PILNE! Wysadzili kolejny bankomat! (AKTUALIZACJA)

  • 09.03.2021, 06:51
  • OAI
PILNE! Wysadzili kolejny bankomat! (AKTUALIZACJA)
Tym razem w Międzyborzu (powiat oleśnicki).

Dzisiaj w nocy pomiędzy godz. 2 a 3 nieznani sprawcy wysadzili w powietrze bankomat w Międzyborzu. Był on usytuowany w Rynku, przy sklepie wielobranżowym Flaming.

Na skutek eksplozji w dwupiętrowym budynku, w którym bankomat się znajdował, wybuchł pożar. Musiano ewakuować lokatorów. W sklepie wystrzeliły sprzedawane w nim fajerwerki.

Przypomnijmy, że niedawno w powietrze wyleciał bankomat w Bierutowie. Złodzieje ukradli z niego 200 tysięcy złotych. Sposób działania sprawców w Międzyborzu był identyczny.

Trzy lata temu wysadzono w Międzyborzu bankomat na ulicy Kolejowej.

A tak o zdarzeniu napisała KPSP Oleśnica:

"Dzisiejszej nocy o godzinie 2:32 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Oleśnicy otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że ktoś okradł i podpalił bank w Rynku w Międzyborzu.

Po przyjęciu zgłoszenia do zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały zastępy z JRG Syców (dwa samochody gaśnicze oraz drabina) oraz samochód gaśniczy z OSP Międzybórz. Pierwszy zastęp dotarł na miejsce po niespełna 8 minutach od momentu przyjęcia zgłoszenia przez Dyżurnego KP PSP w Oleśnicy. W drugim rzucie zadysponowano do zdarzenia Dowódcę JRG Syców oraz dwa samochody gaśnicze z: OSP Ose oraz OSP Drołtowice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania kierujący działaniami ratowniczymi ustalił, że doszło do pożaru w lokalu handlowo - usługowym zlokalizowanym na parterze budynku wielorodzinnego, prawdopodobną przyczyną pożaru było wysadzenie bankomatu. Cztery osoby z trzynastu przebywające w mieszkaniach na wyższych kondygnacjach ewakuowały się samodzielnie przed przybyciem Straży.

Kierujący działaniami ratowniczymi po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia polecił m.in. przeszukać pomieszczenia w całym budynku, ewakuować pozostałe osoby (dziewięć) z wyższych kondygnacji budynku, podać prądy wody do wnętrza sklepu (jeden prąd wody początkowo przez okno), odłączyć dopływ prądu oraz gazu do budynku, oddymić i przewietrzyć budynek.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac związanych z dokładnym sprawdzeniem pomieszczeń. W tym celu zdecydowano się wykonać prace rozbiórkowe części sufitu podwieszanego, wynoszono na zewnątrz nadpalone elementy wyposażenia sklepu, jak i towaru znajdującego się wewnątrz. W czasie działań ratowniczych, jak i po ich zakończeniu, na bieżąco monitorowano stężenia gazów pożarowych przy użyciu urządzenia wielogazowego Tetra 4, sprawdzano również stan ścian i stropów budynku poprzez użycie kamery termowizyjnej.

O zdarzeniu poinformowano Powiatowy Nadzór Budowlany oraz Energetykę. Na miejscu obecny był patrol Policji oraz Pogotowie Gazowe.

Przed odjazdem z miejsca zdarzenia sprawdzono mieszkania na obecność tlenku węgla - nie stwierdzono zagrożenia. Działania ratowniczo - gaśnicze w miejscu zdarzenia zostały zakończone.

Jest to już drugi w tym roku „wybuch” bankomatu na terenie powiatu oleśnickiego. Tym razem skutkiem napadu był pożar sklepu, nad którym znajdują się lokale mieszkalne. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń".

OAI

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zwkowalski
Zwkowalski 09.03.2021, 09:10
To bank w którym prezesem był morawiecki. Może jakiś wkurzony klient lub przeciwnik obostrzeń odebrał swoje straty. Oby to nie byli uchodźcy.
mieszkaniec
mieszkaniec 09.03.2021, 22:03
Nie to nie uchdźcy, to emigrant ze Szwecji, przyjechał po kasę bo mu zasiłek w Szwecji obcieli:):):)
zw-kowalski
zw-kowalski 09.03.2021, 22:30
hahaha. A co to jest zasiłek w Szwecji ? I jaką masz gwarancję, że byłem, jestem lub będę na zasiłku w Szwecji. To Morawiecki daje wam zasiłki. Bracia Golec około 1,5 mln, Bajm około 1 mln. Spytaj ile dostał GKN i ROM oraz inne podmioty ze SSE w Oleśnicy.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 10.03.2021, 10:58
Może jednak byli to kolejni, potencjalni uchodźcy do tego europejskiego raju, jaki usiłuje nam bezskutecznie wmówić niejaki "pseudo-Szwed". A pieniądze były im potrzebne do wyjazdu i rozkręcenia tam wzmożonej działalności "gospodarczej". Wzięli sprawy we własne ręce, skoro nie mogą liczyć na wsparcie, opiekę oraz przychylność tego, wiecie którego "rodaka".
móżyn-albinos
móżyn-albinos 09.03.2021, 08:47
A wszystko przez te maseczki. Gdyby nie były obowiązkowe w miejscach publicznych, to policja szybciej by zidentyfikowała tych złodziei. Czy sprawcy poprzednich kradzieży zostali ujęci? Jeżeli nie, to nie najlepiej świadczy to o sprawności policji w powiecie oleśnickim. Mam nadzieję, że komendant dostanie doroczną nagrodę.
Żwkowalski
Żwkowalski 09.03.2021, 09:08
Możyn. Goście prędzej czy później wpadną
. No chyba, że zainwestują kasę w jakąś działalność i się wycofają. A jaka jest policja to każdy, kto nie jest ślepy, widzi.

Pozostałe