AFERA Z MEDYCYNĄ PRACY! KTO POŚWIADCZAŁ NIEPRAWDĘ?!

  • 22.03.2021, 13:15
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
AFERA Z MEDYCYNĄ PRACY! KTO POŚWIADCZAŁ NIEPRAWDĘ?!
Co nowego w "Panoramie Oleśnickiej"? Już jutro do poczytania między innymi:

TYLKO W PANORAMIE AFERA Z MEDYCYNĄ PRACY! KTO POŚWIADCZAŁ NIEPRAWDĘ?!
Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy bada poświadczanie nieprawdy w dokumentacji pracowniczej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Oleśnicy. Czego dotyczy?

TYLKO W PANORAMIE UCZEŃ RZUCIŁ KRZESŁEM W NAUCZYCIELKĘ!
Uczeń szkoły podstawowej miał rzucić krzesłem w nauczycielkę, a potem wyrywać jej z ręki telefon! Nauczycielka jest na zwolnieniu.

ZGON NOWORODKA
Tragiczne zdarzenie w szpitalu w Oleśnicy.

TYLKO W PANORAMIE BĘDZIE ZMIANA SOJUSZY?
Czy wojna w Sejmiku Dolnośląskim uderzy w koalicję Jana Bronsia z PiS?

SPALARNI NIE BĘDZIE, ALE...
Ale to nie oznacza, że protesty się skończyły. W co będzie teraz wymierzona krytyka wójta i władz gminy Oleśnica?

TYLKO W PANORAMIE SPALARNIA TO PRZYSZŁOŚĆ
Mimo że wójt Kasina zapowiedział, iż spalarni nie będzie, to od tematu jej budowy nie uciekiemy... Maciej Matusiak, mieszkaniec Oleśnicy, ocenił, że "spalarnia to przyszłość śmieciowego systemu zagospodarowania odpadów", choć skrytykował sposób poinformowania o jej ewentualnej budowie mieszkańców. Ciekawe fakty, refleksje i przemyślenia oleśnickiego aktywisty, idącego trochę pod prąd większości opinii.

TYLKO W PANORAMIE SKARGA BEZZASADNA
Służby Ratownicze nie miały racji...

TYLKO W PANORAMIE ZMIANA UŻYTKOWANIA BYŁA JEDNAK POTRZEBNA?
Burmistrz Jan Bronś odpowiada na pytania radnego Pawła Bielańskiego. Rajcy te odpowiedzi nie satysfakcjonują. Dlaczego?

TYLKO W PANORAMIE CZY UCHWAŁA ZOSTANIE PODJĘTA?
W Małopolsce wojewoda ją uchylił. Co będzie z uchwałą, która ma wyeliminować z przestrzeni Oleśnicy antyaborcyjnego poloneza?

TYLKO W PANORAMIE OBLIGACJE NA 17 MILIONÓW
Miasto wyemituje obligacje, czyli zaciągnie dług na 17 milionów. 

TYLKO W PANORAMIE ZNÓW DOPŁATA DO ATOLA!
Kolejne setki tysięcy trafią do spółki, aby ratować ją przed upadłością.

TYLKO W PANORAMIE CO Z TYM PROCESEM?
Co się dzieje w procesie, który eks-sekretarz wytoczył Urzędowi Miasta Oleśnicy?

TYLKO W PANORAMIE DOTACJA DLA KLUBU WRACA DO MIASTA
Przedstawicielka Orłów Oleśnica na posiedzeniu Komisji Sportu zwróciła uwagę na to, o czym cicho (często) lub głośno (rzadziej) mówią niemal wszyscy działacze klubów w Oleśnicy - o kosztach wynajęcia miejskich obiektów sportowych.

NAGŁY ZWROT W SPRAWIE DWORCA
Jaka jest prawda o remoncie dworca przez PKP?

TYLKO W PANORAMIE KOMUNIKACYJNE ABSURDY
Czy tego komunikacyjnego chaosu naprawdę nie dało się uniknąć?

TYLKO W PANORAMIE CO Z TYMI SZCZEPIENIAMI?!
Poirytowani seniorzy dzwonią i pytają, kiedy zostaną zaszczepieni? Zapisali się w zeszycie w przychodni na Hallera i zapadła cisza. Co na to SZPZOZ?

TYLKO W PANORAMIE REZYGNACJA, CZYLI KOMPROMITACJA
Przewodniczący Miejskiej Komisji Sportu skompromitował i siebie, i burmistrza, który go na to stanowisko desygnował.

TYLKO W PANORAMIE LEŚNY KOMPROMIS
Czy Nadleśnictwo Oleśnica dojdzie do porozumienia z mieszkańcami protestującymi przeciwko wycince w lesie?

TYLKO W PANORAMIE WIECZNY SYF!
Czytelniczka "Panoramy" sygnalizuje miejsce, w którym od miesięcy jest potworny bałagan.

TYLKO W PANORAMIE PROTOKÓŁ OCENZUROWANY
Radny opozycji zwrócił uwagę na to, że protokół z przebiegu sesji Rady Miasta Oleśnicy został ocenzurowany. Co na to przewodniczący samorządu?

TYLKO W PANORAMIE SPOŻYWCZY SIĘ PRZENOSI
W PRL-u sprzedawano w tym miejscu kryształy. Teraz będzie tu sklep spożywczy.

SZCZYT DOPIERO PRZED NAMI
Najnowsze dane o sytuacji pandemicznej w Oleśnicy i powiecie. Szczyt zachorowań jest dopiero przed nami!

TYLKO W PANORAMIE KLOSZARDZI WRACAJĄ NA WIOSNĘ
Czasami warto się ugryźć w język. Tę prawdę "Oleśnicka" dedykuje obecnym władzom Oleśnicy.

TYLKO W PANORAMIE NOWY KOSMETYCZNY
W Oleśnicy powstanie kolejny gabinet kosmetyczny

TYLKO W PANORAMIE CEL - II LIGA
O klubie, jego celach, transferach mówił na posiedzeniu Komisji Sportu prezes Koszykarskiego Klubu Oleśnica.

PANORAMA SYCOWA

  •  O mieszkaniach na sesji Rady Miejskiej
  • Tak obchodzili imieniny Marszałka
  • Panorama Sycowa według Wernera
  • Syców na starych drukach

PANORAMA GMINY OLEŚNICA

  • Fajne miejsce do życia
  • Serce numer cztery
  • Biblioteka od nowa
  • Zniszczyli drogę
  • Ratują kuropatwy

TWARDOGÓRA

  • Filmowiec światowiec
  • Dotacja na pływanie
  • Więcej światła

BIERUTÓW

  • Parlamentarne spotkania burmistrza
  • Będzie rondo!

MIĘDZYBÓRZ

  • Poseł u burmistrza
  • Kodujemy!

DZIADOWA KŁODA

  • Rozbój na wyjeździe
  • Doświetlili cztery wsie

DOBROSZYCE

  • Nagrań z sesji brak...
  • Znakowanie odpadów chipami
Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zw-kowalski
zw-kowalski 25.03.2021, 20:22
Czy ktoś wie na jakim etapie jest pozew byłego sekretarza przeciw miastu Oleśnica ? Czy była ostatnio jakaś rozprawa ? Bo to już trwa dwa lata jeśli dobrze kojarzę !
Ziggy
Ziggy 25.03.2021, 22:41
W Panoramie podali że proces ma w kwietniu być wznowiony
zw-kowalski
zw-kowalski 25.03.2021, 22:57
Ziggy. Duże dzięki. Z racji zamieszkania nie mam dostępu do PO. A tu z wiadomych względów nie mogą wszystkiego wcześniej napisać. Czyli dwa lata od zwolnienia a proces nie zamknięty.
zw-kwoalski
zw-kwoalski 23.03.2021, 21:46
Posłuchajcie. Policzcie ilu jest pracowników w Polsce a ilu lekarzy ? Wyjdzie wam ilu pracowników przypada na jednego lekarza medycyny pracy. Badania trzeba robić przed przystąpieniem do pracy a później powtarzać cyklicznie w zależności od zawodu. Mam dwóch szwagrów w Polsce którzy pracują jako kierowcy CE. Co 5 lat muszą robić kurs kwalifikacyjny. Jak to wygląda. Oni w ciężarówce jeżdżą po Europie i Polsce a firma która takie szkolenia robi za 500 zł wydaje zaświadczenie, że zrobił szkolenie. Dalej. Psycholog ani lekarz nawet ich nie widzi i wydaje im zaświadczenie lekarskie i psychologiczne. To kosztuje 450-500 zł w zależności od ośrodka. Tak to działa. Mnie kiedyś w Polsce lekarz spytał wprost - "ile pracodawca panu zwróci za badania przed podjęciem pracy ? ". Wesołego Alleluja.
?
? 23.03.2021, 21:34
Kto poświadczył nieprawdę?
!
! 23.03.2021, 20:18
Oleśnica chora potrzebuje znów Doktora!
Boża Podszewka
Boża Podszewka 23.03.2021, 14:01
W tej sprawie z krzesłem jest bardzo dużo znaków zapytania i wątpliwości tak z jednej jak i drugiej strony.
Zygzak
Zygzak 23.03.2021, 16:24
Wielka ściema szkoły a nie wątpliwości.
Znużony tandetom
Znużony tandetom 23.03.2021, 13:08
Bronś i jego "dziwna ekipa" nie spełnia ambicji naszego miasta. Ten starszy Pan nie rozwija miasta .
TEMIDA
TEMIDA 23.03.2021, 15:36
Sorry. A kto wybral niejakiego osobnika Bronsia na burmistrza Olesnicy ?
?
? 23.03.2021, 15:58
Pozwól niech zgadnę, ludzie z układu i bezmózgowcy?
zw-kowalski
zw-kowalski 23.03.2021, 20:30
Do @?. Ja ich tak nie nazywam. Mi bardziej chodzi o liczbę uprawnionych do głosowania którzy Bronsiowi zawierzyli Oleśnicę.
;)
;) 23.03.2021, 13:26
Byle do emerytury...
antyPIS
antyPIS 23.03.2021, 13:09
Michał wracaj!!!!
?
? 23.03.2021, 12:01
Czyli Bronś znowu zadłuża miasto i kolejny burmistrz będzie musiał to spłacać ? Może by tak wdrożyć plan oszczędnościowy i wyciąć niepotrzebne etaty z Ratusza?
Temida
Temida 23.03.2021, 15:41
Lepper kiedys fajnie powiedzial "Rzad zachowuje sie jak alkoholik ktory sprzedaje wszystko aby miec na picie". Miasto sprzedalo bardzo wiele lokali uzytkowych. Miast sprzedalo wiekszosc lokali mieszkalnych. Miast sprzedalo najbardziej komercyjne grunty. To wszystko zostalo przejedzone. jakies parktour, Place zabaw, itp itd. Z czego miasto bedzie zylo gdy prawie wszystko zostalo sprzedane i z czego chce zyc w przyszlosci ? Co zostanie potomnym i nastepca Bronsia.
Tfu
Tfu 23.03.2021, 18:42
Tu jesteście kowalski.
zw-kowalski
zw-kowalski 23.03.2021, 20:31
Do @Tfu. Sprawdź IP moich komentarzy i sprawdź IP komentarzy Temidy. Spytaj redakcje. Nie mogą ci podać demagogu i frustracie IP ale mogą odpowiedzieć czy te komentarze mają taki sam IP. Pomówienia na mojej osobie to specjalizacja Ratusza sprzed 20 lat.
.
. 23.03.2021, 15:59
Buble do remontu.
i tyle
i tyle 23.03.2021, 11:50
Przeczytałem PANORAMĘ.......kompromitacja Pilarskiego, Karpienki, Bronsia, całego układu. Tak to się dzieje, jak coś budowane jest na fałszywych fundamentach.
stare dzieje w sp 6
stare dzieje w sp 6 23.03.2021, 11:46
Za moich czasów była taki jeden, co dostał trampkiem w py..., w twarz od ucznia. Wtedy tez się działo...
Temida
Temida 23.03.2021, 15:44
A ja pamietam jak nasza kolezanka w szkole bila sie z nauczycielka rusycystka. Prawie wszyscy kibicowalismy kolezance Eli. Widac, ze mlodziez odzieczyla wzorce po rodzicach.
Sztachanowcy
Sztachanowcy 23.03.2021, 20:41
Biła się z Susidko ????
@
@ 23.03.2021, 11:30
zw-kowalski to filozof?
455
455 23.03.2021, 11:09
Jeżcze piż kofalcki. Jeżczcze! Olśniewaj nas swą mondrością !
Jakie to  proste
Jakie to proste 23.03.2021, 11:08
Akurat tu się zgadzam z P.Kowalskim.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.03.2021, 22:18
Z Polonezem, tymi wrakami a wcześniej z kilkoma moim autami nie byłoby problemy gdyby na parkingach miejskich był ustawiony znak. parkowanie do 24 czy 48 godzin ze znakiem holownika. Wtedy na Skłodowskiej nie stałyby miesiącami auta na sprzedaż. Moje kilka aut było parkowanych na Sinapiusa 6 i ch... można było mi zrobić. Jak któryś z byłych sąsiadów coś burczał to mu odpowiadałem "twój teren pod blokiem. Reszta należy do miasta." Ale radni w Oleśnicy są bezradni.
Temida
Temida 23.03.2021, 15:46
Dla rzadzacych najprostrze rozwiazania sa bardzo trudne do zrealizowania. To mozna osiagnac zadnym nakladem srodkow. Wadza kocha inwestycje po 5-20 mln. Wtedy miast ma na co wydac kase. A tu tylko uchwala i zmiana znaku drogowego. To sie nie oplaca.
34566
34566 22.03.2021, 21:53
Kowaltzki piż wiencej ty taki mondry!
34566
34566 22.03.2021, 21:53
Kowaltzki piż wiencej ty taki mondry!
Jan
Jan 22.03.2021, 20:24
Po pierwsze pokazać tutaj tego gnojka z podstawówki i jego rodziców rodziców. I zabrać go ze szkoły. Zadny pozytek z takiego gnoja.
nie wyzywaj nie będziesz wyzywany
nie wyzywaj nie będziesz wyzywany 22.03.2021, 22:04
Hola hola znasz szczegóły? Może owa nauczycielka indoktrynowała dzieciaki i próbowała im wmówić, że Bronś nie robi nic złego? Nie znasz sprawy to się nie wypowiadaj, ilu Oleśniczan straciło już nerwy z powodu rządów Bronsia w tej kadencji? To nie usprawiedliwia absolutnie takiego zachowania, ale może rzucić nowe światło na sprawę? Przecież wszyscy wiedzą w Oleśnicy, że oleśnickie środowisko nauczycielskie kocha nagburmistrza.
zw-kowalski
zw-kowalski 23.03.2021, 20:32
Do @ nie... Jan nie przyjmuje innej racji jak tylko racji Bronsia i swojej racji. To taki typ.
owsik
owsik 22.03.2021, 19:06
Róbta co chceta.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.03.2021, 18:59
A ja mam wrażenie, że oleśnicki samorząd i niektórzy mieszkańcy mają problem z myśleniem. Ich postawa jest mocno egoistyczna. Spalarnia to skutek a nie przyczyna. Mądrzejsi ode mnie policzyli jaka ilość odpadów produkowanych na mieszkańca jest bezpieczna dla środowiska. Ile z tych odpadów można wykorzystać a ile utylizować a z jaką ilością nic nie da się zrobić. Miasto nic nie zrobiło aby butelki PET i butelki po piwie były sprzedawane za kaucją. Wykonałem kilka telefonów do miasta i gminy. Nikt nie wie lub nie chce powiedzieć ile procentowo, wagowo lub objętościowo stanowią butelki PET i po piwie w całości odpadów pobieranych. Przy kaucjonowaniu butelek zmieni się podejście producentów i importerów. Będą się starali albo produkować na miejscu aby zwrotnie nie wozić pustych opakowań szklanych. Dostawcy napojów w PET mogą się przestawić na opakowania szklane. To oni będą odpowiedzialni za skup tych opakowań i ich recykling. Nie sztuka wywarzać drzwi jak można tylko nacisnąć klamkę i wejść lub wyjść. Macie sprawdzone systemy skupu butelek szklanych od zawsze u Niemców i około 30 lat skupu przez nich PET. Nie wiem od kiedy to funkcjonuje w Szwecji ale ja pamiętam, że od zawsze. Jaka piękna ta Polska i Oleśnica to widać na filmach Krzysztofa.
temida
temida 23.03.2021, 15:48
To za madre dla olesnickich bezradnych. pomyliles adresatow.
Jan
Jan 22.03.2021, 20:29
Uczeń napadł na nauczyciela, a ty wciaż o spalarni i butelkach PET. W 2019r Belgia pomogła zejśc z tego swiata 3tyś starszym ludziom w Domu opieki, Holandia 6tyś , a Szwecja? Pochwal się.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.03.2021, 22:29
Jan. pajacyku. Bo w treści Panoramy jest informacja, że projekt spalarni upadł. Czyli tacy kolesie jak ty za jakiś czas zakopią się w odpadach. A Krzysztof będzie miał co nagrywać. Ja też jestem za eutanazją. Jeśli ktoś ciężko choruje, ma super lękowe stany itp itd to jestem za. Moja śp. mama praktycznie sama dokonała eutanazji. Nie wyrażała zgody na przetaczanie krwi. Miała hemoglobinę w okolicach 2 czyli jak powiedział lekarz stan maniakalny. Ale wezwali psychiatrę który przy takich maniakach stwierdził po 5 minutach rozmowy, że jest świadoma. Krwi wbrew jej woli nie przetoczono zmarła. Bratanicy cały czas powtarzała, że jak zasłabnie czy dostanie ataku to nikt ma jej nie udzielać pomocy. Ja jej życzenie złamałem karząc lekarzom przetoczyć krew. Gdyby mieszkała w cywilizowanym kraju mogłaby się z rodziną pożegnać i godnie odejść z tego świata. Nieliczni księżą katoliccy twierdzą , że eutanazja to akt miłosierdzia. Gdybym miał bardzo ciężki i beznadziejny stan to po pożegnaniu się z rodziną też poddałbym się eutanazji. Więc mnie twoje wypociny nie ruszają.
To się w  głowie nie mieści
To się w głowie nie mieści 22.03.2021, 18:59
W Dobroszycach wyraźny powrót cenzury. Kilku panom zdaje się że mamy PRL.
M
M 22.03.2021, 18:50
17 milionów długu. Tak Bronś rozpieprza kasę. Poprzednik wyciągnął finanse na prostą
sPOcony Janek
sPOcony Janek 22.03.2021, 21:37
Piniądze na łącznik skądś musiałem wziąć ...
as
as 22.03.2021, 20:30
Skad to wziałeś?

Pozostałe