TAJNE NAGRANIA W PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ W OLEŚNICY

  • 15.03.2021, 12:31
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
TAJNE NAGRANIA W PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ W OLEŚNICY
Jutro nowe wydanie "Panoramy Oleśnickiej". Co m.in. nowego w lokalnym tygodniku...

TYLKO W PANORAMIE WOJNA NA GÓRZE IDZIE NA NOŻE
Co ma ze sobą wspólnego wniosek o odwołanie szefa Rady Powiatu i polityczny konflikt wokół spalarni śmieci? Oba mają podłoże w bezpardonowej wojnie toczonej przez działaczy Platformy Obywatelskiej. Kto kogo ostatecznie wytnie z Platformy? Kto jest dzisiaj kim, a w zasadzie "z kim" w PO i KO? "Stara" Platforma kontratakuje, ale ludzie Bronsia w partii nie biorą jeńców! Wytaczane w tej wojnie będą coraz cięższe działa. Może nawet tajne nagrania. Kto nimi dysponuje i co jest na nich nagrane?

TYLKO W PANORAMIE JAK TO Z DWORCEM PKP NAPRAWDĘ BYŁO?
Jest listopad 2017 roku. Działacz Platformy Sebastian Lelas opublikował post z wiadomością od PKP: "Budynek dworca kolejowego w Oleśnicy jest ujęty w wykazie projektów objętych Programem Inwestycji Dworcowych PKP na lata 2016 - 2023 zatwierdzonych Uchwałą Zarządu PKP z 27 września 2016 r.".
Jest marzec 2021 roku. Sekcja Komunikacji Społecznej Urząd Miasta Oleśnicy, której Sebastian Lelas jest pracownikiem, podaje: "Po długich staraniach i zabiegach burmistrza Jana Bronsia dworzec PKP w Oleśnicy został wpisany do Programu Inwestycji Dworcowych".
O tym i innych paradoksach związanych z kolejowym dworcem w artykule "Panoramy"...

TYLKO W PANORAMIE ZIMNO JAK W PCK
PCK jest w nowej siedzibie. "Panorama" tam zajrzała. Co się w nim od razu odczuwa? Przenikliwe zimno. Jest 9 stopni. Trzeba siedzieć w kurtce i rękawiczkach...

TYLKO W PANORAMIE OCZEKUJEMY NIEOCZEKIWANEJ KONTROLI
Kontrole Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Oleśnicy (ale nie tylko jej) sensu większego nie mają. Dlaczego? Tego dowiecie się  z artykułu "Panoramy".

TYLKO W PANORAMIE PARKOWY BAŁAGAN
Park Mikołaja Kopernika wymaga natychmiastowego uporządkowania!

TYLKO W PANORAMIE WYWOZILI Z OLEŚNICY
Co Luftwaffe wywoziło z oleśnickiej stacji kolejowej?

TYLKO W PANORAMIE BĘDĘ CIĄGNĄŁ TEMAT
Radny Damian Siedlecki z KO deklaruje, że nie odpuści kwestii większego wsparcia dla małych wspólnot mieszkaniowych z Oleśnicy.

SPALARNIA SPRAWĄ POLITYCZNĄ
Lokalni działacze polityczni błyskawicznie weszli do gry w sprawie spalarni pod Oleśnicą.

TYLKO W PANORAMIE KTO PIERWSZY WYCIĄGNIE RĘKĘ?
Czy dojdzie do zgody w kwestii wspólnych obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych?

TYLKO W PANORAMIE REJESTR UMÓW JUŻ ZA TYDZIEŃ?!
Miasto Oleśnica zapowiada, że lada dzień zacznie działać rejestr umów.
Byłoby świetnie!

TYLKO W PANORAMIE A CO NA TO POLITYCY PO i PIS?
Dlaczego żaden z politycznych notabli nie wypowiadał się na ten ważny dla Oleśnicy temat?!

TYLKO W PANORAMIE KTÓRY BANKOMAT BĘDZIE NASTĘPNY?
Co w Prokuraturze Rejonowej z Oleśnicy sądzą o wylatujących w powietrze bankomatach? Jaki jest schemat działania bandytów?

KORONAWIRUS DZIESIĄTKUJE SZKOŁY I PRZEDSZKOLA!
Coraz trudniejsza sytuacja w placówkach oświatowych w powiecie oleśnickim.

TYLKO W PANORAMIE LEŚNICY TNĄ, MIESZKAŃCY PROTESTUJĄ!
Jest petycja w sprawie wycinki drzew prowadzonej przez Nadleśnictwo Oleśnica.

TYLKO W PANORAMIE KIEDY W OLEŚNICY?
Przykład ze Świebodzic pokazuje, że sarkofagi z oleśnickich krypt należy odnowić.

PANORAMA SYCOWA

  • Wielkie zwycięstwo Hani Próby!
  • Co z pasami przy Pepco?
  • Antywizytówki zmienią w wizytówki
  • Były wikariusz skazany
  • Złapali włamywaczy

BIERUTÓW

  • Ruina straszy i grozi zawaleniem!
  • Zrewitalizują zamkową bramę
  • Hrabi paniom
  • Dawno temu w Bierutowie

TWARDOGÓRA

  • Tworzą zespół

DOBROSZYCE

  • Brawo Michał, czyli każden sobie rzepkę skrobie. Polemika sołtysa Siekierowic z wójtem gminy Dobroszyce. Było ostro!
  • Studia urzędników na koszt gminy. Czy zwrócą pieniądze?
  • Pochwała sołtysa

GMINA OLEŚNICA

  • Rozlicz PIT w gminie Oleśnica!
  • Dmuchamy na zimne - mówi "Oleśnickiej" sołtys Cieśli
  • SUW coraz bliżej
  • Nawierzchnia plus próg
  • Kurniki na sprzedaż

DZIADOWA KŁODA

  • Marzy im się nowy wóz

 

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 16.03.2021, 20:04
PO to kontynuatorka tzw. konfederacji barskiej, która doprowadziła do 3 rozbiorów Polski. A najbardziej zasłużeni w oddaniu się pod władzę carycy Katarzyny II to Szczęsny Potocki i Seweryn Żewuski. Fakty myślę dobrze znane Schetynie czy Tuskowi, wszak ukończyli historie.PO przytulilą SB-ow, umiescila takich " patriotow" jak MIller, Belka czy Cimoszewicz w PE, a teraz jest za przerywaniem ciazy na zadanie. A wszystko by uniknąć wiezienia
zw-kowalski
zw-kowalski 17.03.2021, 10:52
Jan. To wyborcy zdecydowali, że tacy jak Cimoszewicz Miller, Belka, Kempa oraz Jaki trafili do PE. Ja na nich nie głosowałem. W Szwecji głosowałem na SD. Nie wiem czy Karpienko głosował w Niemczech czy w Polsce ? Wolę wyborców należy uszanować.
Jan
Jan 18.03.2021, 14:27
1. Gdyby Schetyna nie zrobił z nich jedynek to te leśne dziadki nie weszłyby do PE.
2.Nawet nie wypada zestawiać B.Kempy i P. Jakiego z tym komunistycznym betonem.
3. Szweja piękny z przyszłocią kraj nie mozna przyrównywać do Polski, która nie może wyzwolic się z PRL-u. Szwecja to np.ścisła czołówka światowa (wraz z np. Finlandia) jesli chodzi o poziom uczelni wyzszych. Polski UJ na 393miejscu!. Ale jak ma byc inaczej kiedy na uczelniach , jak w sadach, az czerwono, Wystarczy powiedziec,że w wydanej historii UJ nie ma słowa o...stanie wojennym!!!!!. Ale Szwecja ze swa poprawnoscia tez niech nie spi spokojnie np. z grupy imigrantow pobierajacych przez 5 lat zasilek jedynie 5proc podjelo prace.
Zwkowalski
Zwkowalski 18.03.2021, 14:44
Jan. 1. Gdyby babcia wąsy miała to by dziadkiem była. 2. Gdyby PiS wystawił na ostatnim miejscu list Kolacinskiego to na pewno zostałby posłem. Wolał bartnika i synka Kempy. 3. Szwecja też była pod Norwegami i się nie lubią jak Litwini z Polakami. 4. Gdyby Brons dał nam tzw koncesje na alkohol i wraz z sekretarzem, skarbnikiem, rewident , radca Susidko i wszystkich naczelnikami wydziałów nie doniósł na mnie (uniewinniony) to b nadal mieszkał w Oleśnicy i płacił podatki.
pisiolud
pisiolud 17.03.2021, 10:46
Ale manipulacja pisomatołku janie-gabrysiu, godna samego antosia maciorki!
zdziwiony
zdziwiony 16.03.2021, 15:54
Nie ma nić o ogrzewalni i sławetnych Służbach, coś radny Bielański się opuszcza
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 16.03.2021, 13:50
W tekście "Aco na to politycy PO i PiS?" cytowane są opinie radnego P. Bielańskiego, żalącego się na niemoc radnych w temacie "Czerwonych koszar", ale ani jednym słowem nie napisał o swoich działaniach na rzecz ratowania wyjątkowego zabytku. Nie napisał, bo nic nie uczynił. Utyskiwa na niemoc innych, samemu będąc leniwym w tym temacie. Cóż za obłuda.
zdrowy psychicznie
zdrowy psychicznie 16.03.2021, 16:26
Za to pan Kowalski wszystko robił, aby nie dopuścić do remontu dawnego szpitala. Opowiadał bzdury o mikrobach, że stare szpitale są rozbierane. A we Wrocławiu Szpital na Dyrekcyjnej został przebudowany na ośrodek dla seniorów (podobnie jak CUS). Szpital Kolejowy na centrum biurowe, szpital na Traugutta - będzie przebudowany na cele mieszkaniowe. Za Gazeta Wyborcza 12 marca 2021. Dodatek - Tygodnik Wrocław, strona 15.
zw-kowalski
zw-kowalski 17.03.2021, 10:55
Zdrowy psychicznie. No właśnie. W Polsce a nie normalnym zdrowym psychicznie Zachodzie. W Warszawie dworzec autobusowy nie jest przy dworcu Centralna ale Zachodnia. Praktycznie wyjątek w Polsce. I gdy Wrocław chciał Dworzec Autobusowy przenieść na peryferie to podawał przykład Warszawy Zachodniej. Masz przykład co robi Covid teraz. Jaka panika w Oleśnicy ?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 17.03.2021, 09:48
Dlaczego internetowy tchórzu wstydzisz się tego co napisałeś? Dlaczego chowasz się za anonimowością? Pisałem o wirusach. Jak bardzo są niebezpieczne - teraz najmocniej tego doświadcza cały świat. Przytaczałem przykłady praktyk w Europie Zachodniej i starań NASA, by pojazdy wysyłane na Marsa były sterylne, by żaden wirus ziemski nie dotarł na tą planetę. Tu, w Oleśnicy, wyobraźni poniektórym brakuje. Przykład wrocławskie? Nie są do naśladowania. Wirusów poszpitalnych nie da się zneutralizować na zawsze. Przykład koronawirusa - jego się nie wyeliminuje, szczepienia tylko chronią przed ostrym przebiegiem infekcji, człowiek musi nauczyć się żyć z obecnością tego wirusa. A powyższy wpis świadczy tylko o braku elementarnej wiedzy z zakresu wirusologii.
.
. 16.03.2021, 16:06
Zrobił sporo dla ratowania zabytków wtedy kiedy mógł. Patrz- stary szpital. Uratowano wspaniały obiekt który służy mieszkańcom pozyskując na ten cel fundusze.
zw-kowalski
zw-kowalski 17.03.2021, 11:39
Kropka. Ja mam 61 lat i jeszcze mogę a on tylko wtedy mógł. Co rozumiesz pozyskał fundusze. UE podobnie podobnie jak polski rząd nic nie ma swojego. Ma tylko tyle ile zabierze podatnikom. Macie mierne pojęcie o ekonomii. Przedsiębiorcy wolą aby UE czy rządy nic im nie dawały ale aby nie przeszkadzały w prowadzeniu działalności i nie wymyślali ciągle nowy opłat.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 17.03.2021, 11:32
"Zrobił sporo dla ratowania zabytków wtedy kiedy mógł" - a kiedy mógł (kwestie zdrowotne, czy chciejstwa?) i co zrobił? Czy słał pisma do wojewódzkiego konserwatora zabytków, czy słał pisma do dolnośląskich parlamentarzystów, do ministra, czy przekonywał innych, że można coś zrobić i ratować "Czerwone koszary" z pożytkiem dla miasta? Co zrobił by nie straszyły takie obiekty jak "Pod blachą", ten przy ul. Spacerowej, budynki przy ul. Sejmowej, albo fasady wokół ratusza?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 17.03.2021, 09:55
"Stary szpital"? Napisałem powyżej. Wielokrotnie pytałem o badania antywirusowe, o gwarancje antywirusowe. Zero odpowiedzi. Nikt nie da gwarancji, że szpitalne bakterie nie przetrwały i nie są przyczyną objawów chorobowych u osób tam przebywających. Sam obiekt jest obciążeniem dla miejskiego budżetu. Większy pożytek byłby dla miasta i jego mieszkańców, gdyby pieniądze tu wydane, byłyby zainwestowane w obiekt o charakterze hotelowo-usługowo-konferencyjno-gastronomiczny przy miejskiej spółce Atol, co odciążyłoby miejski budżet, spełniałby niektóre funkcje z nieszczęsnego CUS. Niestety zabrakło myślenia perspektywicznego. Wykazano się krótkowzrocznością i partykularyzmem.
Sema-for
Sema-for 16.03.2021, 13:47
Czy to prawda, że ma być nowe połączenie kolejowe Oleśnica-Pierdziszewo przez Pcim?
zawiadowca
zawiadowca 16.03.2021, 17:33
Oleśnica - Spalarnia Cieśle bezpośredni.
.
. 16.03.2021, 12:17
"16 marca 1521 roku: Ferdynand Magellan odkrył Filipiny.
16 marca 2021 roku: Jan Bronś odkrył, że remont dworca PKP siłami kolei to "duży sukces".
Był o tym łaskaw poinformować naród w opublikowanym dziś filmiku, w którym dziękuje wszystkim, którzy do tego doprowadzili.
Nie ma za co, panie burmistrzu!"
Fajne
on rzesz ty petunia
on rzesz ty petunia 15.03.2021, 22:02
Słuchajcie, słyszeliście kiedyś coś o " Lokalnych Breivikach" Ludziach bez sumienia, po trupach dążących do celu, patologicznych kłamcach, bez skrupułów, bez empatii, dla własnych , partykularnych interesów zdolnych do wszystkiego, nie liczących się z nikim i niczym, mściwych , zapatrzonych w siebie, przeświadczonych o swojej wyższości, maniakach którzy nie rozumieją tego co mówią, uważających siebie za pępek Świata, potrafiących sprzedać najlepszych przyjaciół za marne grosze( chyba trochę przesadziłem, Breivicy nie mają prawdziwych przyjaciół)........ Ciekawe, nie uważacie?
zw-kowalski
zw-kowalski 15.03.2021, 22:27
Znam takiego jednego donosiciela z ratusza wraz z jego naczelnikami, sekretarzem , skarbnikiem rewidentką oraz radcą prawną z 2000 roku.
Donald Niemiaszka
Donald Niemiaszka 15.03.2021, 21:52
To oni siebie już w tej Platformie nagrywają?Co za upadek!
UBywatele PRL
UBywatele PRL 16.03.2021, 07:04
Stare przyzwyczajenia z UBecji ....
zw-kowalski
zw-kowalski 16.03.2021, 10:16
di UBywatela. Ale te przepisy wprowadził PiS. Praktycznie gdy przedzwonię do dowolnej instytucji w polskie to przez kilkadziesiąt minut słyszę pierdoły o ustawie RODO i odpowiednik komunikatu ze stanu wojennego "rozmowa kontrolowana" czyli rozmowa ze względów szkoleniowych może być nagrywana. jeśli nie wyrażasz zgody rozłącz się. Gdyby Bronś sam nagrywał swoje rozmowy z potencjalnymi sojusznikami to musiałby zmienić nazwisko . Tyle razy nie dotrzymał słowa.
?
? 15.03.2021, 21:08
A co z PCK? Przecież przez lata byli na Wojska Polskiego. Gdzie są i dlaczego jest zimno
wolontariusz
wolontariusz 16.03.2021, 15:58
Wszystkie Organizacje płacą za lokale i ogrzewane, a Pani Ania ma z tym problem, mimo że płaci grosze, ale boli, gdy trzeba płacić za coś, co zawsze się miało za darmo. Ale spokojnie. 350 zł to przecież przyjaciel PCK Pan Radny Bielański może pokryć z diety, a pewnie inny radny znajdzie się z zapłatą za ogrzewanie
członek PCK
członek PCK 16.03.2021, 15:55
Ale kłamstwa w artykule w gazecie, ze aż boli, pisze redaktor, że " organizacja niespodziewanie dostała wypowiedzenie umowy najmu", co przeceiż jest kłamstwem, bo oni nie dostali wypowiedzenie a najzupelniej w świecie skończyla im się umowa, i nic z tym nie robili przed jej zakończeniem, bobyli pewni, że im się należy i już
!
! 16.03.2021, 17:10
Panie M. daj pan spokój i siedź na swojej wsi.
zw-kowalski
zw-kowalski 15.03.2021, 22:27
Bo MOPS ma mieć archiwum.
Holistycznie
Holistycznie 16.03.2021, 07:05
To będzie raczej sala "szkoleń" BHP, w której będą celebrowane imieniny Janusza ....
Ehhh
Ehhh 15.03.2021, 21:00
"Ludzie Bronsia w partii nie biorą jeńców ". Przeraża mnie to. Mam wrażenie że sprawy zwykłych ludzi i miasta tak naprawdę są nieważne. Patrz szpital i świetny dyrektor którego zwolniono. Patrz świetny sekretarz którego oskarżono....
!
! 15.03.2021, 21:01
Oleśnica chora potrzebuje znów Doktora!
czy jak?
czy jak? 15.03.2021, 19:00
Lelas z Bronsiem chcą z Oleśniczan zrobić idiotów?
.
. 15.03.2021, 18:37
Raniutko logujemy się, pobieramy gazetkę... zapowiada się smakowicie!
Dzieciaczek
Dzieciaczek 15.03.2021, 18:53
Raniutko to dzieci robią kupkę. Gazetkę bierze się za szmatkę. Co innego rano i gazetę.
?
? 15.03.2021, 21:46
Ty wolisz gadzinówkę?
Dzieciaczek
Dzieciaczek 16.03.2021, 10:22
do @? Tu nie chodzi o Panoramę Oleśnicką tylko infantylne zdrobnienie "raniutko", "gazetkę". Dla mnie to gazeta Panorama Oleśnicka. Gazetka ma negatywne zabarwienie.
 Rambo II
Rambo II 15.03.2021, 18:37
Wg. mojej wiedzy jest kilka taśm w tym jedna filmowa ( może oskarowa.......)Tytuł filmu : Szorstka przyjaźń I
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 15.03.2021, 18:00
Wiele było afer taśmowych (nagraniowych) w Polsce, za każdym razem poleciała czyjaś głowa....... Mamy i my swoją aferę w Oleśnicy. Może wreszcie ? Byłoby pięknie.
Jan
Jan 15.03.2021, 17:57
PO, przy pomocy developerów i grupy kuszonych stanowiskami wyborców wygrywa wybory i zaraz wprowadza program: sprzedaż wodociągów i energetyki cieplnej (i czegokolwiek na co jest chętny)kapitałowi zachodniemu za stanowiska w RN.To sen oby nigdy sie nie sprawdził.
Zwkowalski
Zwkowalski 15.03.2021, 18:51
Jan. Ale tak jest za wszystkich partii. Gdy byłem księgowym w spółce z kapitałem zagranicznym trafiłem na prezesa spółki z kapitałem zagranicznym. Wrocław . Szczecińska. Niemiec kupił spółkę. Złom z terenu sprzedał. I za sprzedany złom zapłacił za kupno firmy. Innymi słowami dostał darmo. Konsulat Niemiec robił szkolenia dla swoich obywateli a jednocześnie przedsiębiorców
. Na tych szkoleniach podawano jakie łapówki i gdzie obowiązują aby nie dawali zbyt dużo. Gdy prokurent Niemiec wracał z takiego szkolenia podawał mi stawki za postawienie marketu itp itd. to było 2001/2002.
zośka
zośka 15.03.2021, 17:41
Sowa&Przyjaciele znowu w akcji ?! Ale jaja, ale jaja ...cytując "klasyczkę" :-):-)
Ola
Ola 15.03.2021, 17:24
Panorama jak zwykle najwyższy poziom. Jest co czytać!
Emma Woodhouse
Emma Woodhouse 15.03.2021, 17:12
Podsłuchane w pewnym ratuszu:

- Halo, Sebciu, pisz, chłopaku, komunikata o dworcu!
- Ale jako działacz Platformy czy jako urzędnik SKS?
- A co to za różnica.... He, he, żartowałem. A może nie żartowałem? No dobra, już nie główkuj, tylko pisz, że załatwiłem wpis dworca na listę remontów PKP.
- Się robi, szefie. Ale... Ale ja już o tym, że dworzec jest na liście remontów PKP pisałem wiele lat temu...
- Nie? No co ty? Serio?
- No. Pisałem jako działacz PO.
- Aaaaa.... To zmienia postać rzeczy. Teraz napiszesz to jako urzędnik. Sam rozumisz, to będzie miało teraz urzędową moc! Nie lekceważ potęgi urzędowej mocy!
- Czyli miasto dworca nie przejmuje?
- A kto mówił, że przejmuje?
- No pan, szefie...
- Ja? Kiedy?!
- No w kampanii wyborczej i długo potem...
- Było, minęło, wcięło. Różne ścierały się koncepcje i pomysły. I z tego ucierania wyszło, chłopaku, co wyszło. Był kogel mogel, wyszedł galimatias. A będzie misz masz. Jak to w filmie, znaczy w życiu.
- Aha. To ja może dam komunikatowi taki filmowy tytuł: "Światła wielkiego dworca"?
- Na razie to ty daj: "Pół żartem, pół serio"....
- Serio?
- Żartowałem, chłopaku, żartowałem...
Administrowanie to nie zarządzanie
Administrowanie to nie zarządzanie 15.03.2021, 17:02
Obecna ekipa nie zarządza Oleśnicą. Ona tylko administruje miastem korzystając z urzędników niższego szczebla.Ostatnim zarządzającym był Kołaciński.
Usługi utrzymania infrastruktury …… i dbania o jej gotowość techniczną nie mają charakteru usług zarządczych….wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.
Interpretacja indywidualna dyrektora KIS z dnia 27.02.2021r.
Ucho prezesa
Ucho prezesa 15.03.2021, 16:52
Podobno są nagrania z kampanii wyborczej dotyczące zwolnienia Rybaka. To jest torpeda....
Lorem ipsum