NASZ NEWS: Maciej Pilarski rezygnuje z Miejskiej Rady Sportu

  • 19.03.2021, 11:14
  • rpr
NASZ NEWS: Maciej Pilarski rezygnuje z Miejskiej Rady Sportu
Poinformował o tym e-mailem wysłanym o godzinie 5.19.

W wysłanym dzisiaj o godzinie 5.19 w e-mailu Maciej Pilarski poinformował Kazimierza Karpienkę, przewodniczącego Komisji Sportu Rady Miasta Oleśnicy, że rezygnuje z przewodniczenia Miejskiej Radzie Sportu i udziału w niej. 

Rezygnację tłumaczył zmaganiem się od 2 lat z chorobą i tym, że jest młodym ojcem i musi z większą troską zadbać o swoje zdrowie. Napisał też, że - wbrew wcześniejszym deklaracjom - nie powiadomił nikogo z członków Rady Sportu o spotkaniu z Komisją Sportu.

Jeszcze wczoraj o godz. 16.30 Maciej Pilarski zapewniał szefa Komisji Sportu, że będzie dzisiaj uczestniczył w jej obradach. - Zostałem oszukany. Jest mi bardzo przykro - ocenił takie zachowanie Pilarskiego radny Karpienko.

Od marca 2019 nowa Rada Sportu nie spotkała się ani razu...

 

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (102)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Was mach zu tun ....
Was mach zu tun .... 22.03.2021, 07:09
Herr Karpienko,
oszwablili was ????
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 21.03.2021, 23:27
Kazimierz Karpienko poczuł jak smakuje bycie oszukanym. Teraz wie jak to smakuje i co czuli inni, gdy postępował podobnie wobec innych.
Jan
Jan 21.03.2021, 17:00
Ej same kryształowe charaktery. Nie zauważyliści,że mija juz połowa kadencji i wiele sie zmieniło dla dobra Olesnicy. A Wy za wzorem "zw.kowalski" bilecie i bilecie pianę...
Ach, lieber Gott
Ach, lieber Gott 22.03.2021, 07:10
Jan ..... Bronś ..... na tym portalu ????
1 konkret podaj
1 konkret podaj 21.03.2021, 19:05
A konkretnie co się zmieniło? Większy bałagan w mieście? Hałdy śmieci na każdym osiedlu. Karetek może więcej jest? Co się zmieniło?
zw-kowalski
zw-kowalski 21.03.2021, 17:58
Jan. A jak się zmieniła Oleśnica od 1945 do 1989 ? A ile mieszkań wybudowano, które później za psie pieniądze sprzedano. Jak przybywało ludności ! Kobiety rodziły mimo, że można było przerywać ciążę. A dziś nie rodzą choć jest zakaz przerywania ciąży i tak cudownie żyje się w czasach PiS- Wszystko za darmo.
Pierdoła z Ovik
Pierdoła z Ovik 22.03.2021, 09:27
A miał przeprosić smolniaków. A kto totaki?
zw-kowalski
zw-kowalski 22.03.2021, 10:59
Piszesz o tych smolniakach co nie mają kanalizacji a sołtys im zwija asfalt na noc. Drogę do Smolnej polecam tym wszystkim co chcą uszkodzić zawieszenie w aucie.
Pierdoła z Ovik
Pierdoła z Ovik 22.03.2021, 12:29
Przyjedź i zobacz , że byk nie ma macicy. Psycholog "psychol: i terspeuta "Łopats" czekają niecierpliwie. Obrazoburco.
kafar
kafar 22.03.2021, 16:41
Podłączę się i razem wykąpiemy owo w stawie, owo lubi pływać w stawach i sadzawkach czego dał przykład swego czasu podczas dni Oleśnicy kiedy to taplał się w miejskim stawie ku ogólnej wesołości tysięcy Oleśniczan.
?
? 21.03.2021, 17:22
Ślepy i głuchy jesteś Janie? Czy ratuszowym trollem jesteś?
Irenka
Irenka 22.03.2021, 07:12
Burmistrz, ratuszowym trollem ???? O mój Boże, tylko nie to ..... w co będę wierzyć ?????
?
? 21.03.2021, 16:05
Karpienko twierdzi , że został oszukany hmmmmm. To co w takim razie mają powiedzieć członkowie Oleśnica Razem? Panie Karpienko wdepnął pan w ..... z własnej woli, za to co pan zrobił nie ma pan szacunku ani u probronsiowców ani też ze strony opozycji.
.
. 21.03.2021, 16:25
Oszukał wyborców. Ale już więcej oszustowi ludzie nie uwierzą.
Atrakcyjny Kazimierz
Atrakcyjny Kazimierz 22.03.2021, 07:13
I pozostanie znowu ucieczka do Reichu ......
niestety
niestety 21.03.2021, 15:18
Wstydliwa kadencja, wstydliwe zachowanie wielu samorządowców dających przyzwolenie na kompromitujące postępowanie Bronsia.
Ehhh
Ehhh 21.03.2021, 15:42
Niestety...
Pytanie
Pytanie 21.03.2021, 09:58
Uściski widać bardzo bliskie. Ktoś poda ile zleceń z Urzędu miasta dostaje firma Pilarskiego ? Bo podobno jest tego trochę?
ciekawy
ciekawy 21.03.2021, 08:34
Czy to ten sam Pilarski, który nie wiedział że ktoś z rodziny był sekretarzem PZPR w ZNTK?
Zwkowalski
Zwkowalski 21.03.2021, 08:48
Stary. Pojechałeś po bandzie. Co to ma do samego Maćka. Ja gościa nie znam. O ile on może odpowiadać za swoje czyny to nie może odpowiadać za czyny członka rodziny. Stare czasy to były takie , że nasi dziadkowie , pradziadkowie musieli służyć w armii pruskiej, rosyjskiej czy austrowegierjskiej. Dziadek Dudy też chyba musiał służyć w armii zaborców. Są przypadki ,że brat był księdzem a drugi brat ateistą. Nie bronie Maćka. Bo po waszych wpisach wynika, że nieźle na wsparciu ratusza wychodzi.
Blue Oyster
Blue Oyster 21.03.2021, 08:12
A na zdjęciu - jakie czułe objęcia:
https://www.youtube.com/watch?…
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 20.03.2021, 22:43
Czas mija, obecna kadencja burmistrza Bronsia też przeminie. Przyjdzie czas, że on sam będzie się wstydził tego co zrobił.
Edmund Edmundowicz
Edmund Edmundowicz 21.03.2021, 12:31
Rządy Bronsia zostaną nazwane później - okresem błędów i wypaczeń ....
Ehhh
Ehhh 21.03.2021, 08:05
Pod warunkiem że potrafi się jeszcze zrelaksować!
Ta smutna kadencja "zemszczę się ".
Ehhh
Ehhh 21.03.2021, 10:50
Powinno być zreflektować!
Myślę że oprócz pokrzywdzonego sekretarza jest jeszcze trochę ludzi których skrzywdzono i o nich jeszcze usłyszymy. Cóż to " dwór czyni cara".
zw-kowalski
zw-kowalski 21.03.2021, 11:51
do ehh. Tych ludzi jest sporo. Pamiętam jak przychodzili do mnie kolejni wyautowani przez Bronsia. Wtedy sekretarzowi Rybakowi to nie przeszkadzało. Sekretarz Rybak razem z Bronsiem, skarbnik, rewident Jarosiewicz,radcą Susidko oraz wszystkimi naczelnikami wydziałów złożyło na mnie donos. Zostałem oskarżony. Po uniewinnieniu tak teraz skrzywdzony Rybak mnie nie przeprosił. Jestem w trakcie pisania do ch... korespondencji z kopiami jego donosu, zeznań, kopiami kserowanej przez niego korespondencji do radnego Pałki. Teraz ch... kolejne lata doświadcza patologi polskich sądów. Do napisania korespondencji do byłego sekretarza Rybaka zachęciły mnie wpisy kropki i takich jak ty , którzy w byłym sekretarzu widzą tylko męczennika.
Do Kowalskiego ze Szwecji
Do Kowalskiego ze Szwecji 21.03.2021, 21:06
Czy spór z miastem został zakończony? Jeśli tak, to kiedy i z jakim rezultatem?
zw+kowalski
zw+kowalski 21.03.2021, 21:42
do tłuka z 21:06. "Zniesławienia nie było. Wracamy do sprawy sprzed 12 lat. " W lipcu 2000 roku opublikowaliśmy w Panoramie Oleśnickiej artykuł pod tytułem "Urząd zniesławiony" Informowaliśmy w nim, że aktywny wówczas publicznie oleśniczanin Zbigniew Kowalski został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Oleśnicy o zniesławienie burmistrza, wiceburmistrza i urzędników Urzędu Miejskiego w Oleśnicy oraz zniesławienie wiceburmistrza. Akt oskarżenia zarzucał mu, że że w lutym 2000 na łamach gazety Oleśniczanin pomówił naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego Małgorzatę Panek, poniżył ją w opinii publicznej i naraził na utratę zaufania potrzebnego do zajmowanego stanowiska. Zdaniem prokuratury pomówił także burmistrza Jana Bronsia, wiceburmistrza Janusza Marszałka, sekretarza Zbigniewa Rybaka, skarbnik Marię Young , naczelników Tadeusza Salika, Ryszarda Boguckiego, Andrzeja Miśkiewcza, Ryszarda Gąsiora, radcę prawnego Haline Susidko, przez co poniżył ich w oczach opinii publicznej i naraził na utratę zaufania. Sprawa była rozpatrywana przez Sąd Rejonowy w Strzelinie. Biegli stwierdzili, że oskarżony jest zdrowy i może odpowiadać za swoje czyny. Sad I instancji oczyścił jednak Zbigniewa Kowalskiego z zarzutów prokuratury w stosunku do wszystkich poza naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich. Z zarzutów wobec Małgorzaty Panek oczyścił oskarżonego Sąd Apelacyjny. Panorama Oleśnicka nr 10, 7-13 marca 2012 roku."

ILE RAZY MAM TO POWTARZAĆ ?

zw-kowalski
zw-kowalski 21.03.2021, 21:38
Do tłuka z godziny 21:16.To się spytaj donosicieli w Ratuszu. Przeczytaj sprostowania Panoramy Oleśnickiej. Zostałem oskarżony w 2000 roku przez prokurator Bylicką. W sprawie oskarżenia o zniesławienie wszystkich uniewinnił mnie sąd w Strzelinie II K 5/01. W sprawie znieważenia Panek uniewinnił mnie sąd okręgowy. Później pozwałem Panoramę i miasto Oleśnice plus tych donosicieli. Na rozprawie z panoramą Panowie Huk i Dziedzic zaproponowali pojednanie. Zgodziłem się. Oni napisali sprostowanie ja pozew wycofałem. Z burmistrzem Kołacińskim zawarłem deal. Ja wycofuję pozew a on w imieniu miasta i pozwanych mnie przeprosi. Pozew wycofałem. Przeprosin nie otrzymałem.
Curva. Ile razy mam takie oczywiste rzeczy powtarzać. Szukaj info u donosicieli.
money
money 20.03.2021, 21:38
Ave Maryja z torunia!
zw-kowalski
zw-kowalski 20.03.2021, 22:30
Rydzyk ma sprawę karną w kwietniu za nie udzielenie informacji jawnej.
ministrant
ministrant 20.03.2021, 22:42
Chyba wiesz dobrze, że ojcu rodzynkowi w 'kartoflanej' republice włos nie spadnie?
zw-kowalski
zw-kowalski 20.03.2021, 23:12
No. Nie jestem taki pewien. Wszystko zależy od sędziego. Choć mam jeden wyrok SR w Oleśnicy gdzie sędzia Barbara Polak powołuje się na wartości chrześcijańskie. Pożyjemy zobaczymy. Choć jak tylko złożono akty oskarżenia w sprawie duchownych pedofilów to sądy nie były już takie pobłażliwe. Najgorsze są te słowiki w prokuraturach.
.
. 20.03.2021, 21:24
Przecież do bezduszny biznesmen udający uduchowionego. Czego tu się dziwić!
Jakie pierdziszewo taki rym
Jakie pierdziszewo taki rym 20.03.2021, 20:13
Czy te oczy mogą kłamać? .... lal la la
wszystko
wszystko 20.03.2021, 19:57
Jakie pierdziszewo...takie wpisy!
???
??? 20.03.2021, 16:34
Ave Studio czy Ave Johny?
.
. 20.03.2021, 21:25
Ave Money
sPOcony Janek
sPOcony Janek 22.03.2021, 07:15
Petunia non olet...
ministrant
ministrant 20.03.2021, 22:43
Ave Money Radio Mary!
jak ich nazwać brak słów
jak ich nazwać brak słów 20.03.2021, 14:46
Poważnie? Sprzedali się? Jeden za komisję sportu drugi za wiceprzewodniczącego RM?
Wyborca
Wyborca 20.03.2021, 10:52
Panie Karpienko przecież z Pana się tam śmieją w tym ratuszu. Nikt nie traktuje Pana poważnie. Co zrobiono? Ano sztucznie utworzyli komisję sportu , aby mógł mieć pan stołek i parę złoty więcej do diety dać. Dostał Pan stołek i po herbacie. Zamilkł Pan jak kamień. A na sesjach to przykro słuchać jak Pan nie może się nachwalić obecnej władzy i nadburmistrza Bronsia.
A teraz Pan pisze , że został oszukany ?! Przez kogo? Pilarski z nadania Bronsia przecież jest. No litości. To pan oszukał wyborców, a teraz głupa udaje. Ehhh himalaje hipokryzji. Nigdy więcej nie głosować na hipokrytów
.
. 20.03.2021, 14:11
Też słyszałem , że drwią z tego człowieka nie mają dla niego szacunku po tym co zrobił. Dla Bartnika z resztą też.
Pochodzeniowiec
Pochodzeniowiec 20.03.2021, 11:20
Wyborca. Znasz takie powiedzenie -"tylko krowa nie zmienia poglądów i do końca życia jest roślinożerna". Jak wiesz początkiem lat 9--tych emigrował do Niemiec. Media pisały, że na tzw pochodzenie. Będąc w Oleśnicy rozdawał wizytówki z adresem zamieszkania w Niemczech. Płacił tam podatki. Z jego oświadczeń majątkowych wynika, że pobiera niemiecką emeryturę. Na tym portalu publicznie pytano byłego towarzysza Karpienko czy ma obywatelstwo niemieckie i jaką ma narodowość oprócz polskiej. Te same pytania ponoć wysłano na adres UM Oleśnica. Były powarzysz Karpienko milczy. Czyli coś jest na rzeczy bo zwyczajowo groziłby procesem. Ilu byłych członków PZPR jest w PiS w Oleśnicy ? Jakimiec, Karpienko ?
Jan
Jan 20.03.2021, 14:06
Zbychu nudny jesteś a w Królestwie Szwecji nie zamieszkuje czasami p. Michnik? A o Karpieńce sam wysyłałeś zapytania. A i jeszczw jedno obywatelstwo można zmienić czyli nabyć inne a swojego się zrzec. Narodowość natomiast można mieć tylko jedną NIEDOUKU.
zw-kowalski
zw-kowalski 20.03.2021, 18:31
Jan. Widzę, że masz manię wielkości. Poczytaj to. Szwecja na 7 miejscu. Polska 38 pozycji dalej bo na 45 miejscu. I tak praktycznie jest w każdym rankingu. Te pierwsze kraje na początku w różnych rankingach wymieniają się tylko miejscami. "Raport najszczęśliwszych krajów świata finansowany jest przez ONZ. W zestawieniu uwzględniono 150 krajów. Przy określaniu poziomu szczęścia do decydujących czynników należało PKB na osobę, wsparcie socjalne dla mieszkańców tych krajów, poziom swobód obywatelskich, prognozowana długość życia oraz poziom skorumpowania kraju.

Po raz czwarty pierwsze miejsce w rankingu zajęła Finlandia. Na kolejnych lokatach Dania, Szwajcaria, Islandia i Holandia. W porównaniu do raportu z zeszłego roku, Wielka Brytania spadła z miejsca 13. na 18.

Wśród najszczęśliwszych krajów świat Stany Zjednoczone znalazły się dopiero na miejscu 20. Wysoką, 12. pozycję z poprzedniego roku utrzymała natomiast Australia. Ostatnie miejsce zajął Afganistan, a przed nim znalazły się Zimbabwe, Rwanda i Botswana.

Polska zajęła 45. pozycję, za Uzbekistanem, Panamą, Chile, Estonią oraz Słowacją. Wyprzedziliśmy jednak Kazachstan, Serbię, Rumunię oraz Węgry. W ubiegłym roku nasz kraj znalazł się na 41. miejscu.

Czytaj także: "Die Welt" stawia Polskę za wzór. Zobacz, jak szczepienie idzie reszcie Europy
Wpływ koronawirusa na szczęście obywateli. "Pandemia przypomina nam o globalnych zagrożeniach"

Autorzy badania podkreślają, że pandemia koronawirusa bardzo wiele mówi o współczesnych społeczeństwach. Dodają, że źródłem szczęścia nie powinny być głównie pieniądze. W związku z tym w badaniach skupiono się na mniej namacalnych dobrach, takich jak więzi społeczne czy rodzinne.

Pandemia przypomina nam o globalnych zagrożeniach dla środowiska, pilnej potrzebie współpracy i trudnościach w nawiązaniu współpracy w każdym kraju – ocenił współredaktor raportu Jeffrey Sachs, profesor i dyrektor Center for Sustainable Development na Uniwersytecie Columbia.

Najszczęśliwsze kraje świata 2020. TOP 10

Finlandia
Dania
Szwajcaria
Islandia
Holandia
Norwegia
Szwecja
Luksemburg
Nowa Zelandia
Austria"
Imam z Ovik
Imam z Ovik 22.03.2021, 07:18
Jest w tej Szwecji tak super, jak w serialu KALIFAT ....
Żw+kowalski
Żw+kowalski 22.03.2021, 08:26
Imam. Na urojenia to nie Oleśnica 24 ale wiadomy specjalista.
Jan
Jan 20.03.2021, 18:54
Zbychy a co dane z twojego wpisu mają do tego jakie kto ma obywatelstwo czy jakiej jest narodowości. Nie zmienaj tematu i nie odwracaj kota ogonem NIEDOUKU.
zw-kowalski
zw-kowalski 20.03.2021, 19:09
jan. To ty jesteś niedouczony i demagog. Posługujesz się cały czas niedomówieniami a nie faktami. Artykuł dotyczy konkretnego tematu i konkretnych dwóch ludzi. A ty jak Jaś w szkole, który zamiast odpowiedzieć dlaczego jest nieprzygotowany wypomina jej, że ma dziury w rajstopach. Masz przykład radnego który mieszkał i płacił podatki ok. 20 lat w Niemczech. Tym samym osłabił gospodarkę Polski i samorządu Oleśnicy. Najpierw sprawdź obywatelstwo o niemiecki paszport owego oleśnickiego lokalnego rzekomego patrioty a później czepiaj się mnie. Piszę wyraźnie. Na podstawie tego co piszą oleśnickie media mam prawo żyć i mieszkać tam gdzie nie ma takiej patologii jak w Oleśnicy i Polsce. Mam prawo mieszkać wśród ludzi którzy pod względem szczęścia są na 7 a nie jak wy 45 miejscu. Mam prawo mieszkać w państwie w którym rzekomo według Gabrysia, mada, rysia jest jest źle a które to państwo ma 3-4 razy lepsze PKB niż mieszkańcy Polski. A wam frustraci ch... do tego gdzie mieszkam i co robię. U nas nie zbierają zupek, kisieli i wód dla pacjentów szpitala. U nas nie zbierają śmieci wokół szpitala. Bo u nas jest w miarę czysto a np butelki PET są za kaucją. Alleluja na niedzielę. PS. Czemu Móżyn Albinos znikł ?
Jam
Jam 20.03.2021, 19:52
Jan pise się z wielkij litery NIEDOUKU.
Maj
Maj 21.03.2021, 08:15
a - dzban ???
Zwkowalski
Zwkowalski 20.03.2021, 15:48
Jan. Wyobraź sobie, że Watykan powstał za faszysty Mussoliniego. Po wojnie Watykan odwzajemnił się zbrodniarzom i pomógł im w emigracji do Argentyny. Żydzi sobie poradzili i potrafili ściągnąć kilku zbrodniarzy. Eichman to wizytówka ich działań. A Polska jak zwykle bezradna. Rutkowski potrafi porywać różne osoby i stawiać ich w prokuraturze a polskie służby nie potrafią ściągnąć Stefana. To po ch.... macie takie służby. To jak z komisją Macierewicza. Dużo mówi ch....robi.
Jan
Jan 20.03.2021, 18:54
Zbychy a co dane z twojego wpisu mają do tego jakie kto ma obywatelstwo czy jakiej jest narodowości. Nie zmienaj tematu i nie odwracaj kota ogonem NIEDOUKU.
Zwkowalski
Zwkowalski 20.03.2021, 14:56
Hahaha. Tylko u Żydów dziedziczy się narodowość po matce. Bo tylko matka może wiedzieć czy ojciec to ten ojciec. W USA modne jest podawanie 1/16 Szwed, 1/32 Afroamerikan, iles tam procent Irlandczyk itp itd. Gdy mieszkałem w Niemczech farbowanym lisom z Polski gdy nie było niemieckich odpowiedników imion zmieniali całkowicie imiona na typowo niemieckie. Prawdą jest , że pytałem Kazika o obywatelstwo i narodowość. I jego milczenie jest dowodem na moją tezę. Ale to wasz problem a nie mój , że macie takiego radnego. Policja ostatnio miała zatrudnioną policjantkę wtyke mafii, skazaną w Szwecji za przemyt narkotyków. Ot .
Kazik wstydź się!
Kazik wstydź się! 20.03.2021, 11:05
Fakt, wiarygodność słów Karpiemki jest niewiele warta. Kilka srebrników
Czendż meny
Czendż meny 21.03.2021, 08:17
.... a tak dokładnie 30 i stołek ....
Pochodzeniowiec
Pochodzeniowiec 20.03.2021, 11:23
Ja tam po doświadczeniach II Wojny Światowej nie wierzę w nic co głoszą Niemcy. Przegrali napad na Polskę i inne państwa to zabrali się za EWG którą przekształcili w UE i bez jednego strzału opanowali całą EU. Rurociąg Nordstream kojarzy mi się z paktem Ribbentrop - Mołotow.
.
. 20.03.2021, 08:58
Nawet pupil Bronsia opuścił tego dziada. Koniec rychły.
Herr Kazimierz
Herr Kazimierz 20.03.2021, 07:46
Aber warum ????
Pochodzeniowiec
Pochodzeniowiec 20.03.2021, 11:24
Warum nicht ?
Farsa
Farsa 19.03.2021, 21:15
Bronś i jego ludzie.....
Podatnik pyta?
Podatnik pyta? 19.03.2021, 19:31
Ile firma Ave Studio zarobiła przez ostatnie 2 lata? Ile zarobił na zleceniach otrzymanych na zlecieniach z Urzędu Miasta i innych miejskich Maciej Pilarski?

Pozostałe