Teraz protest przeciwko składowisku... Interweniuje posłanka Zielonych

  • 18.03.2021, 08:43
  • OAI
Teraz protest przeciwko składowisku... Interweniuje posłanka Zielonych
"Posłanka Zielonych Małgorzata Tracz interweniuje, aby na terenie nie powstało ani składowisko odpadów, ani budynki o horrendalnej wysokości do 46 metrów. Walczymy dalej!" - informuje Laura Kwoczała, jej społeczna asystentka. Oto post parlamentarzystki:

"W odpowiedzi na głosy zaniepokojonych mieszkanek i mieszkańców gminy Oleśnica spowodowane planowanymi zmianami w MPZP i studium wystosowałam interwencję poselską oraz zapytanie do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

Początkowo na tych terenach planowano budowę instalacji termicznej obróbki odpadów z możliwością ich składowania, jednak w dniu wczorajszym na stronie Wójta Gminy Oleśnica pojawiło się oświadczenie, w którym zadeklarował on wycofanie się z tego pomysłu.

W dalszym ciągu pozostają jednak zapisy, których uogólniona forma poza możliwością składowania odpadów zezwala na powstanie na tym terenie infrastruktury uciążliwej dla mieszkanek i mieszkańców, a zapisy MPZP wykluczają się wzajemnie. Wprowadzenie zmian w MPZP oraz studium pozwoli na postawienie budynków o wysokości do 46 metrów!

Warto zaznaczyć, że najbliższa zabudowa mieszkalna znajduje się zaledwie ok. 800 metrów od tych terenów. Apeluję więc o wycofanie się z tych zmian. Dobro mieszkanek i mieszkańców Gminy Oleśnica, a także środowiska jest najważniejsze, a ich głos w tej kwestii został wyrażony stanowczo".

 

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajo
Ajo 19.03.2021, 03:49
Te oczy nawiedzone.....popatrzcie na foto ***z. Oszołomka.
Sluta!
Sluta! 19.03.2021, 02:35

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Tghhh
Tghhh 19.03.2021, 02:31
Tracz to poślica a nie posłanka.
zw-kowalski
zw-kowalski 18.03.2021, 11:17
Zbigniew Kowalski
Doktorsgatan 2
SE 890 54 Trehörningsjö Trehörningsjö, 16 marca 2021 roku

Rada Miasta Oleśnicy

Rynek- Ratusz
56-400 Oleśnica

PETYCJA


Na podstawie Konstytucji RP i ustawy wnoszę petycję o podjęcie uchwały
lub innego stanowiska zobowiązującego Rząd RP i Sejm RP do wprowadzenia przepisów nakładających obowiązek na sprzedawców, producentów i importerów napojów w butelkach PET oraz piwa w butelkach szklanych do pobierania za nie kaucji zwrotnej.
U Z A S A D N I E N I E

W uzasadnieniu odsyłam do filmów zamieszczanych w internecie przez Krzysztofa Andrzeja Kowalskiego o bałaganie jaki jest na terenie miasta. Miasto na tych fimach wygląda jakby w UM Oleśnica nie było wydziału zwanego porządkiem publicznym.

Z autopsji wiem, że gdyby te butelki były kaucjonowane to nie zalegałyby
w przestrzeni publicznej a wróciłyby do sprzedawcy, producenta lub importera. Byłyby przez nich powtórnie używane lub poddane recyklingowi. Miasto Oleśnica i jej mieszkańcy zaoszczędziliby potężne pieniądze , które można przeznaczyć na budowę nowej przychodni, wsparcie osób wykluczonych czy podniesienie wynagrodzenia samego burmistrza oraz dyrektora MOPS.

Nie wyrażam zgody na kierowanie do mnie pism w formie elektronicznej.
Epuap, jak wszystko w Polsce, nie działa poprawnie. Odmawiając przyjmowania korespondencji w formie elektronicznej nie można wpisać adresu w Królestwie Szwecji. Radca Kazimierz Schmidt z MC przeprasza za sytuację ale MAiC drugi rok nie zmienia błędu w funkcjonowaniu Epuap.


Zbigniew Kowalski
Fgg
Fgg 19.03.2021, 02:32

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

olesniczanin
olesniczanin 18.03.2021, 13:33
Ty który piszesz, że za granicą mówisz , że nie jesteś polakiem bo się wstydzisz, jakim prawem składasz petycje. Składaj sobie petycje do Króla Szwecji a od Polski i naszego miasta wara.
zw-kowalski
zw-kowalski 18.03.2021, 17:48
Oleśniczanin. Skoro wy jesteście sprawni inaczej to podpowiadam wam co można zrobić aby jakiś poseł czy posłanka nie lansowała się na tym waszym syfie. Zamiast się kłócić kto śmieci, kto nie segreguje, kto chce spalać w piecu a kto w spalarni odejdzie wam ten problem. Poza tym to nie jest pomysł Janka więc radni nic z tym nie zrobią. Będą się za to lansować tym tematem przed wyborami. Mój "brat w wierze" sprzedaje wodę i wiem ile tylko on a raczej jego firma podrzuca wam tych butelek a wy jako gmina musicie po jego dostawcy sprzątać. Szwedzi mają to od bardzo dawna uporządkowane. Tu rząd już wtedy gdy kaczyński nie wiedział co to opozycja demokratyczna wycofał paliwa kopalniane z energetyki. Ja w Szwecji mieszkam dopiero 15 lat. I na wszystkich fakturach z energetyki mam procentowy udział skąd pochodzi energia. Tylko woda, atom i fermy wiatrowe. Choć odchodzą od wody na rzecz atomu i wiatraków. Więc jedyne co mogę im zaproponować to aby nie płacili na Polskę składek do Brukseli dopóki nie uporządkujecie tego syfu co między innymi pokazuje Krzysztof na filmach. PS. Gdybyś był prawdziwym Oleśniczaninem to miałbyś przodków w Wehrmachcie i Gestapo.
Olesnuczanin
Olesnuczanin 18.03.2021, 21:11
A od którego pokolenia twoim zdaniem jest się prawdziwym olesniczaninem, farbowany Szwedzie? PS a ty nie byłeś w ORMO? Bo wszystkich pouczasz jak "wujek dobra rada."
zw-kowalski
zw-kowalski 18.03.2021, 21:19
Olesnuczanin. Spytaj prawdziwych Niemców od którego pokolenia nadają im narodowość i obywatelstwo niemieckie. Możesz o to samo spytać Kazika Karpienko. Sprawdź na jakich zasadach wydają kartę Polaka w Rosji, Białorusi i na Ukrainie. Niemcy z prawdziwymi Niemcami z Polski i Rosji czy Ukrainy na początku rozmawiali czasem tylko przez tłumacza. Moja rodzina trafiła do Oleśnicy po wojnie dlatego , że Niemcy zburzyli im dom i część wojny spędzili w ziemiance. Moje korzenie są w Kieleckiem. Kołacińskiego korzenie w Piotrkowie a Jasiu wiadomo skąd pochodzi. rewident miasta też nie pochodzi z Oleśnicy. Między Oleśniczaninem a mieszkańcem Oleśnicy jest różnica.
Olesniczanin
Olesniczanin 18.03.2021, 21:35
Ja pytam ciebie, od którego pokolenia jest się oleśniczaninem. Jak nie wiesz to nie pisz głupot farbowany Szwedzie.
zw-kowalski
zw-kowalski 18.03.2021, 11:01
Pani Posłanko. A co curva pani zrobiła jako posłanka aby butelki po napojach PET oraz butelki po piwie były sprzedawane za kaucją ? Gdy będą sprzedawane za kaucją będą miały realną wartość. Mniejszą albo większą. Ale nawet jeśli ktoś nieopatrznie zostawi taką butelkę to ktoś inny olany przez MOPS podniesie i odzyska kasę. To dzięki takim posłom jak pani w Oleśnicy i na terenie powiatu walają się setki tysięcy butelek typu PET. Polecam filmy K.A.Kowalskiego jak to wygląda w realu. Dzięki takim posłom jak pani Polska jest "wysypiskiem śmieci" dla kapitału zagranicznego jak Coca Cola, Pepsi i dziesiątek innych.
Wojciech Zborowski
Wojciech Zborowski 18.03.2021, 11:21
W Niemczech buteli plastikowe byly zwrotne, W Czechach torby na zakupy a nir woreczki jednorazowej wiec zgadzam sie od tego trzeba zaczac aby nie produkowac i nie kupowac opakpwan jednorazowych
zw-kowalski
zw-kowalski 18.03.2021, 12:02
Panie Wojciechu. W Ovik latem na Rynku mam swoje stoisko. I to pozwala mi obserwować to środowisko. Jak zazwyczaj młodzi kupią jakiś napój i zostawią na ławce puszkę lub butelkę to jest gwarancja, że z dwa trzy razy dziennie przejdzie ktoś i ją zabierze. Takimi rzeczami zajmują się tu różni ludzie. Czasami dzieci. Czasami Szwedzi na emeryturze. Czasami obcokrajowcy dla których jest to dodatkowy dochód. W każdym bądź razie przy kaucji nie ma możliwości aby te butelki czy puszki zostały dłużej. Natomiast gdy kupię piwo z butelką na kaucję w Gdańsku to w Oleśnicy nikt ode mnie nie chce przyjąć bo nie mam paragonu. I to samo odwrotnie. Są tacy którzy przyjmują ale płacą tylko połowę uiszczonej kaucji. Z tego co pamiętam to tylko u Konia w Oleśnicy można było oddać butelki bez problemu. Oczywiście tylko wtedy gdy miał wolne pojemniki. W Szwecji nikt mnie nie pyta gdzie kupiłem i czy mam paragon. Po prostu wrzucam do automatu. I albo wypłacają mi w kasie albo mogę wcisnąć opcję aby dać na fundację dzieci czy czerwonego krzyża. PS. Jeśli gdzieś na parkingu czy innym miejscu przez przypadek widzę puszkę lub butelkę to się schylę i podniosę bo to 1 lub 2 korony. PS.PS. Na parkingu leśnym jak czasami jest jakiś śmieć czy odpad to zazwyczaj go zabieram i wrzucam do pojemnika na kolejnym parkingu.
oleśniczanin
oleśniczanin 18.03.2021, 13:10
Zbychu wracaj di Oleśnicy to zrobisz porządek ze śmueciami i jeszcze zarobisz
zw-kowalski
zw-kowalski 18.03.2021, 21:26
oleśniczanin. Mam znajomego, byłego wspólnika, który robi w tej branży. To zarezerwowane dla wtajemniczonych. Trzeba do spółki za friko dopuścić kogoś z ministerstwa lub rządu. Wtedy dostaniesz zgody. jak był recykling olei to skup był droższy niż świeży. Wtajemniczeni kupowali świeży i go palili w beczkach i potem oddawali jako spalony. Dziś tylko idioci napadają na banki, Tiry, przemycają alkohol czy narkotyki. Prawdziwe pieniądze są w ochronie środowiska. Tam się robi kasę. Ale trzeba mieć dostęp do polityków i urzędników. Urzędnik z Warszawy żądał od mojego znajomego 50 % udziałów nic nie dając. Po długich negocjacjach spuścił z tonu. Ale nic nie wkładając dostał gratis udziały i cały czas dawał spółce potrzebne zgody. Dlatego tam na górze nie chcą wprowadzić kaucji. Kumasz to ?
Olesniczanin
Olesniczanin 18.03.2021, 21:40
Nie pisze byś zakładał firmę. Pisze, że miżesz pochodzić trochę po Oleśnicy, pozbierać butelki pet, puszki itp i przy tym trochę zarobić. Jak widać nie zakumałeś wcześniejszego wpisu, ale mnie to wogóle nie dziwi.

Pozostałe