W 1,5 godziny z Oleśnicy do Warszawy?

  • 06.03.2021, 10:53
  • rpr
W 1,5 godziny z Oleśnicy do Warszawy?
Tak ma być do 2027 roku, dzięki kolei dużych prędkości, która połączy Dolny Śląsk z CPK. Hm, zobaczymy...

"W niecałe 2 godziny z Wrocławia do Warszawy? Tak ma być do 2027 r. dzięki kolei dużych prędkości, która połączy Dolny Śląsk z Centralnym Portem Komunikacyjnym Solidarity Transport Hub Poland. O tym rozmawialiśmy podczas dzisiejszego spotkania Zespołu Parlamentarnego ds. Infrastruktury Transportowej na Dolnym Śląsku" - informuje Tymoteusz Myrda z Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

I dodaje:

"Z Dolnego Śląska do lotniczego węzła prowadzić mają trzy relacje kolejowe. Oznacza to budowę w naszym regionie 119 km nowych linii kolejowych i modernizację 126 km linii istniejących. W ich zasięgu znajdzie się 2,33 mln mieszkańców województwa.
Linia z Wrocławia ma być pierwszą z 12 tzw. szprych prowadzących do CPK".

 
rpr

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ministrant
ministrant 12.03.2021, 09:15
Z tego zdewociałego pierdziszewa to by się przydał ekspress...ale do Częstochowy!
Rambo ze Smolnej
Rambo ze Smolnej 07.03.2021, 21:18
zw, obraziłeś nas- smolniaków. Obraziłeś Gosię, która pracuje na eksponoeanym stanowisku zachodniej firmy. Zapraszamy Cię do nas a zrozumiesz swoje idiotyzmy. Łatwo Ci wytłumaczymy gdzie się pomyliłeś.
wszystko
wszystko 07.03.2021, 21:40
Cosik mi się wydaje że tak @gosia to raczej nasza 'gabrysia' z sekty radyjo-maryjnej?!
Dubek ze Szwecji
Dubek ze Szwecji 07.03.2021, 21:22
Rambo masz racje. Ten zw to pewnie pomylony bo Tajlandia wśród smolniaków była modna za komuny
Jacek M.
Jacek M. 08.03.2021, 07:36
Dubek ze Szwecji ma rację. Nie było łatwo o dolary to do Tajlandii brało się sporo kilogramów polskich jabłek i można było tam zaszaleć.
ktoś inny
ktoś inny 07.03.2021, 17:15
zw-kowalski? tu jest Polska pisz po polsku czyli nie homo seksualizm tylko pederastia!
ministrant
ministrant 08.03.2021, 07:34
'pederastia' to jest, ale w seminarium duchownym!
Małgosia ze Smolnej
Małgosia ze Smolnej 07.03.2021, 10:11
Nie dość, że straciliśmy 300 mld to jeszcze nie mamy kobiet a mamy traktorzystki zabijające własne dzieci. Jeśli dodamy zniszczony majątek po komunie to wyjdzie tego z 900 mld dolarów, Dali nam za to gejostwo i aborcje, na każde żądanie.
ciekawa
ciekawa 07.03.2021, 21:37
Znaczy się kobiety do garów i sprzątać kościoły?
zw-kowalski
zw-kowalski 07.03.2021, 10:25
Małgosiu. Ponieważ mieszkasz tam gdzie mieszkasz masz takie a nie inne poglądy. Gdybyś urodziła się w Iranie byłabyś teraz niewolnicą bojowników ISIS i walczyłabyś z niewiernymi czyli katolikami. Nikt Polsce nie dał gejów. Co najwyżej pan , zwany bogiem. Bo to on rzekomo stworzył człowieka na obraz i podobieństwo swoje. Homoseksualizm wśród ludzi i zwierząt istniał od dawna. I przy braku oczyszczania biologicznego ścieków będzie się bardziej rozwijał. Spytaj Bronsia dlaczego oczyszczalnia w Oleśnicy oczyszcza ścieki tylko mechanicznie. Dlatego w tak oczyszczonej wodzie żaby wykluwają się jako osobniki nijakie.
Cała Prawda
Cała Prawda 07.03.2021, 10:05


Poseł Solidarnej Polski i wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski zbulwersował w czwartek wielu użytkowników Twittera wrzucając na swój profil grafikę sugerującą bardzo negatywny bilans transferów finansowych pomiędzy Polską a budżetem UE i krajami członkowskimi w latach 2005-2018. To zestawienie jest jednak niezwykle uproszczone i wybiórcze.
Poseł Solidarnej Polski i wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski opublikował grafikę z "bilansem finansowym Polska - UE w latach 2005-2018"
Zestawienie może sugerować, że Polska straciła ponad 300 mld zł na członkostwie w UE
zw-kowalski
zw-kowalski 07.03.2021, 10:29
Cała prawda. To oczywiste, że Polska więcej traci niż zyskuje. Polska bez wystrzelenia jednego naboju stała się kolonią Niemiec. Większość tego co niby daje UE (a nie ma nic swojego) wraca do kapitału Niemieckiego. Morawiecki Niemcowi na stworzenie jednego miejsca pracy dał ok 180 tys i zwolnienie podatkowe na 10 lat a K.A.Kowalskiemu może dać ok 18 tys na podjęcie działalności gospodarczej i żadnego zwolnienia podatkowego na 10 lat.
dr Lewatywa
dr Lewatywa 07.03.2021, 06:40
Ale po co tak się podniecać, skoro większość na tym forum tego nie doczeka!?
Normalna
Normalna 07.03.2021, 02:02
Tak tylko Żydowsko-masonski rząd doprowadzi do częściowego uśmiercenia Polaków ich zniewolenia pracy za miska ryżu. A jeździć będą cudzoziemcy bo Polaków nie bedzie na nic stać po podwyżkach wszystkiego co tylko sie da, Polacy za podatki będą tracic domy i inne nieruchomości!
pisiolud
pisiolud 07.03.2021, 06:41
Mam tylko nadzieję, że się przypadkiem nie modlisz do tego Żyda na krzyżu?
kier
kier 07.03.2021, 01:28
Ale bzdury .Dròg nie potrafią remontować budować A jak budują remontują to na ostatnią chwilę przed końcem roku zaczyna się remont potem nie wytrzymuje okresu czasu i znowu remont Polska to kraj zacofany przez między innymi ludzi zarzadzajacych .Za trzy lata zmieni się władzą między innymi PIs który się rozleci.Samorząd województwa się zmieni i zmienia się diametralnie wielkie budowy pomysłu PIS.W 2027 S8ktòra jest jedyna sensowna droga do Warszawa będzie się remontować .Kolej dużych prędkości ale bzdury w Polsce za PIS gdzie autostrad do granicy zachodniej nie potrafią dokończyć budowy gdzie na granicy woj kujawsko pomorskiego i woj pomorskiego praktycznie drogi krajowe się już rozleciały i jest mało odcinkòw.Gdzie dalej drogi krajowe które były budowane zaGierka praktycznie się nie zmieniły.To tylko przykłady a jest ich wiele. Władz ktòra nie potrafi zarządzać krajem i trwoni pieniądze .Ponadto kto wybuduje jak w Lublinie torowiska remontowano wraz z stacja parę lat a odcinek bardzo krótki.itd.Mam nadzieję że PiS przestanie szkodzić i odejdzie jak najszybciej .
Zwkowalski
Zwkowalski 07.03.2021, 08:27
Zobacz na jakim podkładzie robią wschodnią obwodnicę Oleśnicy. Piasek już się obsowa więc część asfaltu będzie zawieszona jakby w powietrzu. Czyli będzie wykruszana kołami jadących aut. Metro w Warszawie budowane jest od czasów Jaruzelskiego.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 07.03.2021, 08:14
No, ale łącznik ul. Mikołajczyka zrobili prima sort !!!
zw-kowalski
zw-kowalski 07.03.2021, 10:30
Bo na Mikołajczyka nie mieszka gorszy sort
Maniek
Maniek 06.03.2021, 15:37
Na mapie ewidentnie widać, że Oleśnica zostanie pominięta. Wątpię czy pociągi będą stawać na stacji Jemielna.
zw-kowalski
zw-kowalski 06.03.2021, 18:30
A dlaczego Oleśnica ma być nie pominięta ? Ile osób z Oleśnicy może dojeżdżać do Warszawy ? Aby kolej była szybka nie może stawać w każdej pipidówce. Postój w Oleśnicy to wydłużenie całej podróży o dodatkowe 10-15 minut. Do Wrocławia macie rzut biletem.
Renifer
Renifer 08.03.2021, 06:45
U nas, w Ovik ....
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 06.03.2021, 17:40
Maniuś, Oleśnica została pominięta ponieważ pan pochodzący z Wieruszowa zlekceważył (zlał jak wolisz) temat totalnie!!! Pamiętamy dyskusje na forach, niektórzy internauci zarzucali bezczynność temu panu w kwestii negocjacji w temacie, kiedy inne miasta mocno lobbowały za tym, żeby "szprycha" biegła u nich. Pan z Wieruszowa nie miał najmniejszej ochoty walczyć o "szprychę" dla Oleśnicy. Dlaczego? Bo to co on robi nie ma nic wspólnego z holistycznym podejściem do Naszego Miasta. Z tych naprawdę szkodliwych rządów w obecnej kadencji mam nadzieję Oleśniczanie rozliczą winnych przy okazji następnych wyborów samorządowych
Holistycznie
Holistycznie 08.03.2021, 06:47
Dla starszego pana z Wieruszowa, kolej w Oleśnicy jest nie potrzebna. Będzie tylko przeszkadzać w próbach chóru w MOKiSie-2 ....
Smutne
Smutne 07.03.2021, 09:46
Tak to jest skandal, ale ten starszy Pan już nie ogarnia współczesnych problemów. Nowoczesna wizja miasta przerasta jego i jego otoczenia możliwości percepcji. Trwać , być i mieć.....
Geriatra
Geriatra 07.03.2021, 10:38
Ten starszy pan przygotowywuje się do pochodu 1-majowego i do festynu w parku kolejarzy na 22 lipca .....
Paprotka
Paprotka 06.03.2021, 15:41
Najważniejsze, że pociągi będą stawać w Wieruszowie.
A wy wiecie kto pochodzi z Wieruszowa ????
Pierwszy .....
zw-kowalski
zw-kowalski 06.03.2021, 11:32
Na 1 kwietnia jeszcze nie czas. Kto rpr uczył matematyki ? Podane są czasy 1:50 z Oleśnicy do Warszawy Centralnej a z Wrocławia do Warszawy Centralnej 1:55. Więc coś nie tak ! 30 km w 5 minut ze startem i hamowaniem to prędkość średnia około 360 km. Poza tym 1:50 godziny to nie 1,5 godziny.

Pozostałe