"Palce lizać" - 10 opowieści na lepszy apetyt

  • 05.03.2021, 10:49
  • OAI
"Palce lizać" - 10 opowieści na lepszy apetyt
Na kolejny weekend Oleśnicka Biblioteka Publiczna ma propozycję przygotowaną przez Annę Zielińską-Rybak z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”.

Na najbliższy weekend polecam książkę dla dzieci, które lubią słuchać niezwykłych historyjek. W tym przypadku dotyczą one... jedzenia.

„Palce Lizać” to książka napisana z myślą nie tylko o niejadkach, ale o każdym dziecku, które lubi czytać w sposób niestandardowy i z zaciekawieniem poznaje otoczenie. Pozycję wyróżniają nie tylko wyjątkowe opowiadania z pięknymi ilustracjami, ale ruchomy talerz pełen warzyw z dwiema dziurkami, który umieszczono w okładce książki. Ta niepozorna funkcja sprawia, że książka jest interaktywna i znakomicie zachęca dziecko do manipulacji palcami oraz spostrzegawczości i poznawania. Za każdym razem, kręcąc talerzem, dziecko może wybrać inną przygodę kulinarną, o czym poinformuje rysunek oraz cyferka. Barwny obrazek w kółeczku maluch łatwo odnajdzie na specjalnie wyciętym marginesie po prawej stronie książki.

Kiedy już wybierzemy konkretny obrazek w książce, możemy przystąpić do czytania dziecku opowiadania.

Czekające na nas przepyszne historyjki dotyczą między innymi przygód zielonego groszku, który nie chce być groszkiem, bo dzieci go nie lubią i próbuje błyskawicznie zmienić się w piękny naszyjnik albo kulki do gry, by ostatecznie wylądować w zupie, a tę z ogromnym apetytem zjadły dzieci.

Innym razem poznamy perypetie marchewki, która czuła się nieustannie dodatkiem do potraw, aż w końcu los sprawił, że stała się prawdziwą gwiazdą i to nie na talerzu. Podobnie ciekawa sytuacja ma się z kurką Marceliną, która dzięki swojej dobroci ratuje słońce przed zimnym deszczem, otrzymując w podziękowaniu „coś” czym i my delektujemy się prawie każdego dnia. Krówka zaś zrozumie, że jest niezwykle ważnym zwierzęciem, bez którego dieta dziecka byłaby niepełnowartościowa.

To i wiele więcej opisano w niezwykłej książce, w której czytanie to czysta przyjemność, a grę słów i rymów dopełniają barwne, pełne emocji ilustracje. Dzięki tej lekturze dziecko będzie częściej zaglądać do kuchni i uczestniczyć w przygotowywaniu potraw, a tym samym chętniej zacznie sięgać po nowe smaki.

Drodzy rodzice - gorąco polecam i życzę smacznego delektowania się lekturą i smakołykami przygotowanymi wspólnie z Waszymi pociechami.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe