Były wikariusz z Sycowa skazany

  • 08.03.2021, 15:15
  • OAI
Były wikariusz z Sycowa skazany
Ksiądz Arkadiusz H. został uznany przez Sąd Rejonowy w Pleszewie za winnego molestowania nieletniego. Duchowny, którego ofiary wystąpiły w filmie dokumentalnym braci Sekielskich "Zabawa w chowanego", został skazany na trzy lata bezwzględnego więzienia.

W filmie braci Sekielskich pt. "Zabawa w chowanego" Arkadiusz H. został oskarżony przez trzech dorosłych dziś mężczyzn o wykorzystywanie seksualne. Do przestępstw miało dochodzić, kiedy ofiary były ministrantami w dwóch parafiach diecezji kaliskiej: w Sycowie oraz Pleszewie.

Prokurator zarzucił oskarżonemu H., że pomiędzy wrześniem 1998 a majem 2000 r. w Pleszewie z góry powziętym zamiarem dopuścił się co najmniej kilkunastu przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę 15-letniego pokrzywdzonego.

Dzisiaj zapadł wyrok. Kaliski duchowny został uznany winnym tego, że pomiędzy wrześniem 1998 a majem 2000 w Pleszewie z góry powziętym zamiarem dopuścił się przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę 15-letniego pokrzywdzonego. Ksiądz usłyszał wyrok trzech lat bezwzględnego pozbawienia wolności i zakazu pracy z dziećmi i młodzieżą na okres 10 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Prokurator Jakub Łuczak żądał dla Arkadiusza H. 6 lat bezwzględnego więzienia, zakazu kontaktu z pokrzywdzonym przez 8 lat oraz zakazu wykonywania zawodu i pracy księdza z dziećmi przez maksymalnie możliwy czas.

Obrońca oskarżonego adwokat Michał Królikowski wnioskował o karę 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat.

Dodajmy, że powyższa sprawa nie dotyczyła Andrzeja Hurnego, z którym duchowny spotkał się, gdy w latach 90. był wikarym w parafii pw. św.św. Piotra i Pawła w Sycowie (powiat oleśnicki). Sycowski ministrant miał wtedy 12 lat.

"Pamiętam te spotkania u niego w pokoju, gdy byliśmy sami. On obmacywał mnie, prosił też, bym sam to robił. Pamiętam też o sytuacji, kiedy ja nagi leżałem w jego łóżku, a on siadał na mnie, odbywając samoczynnie stosunek analny. Ja wtedy nie do końca nawet wiedziałem, o co w tym wszystkim chodzi" - mówił w filmie "Zabawa w chowanego" Hurny.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ciekawy
ciekawy 09.03.2021, 20:40
Hmm...a gdzie nasz Herr Christo, ten obrońca wiary i księżulków/biskupów pedofili?!
zw-kowalski
zw-kowalski 09.03.2021, 20:49
Ciekawy.Też o to pytałem. Pytałem również o stosunek do tego Bartnika, Akcji Katolickiej. Jakoś milczy burmistrz Sycowa i Oleśnicy. A przecież to zdarzyło się w Sycowie a prokuratura jest w Oleśnicy i Kępnie.
Jan
Jan 09.03.2021, 21:53
Kto pyta nie błądzi, pytaj dalej i tak ci nikt nic nie odpowie bo nie warto.
zw-kowalski
zw-kowalski 09.03.2021, 22:34
Jan. Tu nie o mnie chodzi. Ja to ole.... Chodzi o samą sytuację. Krzysztof rozmawiał z panem zwanym bogiem o Edmundzie Kalecińskim. bartnik biega z różańcem na spacerach itp itd. A tu nagle cisza. Tego nie da się przemilczeć. Kościół siedział cicho to za policję i prokuraturę posprzątali bracia Sekielscy.
ociec rodzynek
ociec rodzynek 09.03.2021, 22:22
Czyli nie ma sprawy, księżulka przenieść do innej parafiji i gitara?
ministrant
ministrant 09.03.2021, 21:51
Myślę, że jakiś marsz z różańcami i biczowaniem się szykuje...
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 09.03.2021, 15:10
Ten zbrodniarz gwałcił ciało i umysły grupy dzieci, jak wynika z informacji medialnych. Pisowcy winni natychmiast wnieść inicjatywę zlikwidowania przedawnień w tych sprawach. Ale na kolanach trudno podjąć taką rzecz...
Zwkowalski
Zwkowalski 09.03.2021, 17:35
Panie Edmundzie. A kto to powiedział -"kto podnosi rękę na kościół ten podnosi rękę na Polskę" ? Być może dlatego prokurator odmówił wszczęcia dochodzenia przeciw Gulbinowiczowi i jeszcze jednemu biskupowi. Jak Pan zauważył dostał awans.
zw-kowalski
zw-kowalski 09.03.2021, 14:48
Oceńcie sami kto w tym przypadku jest gorszy. Oczywiście dla ofiar to żadna różnica. czy gorszy jest chory pedofil czy policja i prokuratura, które to tolerują mimo składanych zawiadomień . "Po ostatnim filmie Sekielskiego wniosłem stosowne zawiadomienie w prokuraturze i policji w Oleśnicy. Zgodnie z właściwością zawiadomienie powinni przyjąć ode mnie do protokołu a następnie przekazać prokuraturze ze względu na miejsce popełnienia czynu czyli Gdańsk i Wrocław. Przez pól roku cisza. W nowym roku zacząłem monitować KGP i PK oraz złożyłem pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich. Pierwsza odezwała się KPP w Oleśnicy i podała nazwisko policjanta i prokuratora którzy odmówili wszczęcia dochodzenia. 4 marca czyli po 10 miesiącach odezwał się sam prokurator Tomasz Słowik który napisał , że 27 czerwca 2020 (tak napisał prokurator Słowik) odmówiono wszczęcia dochodzenia PR Ds 1371.2019. Kiedy czytałem różne wpisy o ochronie pedofilii w KK to myślałem, że autorzy przesadzają. Po piśmie prokuratura Tomasza Słowika przesłanego z rażącą zwłoką bo po 8 miesiącach od wydania postanowienia i po zwróceniu uwagi przez PK i PA wierzę tym co mówią, że pedofilia w KK jest chroniona jakby z urzędu . odpisał wcale.


Później bo 27 stycznia 2020 roku odpowiedzi udzielił Artur Staramach. Napisał, że moje zawiadomienie zadekretowano sierż. szt. Maciejowi Wąsik. ten przeprowadził postępowanie sprawdzające RPS - 453/19 . Razem z prokuratorem Tomaszem Słowik Ds. 1371/19 odmówili wszczęcia dochodzenia 28/6 2019 roku. Starmach napisał, że na podstawie art 305 par 1 pkt 4 kpk powiadamia się osobę o odmowie wszczęcia dochodzenia lub śledztwa składającą zawiadomienie , ale której prawa nie zostały naruszone. Tym samym Staramach wsypał prokuraturę która z mocy tego artykułu winna mi przesłać zawiadomienie w czerwcu 2019 roku a nie dopiero 4 marca 2020 roku.

Jak zareagowała KPP na moje zawiadomienie z maja 2019 roku. Milczeli do końca roku. Po skardze złożonej do KGP i ponagleniu z KWP dostałem pismo dziwo podpisane przez podkom. Przemysława Świderskiego dotyczące przetwarzania danych osobowych.
Gość powoduje się na ustawę zwaną RODO ale nie pisze jakiej korespondencji to dotyczy. Ba podaje swoją l.dz. ale już daty wydania pisma już nie wpisuje.

"
Jan
Jan 09.03.2021, 15:09
Już ten tekst wrzucałeś w komentaeze kilka razy, nudny jesteś.
Zwkowalski
Zwkowalski 09.03.2021, 17:37
Tak jak pedofile dwa razy dziennie modlą się tak ja takim jak ty będę przypominał kto chroni pedofili duchownych.
pisiolud
pisiolud 09.03.2021, 16:22
Niestety, ale pisomatołkom należy przypominać to codziennie...bo to ciemna luda!
zw-kowalski
zw-kowalski 09.03.2021, 14:39
Jan. Jakim złym człowiekiem trzeba być aby krytykę duchownego pedofila traktować jako atak na kościół.
Gdyby dwa lata temu policja i prokuratura w Oleśnicy zachowały się przyzwoicie to być może nie przedawnił by się czyn tego pedofila w stosunku do innej ofiary. Czy twoim zadaniem szatan opętał również biskupa kaliskiego, wrocławskiego, sekretarza Jana Pawła II oraz samego papieża ? Przecież kuria oraz sam Watykan cały czas były atakowane wiadomościami z dobrych źródeł. Jan Paweł II akta pewnej sprawy przeciw pedofilowi nakazał złożyć Ratzingerowi do archiwum. Gdy ten został papieżem to pierwsze co zrobił to nakazał ściągnąć akta tej sprawy z archiwum.
Ty widzisz rzekomę krzywdę kościoła. A co , curva, nikt nie widzi cierpienia ofiar ? Jak to ujął mądrze profesor Hartman ważniejsza tajemnica spowiedzi czy dobro gwałconego dziecka ? Odpowiedz sobie demagogu sam. Ja w tej sytuacji dużo gorzej oceniam działanie prokuratury i policji. Pedofil to chory człowiek który gwałcenie dzieci traktuje jako zawód. Ale gdy policja i prokuratura chronią pedofila to dla mnie jest to zwykłe sqrwysyństwo. Czy ci policjanci którzy chronili pedofili mogą teraz spojrzeć w lustro.

Jan
Jan 09.03.2021, 15:04
Uważam, że sztan opętał ciebie na punkcie policji i prokuratury oraz sądów.
Zwkowalski
Zwkowalski 09.03.2021, 17:41
Jan. Tak dlatego, że występuje w obronie ofiar gwałconych przez duchownych to jestem opętany przez szatana ?! A co z biskupem Janiakiem, Gulbinowiczem, Głódziem, sekretarzem Jana Pawła II oraz samym sekretarzem Jana Pawła II, któremu teraz odjęło pamięć.
Dobra rada
Dobra rada 09.03.2021, 18:11
Jak coś piszesz kolego to potem to przeczytaj zanim dodasz komentarz bo wychodzą głupoty.
zw-kowalski
zw-kowalski 09.03.2021, 20:26
Dobra rada. Wymienieni wyżej wiedzieli o pedofilii i chronili pedofili . Są na to dowody. Nie jestem polonistą czy redaktorem tego portalu. Emocje swoje robią przy takim podejściu takich ch... jak Jan którzy w obrońcach ofiar pedofili widzą opętanie przez szatana. Poza tym jeśli to głupoty to nie czytaj. Ja nie czytam kazań Ozimka i innych typu ks. Oko.
zw-kowalski
zw-kowalski 09.03.2021, 11:28
A mnie ciekawi jedna sprawa. Tu nie ma komentarza: K.A.Kowalskiego, Bartnika, Nikogo z Akcji Katolickiej, nikogo z parafii w której działał ten pedofil. Nie ma stanowiska policji i prokuratury w Oleśnicy. Jakoś nie wydają żadnych komunikatów. A policja i prokuratura powinna o tym wiedzieć. Tego się nie da ukryć. Bracia Sekielscy dla ofiar zrobili po stokroć więcej jak policja i prokuratura. I za to dla nich szacun.
mieszkaniec
mieszkaniec 09.03.2021, 21:47
Twoje komentarze wystarczą za wszystkich innych wpisy.
Urzednik
Urzednik 09.03.2021, 07:40
Pan Maniak nie pojechał na konsultacje do biskupa w tej sprawie ani nie zabrał głosu!!!! Aż niebywałe!!!!
Ministrant
Ministrant 08.03.2021, 20:26
Ojtam, dla takich jak Herr Christo to 'meczennik'?
Ajront
Ajront 08.03.2021, 20:07
Nie tylko kościelne!Każdy pedofil. Ten spod Wrocka też.
Prawo i Sprawiedliwość
Prawo i Sprawiedliwość 08.03.2021, 16:34
Sądy i prokuratura powinny gorącym żelazem wypalić te wszystkie patologie w kościele.
Zwkowalski
Zwkowalski 08.03.2021, 16:51
To spytaj prokuratora rejonowego w Oleśnicy dlaczego po moim zawiadomieniu , po pierwszym filmie, odmówił wszczęcia dochodzenia przeciw Henrykowi Gulbinowiczowi i jeszcze jednemu biskupowi. Mnie jako zawiadamiającego nawet nie powiadomił. Pedofile to chorzy ludzie. A zwykłym s***s.... jest gdy ich kryje prokuratura i kuria. Na początku biskupi twierdzili, że ofiarom chodzi o rozgłos i samą kasę. Dziś rzekomo przepraszają.

Pozostałe