Radny! I to z jego komitetu.
Czy na portalu śmieciowym będzie jakiś artykuł na ten temat???
Zapewne nie. Więc może my zapytajmy: czego boi się burmistrz?"
Holistycznie
Holistycznie 24.03.2021, 10:19
.... że prawda wyjdzie na jaw !!!!!
.
. 24.03.2021, 09:11
Dokładnie, cała manipulacja sitwy, to był cały aparat wielu ludzi którzy "polowali" na burmistrza Kołacińskiego żeby go zdyskredytować. Taka jest sitwa, kiedy zagrożone są jej interesy nie cofnie się przed niczym. Jeżeli chodzi o Bronsia to wymiotować mi się chce kiedy słyszę jak wciska Oleśniczanom kolejne kity. Dlatego taki zw czy inny nieświadomy człowieczek mówi coś o wyborze między Bronsiem a Kołacińskim jak miedzy dżumą a cholerą. Mózgi takich ludzi zostały sformatowane przez śmieciowe media nieprzychylne Kołacińskiemu. Kadencja Kołacińskiego była świetna, przyniosła wiele dobrego dla Oleśnicy no ale półgłówek tego nigdy nie zrozumie.
dziady i tyle
dziady i tyle 24.03.2021, 09:28
Edmundowicz też miał w tym swój znaczący udział.
IPN
IPN 24.03.2021, 08:36
Kto to jest TW Anna? czy koleżka TW Romana?
UB
UB 24.03.2021, 18:22
Teczka personalna nr 31586 tajnego współpracownika ps. "Anna"
Oficer prowadzący
Oficer prowadzący 24.03.2021, 19:50
.... donosił, żeby dostać skierowanie na wczasy w Bułgarii ....
zw-kowalski
zw-kowalski 24.03.2021, 20:24
UB i Oficer prowadzący. Wy towarzysze zatrzymaliście się w rozwoju. Rzekomy PRL bracia kaczyńscy obalili ponad 30 lat temu. I do was towarzysze nie dociera, że PRL nie ma i nie ma co wracać do takiej przeszłości. Poza tym wy towarzysze nie znacie nauk JP II. On sam odwiedził swojego prześladowcę w więzieniu i mu wybaczył. A wy tuż przed Wielkanocą żyjecie pierdołami. Czy TW Anna doprowadził do czyjejś śmierci czy tylko potwierdził to co mu donieśli TW z KK ? Kaczyńscy ch... robili to nikt się nimi nie interesował.
Skryba
Skryba 24.03.2021, 21:53
Jesteś chory z nienawiści, Kowalski. I do tego głupi jak imiennik z sienkiewiczowskiej trylogii.
zw-kwoalski
zw-kwoalski 24.03.2021, 22:12
Skryba. I vice versa. Albo "lekarzu lecz się sam". jesteś kolejnym specjalistą od zdrowia na tym portalu. Ty jak teolog. teolog zawsze wie lepiej co Jezus lub Bóg powiedział a co też miał na myśli. A tak na serio. Wal się.
Tak to wygląda
Tak to wygląda 24.03.2021, 08:15
Trzeba by dotrzeć do redakcji Radia Rodzina i naświetlić im temat kim jest Bronś i co ten czlowiek sobą reprezentuje bo promując go na antenie wystawiają sobie bardzo negatywne świadectwo.
POL
POL 24.03.2021, 07:49
Cóż radny obnażył hipokryzję Bronsia. A propaganda ratusza faktycznie coraz bardziej żałosna, aż człowieka mdli . Warto też zauważyć, że pozostałe lokalne portale na garnuszku ratusza, o takich sprawach nie informują. Tam tylko propaganda pro Bronś i jego dwór. Do tego były "dziennikarz" , który pokłony składa Bronsiowi. Coraz większa stęchlizna z tego wychodzi.
Żenua
Żenua 24.03.2021, 06:19
Widzę ,że Radio Rodzina zaczyna podawać informację jak onegdaj w pewnym dow*** Radio Erewań
życzliwy
życzliwy 23.03.2021, 23:31
A może by tak Herr Christo, na czele lokalnych 'patriotów' czyli łysych karków kibolskich pomalował by ten dworzec w ramach czynu kościelnego?
może
może 23.03.2021, 23:28
Trzeba o tym głośno i dobitnie mówić, może do niektórych ludzi współpracujących z Bronsiem a nie mających świadomości z kim mają do czynienia co nieco dotrze, może człowiek zatrudniony na miejsce sekretarza Rybaka przejrzy na oczy i jego uczciwość nie pozwoli mu na bierne przyglądanie się tej całej hucpie?
Żw+kowalski
Żw+kowalski 24.03.2021, 00:10
Napisałem kilka zdań do pawlaczyka. Jeśli tak będzie działał jak działa to może skończyć jak poprzednik. PS. W prokuraturze jest zawiadomienie o nieudzieleniu informacji jawnej. Każdy może sprawdzić . To informacja jawna i prokuratura musi udzielić info.
pyta
pyta 23.03.2021, 23:24
Kolejarze Bronsia nie zaprosili - o czym może to świadczyć?

Pozostałe