Parlamentarzysta PiS z interwencją poselską w sprawie spalarni

  • 18.03.2021, 08:47
  • OAI
Parlamentarzysta PiS z interwencją poselską w sprawie spalarni
Oto post Pawła Hreniaka, posła PiS:
"W dniu 12 marca na wniosek mieszkańców, podjąłem interwencję poselską w sprawie zaproponowanych zmian w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Oleśnica.
 
W związku z zaniepokojeniem mieszkańców wywołanym m.in bliską odległością instalacji od zabudowań oraz nieracjonalnością takiego rozwiązania poprosiłem wójta o pełną informację o procesie zmian studium oraz odpowiedź na pytanie: Czy celem działań władz gminy jest umożliwienie potencjalnemu inwestorowi poprzez zmianę przepisów w studium, budowy spalarni śmieci w miejscowości Cieśle?".
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Komuwalski
Komuwalski 19.03.2021, 04:02

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Kosralski
Kosralski 19.03.2021, 03:58

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Kowalski
Kowalski 19.03.2021, 03:57

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zw-kowalski
zw-kowalski 18.03.2021, 11:17
Zbigniew Kowalski
Doktorsgatan 2
SE 890 54 Trehörningsjö Trehörningsjö, 16 marca 2021 roku

Rada Miasta Oleśnicy

Rynek- Ratusz
56-400 Oleśnica

PETYCJA


Na podstawie Konstytucji RP i ustawy wnoszę petycję o podjęcie uchwały
lub innego stanowiska zobowiązującego Rząd RP i Sejm RP do wprowadzenia przepisów nakładających obowiązek na sprzedawców, producentów i importerów napojów w butelkach PET oraz piwa w butelkach szklanych do pobierania za nie kaucji zwrotnej.
U Z A S A D N I E N I E

W uzasadnieniu odsyłam do filmów zamieszczanych w internecie przez Krzysztofa Andrzeja Kowalskiego o bałaganie jaki jest na terenie miasta. Miasto na tych fimach wygląda jakby w UM Oleśnica nie było wydziału zwanego porządkiem publicznym.

Z autopsji wiem, że gdyby te butelki były kaucjonowane to nie zalegałyby
w przestrzeni publicznej a wróciłyby do sprzedawcy, producenta lub importera. Byłyby przez nich powtórnie używane lub poddane recyklingowi. Miasto Oleśnica i jej mieszkańcy zaoszczędziliby potężne pieniądze , które można przeznaczyć na budowę nowej przychodni, wsparcie osób wykluczonych czy podniesienie wynagrodzenia samego burmistrza oraz dyrektora MOPS.

Nie wyrażam zgody na kierowanie do mnie pism w formie elektronicznej.
Epuap, jak wszystko w Polsce, nie działa poprawnie. Odmawiając przyjmowania korespondencji w formie elektronicznej nie można wpisać adresu w Królestwie Szwecji. Radca Kazimierz Schmidt z MC przeprasza za sytuację ale MAiC drugi rok nie zmienia błędu w funkcjonowaniu Epuap.


Zbigniew Kowalski
olesniczanin
olesniczanin 18.03.2021, 13:06
A na jakim prawie ty składasz petycje, skoro sam twieedzisz w innym wpisie pod innym art. że nie jesteś polakiem a masz tylko rodziców z Polski? Siedź w swojej Szwecji razem z innymi emigrantami/imigrantami i nie wtrącaj się w sprawy które ciebie niedotyczą.
zw-kowalski
zw-kowalski 18.03.2021, 18:23
Oleśniczanin. Skoro wy jesteście sprawni inaczej to podpowiadam wam co można zrobić aby jakiś poseł czy posłanka nie lansowała się na tym waszym syfie. Zamiast się kłócić kto śmieci, kto nie segreguje, kto chce spalać w piecu a kto w spalarni odejdzie wam ten problem. Poza tym to nie jest pomysł Janka więc radni nic z tym nie zrobią. Będą się za to lansować tym tematem przed wyborami. Mój "brat w wierze" sprzedaje wodę i wiem ile tylko on a raczej jego firma podrzuca wam tych butelek a wy jako gmina musicie po jego dostawcy sprzątać. Szwedzi mają to od bardzo dawna uporządkowane. Tu rząd już wtedy gdy kaczyński nie wiedział co to opozycja demokratyczna wycofał paliwa kopalniane z energetyki. Ja w Szwecji mieszkam dopiero 15 lat. I na wszystkich fakturach z energetyki mam procentowy udział skąd pochodzi energia. Tylko woda, atom i fermy wiatrowe. Choć odchodzą od wody na rzecz atomu i wiatraków. Więc jedyne co mogę im zaproponować to aby nie płacili na Polskę składek do Brukseli dopóki nie uporządkujecie tego syfu co między innymi pokazuje Krzysztof na filmach. PS. Gdybyś był prawdziwym Oleśniczaninem to miałbyś przodków w Wehrmachcie i Gestapo.
Olesniczanin
Olesniczanin 18.03.2021, 21:14
A od którego pokolenia twoim zdaniem jest się prawdziwym olesniczaninem, farbowany Szwedzie? PS a ty nie byłeś w ORMO? Bo wszystkich pouczasz jak "wujek dobra rada."
zw-kowalski
zw-kowalski 18.03.2021, 11:12
Panie pośle .A co curva pan zrobił jako poseł aby butelki po napojach PET oraz butelki po piwie były sprzedawane za kaucją ? Gdy będą sprzedawane za kaucją będą miały realną wartość. Mniejszą albo większą. Ale nawet jeśli ktoś nieopatrznie zostawi taką butelkę to ktoś inny olany przez MOPS podniesie i odzyska kasę. To dzięki takim posłom jak pan w Oleśnicy i na terenie powiatu walają się setki tysięcy butelek typu PET. Polecam filmy K.A.Kowalskiego jak to wygląda w realu. Dzięki takim posłom jak pani Polska jest "wysypiskiem śmieci" dla kapitału zagranicznego jak Coca Cola, Pepsi i dziesiątek innych. Czy wie pan jaki procent segregowanych i niesegregowanych śmieci stanowią butelki PET po napojach i butelki szklane po piwie ? Wy posłowie g... zrobiliście aby gminy nie miały odpadów w postaci butelek PET i po piwie a jak trzeba te odpady zneutralizować to udajecie troskę o obywateli.
Wojciech Zborowski
Wojciech Zborowski 18.03.2021, 12:38
Mieszkańcy wysypisk śmieci skarżą się na smród, plagę dzikiego ptactwa i szczurów, mówią o skażonej wodzie, a kontrolerzy WIOŚ wykryli toksyczne i niebezpieczne dla zdrowia odpady medyczne, a także nielegalne śmieci z Niemiec. śmieci zmieniły "obywatelstwo" "odpady zawierające żywe drobnoustroje chorobotwórcze lub ich toksyny", mogą wywoływać choroby u ludzi i zwierząt, mogą być roznoszone przez zwierzęta i ptaki, przedostawać się do wód gruntowych i bezpośrednio zagrażać ludziom. Z powodu wysokich cen ich unieszkodliwiania może zdarzyć się pokusa pozbycia się tego typu odpadów w sposób niezgodny z prawem. Płynne odpady niebezpieczne wylewa się najczęściej na grunt, który je wchłania, skażone są wody gruntowe, co zagraża zdrowiu dzieci, a teren jest opanowany przez szczury i dzikie ptactwo, a wszyscy będziemy odnosić tego skutki.
Żwkowalski
Żwkowalski 18.03.2021, 12:55
Czyli prosty wniosek. Ograniczyć produkcję odpadów do niezbędnego minimum. A może ustawodawca aby zmusić mieszkańców do ograniczeń powinien nakazać ich utylizację i składowanie ma terenie danej gminy czy powiatu.

Pozostałe