Radni Kołaciński i Bielański o zapowiedzi remontu dworca PKP

  • 13.03.2021, 13:13
  • OAI
Radni Kołaciński i Bielański o zapowiedzi remontu dworca PKP
Radni Oleśnicy Razem skomentowali fakt, że jednak miasto nie przejmie dworca PKP, a kolej obiecuje, że go sama wyremontuje.
Michał Kołaciński:
 
"Moi drodzy, mam nadzieję, że zapowiedź remontu oleśnickiego dworca ziści się w bliżej określonej przyszłości. Szczególnie cieszy zapowiedź, że to PKP a nie miasto, jak deklarował obecny burmistrz, sfinansuje niezbędny, ale kosztowny, remont, co było założeniem i warunkiem "sine qua non" w negocjacjach, które prowadziłem z "kolejarzami" przy wsparciu byłego wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka od początku kadencji 2014 - 2018.
 
Dzisiaj okazało się, że jednak ten zabytkowy obiekt znalazł się na liście rezerwowej i PKP wygospodarowało środki, które mogą być dedykowane Oleśnicy. Będąc realistą, proponuję jednak odtrąbić sukces dopiero po zakończeniu prac, trzymam kciuki.
 
P.S. Podziękowania dla Pana dyrektora Szulca za dotrzymanie słowa".
 
Paweł Bielański:
 
Świetna wiadomość! Spełniło się dokładnie to co burmistrz Kołaciński mówił nam na sesjach. Całe szczęście dla miasta i budżetu, że mrzonki i absurdalne wizje z przejęciem dworca nie doszły do skutku.
 
Oczywiście Jan Bronś za chwilę nam powie, że nic takiego nie planował, a MOKiS 2 na dworcu to pomysł opozycji. Nie wiem tylko, jak wytłumaczy, że lista remontów 2016-2023 jednak istniała, choć jeszcze rok temu jej ponoć nie było, a jedną szansą na remont dworca to jego przejęcie TUTAJ
 
"Można mieć wiele zastrzeżeń do obecnego rządu, ale inwestycje w infrastrukturę kolejową to fakt. Po marazmie poprzednich rządów, wreszcie coś się dzieje. "Najważniejsi ludzie w państwie" akurat w tej kwestii dają radę. Czekamy na realizację!".
 
I jeszcze post całego ugrupowania Oleśnica Razem:
 
"Cieszymy się, że po kilku latach nastąpił powrót do pozostawionego przez nas punktu wyjścia: doprowadzenia do remontu dworca PKP w Oleśnicy siłami kolei!
 
Wbrew twierdzeniu Jana Bronsia istniała lista remontów na której oleśnicki dworzec był ujęty.
 
Jeszcze w 2019 burmistrz zarzekał się na sesji Rady Miasta, że jedyna droga do remontu dworca to jego przejęcie.
 
Wprawdzie odejście od szkodliwej dla miasta decyzji o przejęciu obiektu i jego remontu ze środków miejskich spowodowało wydanie przez obecne władze oficjalnego komunikatu, który przypomina żywcem wycięty z "Trybuny Ludu" 😉, ale najważniejsze, że jest szansa na remont - i to wykonany przez właściciela! - tak, jak do tego dążyliśmy".
 
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

:(
:( 16.03.2021, 12:07
Dzisiaj Bronś wypuścił nagranie dziękujące za dworzec Skibie , zupełnie pomijając poprzednią ekipę w załatwieniu tej sprawy. Zwykłe świństwo. Powiem więcej: jakby nie było głupawych i nieodpowiedzialnych deklaracji Bronsia o szkodliwym przejęciu dworca przez miasto, to być może remont by już trwał. Co za szkodnik.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.03.2021, 10:36
O tym nie wolno zapomnieć:
https://youtu.be/sN6tXvy6sa8
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.03.2021, 10:35
Na to pozwolił Michał Kołaciński:
https://youtu.be/iRa_kQrknIU
Nie kłam!
Nie kłam! 15.03.2021, 18:27
Na to decyzję wydał Powiatowy Inspektor Budowlany, cymbale! Brzmiała ona: rozebrać do końca i oczyścić teren, obiekt zagraża ludziom!
fani Herr Christo
fani Herr Christo 15.03.2021, 10:29
Niech będzie pochylony Herr Christo! Wszyscy się o Was matwiliśmy...ale w końcu wyszliśta z ukrycia.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.03.2021, 10:24
A cóż uczynili panowie: Bronś, Kołaciński, Bielański, by i to nie szpeciło? https://youtu.be/hLx6BVnT920
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.03.2021, 10:22
Czy któryś panów: Bronś, Kołaciński, Bielański uczynił cokolwiek, by taki widok nie szpecił Oleśnicy?: https://youtu.be/LjCbRBsbMoM
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.03.2021, 10:21
Ani jeden, ani drugi, ani ten trzeci palcem nie kiwnęli dla ratowania obiektów z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa - "Czerwone Koszary", co tysiące ludzi widzi każdego dnia. https://youtu.be/sIPciEDPyPE
Bujak Adam
Bujak Adam 15.03.2021, 18:28
Lecz się trollu. O obiekcie i złożonej sytuacji własnościowej pisała "Panorama" wiele razy!
Pinokio
Pinokio 14.03.2021, 10:11
Jak tu okłamać mieszkańców, że to ja.......?
Anula
Anula 14.03.2021, 10:09
Beznadziejnie zagubiony starszy pan. Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad swoją inteligencję. Reguła ta dotyczy całego dworu tego pana.
!
! 14.03.2021, 07:11
Oleśnica chora potrzebuje znów Doktora!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.03.2021, 10:27
Czy już wie, że każdą umowę można renegocjować? A może już przeszedł kurs ekonomii zarządzania miastem? Czy już dokonał wewnętrznej zmiany i gdy wie, że brakuje jemu wiedzy, to braki te nie przykrywa obrażaniem kobiet, sarkazmem, obrażającym innych?
Bujak Adam
Bujak Adam 15.03.2021, 18:34
Czy troll internetowy, złośliwie wykorzystujący internet do oczerniania innych i tchórzliwie ukrywający się pod nazwiskiem chorego człowieka Kowalskiego, przestanie wreszcie łgać? Czy przeprosi on wszystkich których sponiewierał, obraził swoimi kłamstwami? Czy przeprosi za wielokrotne powtarzanie idiotyzmów o renegocjacji umowy do której przecież doszło i wszystkie działki inwestycyjne sprzedane w strefie przy ul. Strefowej (Alucrom, ROM, GKN) sprzedano już po niższych stawkach prowizji?
Dlaczego troll internetowy Kowalski nie zaprzestanie swojej oszczerczej kampanii i zatruwania debaty publicznej swoimi kłamstwami? Może kłamie, bo nie kończył on żadnego kursu ekonomii i nie potrafi znaleźć zatrudnienia?
dr Lewatywa
dr Lewatywa 14.03.2021, 07:59
To raczej chyba ty potrzebujesz doktora, bo się powtarzasz? (nie jestem fanem bronsia).
Joanna
Joanna 14.03.2021, 10:12
Kołaciński, długo, długo nic Zelinka, bardzo długo nic, Bronś. Wiem co mówię
fani Herr Christo
fani Herr Christo 14.03.2021, 10:48
Joasiu, nie oglądaj się za siebie, bo ktoś z przodu ci przyje...Tylko Herr Christo!
a ja tolah
a ja tolah 13.03.2021, 21:41
'Nowy ład' pislamski...czyli drugi Iran!
TT
TT 13.03.2021, 21:18
Komentarz pana Burmistrza Kołacińskiego z klasą. Miło poczytać.
życzliwy
życzliwy 13.03.2021, 20:56
Panie trepie, przekaż pan dworzec' czarnej mafii'....i gitara!
Ewa
Ewa 13.03.2021, 18:51
Panie doktorze, dziękuję za lata skromnej pracy dla miasta. Jak widać efekty przychodzą nawet po latach. Chociaż może kosztowało to Pana stanowisko, cieszę się, że nie zniżył się Pan do takiej propagandowej żenady, jakiej dzisiaj miasto doświadczyło ze strony J. Bronsia. Obecny włodarz ośmieszył się po raz kolejny, musimy to jakoś przeżyć. Jeszcze 2 i pół roku!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.03.2021, 10:30
Nie wiedział, że można renegocjować umowy, nie wiedział, że wydanie ponad 20 milionów złotych w budowę hotelu przy miejskiej spółce uratuje spółkę i odciąży miejski budżet. Gdy wiedzy jemu brakowało, to obrażał. Ot, chociażby miejską radną. I to publicznie.
Kłamiesz, bezrobotny narcyzie
Kłamiesz, bezrobotny narcyzie 16.03.2021, 12:09
https://www.olesnicarazem.pl/k…
Kabaret staszego pana
Kabaret staszego pana 13.03.2021, 15:57
O remoncie dworca była mowa na konwencie samrządowym w Lubinie w 2018 r., który to starszy pan, pełniący funkcję burmistrza, przespał po suto zakrapianych ....
Analityk
Analityk 13.03.2021, 15:39
Tu mam ciekawą bronsiomowę sprzed 2 lat, potwierdzającą jego hipokryzję i krętactwa:

"- Jaki jest efekt tej strategii negocjacyjnej z poprzedniej kadencji (dotyczącej remontu dworca przez samą kolej) to polecam sprawdzić na dworcu szczególnie tym, którzy dawno tam nie byli. Jeśli ktoś panu składał takie deklaracje to zapewniam, że nie mają one żadnego pokrycia w rzeczywistości, że były to deklaracje osób do tego nieuprawnionych"

Fajnie, że Bronś osobami nieuprawnionymi nazywa wojewodę dolnośląskiego i dyrektora kolei Szulca

https://olesnica.naszemiasto.p…
.
. 13.03.2021, 15:05
Mam prośbę do redakcji, aby dotarła do wypowiedzi Bronsia na jednej z sesji Rady Miasta kiedy mówił, że nie ma szans na wpisanie oleśnickiego Dworca na listę obiektów do remontu. Ludzie muszą usłyszeć do czego zdolny jest ten człowiek.
s
s 13.03.2021, 14:55
Panie Michale gratulacje ! Bronś może teraz tylko siać propagandę z ratusza i portal braci P
.
. 13.03.2021, 13:35
Bronś to kłamca.
*
* 13.03.2021, 13:25
Bardzo celnie

Pozostałe